- 30.04.2024
- 0.0 Reitingas
- 520 Peržiūros
- Komentarai
Naujame Brauno universiteto priešpremjeriniame ląstelių tyrime nustatyta, kad SARS-CoV-2 viruso, atsakingo už Wuhan koronavirusą (COVID-19), spyglių baltymai padeda vėžio ląstelėms išgyventi ir atsispirti chemoterapijai.
Tyrimo, kuriam vadovavo Brauno Legorreto vėžio centro direktorius daktaras Wafikas El-Deiry, duomenimis, dygliuotasis baltymas gali skatinti vėžio išgyvenimą ir augimą trikdydamas priešvėžinę veiklą, blokuodamas itin svarbaus vėžio slopintojo geno, vadinamo p53, funkciją.
El-Deiry ir jo kolegos pastebėjo, kad vėžio ląstelėms susidūrus su „spike“ baltymo subvienetais, sumažėjo p53 - baltymo, padedančio organizmui apsisaugoti nuo navikų, - aktyvumas. Tai leido vėžio ląstelėms išvengti natūralios organizmo apsaugos nuo navikų formavimosi. El-Deiry taip pat paaiškino, kad trukdymas p53 gali ir paskatinti vėžio vystymąsi, ir sustiprinti vėžio augimą.
Tyrimo metu taip pat buvo naudojami chemoterapiniai vaistai, aktyvuojantys p53 genus, tačiau, užuot mirusios, mokslininkai nustatė, kad vėžio ląstelės, turinčios spygliuotojo baltymo subvienetų, pasižymėjo didesniu atsparumu chemoterapijai - standartiniam įvairių rūšių vėžio gydymui.
„Pastebėjome padidėjusį vėžio ląstelių gyvybingumą esant SARS-CoV-2 spike S2 subvienetui po gydymo keliais chemoterapijos preparatais“, - sakė El-Deiry.
Vis daugiau tyrimų susieja COVID-19 vakcinas su vėžio atvejais
Balandžio 8 d. medicinos žurnale „Cureus“ paskelbtas Japonijos tyrimas patvirtino Browno tyrimo išvadas.
Tyrime buvo nagrinėjami pagal amžių pakoreguoti mirtingumo nuo 20 skirtingų vėžio rūšių rodikliai Japonijoje, remiantis oficialia mirties, SARS-CoV-2 infekcijų ir skiepijimų statistika 2020-2022 m. laikotarpiu. Japonijoje, kurioje šiuo metu suleidžiama septintoji vakcinos dozė, po trečiosios vakcinos dozės suleidimo „statistiškai reikšmingai padaugėjo“ mirčių nuo vėžio atvejų.
Pirmaisiais pandemijos metais, 2022 m., pernelyg didelio mirtingumo nuo vėžio nebuvo (-0,4 proc.). Tačiau duomenys rodo, kad po 2021 m. vykdytų masinio skiepijimo pirmosios ir antrosios vakcinos dozių kampanijų 2021 m. šiek tiek viršytas mirtingumas nuo vėžio (1,1 proc.), o po to 2022 m., pradėjus taikyti trečiąją vakcinos dozę, viršytas mirtingumas nuo vėžio buvo didesnis (2,1 proc.).
2022 m. mirtingumo nuo visų vėžio rūšių, ypač nuo estrogenų ir estrogenų receptorių alfa (ER?) jautrių vėžio rūšių, įskaitant kiaušidžių, leukemijos, prostatos, lūpos / burnos / ryklės, kasos ir krūties vėžio, perviršis tapo didelis. Be ER jautrių vėžio rūšių, tyrimas taip pat rodo nerimą keliančią mirtingumo nuo mirtiniausių vėžio rūšių - plaučių, storosios žarnos, skrandžio ir kepenų vėžio - tendenciją, kuri iki pandemijos mažėjo. Vis dėlto, pradėjus naudoti COVID-19 vakciną, mažėjimo tempai sulėtėjo.
Visos šešios vėžio rūšys 2021 ir 2022 m. viršijo numatytas mirtingumo vertes, nors kasos vėžio rodikliai nuolat didėjo dar iki pandemijos.
Didžiausias mirtingumas nuo vėžio buvo tarp 80-84 metų amžiaus asmenų, o daugiau kaip 90 proc. šios grupės asmenų buvo gavę trečiąją vakcinos dozę. Beveik 100 proc. suleistų vakcinų buvo mRNA pagrindu, daugiausia Pfizer (78 proc.), po to Moderna (22 proc.).
Be to, tyrėjai teigė, kad net ir tuo metu sumažėjus vėžio patikros apimtims ir apribojus sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, mirtingumo nuo šių vėžio rūšių padidėjimas vis tiek nepaaiškinamas dėl išspręstų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo vėžio patikrai ir gydymui apribojimų 2022 m.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau