Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 8

Astronomai pirmą kartą užfiksavo trapią žvaigždžių šviesą

Astronomai pirmą kartą užfiksavo trapią žvaigždžių šviesą

Masačusetso technologijos instituto (JAV) mokslininkai pirmą kartą užfiksavo anksčiau sunkiai pastebimą žvaigždžių šviesą, supančią seniausius Visatoje kvazarus.

Apie šį atradimą praneša Phys.org. Kvazarai yra itin ryškūs aktyvių galaktikų centrai, kurių branduoliuose yra supermasyvių juodųjų skylių. Kadangi juodoji skylė gali sugerti aplinkines dujas ir kosminius objektus, aplink ją pasirodo trumpi šviesos blyksniai - šviečiantis žiedas.

Kita vertus, kvazarai gali absorbuoti didžiulius kiekius materijos per daug ilgesnį laiką, todėl susidaro itin ryškus ir ilgai išliekantis žiedas. Tačiau kvazarai, vieni ryškiausių objektų Visatoje, nustelbia likusią galaktikos, kurioje jie yra, dalį.

Štai kodėl astronomai iki šiol negalėjo stebėti silpnesnės žvaigždžių šviesos senųjų kvazarų motininėse galaktikose. Naujajame tyrime tai pavyko padaryti - astronomai pirmą kartą pastebėjo anksčiau sunkiai pastebimą žvaigždžių šviesą trijų senovinių kvazarų motininėse galaktikose.

Jų amžius viršija 13 mlrd. metų, o tai reiškia, kad jie atsirado netrukus po Visatos gimimo. Todėl tiriant tokius kvazarus galima suprasti, kaip formavosi ir vystėsi pirmosios juodosios skylės ir galaktikos.

Atlikdami naująjį tyrimą astronomai taip pat įvertino kiekvienos motininės galaktikos masę. Paaiškėjo, kad tirtų kvazarų juodosios skylės, palyginti su jų motininėmis galaktikomis, buvo daug masyvesnės nei juodosios skylės šiuolaikinėse galaktikose. Be to, mokslininkai iškėlė prielaidą, kad ankstyviausios juodosios skylės išaugo iš masyvesnių „sėklų“ nei šiuolaikinės juodosios skylės.

„Atsiradus visatai, atsirado daiginių juodųjų skylių, kurios vėliau sugėrė medžiagą ir per labai trumpą laiką išaugo, - aiškina tyrimo bendraautorius Minghao Yue. - „Vienas didžiausių klausimų - suprasti, kaip šios monstriškos juodosios skylės galėjo užaugti tokios didelės ir taip greitai.

Ankstyvosios juodosios skylės buvo milijardus kartų masyvesnės už mūsų Saulę, nors pati Visata tuo metu buvo dar tik kūdikystėje. Išvados leidžia manyti, kad ankstyvojoje Visatoje supermasyvios juodosios skylės savo masę galėjo įgyti anksčiau nei jų motininės galaktikos. Taigi tų juodųjų skylių embrionai galėjo būti masyvesni nei dabar.

Visas tyrimas paskelbtas žurnale „The Astrophysical Journal“.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-07-12 laikas 10:50 Receptai Agrastai su citrina be termiško apdorojimo
Siūlau pasiruošti agrastus su citrina be termiško apdorojimo, tada jūsų šaldytuve visada bus stiklainis su vitaminu C.

Skaityti daugiau

2019-06-26 laikas 18:22 Receptai Orkaitėje kepta lašišos filė
Lašišos filė nuplauname, nusausiname, dedame į pailgą indą, apibarstome pipirais, prieskoninėmis žolelėmis ir užpilame su šlakeliu vandens atskiestu sojos padažu ir paliekame pastovėti 10-15 minučių.

Skaityti daugiau

2020-03-20 laikas 21:47 Receptai Originalus Piemenėlių pyragas
Svogūną, morkas, saliero stiebus, česnakus paruoškite ir susmulkinkite nedideliais kubeliais. Keptuvę įkaitinkite, supilkite aliejų ir dėkite smulkintas daržoves. Kai šios apminkštės, sudėkite maltą mėsą ir išmaišykite. Kepkite, k...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-13 laikas 08:56 Česnakų stiebai: Cheminė sudėtis, nauda sveikatai ir kaip juos paruošti
Šiame straipsnyje atskleisime česnakų stiebų cheminę sudėtį, jų naudą ir galimą žalą organizmui, biologinį poveikį bei pateiksime skanių receptų, kaip juos panaudoti virtuvėje. Pasinerkite į šią kvapnią kelionę ir sužinokite, kodėl česnakų stiebai tu...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:24 Mėlynojo ryklio odos paslaptys: Kaip nanostruktūros keičia spalvą
Naujausi moksliniai tyrimai atskleidžia, kaip guanino kristalai ir melaninas sukuria šį unikalų efektą, o šios žinios gali revoliucionizuoti technologijas – nuo medicinos iki povandeninių technologijų. Šiame straipsnyje gilinsimės į šio fenomeno moks...

Skaityti daugiau

2025-07-13 laikas 08:04 Ahnenerbe: Paslaptys, mokslas ir nacistinės ideologijos šešėlis
Ši paslaptinga organizacija, veikusį Trečiajame Reiche, iki šiol kelia diskusijas. Nuo arijų rasės šlovinimo iki žiaurių eksperimentų koncentracijos stovyklose – kas iš tiesų slypi už „Protėvių paveldo“ draugijos veiklos? Šiame straipsnyje atskleisim...

Skaityti daugiau

2025-07-12 laikas 20:43 Pranašiški Sapnai ir Zodiako Ženklai: Mistinis Ryšys su Visata
Šiame straipsnyje atskleisime, kurie ženklai pasižymi pranašiškų sapnų dovana, kaip jie gali ją panaudoti ir kokios mokslinės bei ezoterinės priežastys slypi už šio fenomeno. Pasinerkite į mistikos ir astrologijos pasaulį!...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau