Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Archeologija » 2024 » Gegužės » 9

Sinajaus dykumoje aptiktas faraono Tutmozės Didžiojo poilsio namas

Sinajaus dykumoje aptiktas faraono Tutmozės Didžiojo poilsio namas

Egipte Turizmo ir antikvarinių vertybių ministerijos archeologinė misija Sinajaus dykumoje aptiko 3500 metų senumo statinį, kuriame ekspertai nustatė „karališkąją poilsio vietą“.

Pasak „Arkeonews“, 3500 metų senumo „karališkosios įtvirtintos poilsio zonos“ griuvėsiai buvo aptikti atliekant lauko darbus Tel Habvos archeologinėje vietovėje.

Rūmai, skirti faraono ir jo palydos poilsiui, buvo pastatyti iš neapdorotų plytų. Tai galėjo būti vieno iš įtvirtintų kompleksų, pastatytų netoli Egipto rytinių vartų ir skirtų senovės Egipto kariams apgyvendinti, dalis.

Datavimas atskleidė, kad rasti rūmai tikriausiai buvo pastatyti faraono Tutmozės III (1479-1425 m. pr. m. e.), dar žinomo kaip Tutmozė Didysis, valdymo laikotarpiu. Jis garsėjo sėkmingomis karinėmis kampanijomis.

„Tuo metu senovės Egipto karaliai reguliariai rengdavo karines ekspedicijas į rytinę Viduržemio jūros dalį“, - teigiama Egipto turizmo ir antikvarinių vertybių ministerijos pranešime. - Sinajaus dykuma buvo vienas iš nuolatinių maršrutų, kuriuo keliavo Egipto kariai“.

Faraono poilsio namai buvo strateginis objektas - tvirtovės centras, kuriame ilsėdavosi ne tik valdovas, bet ir jo kariuomenė. Čia kariai galėdavo atgauti jėgas ir papildyti atsargas prieš tęsdami žygį.

„Tikėtina, kad šis pastatas buvo naudojamas kaip faraono poilsio vieta, tai rodo pastato architektūrinis išplanavimas ir tai, kad jame nėra sudužusios keramikos fragmentų“, - sakoma ministerijos pranešime. Tyrėjų teigimu, faraonas galėjo naudoti šį statinį per savo karines kampanijas, siekdamas išplėsti imperijos sienas į rytus.

Rastą pastatą sudaro dvi stačiakampės salės, viena už kitos ir kelios gretimos patalpos. Pagrindinis įėjimas buvo šiaurinėje pusėje. Jis vedė į pirmąją salę, apsuptą trijų kalkakmenio kolonų.

Šią salę su kita mažesne sale jungė dvejos durys rytų ir vakarų pusėse. Antrojoje salėje archeologai rado dviejų kalkakmenio kolonų, pastatytų viduryje, liekanas. Iš jų buvo galima patekti į kitas dvi gretimas patalpas.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.11.2017 laikas 10:33 Receptai Prakaitavimui arbata (čiobrelis, liepžiedžiai, ramunėlė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: čiobrelis, liepos žiedai, ramunėlės žiedai.

Skaityti daugiau

08.06.2019 laikas 06:21 Receptai Varškės ir uogų vyniotinis, kas nori sulieknėti, ar tiesiog prižiūrintiems savo figūrą!
Pats paprasčiausias kepinys prie arbatos – tai lavašas, o dietiškiausias ir skaniausias variantas – tai vyniotinis iš lavašo su varškės įdaru. Į varškę galima dėti įvairias uogas, vaisius, daržoves, žalumynus, sūrį ir t.t. – įdaro...

Skaityti daugiau

25.07.2019 laikas 12:14 Receptai Bulviniai blynai su mėsa

Gaminame namuose. Bulviniai blynai su mėsa. Kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje, kol bulviniai blynai su mėsa iškeps ir gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau