Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2023 » Gruodžio » 6

Ar mamografijos lemia 84 proc. didesnį mirtingumą nuo krūties vėžio?

Ar mamografijos lemia 84 proc. didesnį mirtingumą nuo krūties vėžio?

Žurnale "JAMA Oncology" paskelbti nauji tyrimai atskleidė, kad dėl mamografijos per 20 metų stebėjimo laikotarpį mirtingumas nuo krūties vėžio padidėjo net 84 proc.

Dėl labai didelio klaidingai teigiamų rezultatų skaičiaus mamogramos, atrodo, nužudo daug daugiau moterų, nei būtų mirusios nuo krūties vėžio, jei nebūtų dalyvavusios mamografijos tyrime.

Mamogramos traumuoja pacientes - tiek fiziškai krūties audinius, tiek psichologiškai, emociškai ir net dvasiškai - moteris, kurioms galiausiai pasakoma, kad norint išgyventi, joms turi būti taikomas dar invazyvesnis "gydymas".

Mamografijos spaudimas krūties audiniui pats savaime gali būti vėžio priežastis, jau nekalbant apie chemoterapiją, spinduliavimą ir operacijas, kurios paprastai po to seka. Tai siaubingai traumuojanti patirtis moterims, kuri daugeliui jų palieka randus visam gyvenimui, jei jos apskritai išgyvens.

Vėžys yra pelno siekianti pramonė

Mamografija pavojinga ir dėl to, kad pagrindinis naudojamas būdas yra rentgeno spindulių technologija, kuri spinduliuoja krūties audinį ant aparato, fiziškai jį spaudžiančio. Vien gama spinduliai yra žinomas krūties kancerogenas, kuris ypač pavojingas moterims, turinčioms vadinamųjų BRCA1 arba BRCA2 genų "mutacijų".

Oficialiose JAV prevencinių paslaugų rekomendacijose moterys raginamos nuo 40 metų amžiaus kas dvejus metus pradėti tikrintis mamografijos būdu.

"Dėl šių rekomendacijų dar milijonams sveikų moterų gresia radiacijos sukelti neigiami krūties pokyčiai, taip pat šiame straipsnyje aptariama psichobiologinė žala", - teigia Sayer Ji iš GreenMedInfo.

Medicinos institucijos iš esmės visais atvejais bando apsimesti, kad mamografija nekelia jokios rizikos, ignoruodamos daugybę žinomų pavojų, tokių kaip rentgeno spinduliuotės poveikis, klaidingai teigiamos diagnozės, per didelė diagnozė ir, žinoma, visas po to sekantis invazinis "gydymas".

Maždaug prieš dešimtmetį buvo nustatyta, kad daugiau kaip 1,3 mln. moterų krūties audinys buvo neteisingai pašalintas dėl nevėžinės būklės, vadinamos duktaline karcinoma in situ / (ductal carcinoma in situ) (DCIS), kuri dabar pripažįstama kaip nepiktybinė. Tačiau per ilgai DCIS buvo traktuojama kaip vėžys ir daugeliui moterų be jokios priežasties buvo atliekama mastektomija.

"Perdiagnozavimą galima atskirti nuo klaidingai teigiamų rezultatų tuo, kad perdiagnozavimo atveju atrankinio patikrinimo metu besimptomėms ir tariamai sveikoms moterims pastebimi pakitimai, kurie nebūtų pakenkę, jei būtų nepastebėti, arba jei būtų diagnozuoti ir gydomi, padarytų didesnę grynąją žalą, nei jei būtų nepastebėti arba negydomi (vadinamasis "budrus laukimas")", - toliau rašo Ji.

"Kita vertus, klaidingai teigiami rezultatai atsiranda tada, kai atlikus atrankinės mamografijos patikrą nustatoma teigiama krūties vėžio diagnozė, dėl kurios atliekama daugiau diagnostinių tyrimų, tačiau krūties vėžys nediagnozuojamas. Nors galiausiai klaidingai teigiami rezultatai yra nustatomi kaip tokie, žala jau gali būti padaryta, nes pasąmonė ir vadinamasis placebo efektas, kuris yra priešingas placebo efektui, gali padaryti didelę emocinę ir fizinę žalą tiems, kurie mano, kad jiems diagnozuotas gyvybei pavojingas vėžys, tačiau iš tikrųjų jie neserga."

Jungtinėse Valstijose maždaug 11 proc. moterų gauna klaidingai teigiamą rezultatą vos po vienos mamografijos patikros. Europoje šis skaičius yra daug mažesnis - tik 2,5 proc., tačiau vis tiek atitinka daug didesnę kumuliacinę riziką, nes vos po 10 patikrų apie 20 proc. moterų Europoje gaus bent vieną klaidingai teigiamą rezultatą.

Krūties vėžys išlieka viena iš labiausiai baimę keliančių ir dažniausiai diagnozuojamų ligų. Kasmet vien JAV užregistruojama apie 240 000 naujų atvejų ir 42 000 mirčių.

PS: turiu, tai parašyti, tai informatyvi informacija, galvokite savo galva, kreipkitės į šios srities specialistus, dėl reikiamos konsultacijos.

Skaitykite tikras nepriklausomas naujienas www.planet-today.com arba https://ufologai.blogspot.com/ tai jūsų langas į pasaulį...

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.07.2019 laikas 10:15 Receptai | Patiekalai Mėsos blyneliai, kuriuos gaminu daugelį metų vietoje bandelių
Toks receptas jus išgelbės, jei nemėgstate ilgai stovėti prie viryklės, tačiau tuo pačiu neatsisakant skanaus maisto. Blyneliai išeina labai sultingi, švelnūs ir labai skanūs!

Skaityti daugiau

02.11.2019 laikas 16:40 Receptai | Patiekalai Vištienos kepsneliai pievagrybių ir Marsala vyno padaže
Pievagrybius supjaustykite griežinėliais. Vištienos krūtinėlę perpjaukite išilgai ir išmuškite iki plonų kepsnelių, pagardinkite druska bei pipirais. Kepsnelius išvoliokite miltuose ir dėkite į įkaitintą keptuvę. Apkepkite iš abie...

Skaityti daugiau

01.11.2017 laikas 17:22 Receptai | Patiekalai Morka, pienas gydo bronchitą
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Bronchitas. Ingredientai: Morka, Pienas

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
05.03.2024 laikas 10:42 Vienos žvakės šildomos vonios paslaptis. Isfahanas. Iranas
Pirtis buvo pastatyta vadovaujant šeichui Bahoi šacho Abaso Pirmojo dekretu 1025 m. pagal Mėnulio kalendorių. Šeichas Bahoi buvo žymus to meto mokslininkas, gerai išmanęs filosofiją, logiką ir matematiką.

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:23 Milžinai. Magelano ekspedicija 1520 m.
1520 m. Ferdinandas Magelanas žiemojo Patagonijoje ir, anot jo kronikininko Antonio Pigafetos, vietiniai gyventojai, su kuriais jie susidūrė, buvo itin aukšti - jo skaičiavimais, jų ūgis siekė nuo 2,8 iki 3,7 metro....

Skaityti daugiau

05.03.2024 laikas 08:15 «Smitsono institutą pribloškė urvuose aptiktos 2,2-2,5 metro aukščio mumijos»
Straipsnis paskelbtas 1935 m. gruodžio 31 d. laikraštyje "San Jose News". Panašių publikacijų apie milžiniško dydžio mumijų, skeletų ir kt. atradimus XVIII ir XIX a. spaudoje būta daug.

Skaityti daugiau