Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai » 2018 » Rugsėjo » 10

Vaistažolių mišiniai nuospaudoms gydyti

Nuospaudos liaudies medicinoje, Nuospaudos, Vaistažolių mišiniai

• Vakare išmirkykite kojas karštame vandenyje, po to sausai nušluostykite ir prie nuospaudos pridėkite citrinos odelę su minkštimu. Po 2-3 dienų procedūrą pakartokite. Po kelių procedūrų vėl išmirkykite kojas ir atsargiai nuimkite nuospaudą.

• Vakare gerai išminkykite duonos minkštimą su keliais lašais acto esencijos, uždėkite ant nuospaudos ir gerai pritvirtinkite pleistru. Po kelių valandų esencija prasiskverbs į audinius ir pradės skaudėti. Nuospauda pakils, oda aplink ją paraus. Rytą atsikėlę duoną nuimkite, o odą gerai nuplaukite. Po kelių tokių procedūrų nuospaudos neliks nė ženklo.

• Svogūnų laiškai sutrinami į košelę ir ja tepti pritrintas vietas bei suskilinėjusius kulnus.

• Sutrinkite seno alijošiaus lapus į tyrelę ir ja patepkite nuospaudą. Odą aplink nuospaudą patepkite vazelinu. Gydomąją vietą užklijuokite pleistru ir apriškite. Po paros suminkštėjusią nuospaudą nutrinkite šepetėliu, po to patepkite vazelinu arba riebiu kremu. Gydymą pakartokite kelis kartus.

• Sutepkite nuospaudas vieną kartą per dieną tujos tinktūra arba pabarstykite tujos milteliais. Gydymo trukmė — apie tris savaites. Šitaip galite šalinti ir karpas.

• Sugrūsti 2 galvutes česnako ir sumaišyti su 100 gr. lydytų kiaulės vidurių taukų.

• Sausas nuospaudas galima suminkštinti medetkų nuoviru. Ketvirtadaliui stiklinės vandens imamas žiupsnelis medetkų žiedų. Užvirinama. Karšta, šiek tiek nuspausta košė dedama ant nuospaudos, paskui uždengiama polietileno plėvele. Ataušęs kompresas pakeičiamas nauju. Medetkas galima pakeisti karštomis, piene pavirintomis džiovintomis slyvomis. Procedūra atliekama 10–12 kartų.

• Prieš miegą pamirkykite delnus šiltame vandenyje su soda, po to ant nuospaudų uždėkite marlės gabalėlį, sumirkytą česnakų sultyse. Tokį kompresą dėkite kasnakt, kol nuospaudos išnyks.

• Prieš miegą odą aplink nuospaudą patepkite vazelinu ir užklijuokite pleistru. Ant nuospaudos uždėkite tarkuotų bulvių tyrelės, uždėkite polietileno plėvele ir apriškite. Ryte suminkštėjusią nuospaudą pabandykite nutrinti šepetėliu, po to patepkite vazelinu arba riebiu kremu. Gydymą kartokite, kol nuospauda išnyks.

• Prieš miegą koją išmirkyti karštame vandenyje, po to sausai nušluostyti ir pririšti prie nuospaudos citrinos žievelę su minkštimu.

• Perpjaukite svogūno galvutę pusiau, įdėkite į stiklinę, užpilkite actu ir padėkite šiltoje vietoje. Po paros laiko svogūną ištraukite. Rytais ir vakarais uždėkite svogūno skiltelę ant nuospaudos, aplink nuospaudą patepkite vazelinu arba kitais riebalais, apriškite. Ryte koją pamirkykite ir atsargiai nuimkite nuospaudą. Jei nuospauda didelė, gydymą pakartokite.

• Palaikyti nuospaudą karštame vandenyje. Dėti ant jos bet kokio spygliuočio sakus. Sakai priklijuojami pleistru ir keičiami po paros.

• Pabandykite nuospaudas gydyti pušų arba vyšnios medžių sakais. Išmirkykite karštame vandenyje kojas, gerai nusausinkite, uždėkite gabalėlį sakų ant nuospaudos ir užklijuokite pleistru. Laikykite 2-3 dienas. Kai oda apie nuospaudą suminkštėja, jos šerdį reikia ištraukti kaip rakštį. Keletas tokių procedūrų, ir nuospauda nusilups.

• Nuospaudas tepkite apskritalapės saulašarės šviežios žolės košele arba sultimis.

• Nuospaudas pašalinti padeda kiaulpienės sultys, tepamos kelis kartus per dieną. Kiaulpienių sultimis galima šalinti ir karpas.

• Nuospaudas naikina ir džiovintos šlyvo. Džiovintas slyvas išvirkite piene, išimkite kauliukus, dar karštas uždėkite ant nuospaudų ir apriškite. Kai slyvos atvės, vietoj jų uždėkite naujų karštų slyvų. Slyvas keiskite kelis kartus.

• Nuospaudas gydo ir svogūnų lukštai. Užpilkite juos actu, uždenkite ir palikite dvi savaites pamirkti. Svogūno lukštus poros milimetrų sluoksniu uždėkite ant nuospaudos, apriškite ir palaikykite per naktį. Šį kompresą pakartokite kelis kartus, kol nuospaudą išgydysite.

• Nuospaudas galima įtrinti žalios bulvės, svogūno ar česnako sultimis. Galima pasidaryti gydomojo tepalo su česnaku: česnakas sutrinamas, jo sultys sumaišomos su sviestu ar aliejumi, lydytais kiaulės taukais.

• Nuospaudas šalina razinos. Vakare, prieš guldami, šiltu vandeniu nusimazgokite kojas ir sausai nusišluostykite. Ant nuospaudų dėkite po razinos puselę ir apriškite marlės tvarsčiu. Nuospaudos suminkštės ir atšoks.

• Nuospaudas šalina didžiosios ugniažolės sultys. Tepkite šiomis sultimis nuospaudas du kartus per dieną, kol jos išnyks.

• Nakčiai uždėkite svogūno griežinėlį, apibarstytą druska ir apriškite marlės tvarsčiu. Pakartojus gydymo procedūrą kelis kartus, nuospauda atšoka ir nukrinta.

• Mirkyti acte svogūnų lukštus ne trumpiau, kaip 2 savaites. Išmirkytus lukštus uždėti ant nuospaudų ir palikti visai nakčiai. Nuospaudos pradings po kelėtos kartų.

• Labai sėkmingai nuospaudas gydo vyno acte išmirkyti švieži gebenių lapai. Išmirkytus lapus uždėkite ant nuospaudos ir užriškite marlės tvarsčiu. Lapus keiskite 3-4 kartus per dieną.

• Labai atsargiai reikėtų elgtis su vandeningomis nuospaudomis. Jei jos nepratrūksta, jas reikėtų pradurti. Pirmiausia pūslelė ir adata dezinfekuojamos spiritu ar odekolonu. Adatą galima palaikyti virš ugnies. Pradurta pūslelė „nudeginama“ briliantine žaluma. Odelės šalinti nereikia – ji yra papildoma apsauga nuo galimų infekcijų. Ant žaizdelės antibakterinis pleistras klijuojamas savaitę ar ilgiau. Kad kojų oda greičiau sutvirtėtų, ją galima patepti šviežių medetkų, jonažolių, levandų, alavijo sultimis, spiritiniu dilgėlių užpilu (dilgėlių lapai spirite ar degtinėje laikomi dvi savaites). Šie augalai skatina žaizdų gijimą, saugo nuo uždegimų ir turi baktericidinį poveikį.

• Kojų nuospaudos dingsta, jei jas plauti keptų svogūnų nuoviru.

• Kojas pamirkyti karštame vandenyje, sausai nušluostyti ir ant nuospaudos vidine puse uždėti išilgai perpjautą figos vaisių ir pritvirtinti jį tvarsčiu. Šią procedūrą geriausiai atlikti prieš miegą ir laikyti visą naktį. Norint, kad kompresas veiktų dar efektyviau, galima figą sutrinti smulkia trintuve ir uždėti ant nuospaudos.

• Karštame vandenyje ar vaistažolių nuovire išmirkytas nuospaudas gerai gydo neskiestos citrinos sultys (tinka citrinos skiltelė). Galima įpilti vandens ir įmaišyti penkias smulkintas aspirino tabletes. Panašiai nuospaudas veikia vyšnių sakai.

• Jei nuospaudos delnuose, jas pirmiausia reikia suminkštinti, todėl rankų delnus pirmiausia pamirkykite pusę valandos šiltame vandenyje, kuriame ištirpinta po arbatinį šaukštelį sodos, amoniako ir muilo. Ištraukę rankas, gydomas vietas nutrinkite šepetėliu, o po to patepkite vazelinu arba riebiu kremu.

• Geras vaistas nuospaudoms pašalinti — ąžuolo žievės nuoviras: kojų pėdas ar rankų plaštakas, jei ant jų atsirado nuospaudos, nakčiai apvyniokite audeklu, kuris išmirkytas ąžuolo žievės nuovire (1:5) ir šiltai apriškite.

• Gerai išmirkytas, pemza nušveistas nuospaudas pravartu aptepti acto esencija, sumaišyta su miltais. Pleistre iškerpama skylutė nuospaudai. Ji patepama paruošta acto esencijos tyrele ir aprišama. Kai pradeda peršėti, tvarstis nuimamas, o nuospauda nugremžiama. Procedūra atliekama kasdien 10 dienų.

• Galite nuospaudas šalinti ir kitu būdu: rytais duonos riekutes pamerkite į actą, vakare maišykite, kol pasidarys košelė ir užtepkite ant nuospaudos. Per kelias dienas nuospaudos suminkštės ir lengvai nusilups nuo odos.

• Atsikratyti nuospaudų ir suragėjusios pėdų odos padeda arnikų tinktūra, tepama ant pažeistų vietų. Po kelių dienų ragenos nukrinta, oda vėl tampa minkšta ir lygi.

• Įtrūkus kulnams. 100 gr. sutarkuotų morkų sudėti į stiklinį indą ir užpilti 0,5 litro saulėgražų aliejaus. 10 dienų leisti nusistovėti šiltoje tamsioje vietoje. Nakčiai įtrinti skaudamas vietas.

• Ant nuospaudos galima dėti perrėžtą alavijo lapą, tepti šalpusnio lapų tyrelę (laikoma 1–2 val.). Ją reikėtų tepti kasdien 10 dienų. Prieš tai nuospaudą derėtų pusvalandį pamirkyti karštoje ramunėlių ar pasūdytoje smulkintų beržo lapų vonelėje.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
21.01.2025 laikas 19:52 Receptai Lietiniai blynai su varške: lengvas ir skanus receptas!
Lietiniai blynai su varške – tai klasikinis ir mėgstamas patiekalas, kuris sužavi savo skoniu ir lengvu paruošimu. Šis receptas puikiai tinka tiek kasdieniam, tiek šventiniam valgymui. Su gausiu įdarų pasirinkimu, nuo tradicinės v...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 19:25 Receptai Kiaulienos karbonadas: paprastas ir skanus receptas, kurį pamilsit!
Kiaulienos karbonadas – tai klasikinis patiekalas, kuris dažnai puikuojasi šeimos pietų stalu. Šis skanus ir traškus mėsos patiekalas yra greitai pagaminamas ir puikiai tinka tiek kasdieniam, tiek šventiniam valgymui. Sužinokite, ...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:30 Receptai Bananiniai keksiukai su braškėmis: greitas ir skanus receptas
Bananiniai keksiukai su braškėmis – tai puikus būdas panaudoti pernokusius bananus ir pasimėgauti sezoninėmis uogomis. Šis receptas yra ne tik paprastas, bet ir leidžia improvizuoti, pridedant įvairių ingredientų pagal jūsų skonį....

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 20:36 Turite problemų su regėjimu? Pamilkite žalius burokėlius!
Burokėliai, šiandien vis labiau populiarėjanti daržovė, turi gilias šaknis Viduržemio jūros regione, kur jie auginami jau daugiau nei keturis tūkstančius metų. Šiame straipsnyje panagrinėsime ne tik burokėlių istoriją ir kulinarines savybes, bet ir j...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 20:10 Ar Žemė kada nors pateks į juodąją skylę?
Kosmosas, pilnas paslapčių ir neatrastų reiškinių, kelia daug klausimų apie mūsų planetos ateitį. Vienas iš įdomiausių ir nerimą keliančių klausimų yra tai, ar Žemę kada nors galėtų praryti juodoji skylė. Šiame straipsnyje aptarsime, kokia tikimybė, ...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 19:43 Mokslininkai nustatė, kad smegenys veikia ir po mirties
Moksliniai tyrimai apie smegenų veiklą kritinėse situacijose visada kelia didelį susidomėjimą. Neseni Tartu universiteto mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė intriguojančią tiesą: smegenys gali toliau veikti net ir po širdies sustojimo. Šiame straip...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 18:53 Nelengvi santykiai su mama: kaip apsaugoti šeimą?
Šeimos santykiai gali būti tiek džiaugsmo, tiek iššūkių šaltinis. Aš susidūriau su rimta problema, kai mano mama nepriėmė mano naujo vyro ir jo dukters. Šiame straipsnyje dalinuosi savo patirtimi ir pasakoju, kaip stengiuosi išlaikyti harmoniją savo ...

Skaityti daugiau

22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau