Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Psichologija » 2024 » Gegužės » 19

Kodėl negaliu pamiršti praeities?

Kodėl negaliu pamiršti praeities?

Vis galvoju apie savo klaidas, mintyse vis kartoju "o kas būtų, jei būčiau pasielgęs taip".

Nenoriu apie tai galvoti, bet vis tiek tai darau.

Noriu nustoti jausti gėdą, bet vis dar jaučiu gėdą.

Noriu nebesijausti kaltas, bet vis tiek jaučiuosi.

Šiuos žodžius girdžiu per kiekvieną konsultavimo sesiją. 

Žmonės labai dažnai sąmoningai apgaudinėja savo tikrąsias galimybes, t. y. jie nežino, kad gali kontroliuoti savo mintis, o per jas - reguliuoti savo emocijas.

! Šokiruojantis turinys: tai apskritai vienintelis dalykas, kurį gyvenime galime kontroliuoti - savo mintis.

Natūralu, kad kai pagalvoji, jog negali kontroliuoti net savo minčių, darosi šiurpu. Tada atrodo, kad gyvenime apskritai nieko negali kontroliuoti.

Kai pirmą kartą tai pasakoju žmogui, jis žiūri į mane kaip į beprotį. Jei galėčiau, nebekankinčiau savęs mintimis apie tai, kiek daug klaidų padariau, ir mintimis apie miglotą, nesuprantamą ateitį. 

Kaip galiu tai padaryti, kai visa mano patirtis sako, kad negaliu?!

Ir jūs būtumėte teisūs. Bet tik iš dalies.

Įsivaizduokite, kad visada česnaką pjaustėte peiliu ir nežinojote, kad egzistuoja česnakų presas. Ir būtumėte įsitikinę, kad peilis yra vienintelis būdas pjaustyti česnaką. Tokia yra jūsų patirtis.

Taip pat yra ir su minčių kontrole. Jūs manote, kad tai neįmanoma, nes MANOTE, kad tai neįmanoma. 

Bet kokią patirtį reikia vertinti atsargiai. Esame linkę daryti pernelyg didelius apibendrinimus. Dėl to mūsų tikrovės suvokimas yra labai iškreiptas.

Pavyzdžiui, porą kartų per pasimatymus vyrai pastebėjo, kad turite plonas lūpas. Ir jie jums apie tai pasakė. Ir, kaip bebūtų, jie niekada jums neperskambino.

Jūsų smegenys daro išvadą, kad negaliu susirasti partnerio su plonomis lūpomis, nes VISIEMS vyrams nepatinka plonos lūpos.

Remdamasi šiuo įsitikinimu, einate pas kosmetologę ir prašote didesnių lūpų, tikėdamasi, kad situacija su vyrais pasikeis į gerąją pusę. Po kurio laiko suprantate, kad tai visai ne dėl lūpų.

Pirmas žingsnis siekiant atsikratyti nerimą keliančių minčių apie praeitį ar ateitį - patikėti, kad tai įmanoma, net jei anksčiau to padaryti nepavyko.

Atminkite, kad jei negalite to padaryti dabar, tai dar nereiškia, kad tai neįmanoma iš principo, ir juo labiau, kad negalite išmokti to daryti.

Antras žingsnis - pradėkite mokyti savo smegenis kontroliuoti minčių srautą. O geriausias mokymas yra meditacija. 

Trečias žingsnis - nustokite galvoti apie meditaciją kaip apie kažką mistiško, religinio ir sunkiai suprantamo. Taip nėra. Meditacija yra technika, pratimų rinkinys, skirtas protui treniruoti.

Aš medituoju jau trejus metus beveik kasdien. Per ją išmokau įsiklausyti ir suprasti save geriau nei kada nors anksčiau. Tai padėjo man priimti daugiau gerų, sąmoningų sprendimų gyvenime, neužgriūti nerimastingomis mintimis apie ateitį, nenuklysti į praeities nuoskaudas, o net jei taip nutinka, galiu greitai sugrąžinti save prie to, kas aktualu dabar, į dabartį.

Jolkina Marija Aleksejevna
Psichologė, sąmoningumo trenerė, CPT praktikė - Maskva

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.09.2019 laikas 21:21 Receptai Medaus tortas „Paryžiaus kokteilis‟

Įstabiai gardus skanėstas, tortas, gaminamas iš plikytos tešlos ir kremo, pasižymi nuostabiu aromatu ir unikaliu skoniu – jis tiesiog burnoje tirpsta.

Skaityti daugiau

06.11.2017 laikas 14:12 Receptai Obuolių nuoviras gydo užkimimą

Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: užkimimas. Ingredientai: obuoliai, vanduo.

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 17:55 Receptai Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti
Sumušimai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai sumušimams gydyti, receptai sumušimams gydyti, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.06.2024 laikas 20:46 Mokslininkai teigia, kad apelsinų žievelės gali būti raktas į geresnę širdies ir kraujagyslių sveikatą
Floridos universiteto, Teksaso valstijos universiteto ir JAV žemės ūkio departamento mokslininkų atlikto tyrimo duomenimis, apelsinų žievelių poliarinės frakcijos ekstraktas, kuriame yra junginio, vadinamo feruloilputrescinu, gali palengvinti širdies...

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:37 Neuromokslininkai teigia, kad kai kurie sapnai iš tiesų gali nuspėti ateitį
Mičigano universiteto anesteziologas Kamranas Diba (Kamran Diba) su kolegomis nustatė, kad miego metu kai kurie neuronai ne tik atkuria netolimą praeitį, bet ir numato būsimą patirtį.

Skaityti daugiau

21.06.2024 laikas 20:17 Australijoje rasta naujų skraidančių roplių fosilijų
Australijos paleontologai aptiko suakmenėjusių skeleto liekanų, kurios priklausė iki šiol nežinomam 100 mln. metų senumo skraidančiam pterozaurui.

Skaityti daugiau