Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2024 » Gegužės » 8

Astronomai pirmą kartą užfiksavo trapią žvaigždžių šviesą

Astronomai pirmą kartą užfiksavo trapią žvaigždžių šviesą

Masačusetso technologijos instituto (JAV) mokslininkai pirmą kartą užfiksavo anksčiau sunkiai pastebimą žvaigždžių šviesą, supančią seniausius Visatoje kvazarus.

Apie šį atradimą praneša Phys.org. Kvazarai yra itin ryškūs aktyvių galaktikų centrai, kurių branduoliuose yra supermasyvių juodųjų skylių. Kadangi juodoji skylė gali sugerti aplinkines dujas ir kosminius objektus, aplink ją pasirodo trumpi šviesos blyksniai - šviečiantis žiedas.

Kita vertus, kvazarai gali absorbuoti didžiulius kiekius materijos per daug ilgesnį laiką, todėl susidaro itin ryškus ir ilgai išliekantis žiedas. Tačiau kvazarai, vieni ryškiausių objektų Visatoje, nustelbia likusią galaktikos, kurioje jie yra, dalį.

Štai kodėl astronomai iki šiol negalėjo stebėti silpnesnės žvaigždžių šviesos senųjų kvazarų motininėse galaktikose. Naujajame tyrime tai pavyko padaryti - astronomai pirmą kartą pastebėjo anksčiau sunkiai pastebimą žvaigždžių šviesą trijų senovinių kvazarų motininėse galaktikose.

Jų amžius viršija 13 mlrd. metų, o tai reiškia, kad jie atsirado netrukus po Visatos gimimo. Todėl tiriant tokius kvazarus galima suprasti, kaip formavosi ir vystėsi pirmosios juodosios skylės ir galaktikos.

Atlikdami naująjį tyrimą astronomai taip pat įvertino kiekvienos motininės galaktikos masę. Paaiškėjo, kad tirtų kvazarų juodosios skylės, palyginti su jų motininėmis galaktikomis, buvo daug masyvesnės nei juodosios skylės šiuolaikinėse galaktikose. Be to, mokslininkai iškėlė prielaidą, kad ankstyviausios juodosios skylės išaugo iš masyvesnių „sėklų“ nei šiuolaikinės juodosios skylės.

„Atsiradus visatai, atsirado daiginių juodųjų skylių, kurios vėliau sugėrė medžiagą ir per labai trumpą laiką išaugo, - aiškina tyrimo bendraautorius Minghao Yue. - „Vienas didžiausių klausimų - suprasti, kaip šios monstriškos juodosios skylės galėjo užaugti tokios didelės ir taip greitai.

Ankstyvosios juodosios skylės buvo milijardus kartų masyvesnės už mūsų Saulę, nors pati Visata tuo metu buvo dar tik kūdikystėje. Išvados leidžia manyti, kad ankstyvojoje Visatoje supermasyvios juodosios skylės savo masę galėjo įgyti anksčiau nei jų motininės galaktikos. Taigi tų juodųjų skylių embrionai galėjo būti masyvesni nei dabar.

Visas tyrimas paskelbtas žurnale „The Astrophysical Journal“.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
07.02.2018 laikas 11:06 Receptai Vitaminų gėrimas
Šakeles gerai nuplaukite, nusausinkite, žirklėmis smulkiai sukarpykite spyglius ir užpilkite šaltu parūgštintu vandeniu, uždenkite ir palaikykite tamsioje vietoje 2–3 dienas, retkarčiais pamaišykite. Galima pasaldinti medumi ar cu...

Skaityti daugiau

03.11.2017 laikas 13:15 Receptai Bulvių kaukė Įvairių tipų odai
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Didelė bulvė, Pienas.

Skaityti daugiau

19.01.2018 laikas 15:24 Receptai Agurkų kaukė
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Įvairių tipų odą. Ingredientai: Agurkas

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
24.05.2024 laikas 21:16 Su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai staiga atsidarė durys
Kartą šeštadienio vakarą mes su vyru mėgavomės romantiška vakariene, kai netikėtai atėjo nekviesta anyta. Pasirodo, ji vėl pasidarė mūsų buto raktų kopijas be leidimo.

Skaityti daugiau

24.05.2024 laikas 06:56 2024 m. gegužės 24 d. horoskopas visiems zodiako ženklams
Vakarykštė pilnatis Dvynių ir Šaulio ašyje jau praėjo ir mes įžengėme į silpstančio Mėnulio fazę. Jei Brėkštančio Mėnulio periodas skirtas naujiems darbams pradėti, tai Nykstantis Mėnulis sako, kad dabar palankus metas juos užbaigti....

Skaityti daugiau

23.05.2024 laikas 19:21 Nuostabi trauktinė nuo hipertonijos
Jau daug metų turiu aukštą Kraujospūdį. Nepamenu, kada gyvenau ramiai, be baimės, kad netrukus prasidės priepuolis. Užtenka pačios nekalčiausios priežasties, kad pakiltų kraujospūdis. Darbe laukėme audito komisijos, nervinomės visi, pergyvenome. Virš...

Skaityti daugiau