Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Balandžio » 25

Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?

Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?

Kalbant apie įspūdingą inžineriją, įvardyčiau akveduką su apverstu sifonu.

Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezininkų įrankių, jau nekalbant apie tai, kad šie statiniai yra labai įspūdingi ir brangūs, kaip Pont du Gard.

Apverstas sifoninis akvedukas išsprendžia problemą, kai reikia kirsti reljefą, kuriame yra didelis gylis. Nebereikia statyti tilto, kuris būtų toks pat aukštas kaip vandens srovė, o tai gali kainuoti labai daug išteklių.

Jis veikia taip, kad išnaudojamas sifono efektas ir vanduo krenta iš didelio aukščio. Apačioje esantis vanduo bus suslėgtas ir galės pakilti į kitą pusę tam tikrame aukštyje (žinoma, mažesniame nei pradinis aukštis).

Iš principo tai labai išradinga, o sistema turėtų būti nelaidi vandeniui, tačiau jei ji gerai sukonstruota, tikslas pasiektas: ji veikia, o pastatui pastatyti prireikė mažiau akmens.

Deja, šiuo metu tiltas nėra tokios geros būklės kaip Pont du Gard.

Galiausiai, schema, ką buvo galima padaryti taikant šiuos metodus, yra Aspendos akvedukas Turkijoje.

Stebuklinga suvokti, kad šių statinių sklandų veikimą lemia tik gravitacija (ir statybininkų išradingumas), o bokštai kartais buvo statomi vandeniui pakelti ir vėl nuleisti. Ekspertas galės tiksliai paaiškinti, kodėl, bet aš spėju, kad taip galėjo būti daroma siekiant neprarasti per daug potencinės energijos vandenyje ir galiausiai neprarasti per daug aukščio kertant zoną.

5 metrus vis tiek turime 4-5 barus, o tai yra didžiulis dydis, ir galiausiai galbūt reikia turėti tarpinius rezervuarus, turint omenyje 1600 metrų ilgį... Bet kuriuo atveju esu tikras, kad už to slypi efektyvumas ir kad tai nėra tik šou.

Šiuo atveju kalbame apie vandens pakėlimą daugiau nei 30 metrų!

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.06.2019 laikas 15:27 Receptai – Patiekalai Tarkuotų bulvių apkepas su sūriu ir česnaku

Vieną kartą atsitiktinai radau tarkuotų bulvių pyrago-apkepo receptą, dažnai jį kepu, o dabar noriu pasidalinti ir su jumis.

Skaityti daugiau

10.06.2019 laikas 09:53 Receptai – Patiekalai Sausainiai su šokolado gabaliukais ir riešutais

Skanių sausainių su šokolado gabaliukais receptas. Gaminame. Sausainiai su šokolado gabaliukais ir riešutais. Skanaus!

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 07:23 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau