Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorijos Paslaptys » 2024 » Kovo » 13

Rani-ki-va: prieš 1000 metų pastatytas laiptuotas šulinys

Rani-ki-va: prieš 1000 metų pastatytas laiptuotas šulinys

Indijoje yra daug nuostabių architektūros šedevrų, tačiau vienas iš nuostabiausių ir gražiausių yra Rani ki-va, arba karalienės laiptuotas šulinys. Šis didingas statinys, esantis ant Sarasvati upės kranto, traukia dėmesį savo sudėtinga architektūra ir išskirtiniais raižiniais.

Šio šulinio istorija siekia XI a., kai jis buvo pastatytas Patano mieste Gudžarato valstijoje. Tuo metu Patanas buvo miestas tvirtovė, o pakopiniai šuliniai buvo naudojami kaip vandens saugojimo priemonė. Rani ki vav tapo vienu didžiausių ir sudėtingiausių tokio tipo šulinių, patraukusiu dėmesį savo septyniais aukštais ir iškaltomis dievų ir deivių skulptūromis.

Tačiau laikui bėgant Sarasvati upė pakeitė savo vagą ir laiptuotas šulinys buvo palaidotas po smėliu. Daugelį metų jis liko užmirštas ir padengtas laiko dulkėmis. Tačiau XX a. devintojo dešimtmečio pabaigoje Indijos archeologijos tarnyba pradėjo kasinėti ir restauruoti šį unikalų statinį.

Rani-ki-va: prieš 1000 metų pastatytas laiptuotas šulinys

Beveik 5 hektarų plote išsidėsčiusi Rani-ki-vava yra tarsi 'apversta' šventykla, prasidedanti nuo žemės paviršiaus ir besileidžianti žemyn iki gilaus šulinio. Ji yra 64 m ilgio, 20 m pločio ir 27 m gylio. Laipteliais ir laiptais lankytojai gali nusileisti į žemesnius aukštus ir gėrėtis skulptūrų grožiu.

Septynis šulinio aukštus puošia daugiau kaip 500 didelių skulptūrų ir tūkstančiai mažų figūrų. Čia galima rasti hinduistų dievų ir deivių, apsarų (dangiškųjų šokėjų) ir mitologinių būtybių atvaizdų. Kiekviena skulptūra yra aukšto meninio lygio ir žavi savo grožiu bei detalėmis.

Ypač verta paminėti iškaltą Šešašaja Višnu skulptūrą, kurioje dievas vaizduojamas gulintis ant gyvatės su tūkstančiu gaublių dangaus vandenyne. Tai viena iš pagrindinių Rani-ki-vav lankytinų vietų, kurios nevalia praleisti lankantis šioje vietoje.

Šiandien Rani-ki-vav yra populiari turistų traukos vieta, pritraukianti daugybę lankytojų iš viso pasaulio. Dėl savo unikalumo ir didingumo jis yra vienas svarbiausių Indijos istorinių paminklų.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
20.12.2017 laikas 15:51 Receptai – Patiekalai Receptai lieknėjantiems (pupalaiškio, gencijono)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Organizmo valymas. Ingredientai: trapiojo pupalaiškio, melsvojo gencijono, jonažolės žiedų ir lapų, paprastosios kraujažolės žiedų ir lapų, gysločio lapų, apynio spurgų.

Skaityti daugiau

31.01.2018 laikas 19:09 Receptai – Patiekalai Vaisingumui skatinti (Paprastoji takažolė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Vaisingumas. Ingredientai: Džiovinta takažolė, Verdančio vandens

Skaityti daugiau

07.09.2019 laikas 21:45 Receptai – Patiekalai Paprastas varškės pyragas per 30 minučių. Šis pyragas bus jūsų mėgstamiausias!
Nuo jo sunku atsitraukti. Jį galima pagaminti, jei į svečius pas jus užgriuvo visiškai netikėtai. Jam jūs sugaišite daugiausia 30 minučių.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau