Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 8

Astronomai pirmą kartą užfiksavo trapią žvaigždžių šviesą

Astronomai pirmą kartą užfiksavo trapią žvaigždžių šviesą

Masačusetso technologijos instituto (JAV) mokslininkai pirmą kartą užfiksavo anksčiau sunkiai pastebimą žvaigždžių šviesą, supančią seniausius Visatoje kvazarus.

Apie šį atradimą praneša Phys.org. Kvazarai yra itin ryškūs aktyvių galaktikų centrai, kurių branduoliuose yra supermasyvių juodųjų skylių. Kadangi juodoji skylė gali sugerti aplinkines dujas ir kosminius objektus, aplink ją pasirodo trumpi šviesos blyksniai - šviečiantis žiedas.

Kita vertus, kvazarai gali absorbuoti didžiulius kiekius materijos per daug ilgesnį laiką, todėl susidaro itin ryškus ir ilgai išliekantis žiedas. Tačiau kvazarai, vieni ryškiausių objektų Visatoje, nustelbia likusią galaktikos, kurioje jie yra, dalį.

Štai kodėl astronomai iki šiol negalėjo stebėti silpnesnės žvaigždžių šviesos senųjų kvazarų motininėse galaktikose. Naujajame tyrime tai pavyko padaryti - astronomai pirmą kartą pastebėjo anksčiau sunkiai pastebimą žvaigždžių šviesą trijų senovinių kvazarų motininėse galaktikose.

Jų amžius viršija 13 mlrd. metų, o tai reiškia, kad jie atsirado netrukus po Visatos gimimo. Todėl tiriant tokius kvazarus galima suprasti, kaip formavosi ir vystėsi pirmosios juodosios skylės ir galaktikos.

Atlikdami naująjį tyrimą astronomai taip pat įvertino kiekvienos motininės galaktikos masę. Paaiškėjo, kad tirtų kvazarų juodosios skylės, palyginti su jų motininėmis galaktikomis, buvo daug masyvesnės nei juodosios skylės šiuolaikinėse galaktikose. Be to, mokslininkai iškėlė prielaidą, kad ankstyviausios juodosios skylės išaugo iš masyvesnių „sėklų“ nei šiuolaikinės juodosios skylės.

„Atsiradus visatai, atsirado daiginių juodųjų skylių, kurios vėliau sugėrė medžiagą ir per labai trumpą laiką išaugo, - aiškina tyrimo bendraautorius Minghao Yue. - „Vienas didžiausių klausimų - suprasti, kaip šios monstriškos juodosios skylės galėjo užaugti tokios didelės ir taip greitai.

Ankstyvosios juodosios skylės buvo milijardus kartų masyvesnės už mūsų Saulę, nors pati Visata tuo metu buvo dar tik kūdikystėje. Išvados leidžia manyti, kad ankstyvojoje Visatoje supermasyvios juodosios skylės savo masę galėjo įgyti anksčiau nei jų motininės galaktikos. Taigi tų juodųjų skylių embrionai galėjo būti masyvesni nei dabar.

Visas tyrimas paskelbtas žurnale „The Astrophysical Journal“.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-09-13 laikas 10:47 Receptai Daigintų kviečių kotletai su brokoliais
Daiginti kviečiai – puikus vitamino E ir vitamino B šaltinis. Vitaminas B yra būtinas lecitino, maitinančio mūsų nervų sistemą, gamybai. Grūdui brinkstant ir dygstant, jame daugėja geležies, kalcio, fosforo, magnio, aminorūgščių. ...

Skaityti daugiau

2019-09-08 laikas 10:16 Receptai Apverstas karamelinis obuolių pyragas
Kepamus obuolius ištraukite iš orkaitės, apibarstykite cinamonu ir ant viršaus supilkite tešlą. Pyragą dėkite atgal į orkaitę ir kepkite 25 – 30 minučių, kol gražiai apskrus.

Skaityti daugiau

2020-05-31 laikas 11:37 Receptai Labai skanu Kokosiniai keksiukai
Gaminčiau dar kartą. Kepkite įkaitintoje  iki 175 laipsnių orkaitėje apie 20 minučių arba kol  švelniai paruduos. Dekoruokite ant visiškai atvėsusių keksiukų. Skanaus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-04 laikas 07:22 Kavos Tirščių Nauda Sode ir Namuose: 10 Praktinių Būdų

Šiame straipsnyje aptarsime, kaip kūrybiškai panaudoti kavos tirščius sode ir namuose, kokia jų nauda ir galimi trūkumai. Pasiruoškite atrasti ekologiškus sprendimus, kurie sutaupys pinigų ir suteiks jūsų kasdienybei natūralumo!

...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 18:24 NLO paslaptys: ar vyriausybės slepia tiesą apie ateivius?
Ar NLO yra tikra pas slapts, ar vyriausybės dezinformacija? Sužinokite apie nutekėjimus, politikų susidomėjimą ir galimas ateivių technologijas!

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:45 Vaikų auklėjimas: kaip ugdyti pasitikėjimą savimi ir savarankiškumą
Kaip ugdyti vaikų pasitikėjimą savimi? Sužinokite, kaip skatinti iniciatyvą, emocijų valdymą ir leisti vaikams būti savimi! Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsime jums suprasti, kaip ugdyti vaikų savivert...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:32 Zodiako ženklai ir mokslas: kuriems vaikams mokykloje sekasi lengviausiai?
Kuriems Zodiako ženklams mokykloje sekasi lengviausiai? Sužinokite, kaip Liūto, Mergelės, Šaulio ir Ožiaragio vaikai pasiekia akademinę sėkmę! Pasitelkdami astrologinius įžvalgas, naujus pavyzdžius ir praktinius patarimus, padėsime tėvams ir mokytoja...

Skaityti daugiau

2025-07-03 laikas 17:08 Meilė – tai ne kančia: griauname mitus apie santykius
Meilė nėra kančia! Šiame straipsnyje griauname mitus apie santykius, dalinamės patarimais, kaip kurti sveiką partnerystę, ir aptariame, kodėl priklausomybė nėra meilė. Pasitelkdami naujus pavyzdžius, užsienio šaltinius ir praktinius patarimus, padėsi...

Skaityti daugiau