Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Technologijos, Mokslas » 2024 » Gegužės » 8

Mokslininkai rado būdą, kaip auginti gėles radioaktyviame dirvožemyje

Mokslininkai rado būdą, kaip auginti gėles radioaktyviame dirvožemyje

Pietų Korėjos mokslininkai iš RIKEN instituto Tvarių išteklių mokslo centro išmoko auginti augalus radioaktyviuoju ceziu užterštame dirvožemyje. Tyrimas paskelbtas moksliniame žurnale „Planta“.

Cezis blokuoja kalio kanalus augalų šaknyse, neleisdamas jiems pasisavinti maistinių medžiagų iš dirvožemio ir stabdydamas jų augimą.

Norėdama apeiti šią problemą, komanda naudojo transkriptomo profiliavimą - pažangų metodą, skirtą genų ląstelių aktyvumui įvairiomis sąlygomis tirti. Tyrėjai kaip modelį paėmė Arabidopsis thaliana, arba Talio rezuchovidę, mažą kopūstinių šeimos gėlę.

Mokslininkai palygino rizomanijos augimą ir genų raišką dviem streso scenarijais: esant mažam kalio kiekiui ir esant ceziui.

Mažo kalio ir cezio streso sąlygomis augusių šakniastiebių audinių transkriptomų analizė atskleidė reikšmingus abscizo rūgšties (ABA) apykaitos ir signalizacijos pokyčius.

Jis parodė, kad cezio buvimas dirvožemyje sumažino ABA perdavimą. Tada komanda ištyrė mutantinius augalus su išjungtu ABA reguliatoriumi. Šie organizmai pasižymėjo aktyviu šaknų augimu nepaisant radioaktyvaus teršalo buvimo.

Mokslininkai pažymėjo, kad jų atradimas suteikia galimybę kurti naujus augalus, kurie būtų atsparūs dirvožemyje esantiems radionuklidams.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
15.11.2019 laikas 20:53 Receptai – Patiekalai Keistos formos pyragas be kepimo nustebins kiekvieną!
Tai yra paprasčiausias ir greičiausias pyragas be kepimo, kurį visada galite gaminti su savo šeimos nariais. Keistos formos pyragas nustebins kiekvieną!

Skaityti daugiau

08.07.2019 laikas 17:23 Receptai – Patiekalai Tortas be kepimo „Plombyras“. Madingiausias tortas iš trupinių!
Tortas be kepimo „Plombyras“ receptas. Labai skanus ir lengvai paruošiamas! Išsamų paruošimą be kepimo „Plombyras“, žiūrėkite žemiau esančiame vaizdo įraše. Skanaus!

Skaityti daugiau

25.08.2019 laikas 12:01 Receptai – Patiekalai Karališkas tortas. Be miltų!

Paprastas skaniausio, Karališko torto receptas. Be gramo miltų! Kartą paragavę “Karališko torto” kito deserto nebenorėsite!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau