Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Balandžio » 12

Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Įprastuose tvarsčiuose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują.

Tyrimo duomenimis, kai kurių žinomiausių prekės ženklų, tokių kaip "Band-Aid" ir "Curad", tvarsčiuose yra pavojingi šių "amžinai naudojamų cheminių medžiagų" kiekiai. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad fluoro yra daugiau kaip dviejose dešimtyse tvarsčių, kurie yra plačiai paplitę visos šalies vaistinėlėse.

PFAS junginiai yra stiprios cheminės medžiagos, kurios gali daugelį metų išlikti aplinkoje, nes turi fluoro ir anglies atomų jungčių. Šių junginių randama daugelyje produktų, ypač nelimpančiuose virtuvės induose, mėsainių pakuotėse, menstruaciniuose įklotuose ir vandenį bei dėmes neleidžiančiose susidaryti prekėse. Teflonas - visur virtuvėje matoma nelimpanti danga - gaunamas iš politetrafluoretileno (PTFE), kuris yra fluorangliavandenilio rūšis. Jis gali išlikti žmogaus audiniuose ir aplinkoje daugelį metų ar net dešimtmečių, kol bus pašalintas. Šios cheminės medžiagos veikia žmogaus hormonus, medžiagų apykaitą ir kūno svorį.

Tyrimo metu nustatyta, kad PFAS patenka į mūsų kraują per pleistrus ir kitus įprastus tvarsčius

Tyrimo metu buvo ieškoma PFAS junginių lipniuose pleistruose ir absorbuojančiuose tvarsčių, siūlomų CVS, "Walmart", "Rite Aid", "Target" ir "Amazon" bei kitose didelėse parduotuvėse, padėkliukuose. Ištyrus 40 tvarsčių iš 18 skirtingų prekės ženklų, 26 prekės ženkluose buvo aptiktas kiekybiškai įvertinamas fluoro kiekis. Keturių rūšių "Band-Aid" gaminamuose tvarsčiuose buvo daugiau kaip 180 dalių milijonui organinio fluoro, kuris yra labai svarbi PFAS cheminių medžiagų sudedamoji dalis.

Tyrėjai teigė, kad PFAS cheminės medžiagos, kurios kartais naudojamos klijams gaminti, yra šalutiniai įprastų gamybos procesų produktai. Mamavation teigia, kad PFAS tvarsčiuose tikriausiai yra dėl jų atsparumo riebalams ir vandeniui.

Žmogui suvalgius PFAS cheminėmis medžiagomis užteršto maisto ar išgėrus vandens, toksinai gali lengvai patekti į kraują. Patekę į kraują, PFAS gali patekti į sveikus audinius ir pradėti kenkti tokiems organams kaip inkstai, kepenys ir imuninė sistema. Toksikologė ir buvusi Nacionalinės toksikologijos programos vadovė daktarė Linda Birnbaum (Linda Birnbaum), kuri buvo viena iš laboratorijos tyrimų vadovių, išvadas apibūdino kaip "nerimą keliančias", nes toksiškos cheminės medžiagos glaudžiai liečiasi su atviromis žaizdomis.

"Nerimą kelia žinia, kad tvarsčiai taip pat gali veikti vaikus ir suaugusiuosius PFAS, nes jie dedami ant atvirų žaizdų", - teigė daktarė Birnbaum. Kadangi tyrimai aiškiai rodo, kad PFAS nėra būtinos žaizdų priežiūrai, siekiant apsaugoti visuomenę nuo PFAS ir pereiti prie alternatyvų be PFAS, labai svarbu, kad pramonė nustotų jas naudoti.

Tvarsčiai, kuriuose yra PFAS:

 • "Band-Aid" lanksčiojo audinio patogūs apsauginiai tvarsčiai: 188 ppm organinio fluoro ant sugeriamojo pado
 • Band-Aid OURTONE Flexible Fabric BR45 tvarsčiai - sugeriamajame padėkle buvo 262 ppm organinio fluoro.
 • Band-Aid OURTONE Flexible Fabric BR55 tvarsčiai - sugeriamajame padėkle buvo 250 ppm organinio fluoro.
 • Band-Aid OURTONE Flexible Fabric BR65 tvarsčiai - sugeriančiuose pagalvėlėse buvo 260 ppm organinio fluoro, o lipniuose atvartuose - 374 ppm.
 • "Care Science" antibakteriniai lanksčiojo audinio lipnūs tvarsčiai - lipniuose atvartuose buvo 328 ppm organinio fluoro.
 • Curad Assorted Bandaids 4-Side Seal - lipniuose sluoksniuose buvo 140 ppm organinio fluoro.
 • "CVS Health C60 Flexible Fabric Antibacterial Bandages" - absorbuojančioje pagalvėlėje buvo 201 ppm organinio fluoro.
 • "CVS Health C70 Flexible Fabric Sterile Bandages" - lipniuose sluoksniuose buvo 272 ppm organinio fluoro, o sugeriančiame padėkle - 124 ppm.
 • "CVS Health C80 Flexible Fabric Antibacterial Bandages" - absorbciniame padėkle išmatuota 128 ppm organinio fluoro.
 • Equate ("Walmart") lankstūs medžiaginiai antibakteriniai tvarsčiai - ant sugeriamojo tampono aptikta 118 ppm organinio fluoro, o ant lipnių atvartų - 165 ppm.
 • Equate ("Walmart") SKIN TONE antibakteriniai elastingo audinio tvarsčiai (tamsiausias atspalvis) - 197 ppm organinio fluoro išmatuota ant sugeriamojo padėkliuko ir 251 ppm ant lipnių atvartų.
 • Equate ("Walmart") SKIN TONE antibakteriniai tvarsčiai iš lankstaus audinio (vidutinio ar tamsaus atspalvio) - 112 ppm organinio fluoro aptikta ant sugeriamojo pado.
 • Equate ("Walmart") SKIN TONE antibakteriniai tvarsčiai iš lankstaus audinio (vidutinio ar šviesaus atspalvio) - 120 ppm organinio fluoro rasta ant sugeriamojo pado.
 • First Honey Manuka Bandages - lipniuose sluoksniuose rasta 157 ppm organinio fluoro.
 • Rite Aid First Aid Advanced Antibacterial Fabric Adhesive Bandages - 101 ppm organinio fluoro absorbciniame padėkle ir 181 ppm organinio fluoro lipniuose atvartuose.
 • "Solimo" ("Amazon" prekės ženklas) lankstūs medžiaginiai lipnūs tvarsčiai - 104 ppm organinio fluoro lipniuose atvartuose.
 • "UP & UP" ("Target") lankstūs medžiaginiai tvarsčiai - 256 ppm organinio fluoro sugeriamajame padėkle ir 253 dalys milijonui (ppm) lipniuose atvartuose.

P.S.: Noriu priminti, tai JAV rinka, joje tyrimai. Tačiau, Prieš pirkdami Lietuvoje vaistinėse produktus, atidžiai žiūrėkite, kad nebūtų šių medžiagos (organinio fluoro (PFAS)). Daug kas naudojate, uždengdami žaizdas, atsiradusias pūsles...

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
22.06.2019 laikas 15:27 Receptai Tarkuotų bulvių apkepas su sūriu ir česnaku

Vieną kartą atsitiktinai radau tarkuotų bulvių pyrago-apkepo receptą, dažnai jį kepu, o dabar noriu pasidalinti ir su jumis.

Skaityti daugiau

13.07.2019 laikas 13:36 Receptai Gaminame namuose. Naminis plombyras
Tačiau problema tame, kad dabar prideda pernelyg daug įvairių chemikalų, dėl kurių plombyro skonis praktiškai dingsta. Naminį plombyrą pasigaminti bus nesunku. Yra labai geras receptas, kuriuo mes nusprendėme pasidalinti su jumis....

Skaityti daugiau

11.09.2018 laikas 10:16 Receptai Liaudiški patarimai migrenos gydymui

Migrena liaudies medicinoje, migrena, liaudiškomis priemonėmis, receptai nuo migrenos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau