Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Pasaulio Įvairenybės » 2024 » Sausio » 18

Klimato kulto šalininkai teigia, kad kambariniai augalai kenkia planetai

Klimato kulto šalininkai teigia, kad kambariniai augalai kenkia

Vienas žalingiausių dalykų, kuriuos žmogus gali padaryti aplinkai, yra įsigyti kambarinių augalų namams ar biurui, nes tai "užteršia" atmosferą anglies dvideginiu, rašo laikraštis "Washington Post".

Rašytojas Nicolás Rivero teigia, kad kalbant apie klimato kaitą ir visuotinį atšilimą, kambariniai augalai kelia grėsmę aplinkai, nes sunkvežimiai, kuriais jie pristatomi į vietinį medelyną, "išmeta anglies dvideginio emisijas". Be to, plastikiniai vazonai ir padėklai, kuriuose laikomi kambariniai augalai, gaminami iš naftos.

Nors kambariniai augalai "įkvepia" anglies dioksidą ir išskiria deguonį, kuriuo gali kvėpuoti žmonės ir gyvūnai, tačiau, anot klimato kultų šalininkų, "aplinkosauginė kaina", susijusi su patalpų apželdinimu, yra per didelė, kad būtų galima pateisinti jų naudojimą 'naudą'.

"Kiekviena smulkmena, kurią darome, sumuojasi, todėl jei visi darome šiuos dalykus, bendras poveikis yra gana didelis", - sako JAV botanikos sodo Vašingtone direktorė Siuzana Pel (Susan Pell).

"Sąmoningas veiksmas, kai stengiamės būti tvaresni vienoje savo kasdienio gyvenimo srityje, padeda būti sąmoningesniems kitose srityse."

Gyvenimas su žvaigždėmis planetos labui

Pasak Pello, vienas ypatingas kambarinių augalų aspektas, kurio daugelis žmonių nepastebi, yra atstumas, kurį jiems paprastai tenka įveikti - nuo vietų, kur jie auginami, iki mažmeninės prekybos parduotuvių ir iki žmonių gyvenamųjų ir darbo patalpų. (p.s. įdomu mažose ršalyse tai galioja? Gal ir jose taikysime?)

"Daugelis pagrindinių medelynų tiekėjų yra įsikūrę Floridoje ir Kalifornijoje", - pridūrė Pell, kurį cituoja "Post".

Klimatu besirūpinantiems žmonėms rekomenduoja ieškoti vietinių augalų mainų arba sodininkų klubų, kurie dažnai organizuojami internete per socialinės žiniasklaidos svetaines.

"Šios grupės dažnai susitinka kelis kartus per metus ir tarpusavyje dalijasi ne tik augalų auginiais ir vazoniniais augalais, bet ir žiniomis, o kartais organizuoja bendruomenės renginius", - pažymėjo Pell.

Rivero taip pat įspėja nenaudoti tam tikrų dirvožemio komponentų, pavyzdžiui, durpių - natūralios žemės pagrindo medžiagos, kuri susidaro pelkių ir šlapžemių dugne. Durpės, kurios yra anglies susidarymo pirmtakas, kasant išsiskiria anglies dioksidas (CO2) ir yra "sunkiai atsinaujinančios", todėl, klimato kultininkų nuomone, jos yra blogos.

"Durpėms susiformuoti reikia šimtų, o gal net tūkstančių metų", - apie durpes sako Pellas. "Mes kertame šiuos durpynus ir galiausiai jie visi bus iškirsti". (p.s. - negali, paprastas žmogus naudotis, gamtos turtas, kas liks korporacijoms)

Vietoj durpių Pell nori, kad žmonės išbandytų durpių alternatyvas, pavyzdžiui, kokosų pluoštą ar bioanglį, kurie sulaiko vandenį dirvožemio mišinyje "su mažesniu aplinkosauginiu bagažu".

Pell teigia, kad sodininkai, tiek auginantys kambaryje, tiek lauke, turėtų įsipareigoti pirkti vazonus, žirkles, augalų stovus ir kitus įrankius vietoje, o ne parduotuvėje, kurioje paprastai parduodami kitose šalyse, pavyzdžiui, Kinijoje, pagaminti vartojimo produktai, iš kurios jie keliauja didelius atstumus, pakeliui į aplinką išskirdami anglies dvideginį.

"Mėgstu pirkti augalų stovus iš antikvarinių parduotuvių", - pasakojo Pell apie tai, kaip ji asmeniškai stengiasi tausoti planetą. "Visoje šalyje ir, be abejo, mūsų rajone", netoli Vašingtono, "dažnai galima rasti vietoje pagamintų keraminių vazonų.

Pell labai nemėgsta "pigius, juodus plastikinius vazonus, kurie greitai sudūžta", todėl mieliau renkasi terakotinius ir keraminius vazonus, kurie yra patvaresni. Taip pat galima naudoti vienkartinius vazonus, o Pell rekomenduoja tuos, kurie pagaminti iš biologiškai suyrančių medžiagų.

Pell taip pat pataria nenaudoti trąšų kambariniams augalams, nes trąšos, anot klimato gynėjų, yra dar vienas aplinkai kenksmingas dalykas, kurio reikia atsisakyti.

"Aš pati beveik niekada netręšiu savo kambarinių augalų ir jie puikiai auga", - sakė Pell.

p.s. kyla, klausymas, o kas toliau.... iškirskime medžius, nes jie brangiai kainuoja.... nors jie jų net nesodino... ir elgiasi, kaip su savo.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.09.2018 laikas 07:38 Receptai – Patiekalai Liaudiški patarimai išsiplėtusių venų gydymui
Išsiplėtusios venos liaudies medicinoje, išsiplėtusios venos, venos, venų gydymas, receptas venoms, vaistažolės venoms, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis va...

Skaityti daugiau

06.10.2019 laikas 18:42 Receptai – Patiekalai Ypatingai Skanus Omletas Prancūziškai

Ypatingas skanus negi profesionalūs virėjai kartais nesugeba pagaminti tinkamai šio patiekalo. Todėl reikia žinoti šio recepto smulkmenas ir paslaptis. Šiandien jūs sužinosite, kaip pagaminti švelnų ir skanų prancūzišką omletą ...

Skaityti daugiau

25.08.2018 laikas 17:45 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio

Svaigulys liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo svaigulio, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.05.2024 laikas 14:13 Mirtinas gėrimas ar panacėja? Ką mokslas mano apie arbatinį grybą

Arbatinio grybo pagrindu pagamintam gėrimui, arba kombučai, priskiriama daug naudingų savybių. Teigiama, kad jis padeda išlaikyti svorį, normalizuoja virškinamojo trakto veiklą, gerina odos būklę ir padeda kovoti su daugeliu ligų.

...

Skaityti daugiau

21.05.2024 laikas 06:55 2024 m. gegužės 21 d. horoskopas: žvaigždės atskleidžia visų Zodiako ženklų likimo paslaptis
Su jausmais ir emocijomis šiandien bus gerai, aistras-smurtą asmeniniame gyvenime daugeliui teikia Mėnulis Skorpione ir įtemptas aspektas su Plutonu.

Skaityti daugiau

20.05.2024 laikas 20:28 Finansinis horoskopas gegužės 21 2024 visiems Zodiako ženklams
Finansų srityje būkite pasirengę maloniems netikėtumams. Galbūt rasite slėptuvę senoje piniginėje arba pagaliau grąžinsite skolą, apie kurią jau buvote pamiršę.

Skaityti daugiau