Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Ligos, mutacijos » Peržiūrų: (517) Komentarų: (0) (25.01.2016 - 21:17)

Molės Fenčer paslaptis

Niekas taip nesuprato kas nutiko Molei Fenčer, pavadintai "Bruklino Mįslė" ("Brooklyn Enigma"). To niekaip negalima susieti su stebėjimų ar tyrimų trūkumu - ir vienų, ir kitų buvo pakankamai.

Kaip rašoma medicininių tyrimų, kuriuos vykdė šeimos gydytojas Samuelis Spajeris iš Bruklino, ataskaitose, Molė buvo normalus ir sveikas vaikas, tačiau 1866 m. vasario 3 d. ji pasiskundė tėvams galvos svaigimu ir po minutės sukniubo savo namų virtuvėje.

Mama pagalvojo, kad mergaitė neteko sąmonės, ir bandė įprastais būdais jai padėti. Po pusvalandžio buvo iškviestas gydytojas, nes mergaitė taip ir neatgavo sąmonės. Jis nustatė, kad Molė yra transo būsenoje, kurio priežasties neįmanoma nustatyti paviršutinės apžiūros metu. Gydytojas buvo įsitikinęs, kad iki ryto Molė atsigaus.

Tačiau taip neįvyko. Ėjo dienos, savaitės, mėnesiai, o Molė buvo komos būsenoje, artimoje mirčiai. Nelauktai ją visiškai apėmė gilus transas.

Gydytojas Spajeris pažymėjo, kad Molė vos kvėpavo, jos pulsas kartais buvo visiškai neapčiuopiamas, kūnas suglebo ir tapo tarsi ką tik mirusio
žmogaus. Susirūpinęs gydytojas sukvietė medikų konsiliumą, tačiau nė vieno kolegos praktikoje panašaus atsitikimo nebuvo. Gydytojai ateidavo, apžiūrėdavo mergaitę ir tik palinguodavo galva.

Vėliau Molė tapo aktyvesnė, ėmė kalbėti, tačiau iš transo būsenos niekaip neišėjo. Įdomu tai, kad joje pasireiškė keletas asmenybių vienu metu. 2002-ais metais viename moksliniame žurnale apie Molės tapatybės keistumus buvo rašoma: „Nors ir prikaustyta prie lovos, Molė buvo ypač aktyvi. Ji siuvinėjo, iš vaško gamino figūrėles ir gėles, rašė dienoraštį, per devynerius metus parašė daugiau nei 6500 laiškų. Netikėtai Molė prisipažino, kad jai kyla keisti jausmai ir mintys.

Vaškinės gėlė jai tapo nemielos. Jai atrodė, kad jas pagamino ne ji, o kažkas kitas. Žmogus, kuris jau mirė. Vėliau atėjo momentas, kai Molė tarsi iš tikrųjų mirė, o jos vietą užėmė kita moteris, kuri nieko neprisiminė apie pastarųjų devynių metų įvykius. Po to atsirado dar keturi „aš“, kurių kiekvienas gavo savo vardą.

Jeigu anksčiau apie 23-ią valandą Molė paprastai užmigdavo, tai dabar šiuo laiku ją apimdavo transas. Joje prasibusdavo asmenybė Idol, kuri buvo priešiškai nusiteikusi jos dieniniam Aš ir kuri gadino arba slėpė siuvinius. Saulės spindulys (taip buvo pavadintas dieninis Aš) ir Idol viena kitai rašė laiškus. Įdomu tai, kad jų abiejų raštas buvo skirtingas. Rožės žiedas, asmenybė, kartais pasireikšdavusi nuo 1875-ųjų metų, elgėsi tarsi septynerių metų mergaitė.

Peria buvo dvasingumo įsikūnijimas. Ji elgėsi tarsi gerai išauklėta 17-18 metų mergina. Rubė buvo visiškai nepanaši į Perlą. Tai buvo ypač energinga, sąmojinga būtybė. Ji prisiminė 1864-ais metais įvykusią nelaimę, tačiau nieko neprisiminė apie 1865-ųjų metų incidentą".

Praėjo devyneri metai, Molė Fenčer vis dar balansavo tarp gyvenimo ir mirties. Įrašai rodo, kad ji tuo metu praktiškai nieko nevalgė. Gydytojas Spajeris rašė, kad „ji per tą laiką suvalgė tiek maisto, kiek normalus žmogus suvalgo per dvi dienas".

Šių laikų mokslininkai mano, kad Molė Fenčer galėjo valgyti, tačiau pati apie tai nežinojo, ji sirgo daugybinės asmenybės sindromu.

Jos galvoje gyveno penkios skirtingos Molės, todėl galėjo būti taip, kad viena asmenybė valgė, o kitos apie tai net nenutuokė.

Tuo metu įvykis su Mole Fenčer pagrįstai tapo plačiai žinomas medicinos pasaulyje, nes metė iššūkį visai medicinai.

Tačiau ateityje medikų laukė, dar daugiau siurprizų.

Viskas prasidėjo 1875-ais metais, kai vieną dieną gydytojas Spajeris į savo kabinetą pasikvietė kolegas.

- Džentelmenai! - jis pasisveikino. - Šis atvejis unikalus ir vienintelis mūsų praktikoje. Fizinė jaunos merginos būklė neramina, tačiau aš manau, kad ji yra kažkokios antgamtinės jėgos valdžioje!

Tarp pakviestų kolegų buvo ir garsus to meto gydytojas Robertas Ormistonas iš Bostono. Jis atvirai pareiškė abejones, o jo balse nuskambėjo labiau nei skeptiška užuomina į nesąmonę:

- Kuo gi pasireiškia taip vadinama antgamtinė Molės Penčer jėga?

Daktaras Spajeris buvo pasiruošęs tokiam kolegų skepticizmui. Jis pakvietė juos susitikti po kelių dienų prie Molės lovos ir patiems įsitikinti tuo, ką jis apibūdino „antgamtine jėga". Be to, jis dar pakvietė garsų astronomą daktarą Ričardą Parkherstą ir kitą garsų gydytoją - Vilardą Parkerį iš Niujorko.

Detaliai apsvarstę šį atvejį, perskaitę medicinines korteles, kurias pateikė gydytojas Spajeris, specialistai pažymėjo nenatūraliai silpną pulsą ir kvėpavimą, esant žemai kūno temperatūrai.

Tuomet gydytojas Spajeris pareiškė:

- Džentelmenai, ši mergina gali apibūdinti žmonių, esančių už daugelio mylių nuo mūsų, rūbus ar poelgius. Be to, ji gali skaityti neatplėštus laiškus ir užverstas knygas!

Parkherstas ir Parkeris išėjo iš kambario pasitarti. Jie pašnibždomis susitarė parašyti raštelį, įdėti jį į tris vokus, užantspauduoti ir išsiųsti į gydytojo Spajerio kabinetą, kuris buvo už penkių mylių nuo Molės Fenčer gyvenamosios vietos, jie paprašys merginos perskaityti raštelį, esantį užantspauduotame voke, o kai visi išgirs atsakymą, jį palygins su raštelio turiniu.

Medikai pasiuntiniui perdavė laišką ir liepė nugabenti į gydytojo Spajerio kabinetą. Po to abu gydytojai grįžo prie Molės. Po kiek laiko daktaras Parkherstas paklausė ar ji gali pasakyti, kas yra voke. Molė minutėlę patylėjo, po to ėmė tyliai kalbėti:

- Tai laiškas trijuose užantspauduotuose vokuose gydytojo Spajerio kabinete. Popieriaus lapelyje parašyta: „Linkolną nušovė išprotėjęs aktorius".

Spajeris, Parkherstas, Parkeris, Ormistonas ir kiti gydytojai nuskubėjo į gydytojo Spajerio kabinetą. Buvo atplėšti vokai, Raštelio turinys tiksliai sutapo su tuo, ką pasakė mergina.

23-jų metų amžiaus pasiuntinys Piteris Gremas, kuris iš Fenčerių namo nugabeno laišką į Spajerio kabinetą, nekėlė jokių įtarimų. Jis buvo daktaro Parkerio draugas ir kartu su juo atvyko apžiūrėti Molės.

Tą pačią dieną medikai nusprendė dar kartą išbandyti panelę Fenčer. Jie susitarė paprašyti jos apibūdinti vieno žmogaus išorę ir aprangą bei pasakyti, ką jis tuo metu veikia.

Sugrįžę į Fenčerių namus, jie paprašė Molę, kad ši apibūdintų Piterio Gremo brolio Frenko išorę, pasakytų jo buvimo vietą ir tai, kuo jis užsiėmęs.

Molė detaliai atsakė į visus klausimus, apibūdino Frenko išvaizdą, aprangą, netgi pasakė, kad palto dešinėje rankovėje trūksta sagos. Ji nustebino susirinkusiuosius, pasakydama, kad Frenkas iš darbo išėjo anksčiau nei įprasta, nes jam ėmė labai skaudėti galvą. Frenkui buvo išsiųstas telegrafas, savo atsakyme jis patvirtino viską, ką sakė Molė, netgi galvos skausmą.

Įdomu tai, kad dabartiniu metu, kalbant apie Molės Fenčer fenomeną, akcentuojamas jos neįtikėtinas badavimas transo būsenoje, tačiau visiškai neužsimenama arba labai mažai užsimenama apie jos aiškiaregystės sugebėjimą. Be to, neužmirštama pridurti, kad jos ekstrasensoriniai sugebėjimai galėjo būti apgaulė.

Molė Fenčer transo būsenoje išbuvo 46 metus. Jos tėvai ir gydytojas Spajeris jau buvo mirę, kai 1912-ais metai įvyko netikėtas įvykis - ji vėl atgavo sąmonę. Jos negalavimo bei keistų sugebėjimų niekas negalėjo paaiškinti. Molė Fenčer ramiai mirė miego metu 1915-ais metais, būdama 73-jų metų amžiaus.

reklama

Šioje istorijoje: ligos, fenčer molė

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 517 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (351)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (270)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Liaudies medicinos receptas nuo vėžio ir kitų ligų...

Liaudies medicinos receptas nuo vėžio, kuris jau padėjo tūkstančiams žmonių. Bulgarų medicinos mokslų daktaro profesoriau H.Mermerski receptas. Šis receptas visiškai iš natūralių priemonių, padedantis išgydyti nuo daugeli lig

paranormal.lt
Šešios mokslu patvirtintos rekomendacijos, kaip išvengt...

Jei manote, kad vėžys yra liga, kuri atsiranda iš niekur ir savo elgesiu jos kontroliuoti negalite – labai klystate. Dauguma vėžio atvejų galima išvengti tiesiog tinkamai maitinantis ir sveikai gyvenant.

paranormal.lt
Bananų receptas nuo kosulio: bronchitas išnyksta tarsi ...

Bananų kokteiliai visada skanu! Patikrinkite unikalų receptą iš bananų, kuris ne tik skanus, bet padės jums susidoroti su bronchitu ir kosuliu!

paranormal.lt
Sultys kurios «sugrąžina žmones iš ano pasaulio»...

Šį gėrimą vertą pabandyti! Sultys kurios gelbsti žmones nuo mirties! Šis gėrimas buvo populiarus dešimtmečius, o jo paruošimui reikia vos dviejų minučių!


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino