Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2024 » Balandžio » 30

STUDIJA: COVID-19 spyglių baltymai padeda vėžio ląstelėms išgyventi ir atsispirti chemoterapijai

STUDIJA: COVID-19 spyglių baltymai padeda vėžio ląstelėms išgyventi ir atsispirti chemoterapijai

Naujame Brauno universiteto priešpremjeriniame ląstelių tyrime nustatyta, kad SARS-CoV-2 viruso, atsakingo už Wuhan koronavirusą (COVID-19), spyglių baltymai padeda vėžio ląstelėms išgyventi ir atsispirti chemoterapijai.

Tyrimo, kuriam vadovavo Brauno Legorreto vėžio centro direktorius daktaras Wafikas El-Deiry, duomenimis, dygliuotasis baltymas gali skatinti vėžio išgyvenimą ir augimą trikdydamas priešvėžinę veiklą, blokuodamas itin svarbaus vėžio slopintojo geno, vadinamo p53, funkciją.

El-Deiry ir jo kolegos pastebėjo, kad vėžio ląstelėms susidūrus su „spike“ baltymo subvienetais, sumažėjo p53 - baltymo, padedančio organizmui apsisaugoti nuo navikų, - aktyvumas. Tai leido vėžio ląstelėms išvengti natūralios organizmo apsaugos nuo navikų formavimosi. El-Deiry taip pat paaiškino, kad trukdymas p53 gali ir paskatinti vėžio vystymąsi, ir sustiprinti vėžio augimą.

Tyrimo metu taip pat buvo naudojami chemoterapiniai vaistai, aktyvuojantys p53 genus, tačiau, užuot mirusios, mokslininkai nustatė, kad vėžio ląstelės, turinčios spygliuotojo baltymo subvienetų, pasižymėjo didesniu atsparumu chemoterapijai - standartiniam įvairių rūšių vėžio gydymui.

„Pastebėjome padidėjusį vėžio ląstelių gyvybingumą esant SARS-CoV-2 spike S2 subvienetui po gydymo keliais chemoterapijos preparatais“, - sakė El-Deiry.

Vis daugiau tyrimų susieja COVID-19 vakcinas su vėžio atvejais

Balandžio 8 d. medicinos žurnale „Cureus“ paskelbtas Japonijos tyrimas patvirtino Browno tyrimo išvadas.

Tyrime buvo nagrinėjami pagal amžių pakoreguoti mirtingumo nuo 20 skirtingų vėžio rūšių rodikliai Japonijoje, remiantis oficialia mirties, SARS-CoV-2 infekcijų ir skiepijimų statistika 2020-2022 m. laikotarpiu. Japonijoje, kurioje šiuo metu suleidžiama septintoji vakcinos dozė, po trečiosios vakcinos dozės suleidimo „statistiškai reikšmingai padaugėjo“ mirčių nuo vėžio atvejų.

Pirmaisiais pandemijos metais, 2022 m., pernelyg didelio mirtingumo nuo vėžio nebuvo (-0,4 proc.). Tačiau duomenys rodo, kad po 2021 m. vykdytų masinio skiepijimo pirmosios ir antrosios vakcinos dozių kampanijų 2021 m. šiek tiek viršytas mirtingumas nuo vėžio (1,1 proc.), o po to 2022 m., pradėjus taikyti trečiąją vakcinos dozę, viršytas mirtingumas nuo vėžio buvo didesnis (2,1 proc.).

2022 m. mirtingumo nuo visų vėžio rūšių, ypač nuo estrogenų ir estrogenų receptorių alfa (ER?) jautrių vėžio rūšių, įskaitant kiaušidžių, leukemijos, prostatos, lūpos / burnos / ryklės, kasos ir krūties vėžio, perviršis tapo didelis. Be ER jautrių vėžio rūšių, tyrimas taip pat rodo nerimą keliančią mirtingumo nuo mirtiniausių vėžio rūšių - plaučių, storosios žarnos, skrandžio ir kepenų vėžio - tendenciją, kuri iki pandemijos mažėjo. Vis dėlto, pradėjus naudoti COVID-19 vakciną, mažėjimo tempai sulėtėjo.

Visos šešios vėžio rūšys 2021 ir 2022 m. viršijo numatytas mirtingumo vertes, nors kasos vėžio rodikliai nuolat didėjo dar iki pandemijos.

Didžiausias mirtingumas nuo vėžio buvo tarp 80-84 metų amžiaus asmenų, o daugiau kaip 90 proc. šios grupės asmenų buvo gavę trečiąją vakcinos dozę. Beveik 100 proc. suleistų vakcinų buvo mRNA pagrindu, daugiausia Pfizer (78 proc.), po to Moderna (22 proc.).

Be to, tyrėjai teigė, kad net ir tuo metu sumažėjus vėžio patikros apimtims ir apribojus sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą, mirtingumo nuo šių vėžio rūšių padidėjimas vis tiek nepaaiškinamas dėl išspręstų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo vėžio patikrai ir gydymui apribojimų 2022 m. 

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
21.07.2019 laikas 09:47 Receptai Virti vėžiai su krapais

Gaminame namuose. Virti vėžiai su krapais. Puode užviriname vandenį, beriame druską, dedame svogūną, česnako skilteles, lauro lapus, krapus ir sudedame vėžius. Uždengus dangtį verdame apie 15-25 minutes nuo užvirimo (priklausom...

Skaityti daugiau

28.07.2019 laikas 10:15 Receptai Mėsos blyneliai, kuriuos gaminu daugelį metų vietoje bandelių
Toks receptas jus išgelbės, jei nemėgstate ilgai stovėti prie viryklės, tačiau tuo pačiu neatsisakant skanaus maisto. Blyneliai išeina labai sultingi, švelnūs ir labai skanūs!

Skaityti daugiau

11.06.2019 laikas 09:43 Receptai Pyragėliai su bulvių įdaru
Keptuvėje kepti pyragėliai su bulvių įdaru. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau