- 06.07.2023
- 0.0 Reitingas
- 1042 Peržiūrų
- Komentarai
Unikali antimaliarinių vaistų, vadinamų artemizininais arba tiesiog artemizininais, klasė teikia vilčių kaip naujas priešvėžinis gydymas.
Žurnale "Pharmacology & Therapeutics" paskelbtame tyrime aiškinama, kad vaistų paskirties keitimas kitiems tikslams, pavyzdžiui, artemizinino - vėžiui gydyti, "gali gerokai sutrumpinti naujų terapinių vaistų atradimo kelius, užtikrinti didesnį prieinamumą ir įperkamumą visame pasaulyje".
"Vėžys yra pagrindinė mirties priežastis visame pasaulyje, o dauguma su vėžiu susijusių mirčių įvyksta mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse, kuriose įprastines gydymo galimybes dažnai riboja finansinės išlaidos", - toliau aiškinama tyrime.
"Artemizininai pasižymi puikiu saugumo ir tolerancijos profiliu, taip pat yra įperkami ir gali būti naudojami mažų ir vidutinių pajamų šalyse - maždaug po 1 JAV dolerį už paros dozę. Patikimi, gerai suplanuoti klinikiniai artemizininų vaistų paskirties keitimo tyrimai yra skirti įvairiems vėžiniams susirgimams ir gydymo sąlygoms."
Artemizininai yra saugesni ir tikriausiai veiksmingesni už chemoterapiją ir spinduliavimą
Būtent Nobelio premijos laureatas ir žymus kinų mokslininkas profesorius Youyou Tu prieš keturis dešimtmečius pirmasis atrado, kad artemizininas yra galinga priemonė nuo maliarijos. Ši vaistų klasė naudojama visame pasaulyje šiai ligai sušvelninti.
Nuo to laiko artemizininų klasės vaistai ir toliau intriguoja mokslininkus ir medicinos specialistus, nes jie pripažįsta, kad jų, kaip naujos terapinės priemonės, pakartotinės paskirties potencialas kitoms ligoms gydyti yra didelis.
"Artemizininai yra nepaprasta junginių klasė, pasižyminti daug žadančiu citotoksiniu poveikiu virusams, grybeliams ir įvairiems vėžiniams susirgimams, taip pat stipriu priešuždegiminiu poveikiu astmos, sepsio, artrito, pankreatito, sisteminės raudonosios vilkligės ir hemoraginio šoko atvejais", - aiškinama dokumente, kuriame cituojama daugybė šaltinių, pagrindžiančių jų naudojimą kiekvienu iš šių unikalių tikslų.
Nepamirškite, kad, nepaisant to, jog artemizininai vadinami vaistais, jie yra natūralūs, nes gaunami iš saldžiojo pelyno (Artemisia annua L.). Jie priklauso seskviterpeninių trioksanų grupei, kurios sudėtyje yra aktyvus metabolitas, vadinamas dihidroartemizininu, sutrumpintai DHA.
"Artezunatas, artemetras ir arteetras yra artemizinino dariniai, kurie visiškai arba iš dalies virsta aktyviuoju metabolitu dihidroartemizininu (DHA)", - atskleidžiama tyrime.
"Saldusis pelynas (qinghao) tradicinėje kinų medicinoje jau du tūkstantmečius vartojamas karščiavimui ir įvairioms uždegiminėms būklėms gydyti. Tikėtina, kad žmonija su gyvybei pavojinga pasauline maliarijos epidemija kovojo nuo pat 770 m. pr. m. e., o išsamus maliarijos simptomų aprašymas aprašytas Geltonojo imperatoriaus vidiniame kanone, parašytame maždaug Chun Qiu ir Qin dinastijų laikais (770-207 m. pr. m. e.)."
Garsus kinų gydytojas Ge Hongas (284-363 m.) leidinyje "Emergency Prescriptions Kept up one's Sleep up's Sleeve" (Skubios pagalbos receptai, saugomi rankovėje) qinghaosu nurodė kaip būtiną priemonę nuo karščiavimo. Jis taip pat parašė traktatą "Apie orą, vandenis ir vietas" 400 m. pr. m. e., kai Hipokratas buvo aprašęs "agues" ir "tercijines karštines", kuriomis dažnai sirgdavo žmonės, gyvenantys netoli pelkių ir šlapžemių, kuriose būna apsistoję ir veisiasi uodai.
Šiandien artemizininai naudojami ne tik maliarijai, bet ir vėžiui gydyti.
"XX a. pradžioje antimaliarinis preparatas chininas buvo naudojamas kaip antiaritminis preparatas prieširdžių virpėjimui gydyti", - aiškinama tyrime.
"Difluorometilornitinas (DFMO), kuris iš pradžių buvo sukurtas kaip priešvėžinis vaistas, buvo panaudotas kaip miego ligos gydymo priemonė. Šiuo metu yra daugiau kaip 100 vaistų kandidatų, kuriems atliekami klinikiniai vaistų paskirties keitimo vėžiui gydyti tyrimai."
"Skubiai reikalinga artemizininų vaistų paskirties keitimo programa, skirta daugeliui vėžio tipų, su įvairiomis klinikinėmis sąlygomis ir kombinuotais gydymo būdais - nuo "pumpavimo lango" tyrimų iki III fazės klinikinių tyrimų."
Pasitarkite su vaistininku ar gydytoju.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau