Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2017 » Spalio » 4

Kefyras veiksmingiausias natūralus brobiotikas nuo egzemos, žvynelinės, aknės ir kitų odos ligų, atstatys gerųjų bakterijų kolonijas žarnyne

Greta mikrobiomo žarnyne, yra ir odos mikrobiomas. Amerikiečių žurnalistė Shanna Nixė Jones nagrinėjo odos būklės pagerinimo klausimą.

kefyras-veiksmingiausias-naturalus-brobiotikas-nuo-odos-ligu

Odos biomas buvo karštų diskusijų tema 23-ame Pasauliniame dermatologijos kongrese, kuris vyko 2015 metais. Dar visai neseniai dermatologijoje buvo laikoma, kad oda - tai barjeras, saugantis nuo atitinkamų medžiagų patekimo į organizmą, o ne sąveikaujantis su aplinka. Neseniai padaryti atradimai iš odos biologijos srities rodo, kad oda yra dinamiškas organas, ant jos esama daug geranoriškų organizmų, galinčių mums padėti, jei tik leidžiame jiems daryti savo darbą.

Viena svarbiausių idėjų, gimusių Žmogaus mikrobiomo projekto (The Human Microbiome Project) metu, buvo tokia - beveik kiekvienas žmogus žarnyne turi piktųjų mikroorganizmų patogenų. Sveikai gyvenantiems individams šie pato-genai nesukelia ligų. Jie egzistuoja šalia gerųjų mikroorganizmų ir taikiai bendrauja su kitais mikrobiomo „gyventojais“. Tik tada, kai suyra visa sistema ir netenkama pusiausvyros, šie blogieji patogenai ima reikštis ir kelti problemų.

Lygiai tą patį reikia pasakyti ir apie odos biomą. Nuplaudami ant odos gyvenančias gerąsias bakterijas (pvz., naudodami antibakterines priemones), suformuojame laisvą vietą patogenams, kur jie gali daugintis ir kelti nemalonumų. Antibakteriniai preparatai suardo trapią pusiausvyrą tarp gerųjų ir blogųjų mikroorganizmų, pažeidžia imuninės sistemos aktyvumą, todėl padidėja alergijų rizika, ypač vaikams.

Ir oda, ir žarnynas - imuninės sistemos dalys. Iš tikrųjų imuninė sistema dalyvauja bet kurioje vietoje, kur organizmui gali kilti grėsmė, kontaktuojant su išoriniu pasauliu. Oda, kaip didžiausias žmogaus organas, yra svarbi vieta, kur mikroorganizmai sąveikauja su aplinka. Iš esmės oda ir žarnynas - tai dvi svarbiausios vietos, kur mums reikalinga apsauga, ir jos abi glaudžiai susijusios.

6 patarimai, kaip pagerinti odos būklę

1. Kasdien gerkite kefyro (patartina, ožkų pieno).

2. Rinkitės odos priežiūros priemones su natūraliais probiotikais.

3. Gerkite kaulų sultinio, nes jame gausu kolageno, kuris padeda atkurti odos paviršių.

4. Atsisakykite rafinuoto cukraus.

5. Rinkitės maisto produktus, kuriuose mažai angliavandenių ir jie lėtai deginami.

6. Įtraukite j racioną gerųjų omega-3 nesočiųjų riebalų rūgščių.

Odos biomą iš dalies prižiūri ir valdo evoluciniu požiūriu sena imuninės sistemos šaka, kuri vadinama komplementiniu imunitetu. Protinga komplementinė sistema funkcionuoja kaip molekulinis žadintuvas ir pirmasis atsakiklis, vadovaudama kontratakai, kai blogieji mikrobai bando įsibrauti.

Ši sistema taip pat atlieka uždegimo slopinimo funkcijas, ji yra atsakinga ir už odos mikrobų įvairovės palaikymą, taip besirūpindama gera jos būkle.

Tai gali atrodyti keista, jei koncentruojamės į faktą, kad oda „sąveikauja“ su nematomais mikroorganizmais. Tačiau reikia turėti omenyje, kad dauguma šių mikroorganizmų yra gerieji mikrobai - naudingos, o ne patogeninės bakterijos. Svarbiausia jų funkcija - blokuoti galimybę blogosioms bakterijoms įsitvirtinti ir sustiprėti.

Mokslininkai nustatė, kad bakterijos, kurios normaliai gyvena ant odos, pajėgios apsaugoti ją nuo infekcijų. Mūsų odos sveikata priklauso nuo gerųjų mikrobų, sąveikaujančių su odos imuninėmis ląstelėmis. Taigi, imuninė sistema, žarnynas ir oda yra tarpusavyje susiję, o tam, kad palaikytų gerą odos būklę, jos visos trys turi funkcionuoti drauge.

Imuninė sistema, žarnynas ir oda yra tarpusavyje susiję, o tam, kad palaikytų gerą odos būklę, jos visos trys turi funkcionuoti drauge.

Jei norime pagerinti odos būklę, svarbiausias tikslas - atkurti gerųjų mikrobų populiaciją žarnyne ir ant odos. Mikrobiomą žaloja ne tik antibiotikai, bet ir kiti veiksniai. Štai keli iš svarbiausių.

Cukrus

Cukrus maitina bloguosius mikrobus, pvz„ patogenines Escherichia coli bakterijas. Jei vartojama mažai ląstelienos, o maiste daug cukraus, blogosios bakterijos suagresyvėja ir pradeda vogti geležį iš organizmo ląstelių. Organizmas į tai atsako įsijungdamas imuninę sistemą ir faktiškai pradeda tarsi mikrobų karą, galintį pasibaigti nutukimu, cukriniu diabetu ir su uždegimu susijusiomis odos ligomis - egzema, psoriaze, rožine (raudonieji spuogai) ir akne.

Ar mikrobiomas pažeistas?

Kaip nustatyti, ar jūsų, ar kokio nors jūsų šeimos nario mikrobiomas pažeistas?

• Ant odos tai gali pasireikšti kaip egzema, žvynelinė, aknė ir kitos odos ligos.

• Sąnariuose mikrobiomo pažeidimas gali pasireikšti kaip reumatoidinis artritas.

• Žarnyne tai gali pasireikšti kaip maisto alergija ir dirgliosios žarnos sindromas (DŽS).

• Nervų sistemoje apie pažeidimus gali liudyti lėtinis nuovargis ar nervų sistemos sutrikimai, pvz., išsėtinė sklerozė (IS).

• Plaučiuose j tokius pažeidimus gali nurodyti bronchų astma.

• Akyse ir nosyje apie mikrobiomo pažeidimus liudija šienligė ar sezoninės alergijos.

• Pažeistas mikrobiomas smegenų elgesio centre gali pasireikšti kaip nerimas ir depresija.

Stresas

2016 metais buvo atliktas ir gruodį publikuotas tyrimas apie voveres, per kurį tyrėjai konstatavo, kad gyvūnų su mažesne streso hormonų koncentracija, mikrobiomo būta įvairesnio. Stresui didėjant mikrobų įvairovė mažėjo, o padaugėjo potencialiai pavojingų bakterijų.

Tai pirmas tyrimas, atliktas natūralioje aplinkoje ir parodantis ryšį tarp streso ir mikrobiomo įvairovės laukinėje gamtoje.

Mokslininkai padarė išvadą, kad „bakterinė įvairovė tarp gyvūnų ir žmonių tampa vis svarbesniu sveikatos komponentu, o šis tyrimas teikia duomenų, rodančių, kad tarp žemo streso lygio ir sveiko mikrobiomo esama tam tikrų sąsajų“.

Antibakterinės priemonės

Pasak vieno naujo tyrimo, antimikrobinis ir antigrybelinis agentas triklozanas, kuris naudojamas daugelyje vartotojams skirtų gaminių, gali labai greitai suardyti bakteriją kolonijas, esančias žarnyne.
Triklozanas kaip preparatas ligoninėms valyti pirmą kartą buvo panaudotas XX amžiaus aštuntąjį dešimtmetį, o dabar tai yra vienas iš dažniausiai naudojamų antimikrobinių agentų pasaulyje. Jo galima rasti šampūnuose, dezodorantuose, dantų pastose, burnos skalavimo skysčiuose, taip pat virtuvės reikmenyse ir pjaustymo lentelėse, žaisluose, patalynėje, kojinėse ir net šiukšlių maišuose. Jis vis dar taikomas medicinoje ir lengvai susigeria per odą.

Per bandymus su gyvūnais triklozanas siejamas su vėžiu ir griaučių struktūros pokyčiais. Jis priklauso prie aplinkos toksinų grupės, kurie vadinami endokrininę sistemą žalojančiais junginiais (EDC). Esama pagrindo manyti, kad šie junginiai neigiamai veikia žmonių sveikatą, nes mėgdžioja hormonų veiklą ir paveikia pačius hormonus. Ne tik tarp mokslininkų, bet ir visuomenėje didėja nerimas dėl to, kad EDC žmonėms būna pavojingi net mažesnėmis koncentracijomis, nei leidžia normatyvai ir nei buvo manoma anksčiau. Todėl, jei sergate egzema, maisto alergija, šienlige ar astma, kontaktas su triklozanu gali pabloginti būklę.

Gyvas sprendimas

Paprastai aknė mums asocijuojasi su paauglyste, tačiau dermatologai vis dažniau susiduria su tuo, kad ši odos problema pasireiškia ir suaugusiesiems. Didžiojoje Britanijoje aknė ypač paplitusi tarp moterų, kurių amžius - 20, 30, 40 ar 50 metų. Per 2015-aisiais atliktą tyrimą, kuriame dalyvavo 92 privačios dermatologijos klinikos, buvo konstatuotas nerimą keliantis vaizdas - žmonių skaičius, kurie ieško specialisto pagalbos, siekdami išsivaduoti nuo aknės, padidėjo 200 proc.

Per kitą neseną tyrimą nustatyta, kad aknė susijusi su mikrobiomu. 2015 metais lenkų mokslininkai pranešė, kad „mikrofloros disbalansas gali sukelti patologines odos būsenas, pvz., aknę“.

Vis dėlto probiotikų vartojimas gali sumažinti streso sukeltą hormonų koncentracijos didėjimą ir taip sumažinti tikimybę, kad bus skatinami aknės protrūkiai. Be to, probiotikai gali teikti papildomos naudos, padėdami malšinti nerimą ir depresiją.

Kefyre esančios bakterijos yra labai atsparios - daugelis kamienų lieka gyvi virškinimo metu ir pasiekia storąją žarną, kur gali teikti sveikatai ilgalaikės naudos.

Vis daugiau tyrimų rodo, kad galbūt esama ryšio tarp žemo glikeminio indekso dietos ir akne sergančiųjų odos būklės pagerėjimo.

Vienas veiksmingiausių probiotinių gėrimų, kuris gaunamas fermentuojant pieną su gyva bakterijų kultūra (specialiais grūdeliais), yra kefyras. Kefyro grūdeliuose esama įvairių gerųjų bakterijų kamienų ir mielių. Žinoma, kad, suvalgydamas šių gyvų organizmų, turinčių probiotinių savybių, žmogus gali pagerinti ne tik virškinimo procesus, bet ir savo imuninės sistemos funkcijas. Per naujausius tyrimus mokslininkai konstatavo, kad kefyro vartojimas gali pagerinti odos būklę asmenims, kurie serga egzema, akne ir turi įvairių alerginių odos reakcijų. Taip būna dėl to, kad mikroorganizmai veikia imuninę sistemą. Ji paveikiama trimis skirtingais būdais.

1. Slopina alergenų specifinių antikūnų nuo imunoglobulino E (IgE) gamybą. Blokuoja histamino sintezę, kuris dalyvauja alerginėje atsakomojoje reakcijoje.

2. Neleidžia alergiją sukeliantiems antigenams prasiskverbti per žarnų sieneles.

3. Pagerina apsauginių Treg ląstelių funkciją, kurios neleidžia susiformuoti autoimuniniams sutrikimams.

Pastaruoju metu mokslininkai sužinojo daug daugiau apie probiotikų vaidmenį žmogaus mikrobiome, ir susidomėjimas juo gerokai padidėjo. Tačiau visi produktai, kuriuose yra probiotikų, nėra vienodi.

Skysti probiotikai, kuriuose esama bakterijų, kurios ten gyvena, auga ir dauginasi, yra daug stipresni už preparatus su džiovintais ar sukietintais probiotikais, nes tokioje terpėje bakterijos su laiku žūva. Taigi, jei jus kamuoja egzema, žvynelinė, aknė ar rožinė, daug efektyviau yra rinktis stiprų probiotinį produktą, kuriame yra įvairių kamienų bakterijų, o toks yra, pvz., kefyras. Jame esama plataus gerųjų bakterijų ir mielių spektro, kurios veikia simbiozėje, todėl kefyre gerųjų bakterijų yra daugiau nei bet kuriame kapsulių ar miltelių pavidalo probiotiniame preparate.

Be to, svarbu tai, kad kefyre esančios bakterijos yra labai atsparios - daugelis kamienų lieka gyvi virškinimo metu ir pasiekia storąją žarną, kur gali teikti sveikatai ilgalaikės naudos. Tai esminis skirtumas nuo vadinamųjų gyvųjų jogurtų, nes juose esančias bakterijas skrandžio rūgštis virškinimo procesų metu nužudo.

Kefyrą galima pasigaminti iš karvių, ožkų, avižų ar migdolų pieno. Be to, galite pasidaryti vandens kefyro su vandens kefyro grūdeliais, tačiau šis variantas nebus toks stiprus, kaip pieno kefyras, ir jo turėsite gerti daug didesnėmis dozėmis.

Jei jus kankina kokios nors odos problemos, sukeliamos autoimuninių ligų, pvz., žvynelinė ar židininis nuplikimas, reikėtų rinktis kefyro, kurio pagrindas -karvių ar ožkų pienas. Įrodyta, kad pieno produktai pagerina probiotikų veiksmingumą.

Jei kefyras gaminamas iš ožkų, o ne karvių pieno, jis teikia dar daugiau naudos žmogaus sveikatai ir yra ne toks alerginis.

Gyvas, aktyvus ožkų pieno kefyras atkuria organizme visas gerąsias bakterijas kaip tik ten, kur jos turi būti, - kur jos geba atnaujinti pažeistą mikrobiomą ir sveikatą, kuri ilgą laiką buvo žalojama antibiotikais, cukrumi, stresu ir antimikrobiniais produktais. Reikia turėti omenyje tik tai, kad kefyro iš ožkų pieno skonis yra, švelniai tariant, įdomus. Jis rūgštokas, ir gėrimas atrodo šiek tiek gazuotas. Jį galima pasaldinti, sutrynus kefyrą su vaisiais (žr. receptus), tik tokį gėrimą būtina iškart išgerti. Jo negalima, pvz., nakčiai laikyti šaldytuve, nes fruktozė (vaisių cukrus) sumažins probiotikų galią.

Bendžio ypatingasis kokteilis:

  • 170 ml kefyro
  • 1 bananas
  • 1/2 avokado
  • 1 valgomasis šaukštas šalto spaudimo sėmenų aliejaus
  • Kad gėrimas būtų saldesnis, galima jį papildyti stevija

Visus ingredientus sukrėskite į maisto trintuvą ir malkite iki vientisos masės.

Dėmesio: priklausomai nuo to, kokią stevijos formą vartosite, pradėkite nuo nedidelio žiupsnelio, paragaukite, ir, prireikus, įberkite jos daugiau. Stevija yra daug saldesnė už cukrų.

Ypatingas tirštasis mėlynių kokteilis

  • 170 ml kefyro
  • Sauja šviežių ar šaldytų mėlynių
  • 1 valgomasis šaukštas peruvinės pipirnės šaknų (maco) miltelių
  • 1 valgomasis šaukštas šalto spaudimo sėmenų aliejaus
  • Kad gėrimas būtų saldesnis, galima jį papildyti stevija

Visus ingredientus sukrėskite į maisto trintuvą ir malkite iki vientisos masės. Peruvinės pipirnės šaknų milteliai, kuriuose gausu maisto medžiagų, suteiks šiam kokteiliui stiprumo.

Straipsnis parengtas pagal Shannos Nixės Jones knygą „Sprendimas sveikai odai: natūralus gydymas nuo egzemos, žvynelinės, rožinės ir aknės" (The Cood Skin Solution: Natural Healing for Eczema, Psoriasis, Rosacea and Acne, leidykla HayHouse, 2017).

kefyras-veiksmingiausias-naturalus-brobiotikas-nuo-odos-ligu

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.06.2019 laikas 07:20 Receptai – Patiekalai Lietinių blynų receptas

Gaminame. Lietiniai blynai Prieš gaminant lietinius blynus, kiaušinius ir pieną išimame iš šaldytuvo ir palaikome kambario temperatūroje, kad atšiltų.

Skaityti daugiau

19.09.2018 laikas 08:51 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai gerklės gydymui

Gerklės ligos liaudies medicinoje, liaudiški patarimai gerklės gydymui, gerklės ligos, gerklė, gerklės gydymas, gerklės skausmas, receptai gerklei, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydyt...

Skaityti daugiau

27.08.2018 laikas 07:32 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai strazdanų gydymui
Strazdanos liaudies medicinoje, Strazdanos, receptai nuo strazdanų, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
17.05.2024 laikas 20:53 Atrastas seniausias uždaras baseinas
Albanijoje, Durreso mieste, archeologai kasinėdami aptiko 1600 metų senumo uždarą plaukimo baseiną - pirmąjį tokio tipo baseiną. Jis buvo prabangios romėnų vilos dalis.

Skaityti daugiau

17.05.2024 laikas 20:39 Atskleista viena pagrindinių Egipto piramidžių paslapčių
Mokslininkų grupė iš Egipto, JAV ir Australijos pristatė revoliucinį tyrimą. Jis įrodo, kad daugiau kaip 30 Gizos piramidžių ir šalia esančių statinių statybos vietos buvo parinktos neatsitiktinai.

Skaityti daugiau

17.05.2024 laikas 20:27 "Hubble" teleskopas atrado sistemą su trimis saulėmis
Kosminio teleskopo "Hubble" misijos komanda paskelbė stulbinančią trijų žvaigždžių sistemos, pavadintos HP Tau, nuotrauką.

Skaityti daugiau