Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Paslaptingi statiniai » Peržiūrų: (1320) Komentarų: (0) (11.04.2015 - 20:44)

Paslaptingi Čampos salos rutuliai

Čampos sala labai populiari tarp turistų, plaukiančiu kruizu Arktikoje. Dėl to stebėtis nereikia- šioje saloje aptinkami objektai, kurių kilmė iki šiol nėra žinoma, o ir artimiausiu metu šios mįslės išsiaiškinimo, ko gero, nebus.

Geografinė padėtis

Čampos sala yra viena iš daugybės salų, priklausančių Arkties vandenyne esančiam Prano Juozapo Žemės archipelagui. Ši sala yra praktiškai neištirta. Pati sala nėra labai didelė, jos plotas yra 375 kv.km, o turistus traukia ne tiek vaizdingais ir civilizacijos nepaliestais arktiniais peizažais, o paslaptingais akmeniniais rutuliais, kurie yra gana įspūdingo dydžio ir idealiai apvalios formos. Apie jų atsiradimą šioje negyvenamoje saloje yra sukurta ne viena hipotezė, neretai - labai prieštaraujančios viena kitai.

Saloje yra daugybė keistų įvairaus dydžio akmeninių rutulių - nuo viršijančių žmogaus ūgį iki stalo teniso kamuoliuko dydžio. Yra ir tokių, kurie idealiai tiktų senovinei patrankai. Nemažai šių keistų akmenų dėl stipraus vėjo, vandens ir žemos temperatūros poveikio neteko savo idealiai apvalios formos. Atrodo, kad šie rutuliai visoje saloje tarsi dygsta iš po žemių. Tirpstantys ledynai apnuogina salos paviršių, išplaudami naujus apvalius rutulius.

Čampos salos rutuliai yra akmenys iš stipriai supresuoto smėlio. Jie yra aiškiai ne vulkaninės kilmės, kai kuriuose jų aptikti senovėje gyvenusių ryklių dantys.

Yra nemažai rutulių, kuriuos sunkiai apkabintų netgi trys vyrai, tačiau pasitaiko ir idealiai apvalios formos akmenukų, kurių skersmuo yra vos keletas centimetrų.

Vieni rutuliai tarsi įkasti į žemę, kiti paprasčiausiai tarsi padėti ant paviršiaus. Saloje galima aptikti nemažai akmenų, panašių į grindinio akmenis. Jie, veikiami vėjo, vandens ir šalčio prarado savo idealiai apvalią formą.

Kai žiūri į šį nepaprastą vaizdą, atrodo, kad kažkada šioje saloje kažkokie milžinai žaidė futbolą.

Kaip jau minėta, yra keletas hipotezių, bandančių paaiškinti šių paslaptingų rutulių atsiradimą saloje. Tiesa, nė viena hipotezė nėra ideali ir negali atsakyti į klausimus, susijusius su šių objektų atsiradimu Čampos saloje.

Pagal vieną versiją, šie rutuliai idealiai apvalią formą įgavo, veikiami vandens. Kalbant apie nedidelio skersmens atveju ši teorija gal dar ir tiktų, tačiau ji niekaip negali paaiškinti 3 m ar didesnio skersmens rutulių atsiradimą.

Yra manančių, kad saloje esantys rutuliai - nežemiškosios civilizacijos arba mitinės Hiperborėjos civilizacijos veiklos rezultatas. Kol kas oficialiai
nėra patvirtinta nė viena hipotezė, todėl kiekvienas, atvykstantis į salą, gali susikurti nuosavą paslaptingų rutulių atsiradimo hipotezę.

Gamtos mįslė

Prano Juozapo Žemė - tai ne vienintelė vieta mūsų planetoje, kur aptinkami apvalūs akmenys. Pietų Amerikoje ir Siaurės Europoje tokie akmenys seniai tapo geologų dėmesio objektais. Kosta Rikos miškuose, kurie kertami būsimoms bananų plantacijoms, akmeniniai rutuliai aptinkami tai ten, tai šen. 2003-ųjų metų rudenį Mangyšlako pusiasalyje (Kazachstanas) buvo aptikta didelė plynaukštė su rutulio pavidalo akmeninis.

Akmeniniai rutuliai randami vietovėse, kuriose kažkada anksčiau gyveno ir dabar tebegyvena žmonės (pavyzdžiui, Meksika), ir ten, kur niekada nebuvo apsigyvenęs žmogus (puikus pavyzdys

- Čampos sala). Tai kalba apie tai, kad apvalūs akmenys gali būti tiek natūralios kilmės, tiek ir rankų darbo kūrinys

- kai kuriuose mūsų planetos kampeliuose senais laikais akmenys specialiai buvo apdorojami ūkio ar architektūros reikmėms. Kai kurie tyrinėtojai teigia, kad rutulio formos akmenys - tai ateivių iš kosmoso darbas, kažkokios iki šiol neiššifruotos anagramos. Tačiau tai jau yra pernelyg egzotiška versija...

Ką apie akmeninių rutulių kilmę mano geologai? Specialistai išskiria kelių rūšių akmeninius rutulius: obsidiano (tamsus vulkaninis stiklas), granito ir smiltainio. Vokietijoje dirbantis mokslininkas Zepas Fridhuberis mano, kad būtent pastarajam tipui gali priklausyti Čampos salos akmenys.

Hamburgo universiteto Geologijos katedros mokslininkai įtemptai dirba, bandydami atspėti apvalių rutulių fenomeno mįslę. Vienintelis dalykas, ką pavyko suprasti - akmenys „apvalėja" labai greitai. Jų branduolį sudaro organinės kilmės medžiagos. Manoma, kad akmenys susiformavo jūroje iš kriauklių liekanų. O pačios šios kriauklės kažkada, labai labai seniai nuskendo į smėlėtą dugną. Šios kriauklės buvo iš kvarcito - nuosėdų, kurios, veikiant aukštai temperatūrai ar slėgimui, pasidaro kristalinės struktūros, bei markazito - mineralo, kuris susidaro geležies ir sieros cheminės reakcijos metu. Tyrimai parodė, kad būtent markazitas ir buvo pagrindinis jungiantis elementas rutuliuose. Po to, kai Prano Juozapo Žemė pakilo iš jūrų gelmių, o susidarę ledynai ėmė tirpti, nuosėdas paveikė erozija, kuri joms suteikė nepaprastas formas.

Pavyzdžiui, akmeninių rutulių atsiradimą bandoma aiškinti taip: vanduo teka nuo tirpstančio ledyno, sudaro lede savotiškus baseinus, į kuriuos ir patenka šie akmenys. Dėl vulkaninės kilmės nuosėdų minkštumo ir nuolatinio tekančio vandens poveikio akmenys pasidaro apvalios formos. Kalbant apie nedidelius akmenis ši versija skamba gana įtikinamai, tačiau ji nepaaiškina didžiųjų rutulių susidarymo mechanizmo.

Rusų poliarinis tyrinėtojas Viktoras Bojarskis mano, kad Čampos salos akmenys yra organinės kilmės, nes juos sudaro smiltainis: „Tai - minkštos nuosėdos, kurios gali irti. Tie, kuriems teko pabuvoti saloje, tikriausiai atkreipė dėmesį į tai, kad kai kurie dideli akmenys suskilo į dvi dalis, o pats didžiausiais salos akmuo kiekvienais metais vis labiau aptrupa“.

Yra žinoma, kad akmenų pavyzdžiai buvo pargabenti į Maskvos Valstybinio universiteto Geografijos muziejų, kur taip pat bus bandoma įminti jų kilmės mįslę. Sankt Peterburge šioje srityje dirba Poliarinės jūrų geologinės žvalgybinės ekspedicijos darbuotojai. Nepretenduodami į galutinę tiesą, jie daro tokią išankstinę išvadą: be abejo, Čampos salos akmenis galima priskirti rutulio formos konkrecijoms. Žodis „konkrecija" kilo iš lotynų kalbos žodžio „concretio" - sankaupa, sutirštėjimas. Tai mineraliniai apvalios formos dariniai kalnų nuosėdose. Šių darinių centrais gali būti mineralų grūdai, nuosėdų nuolaužos, kriauklės, žuvų kaulai ar dantys, augalų liekanos. Daugiausia tokių darinių susidaro korėtose nuosėdose - smėlyje ir molyje. Pagal sandarą dažniausiai sutinkami koncentriniai sluoksniniai dariniai - tarsi sudaryti iš kelių žievių. Jų sudėtyje dažniausiai aptinkami kalcio karbonatas, oksidas ir geležies sulfidas, kalcio fosfatas, gipsas, mangano junginiai. Konkrecijų susidarymas vyksta

maždaug taip: ant sienelių atsiranda apnašos, kurios, augdamos viena prieš kitą, susijungia ir sudaro įvairias formas. Mūsų planetoje dažniausiai aptinkamos rutulio ar disko formos konkrecijos, rečiau - elipsės formos arba netaisyklingos formos.

Nuomonių apie akmeninių rutulių Čampos saloje atsiradimą praktiškai tiek pat, kiek tyrinėtojų. Kaip teigia V. Bojarskis, iš kiekvieno geologo, pabuvojusio saloje, jis išgirdo savą šio fenomeno aiškinimą. Mokslininkas neatmeta minties, kad Prano Juozapo Žemėje yra daugiau rutulio formos akmenų sankaupų: „Nenustebsiu, jeigu naujos ekspedicijos praneš kažką panašaus. Geologiniu požiūriu šis planetos kampelis gali pateikti daugybę netikėtų siurprizų".

Kodėl akmeniniai rutuliai susikaupę būtent Čampos saloje, iš kur jie atsirado? Klausimų daug, tačiau atsakymų iki šiol nėra.

reklama

Mįslės ir faktai

Šioje istorijoje: paslaptingi statiniai, akmenys, Čampos sala, rutuliai

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 1320 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (373)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (288)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Ausų gydymas natūraliais būdais...

Jei jūs kada nors patyrėte skausmą ausyse, tuomet turėtumėte žinoti, kad tai yra labai skausminga. Manoma, kad ausies skausmas yra bakterinės infekcijos ausyje rezultatas, bet jos pagrindinė atsiradimo priežastis yra susergant a
paranormal.lt
Šis vitaminas geriau nei Malksnos vakcina...

Malksnos, arba herpes zoster Skiedros, taip pat žinomos kaip pūslelinė (herpes), yra nervo infekcija ir odos aplink ją. Tai sukeliama Varicella-Zoster viruso, kuris taip pat sukelia vėjaraupius. Profilaktika su vitaminu C. Vit
paranormal.lt
Dantų balinimas! Tik 2 natūralūs ingredientai (video)...

Ši video pamoka parodys, kaip balinti dantis. Žemiau vaizdo pamoka apie tai, kaip balinti dantis vos per tris minutes, naudojant tik natūralius produktus. Jums reikės tik dviejų sudedamųjų dalių: sodos ir citrinų sulčių. Dantų
paranormal.lt
Prieš skiepus įkurta asociaciją «Objektyviai apie skiep...

LR Sveikatos apsaugos ministerijos siekiais įvesti baudas vaikus neskiepijantiems tėvams pasipiktinę žmonės buriasi į asociaciją kovai už teisę rinktis.


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Neįtikėtini faktai: keisčiausi...

Kiekvieno žmogaus gyvenime kartais nutinka tokie keisti sutapimai, kad nenorom kyla klausimas – ar tai iš tiesų atsitiktinumai? Arba koks nematomas scenaristas žaismingai valdo mūsų likimus?
paranormal.lt
Stebuklingas Gvadelupės Mergel...

Kiekvienais metais į Meksiką atvyksta milijonai žmonių, turėdami vieną tiksią – apsilankyti šiauriniame sostinės priemiestyje esančioje bažnyčioje ir savo akimis pamatyti Gvadelupės Mergelės Marijos, kuri laikoma abiejų

paranormal.lt
Ktonų civilizacija po žeme...

Neseniai Kinijos žiniasklaida paskelbė įdomią istoriją. 2003 metų vasario 28 dieną privačioje anglių kasybos šachtoje greta Czisi miesto įvyko avarija. Griūtis užvertė keturiolika ten dirbančių šachtininkų. Gelbėtojai atkasė dvy
paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Visiškas ir greitas organizmo ...

Ciberžolė pagrindinis ingredientas šio recepto. Ciberžolė yra žinoma dėl jos veiklios medžiagos kurkumino, kuris turi daugiau nei 150 teigiamų terapinių veiksnių, įskaitant antioksidantines, priešuždegimines ir priešvėžines s

paranormal.lt
Šis receptas lengvai išvalys p...

Jei norite apsaugoti savo bronchus ir plaučius, tada šis receptas yra tai, ko jums reikia. Lengviau išvengti šių ligų nei jas gydyti. Daugelis mokslininkų teigia, kad šis receptas vėžio profilaktikai yra taip pat naudingas.
paranormal.lt
Egzemos gydymas! 5 geriausi ir...

Obuolių actas buvo naudojamas šimtmečius, gydymui nuo visų ligų. Įrodyta, kad obuolių actas žmogaus organizmui turi teigiamą poveikį. Tarp jų: cukraus kiekio kraujyje sumažinimas, pagerina net diabeto simptomus. Dažniausiai o

paranormal.lt
Vandenilio peroksidas vaistas ...

Dėmesio: Food Grade Vandenilio Peroksidas nėra maistas ar maisto papildas. Autoriai, tyrėjai bei kai kurie Hab. Mokslo Daktarai yra atlikę ypač daug tyrimų ir analizių, kurių metu pastebėjo, kad naudojant skiestą vandenilio p

paranormal.lt
Paskubėkite! Šis straipsnis ša...

Nuostabi priemonė! Šis 100% natūralus gėrimas valo ir pašalina toksinus, chemines medžiagas ir riebalus iš mūsų arterijų, kurie gali mums pakenkti.