Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Mistinės Būtybės » 2019 » Gruodžio » 31

Kriptozoologijos Aušra: Kapitono Hitčenso Nuotykiai

1900 metais toks kapitonas Viljamas Hitčensas (Willam Hitchens) nuvyko į Afriką, į Simbiti srities (Tanzanija) miškus. Ten matė daugybę paslaptingų būtybių, apie kurias 1397 metais parašė straipsnį žurnalui "Discovery".

Pirmas būtybių tipas priminė į žmogų panašias beždžiones. Kartą visai atsitiktinai kapitonas ir jį lydėję aborigenai sutiko miške dvi tokias būtybes.

“Jos buvo panašios į mažus žmogeliukus, vaikščiojo ant dviejų kojų, bet nuo galvos iki kojų buvo apaugusios rudais plaukais” - rašė Hatčensas. Jis pasakojo, kad vietiniai gyventojai j tas būtybes žiūrėjo su baime ir nuostaba ir vadino tuos lyg tai žmones, lyg tai gyvūnus “agogve””.

Hitčensas pirmas pranešė pasauliui apie tuos paslaptingus agogve, bet nuo to laiko mokslas nė kiek nepasistūmėjo į priekį, atskleisdamas šių būtybių paslaptį. Ar tai buvo primityvios džiunglėse pasimetusios pigmėjų gentys (jų drabužius iš žolės ir kailių laisvai galėjo supainioti su plaukais), o gal vis tik dar mokslininkų neatrasta į žmogų panašių beždžionių rūšis?

Mokslui žinomos žmogbeždžionės su rudu kailiu (orangutanai), bet jos gyvena toli nuo Rytų Afrikos, Borneo ir Sumatros salose. Straipsnyje žurnalui “Discovery” Hitčensas aprašė ir keistą padarą, kurį vadino sudėtingu vardu “khodumodumo”, išvertus iš vietinės kalbos reiškia “monstras su didžiule praverta burna”.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Taip pat minėjo ilgą padarą “lukwata”, kuris gyvena upėse ir ežeruose ir, matyt, buvo didžiulė žuvis.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Hitčenso straipsnis sukėlė skeptiškas mokslininkų pašaipas ir tikrą puldinėjimų bei kritikos škvalą. Mažai kas patikėjo kapitonu, nors dar anksčiau spaudoje pasirodydavo pasakojimų apie paslaptingą mokele-mbembe - į dinozaurą panašią būtybę su ilgu kaklu, gyvenančią kažkur Kongo pelkėse.

O prieš dešimt metų iki Hitčenso straipsnio žurnale “Discovery” buvo pasirodžiusi ataskaita iš žurnalo “Chamber’s Journal”, kurioje aprašytas keistas gyvis iš Edvardo ežero, esančio tarp Ugandos ir Kongo.

“Klaidžioja pasakojimai apie Edvardo ežero monstrą, kurį vietiniai vadina žodžiais “rizima” arba “irizima”, išvertus tai reiškia “tai, kas nėra tiesiog tuščios kalbos”. Tas paslaptingas žvėris, neva, panašus į gigantišką begemotą su ragu (kaip raganosio) ant galvos.
Ne taip seniai vienas avantiūristas leidosi į Kongo miškus, norėdamas pagauti tą žvėrį. Jis pareiškė, kad kažką pamatė pelkės melduose ir kad tas kažkas buvo didžiulis gyvūnas, panašus į brontozaurą, dešimt kartų didesnis už patį didžiausią dramblį.

Keiptaune šį vyruką iškart pavadino melagiu, tačiau vienas Amerikos mokslo institutas nusprendė pasiųsti ekspediciją pagauti to brontozauro. Tačiau jie nieko nepagavo. Nesėkmės lydėjo ekspediciją visame kelyje”.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Šį straipsnį žurnalui “Chamber’s Journal” parašė autorius, pasivadinęs slapyvardžiu Fulahn. Sklido kalbos, kad po šiuo vardu slėpėsi pats kapitonas Hitčensas, kuris tais metais dar nesiryžo rašyti savo vardu, nes bijojo kritikos.

Straipsnyje tas “irizima” buvo išsamiai aprašytas: jo kojos - storos kaip begemoto, galva maža ir panaši į driežo, uodega - plika ir stora prie pagrindo kaip vamzdžiadančio. Ant galvos buvo kažkas panašaus į straubliuką.

Dar viena paslaptinga būtybė, dėl kurios ir šiuolaikiniai kriptozoologai laužo galvas ir kurią savo dienoraščiuose aprašė Hitčensas, yra kažkoks lokys nandi arba keritas.

Tai irgi stambi būtybė, pagal aprašymą panaši į didžiulę hieną. Ji beveik neturi kaklo, snukis ištemptas, ausys mažos, eisena šiūruojanti kaip lokio.

agogve, keritas, irizima, mokele-mbembe, lukwata, khodumodumo

Dabar sunku pasakyti, ką konkrečiai matė Hitčensas ir kiek tiesos yra jo istorijose. Bet jis buvo vienas iš tų, kurie stovėjo prie pačių kriptozoologijos - mokslo apie paslaptingus, mokslo nepripažintus gyvūnus - ištakų ir asmeniškai lankėsi tose vietose, kur galimai gyveno tos būtybės.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.09.2018 laikas 08:21 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai gydantis nuo alkoholizmo
Alkoholizmas liaudies medicinoje, liaudiški patarimai gydantis nuo alkoholizmo, alkoholizmas, alkoholizmo gydymas, pagirios, alkoholizmo receptai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis v...

Skaityti daugiau

02.11.2017 laikas 09:41 Receptai – Patiekalai Vienašalė užgina vaisingumui skatinti
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Vienašalės užginos, Vandens.

Skaityti daugiau

30.04.2020 laikas 08:58 Receptai – Patiekalai Labai Skanus Karamelinis Obuolių Pyragas
Nors šis karamelinis obuolių pyragas ir yra karališkai atrodantis, bet jį tikrai nėra sunku pasigaminti. Karamelinis obuolių pyragas - labai gardus patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
19.05.2024 laikas 14:49 Moteris iš Etiopijos tvirtina, kad nieko nevalgo ir negeria nuo 10 metų
26 metų etiopė Muluwark Ambo savo šalyje garsėja nuo 2016 m., kai pradėjo sklisti gandai apie keistą merginą, kuri nieko nevalgo ir negeria, bet nenumeta svorio ir nemiršta.

Skaityti daugiau

19.05.2024 laikas 13:20 Kodėl negaliu pamiršti praeities?
Žmonės labai dažnai sąmoningai apgaudinėja savo tikrąsias galimybes, t. y. jie nežino, kad gali kontroliuoti savo mintis, o per jas - reguliuoti savo emocijas.

Skaityti daugiau

19.05.2024 laikas 13:04 Kaip neištikimybė "išgelbsti" santuoką?
Kiekviena moneta turi dvi puses. Išdavystė yra labai skausminga ir griaunanti santykius. Tačiau trečiasis asmuo kartais išgelbsti šeimą, padėdamas įveikti santykių ir asmeninę krizę, įskaitant. Filmas "Meilė ir balandžiai" yra klasikinė šio reiškinio...

Skaityti daugiau