Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (511) Komentarų: (0) (22.05.2015 - 22:44)

Londono bokšto krankliai

"Jei išnyks ar išskris Londono bokšto krankliai, Karūna kris ir Britanija kartu su ja".

Prie Vidinės gynybinės sienos ženklas skelbia: "Atsargiai: Krankliai kerta!"

Siena (13 a.) supo uždarą sritį, kadaise skirtą karališkajai šeimai ir rūmų kilmingiesiems. Apsauginė siena žioji skylėmis, kadaise naudotomis kaip ambrazūros šaudymui iš lankų. Ir būtent už šios vaiduokliškos sienos savo lizdus suka bjaurūs krankliai. Kranklių pamėgta vieta yra Žaliasis bokštas,  Londono bokšto krankliaibuvusi karalių galvų nukirsdinimo vieta. Čia 1536 m. buvo nukirsta galva Anne Boleyn. Kai budelis paėmė nukirstą galvą ir iškėlė, kurį laiką akys ir lūpos tebejudėjo. Pasakojama, kad jos melsva begalvė šmėkla vis dar vaidenasi šiose vietose.

Tradiciškai krankliai laikomi pranašiškais paukščiais ir siejami su bausmių vietomis ir kapinėmis.
Kranklių narvai yra visai greta Kruvinojo bokšto. 1483 m. Mažieji princai (12 m. amžiaus karalius Edvardas V ir jo 9 m. amžiaus brolis Jorko kunigaikštis Ričardas) buvo uždaryti Kruvinajame bokšte ir po to išnyko iš istorijos – daugelis mano, kad jie buvo žiauriai nužudyti. 1647 m. darbininkai, ardydami laiptus, rado dviejų vaikų skeletus. Taigi, klajoja ir Mažųjų princų šmėklos bei girdisi jų verkimas.

Bokšte 13-ai metų buvo įkalintas ir seras Walter Raleigh, kol galiausiai jo galva irgi sulaukė kirvio. Ir jo šmėkla dabar tyliai praplaukia per kambarius. Kartais sakoma, kad po vidurnakčio jaučiamas netgi kepamos jautienos kvapas prie Baltojo bokšto. Sakoma, kad pasirodžius vaiduokliais, krankliai būna neramūs ir netupia. Šekspyro "Ričardo III" motyvais 1962 m. susuktas siaubo filmas "Londono bokštas".

Įdovių pranašavimų apie kranklius ištakos siekia "Linksmąjį monarchą" Čarlį II (1660-1685). 1675 m. birželio 22 d. karalius Londono bokšte įrengė Karališkąją observatoriją – Baltojo bokšto šiaurės rytų bokštelyje. Astronomas John Flamsteed (1646-1719) atseit pasiskundė karaliui, kad paukščiai trukdo stebėti dangų. Karalius įsakė išnaikinti kranklius, tačiau buvo įspėtas pranašautojo: "Jei krankliai paliks Bokštą. Baltasis bokštas sugrius ir didelė nelaimė užklups karalystę". Yra kelios šios legendos versijos, tačiau visose pranašaujama baisi nelaimė, krankliams palikus bokštą. Išgirdęs tokią pranašystę, karalius nurodė, kad bokšte būtų visąlaik laikomi bent 6 krankliai. Dabar paukščių sparnai pakirpti, todėl jie negali išskristi.

O kaip pavyzdį, kai iš pilies bokšto išvyti krankliai "atnešė" nelaimę, paimkime nelaimingo likimo Hapsburgų dinastiją. Jie valdė Šventąją Romos imperiją (962-1806) ir turėjo Šventąją ietį. Senais laikais jų tėvonijos pilies bokšte lizdus suko daugybė kranklių, tačiau vieną dieną jie buvo negailestingai sunaikinti. Tai buvo Hapsburbų prakeiksmo pradžia – juos pradėjo persekioti antgamtiški krankliai, Turnfalken, kurių kiekvienas pasirodymas buvo bloga  lemiančiu ženklu. Daugybę kartų juos matė sukant ratus Vienoje virš Schonbrunn ir Hofburg rūmų. Tvirtinama, kad jie sklandė ir kranksėjo Paryžiuje, kai buvo giljotinuota Marija Antuanetė, bei Meksikoje, kai buvo nušautas imperatorius Maksimilianas, bei Mayerlinge, kai nusižudė princas Rudolfas su mylimąja kunigaikštyte Marija Vetsera (nos kai kas sako, kad jie buvo nužudyti), o taip pat Sarajeve, kai buvo nužudytas arkikunigaikštis Ferninandas – įvykis, po kurio prasidėjo Pirmasis pasaulinis karas.

Yra ir daugybė kitų legendų, prietarų ir padavimų apie kranklius. Anot Cordish pasakojimų, karaliaus Artūro dvasia įsikūnijo krankliuose, - ir todėl laikoma, kad žudyti kranklius yra nepriimtina. Labai senas prietaras sako, kad jei visi krankliai paliks mišką, neišvengiamai ateis nelaimė. "Mabinogione" užrašyta legenda teigia, kad po milžino karaliaus Brano Palaimintojo ("bran" velsiečių kalba reiškia "kranklys") mirties, jo galva buvo nukirsta ir palaidota Londone "Baltojoje kalvoje" (paprastai tapatinamoje su Bokšto kalva), "veidu į Prancūziją". Ši palaidojimo vieta žinoma Velso Triadoje kaip vienas iš Galingųjų salos Trijų laimingų slaptaviečių. Tol, kol Brano galva bus ten, Britanija bus saugi. Tikriausiai visos tos senesnės legendos padėjo susiformuoti Londono bokšto legendai apie kranklius.

Teigiama, kad krankliai Londono bokšte buvo nuo 13 a. ir beveik 400 m. jie saugoti karaliaus dekretu. Vienok istorikas Geoff Parnell peržiūrėjo istorinius dokumentus ir nerado paminėtų kranklių anksčiau nei 1895 m. žurnalo "The Animal World straipsnyje". Edith Hawthorn mini katiną, nukankintą kranklių. Bokšte apie 600 m. buvo laikomas žvėrynas, kol jis netapo Londono Zoologijos sodo pagrindu. Ten gyveno vanagai, liūtai, leopardai, beždžionės ir net šiaurės lokys, tačiau neužsimenama apie kranklius. G. Parnell spėja, kad kelis kranklius Bokštui bus padovanojęs trečiasis Dunraveno grafas (1812-71), archeologas ir antikvaras, kurį žavėjo keltų mitai apie kranklius ir kuris į šeimos herbą įtraukė kranklius. Kai kurie mano, kad krankliai yra iš Viktorijos laikotarpio, tačiau tai nėra tikra.

Šiuo metu krankliai yra saugoma rūšis Britanijoje. Bokšto kranklius prižiūri Varnininkas (Ravenmaster), - šiuo metu juo yra buvęs seržantas-majoras Derrick Coyle, dirbantis bokšte jau 20 m (pilnu etatu – paskutinius 6 m.). Jo rankos nusėtos randų – aštrių kranklių snapų įrodymas. Krankliai maitinami

likučiais iš virtuvės, kartais triušiu ar žuvusiais ant kelio  gyvūnais, kuriuos randa Varnininkas. Krankliai-broliai, Odinas ir Toras mėgdžiojo Varnininko balsą, tik gaila, kad jiedu nugaišo 2003 m.

Buvo pastebėta (nedažnai), kad kai būrio paukštis "išeina anapilin", paukščiai atlieka "laidotuvių" apeigas - 24 valandas kimiai kranksint. Varnininkas negyvą paukštį palaidoja Kranklių kapinėse – išdžiūvusiame griovyje, esančiame netoli Vandens vartų ir Šv. Tomo bokšto. Ten yra specialus Kranklių memorialinis paminklas, kuriame išvardinti visi nuo 1956 m. mirę krankliai (įdomu, kad Anglijoje antkapiai kartais vadinami "kranklių akmenimis", ravenstones. Šv. Tomo bokštas dar vadinamas Išdavikų vartais, nes būtent pro šiuos vartus iš Vestminsterio būdavo atvedami kaliniai, kaltinami valstybės išdavimu. Bokštas pavadintas garbei sero Tomo Beketo, kurio šmėkla daužo pastato sienas su krucifiksu, garsiai skelbdama, kad jis pastatytas ne gero siekiant, o "londoniečių kenkimui ir žalai, mano broliai".

Šiandien griežtai tebesilaikoma 6 privalomų kranklių dekreto. Jų vardai yra Hugine, Munin'a, Bran'as, Branwen'as, Gwyllum'as ir Cedric'as (Vikingų dievas Odinas turėjo du kranklius Huginn'ą ir Muninn'ą, kurie tupėjo ant jo pečių ir pranešdavo viską, ką matė ir išgirdo). Krankliai gyvena labai ilgai – seniausias jų buvo Jim Crow, sulaukęs 44.m. amžiaus (kaip bebūtų, yra viskis "Senasis kranklys", Old Crow).

Va, tik JAV Jim Crow atrodo netinkamas vardas krankliui, nes tai žeminantis terminas apibūdinantis Juodį. Jim Crom įstatymų ("juodųjų įstatymų", nuo 1877 iki 20 a. 7 dešimtm. vidurio) era yra vienas gėdingiausių JAV laikotarpių – rasinės diskriminacijos, izoliavimo ir minios linčo teismų. "Jim Crow" vardas kilęs iš keliaujančio artisto Thomas Dartmouth, baltojo aktoriaus, vieno pirmųjų užsidėjusių negro kaukę, kad imituotų tamsiaodžius, "Daddy" Rice šou. Daddy Rice atlikdavo Jim Crow dainas ir šokius audringai pritariant Niujorko ir Londono publikai.

Antrojo pasaulinio karo metu vos nebuvo patikrinta pranašystė, nes Bokšte tebuvo likęs tik vienas kranklys Grip'as. Kiti krankliai žuvo per bombardavimus ar mirė nuo šoko. Iš tikro, kranklių narvai buvo pastatyti ant Pagrindinio sargybos bokšto (arba Karalienės Viktorijos valgyklos), vokiečių bombos sugriauto 1940 m. gruodžio 29 d., pamatų. 1944 m. Sargybos bokšto vidus buvo sugriautas ir atidengta Vidinę gynybinę sieną. Kai bokštas 1946 m. sausio 1 d. buvo atidarytas visuomenei, ten jau vėl buvo 6 krankliai.

reklama

Šaltinis

Šioje istorijoje: Londonas, Krankliai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 511 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (385)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (297)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Kaip atstatyti pažeistus inkstus, naudojant tik 1 arbat...

Inkstai - gyvybiškai svarbus organas mūsų kūne. Pagrindinė jo funkcija yra užtikrinti hormonų ir fermentų veiklą, kad suskaidyti maistą ir paversti jį cheminėmis medžiagomis, kurią galėtume naudoti, kaip energiją.

paranormal.lt
Soda ir medus naujas bandymas prieš vėžį...

Tiesa, vėžio ląstelės veši cukruje, bet šis derinys veikia, kaip "Trojos arklys". Šiame mišinyje cukrus tarnauja taikiniu vėžio ląstelėms, o soda jas sunaikina. Šarmingumas arba naikina mikrobus vėžio viduje paveikt

paranormal.lt
Ausų gydymas natūraliais būdais...

Jei jūs kada nors patyrėte skausmą ausyse, tuomet turėtumėte žinoti, kad tai yra labai skausminga. Manoma, kad ausies skausmas yra bakterinės infekcijos ausyje rezultatas, bet jos pagrindinė atsiradimo priežastis yra susergant a
paranormal.lt
Natūrali kaukė, kuri atėmė plastikos chirurgų žadą!...

Atrodysite jauniau po 5 minučių: natūrali kaukė, kuri atėmė plastikos chirurgų žadą! Jums reiks tik 5 minučių, kad pasigaminti šią nebrangią kaukę, kuri padarys jūsų odą švarią ir sumažins raukšles.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Žmogaus protu nesuvokiami reiš...

Tai, kad pasaulyje egzistuoja daugybė neatskleistų paslapčių ir protu dar nesuvokiamų reiškinių, manau visi gerai žinome. To net negalėtume įvardyti, kaip kažkokio labai jau ypatingo fakto, o tokių nepaaiškinamų reiškinių yra ne
paranormal.lt
Vandenyne dingę turistai...

Pasitaiko atvejų, kai kelionių jūrų laineriais metu be pėdsakų dingsta kuris nors turistas. Policija negali aptikti jokių prapuolusiojo pėdsakų. Detektyvams lieka tik spėlioti, kas nutiko laive.
paranormal.lt
Dingusių pasaulių žemėlapiai...

Ši istorija apie senovinius žemėlapius tapo žinoma visiems po to, kai 1929-uju metų lapkričio 9 d. Stambulo nacionalinio muziejaus direktorius Halilas Edhemas tvarkė archyvus ir vienoje lentynoje aptiko du geografinio žemėlapio
paranormal.lt
Mistinė T-1 sala...

1946 m. rugpjūčio 11 d. specialios paskirties lėktuvas B-29 „Poliarinė lapė“ iš Ferbankso aviabazėje dislokuoto „Aliaskos lapių“ dalinio pakilo į reguliarų žvalgybinį skrydį virš Šiaurės Ledjūrio. Jo m

paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Šis skanus gėrimas padės norma...

Užsirašykite receptą! Hormonai – jūsų organizmo cheminės būklės pranašas. Jūsų kraujagyslėmis per kraują jie keliauja į audinius arba organus. Hormonai veikia lėtai ir, laikui bėgant, turi įtakos įvairiems procesams.
paranormal.lt
Cholesterolio reabilitacija...

Kodėl patariama nevalgyti vištos odos? Todėl, kad pavydima jums jūsų gražios odos, kurioje yra daug ...cholesterolio. :) Cholesterolio daugiausia organizme yra kepenyse, žarnyne ir ... odoje.
paranormal.lt
Vėžio žudikas: gerkite šias su...

Vėžio žudikas: gerkite šias sultis kiekvieną dieną nevalgius! Geriausias būdas užkirsti kelią vėžiui!

paranormal.lt
Pašalinkite podagrą natūraliai...

Podagra - uždegiminė liga, panašus į artritą, kuris gali sukelti nepakelią skausmą sąnariuose. Aukštas šlapimo rūgšties kiekis kraujyje - podagros pagrindinė priežastis. Kai valgome maisto produktus, kuriuose gausu purino, pavy
paranormal.lt
Kankina kosulys? Čia 5 efektyv...

Aš nuolat kankinuosi nuo kosulio! Kiek vaistų esu išbandęs! Viskas! Užteks! Atėjo laikas pereiti prie natūralių priemonių! Pirma, jie yra 100% natūralūs ir nekenksmingi! Antra, jie yra labai veiksmini ir padeda kur kas greiči