Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Gegužės » 8

Mokslininkai paneigė hipotezę, kad tiranozaurai buvo protingesni už kai kurias beždžiones

Mokslininkai paneigė hipotezę, kad tiranozaurai buvo protingesni už kai kurias beždžiones

Tarptautinė mokslininkų komanda, vadovaujama Vokietijos Heinricho Heinės universiteto specialistų, tyrė tiranozaurų intelektinius gebėjimus. Jų išvados paneigė ankstesnę Brazilijos neurobiologų hipotezę, pagal kurią šis didžiulis plėšrus driežas buvo toks pat protingas kaip primatai. Tyrimas paskelbtas moksliniame žurnale „The Anatomical Record“ (TAR).

Norėdami ištirti seniai išnykusių gyvūnų smegenų biologiją, zoologai naudojo endokastus - iškastinės kaukolės atliejas. Jie leidžia jiems įvertinti santykinį kaukolės dydį ir kadaise joje buvusių audinių dalį.

Šiuolaikinių aligatorių ir krokodilų smegenys užima tik apie 30 % kaukolės ertmės, o paukščių ir žinduolių - beveik 100 %.

Remdamiesi duomenimis, mokslininkai apskaičiavo, kad tiranozauro smegenyse buvo nuo 250 mln. iki 1,7 mlrd. neuronų, o tai atitinka gyvų krokodilų neuronų skaičių.

Ankstesniame tyrime buvo apskaičiuota, kad tiranozauro neuronų tankis siekė 3,3 mlrd. neuronų, t. y. buvo panašus į babuinų smegenis. Komanda pažymėjo, kad jų kolegos brazilai padarė skaičiavimo klaidą, darydami prielaidą, kad plėšrūno smegenys užėmė visą endokranijinę ertmę.

Mokslininkai pažymėjo, kad jų rezultatai nereiškia, jog tiranozaurai buvo kvaili. Neuronų skaičius ir smegenų dydis tarp gyvūnų labai skiriasi, tačiau tai ne visada koreliuoja su protiniais gebėjimais. Pavyzdžiui, balandžiai, kurių smegenys yra mažytės, gali skaičiuoti taip pat gerai kaip ir beždžionės.

Mokslininkai pabrėžė, kad tiranozaurai savo epochai tikriausiai buvo labai išsivystę plėšrūnai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.09.2019 laikas 14:39 Receptai Pieniškos dešrelės bulvių tešloje

Tai nuostabi vakarienė, svečiams atradimas, jei jie netikėtai užsuks pas jus. Galimas dalykas, jums šis patiekalas bus antras iš mėgstamiausių patiekalų, po kiaušinienės. Žinoma, čia tik idėja, galite į bulves įdėti įvairius pr...

Skaityti daugiau

21.09.2018 laikas 09:54 Receptai Liaudiški patarimai batams nutrynus kojas

Batams nutrynus kojas liaudies medicinoje, Liaudiški patarimai batams nutrynus kojas, kojų nutrynimas, receptai kojoms, nutrintos, kojos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistaž...

Skaityti daugiau

13.08.2019 laikas 22:00 Receptai Absoliutus hitas ir naujiena – kepti viščiukų sparneliai aluje

Kepti viščiukų sparneliai aluje receptas. Sumaišome kari, druska, pipirą, sutraiškytą česnaką. Nuplauname ir nusausiname vištienos sparnelius. Įtriname sparnelius prieskoniais ir paliekame marinuotis valandai.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
29.05.2024 laikas 15:27 Karvės NESUKELIA "klimato kaitos", patvirtina naujas tyrimas
Naujas tyrimas paneigė globalistų pasakojimą, kad karvių išmetamos dujos sukelia "klimato kaitą". Tyrimas iš tiesų rodo, kad galvijai iš tiesų gali sumažinti metano kiekį atmosferoje.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:57 WEF nurodė JAV ūkininkams išskersti milijonus viščiukų, kad būtų išvengta paukščių gripo
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė JAV ūkininkams paskersti milijonus sveikų viščiukų, kad būtų sustabdytas paukščių gripo plitimas.

Skaityti daugiau

29.05.2024 laikas 14:35 NIH pripažįsta, kad mRNA skiepai visam laikui pakeičia paskiepytų žmonių DNR ateinančioms kartoms
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) paskelbtame stulbinančiame tyrime atskleista, kad Covid mRNA skiepai pakeičia recipientų DNR, o pasekmės lieka ištisoms kartoms.

Skaityti daugiau