- 28.01.2016
- 0.0 Reitingas
- 4034 Peržiūrų
- Komentarai
Senos kapavietės visada apgaubtos mistikos aureole. Kai 2008-ais metais archeologai šiuolaikinį daiktą aptiko 400 metų senumo kinų kapavietėje, mistika patikėjo netgi skeptikai. Kai kas mano, jog tai įrodo galimybę keliauti laike. Kiti kelia klausymą: ar galima pasitikėti šiuo atveju?
Archeologų ir žurnalistų grupė statė dokumentinį filmą. Filmuojama buvo Minų dinastijos laikų uždarytoje kapavietėje Šansi vietovėje pietinėje Kinijos dalyje. Kai nuo vieno karsto buvo valomos žemės, aptiktas keistas radinys.
„Kai mes valėme žemes nuo karsto, nukrito gabaliukas akmens ir pasigirdo metalo garsas, - taip laikraščiui „Daily Mail“ pasakojo buvęs Guansi autonominio rajono muziejaus kuratorius Czianas Janjujus. - Pakėlėme objektą ir pamatėme, kad tai yra žiedas. Kai nuo jo nuvalėme žemes, buvome šokiruoti: iš tikrųjų tai buvo žiedo formos laikrodis".
Keistas metalinis objektas buvo auksinis žiedas su priekyje esančiu ciferblatu. Laikrodžio rodyklės rodė 10:06. Keisčiausia buvo tai, kad kitoje pusėje buvo užrašas anglų kalba Swiss (Šveicarija).
,,Swiss Made" - gana neseniai atsiradęs užrašas ant prekių, kuris reiškia, kad daiktas pagamintas Šveicarijoje.
Kokiu būdu Minų dinastijos (1368-1644 m.) laikų kapavietėje atsirado daiktas, kuris galėjo būti pagamintas ne ankščiau 1848-ųjų metų? Šveicarijos valstybė dabartiniu savo pavadinimu žinoma būtent nuo 1848-ųjų metų. Iki tol tai buvo Šveicarijos sąjunga.
Europoje laikrodžiai-žiedai tapo populiarūs po 1780-ųjų metų.
Manoma, kad pats seniausias toks laikrodis priklausė Anglijos karalienei Elžbietai I, kuri jį užsisakė 1583-ais metais. Be to, 1755-ais metais Paryžiuje gyvenęs laikrodininkas Katonas pagamino laikrodį-žiedą, užvedamą rakteliu.
Mačiau Kinijoje Minų epochos metais tokie laikrodžiai nebuvo žinomi. Ir keisčiausia yra tai, kad šveicariškas laikrodis aptiktas ne karsto išorėje, o viduje. Kaip jis ten atsidūrė?
Teorijos
Pati fantastiškiausia versija - laikrodį-žiedą pametė keliautojas laike. Kiti teigia, kad kažkas senovinį artefaktą pametė praėjusiame amžiuje, jį kirstukai ar kiti graužikai nutempė po žeme ir taip jis atsidūrė karste.
GaIi būti, kad karstas nebuvo taip patikimai uždarytas, kaip pranešė kirų valdininkai ir archeologai. Gal kapą buvo aptikę plėšikai? Tačiau, sprendžiant iš pranešimų, nė vienas artefaktas iš seno kapo nebuvo pažeistas ar pavogtas, kaip paprastai būna tokiais atvejais.
O gal visa ši istorija yra paprasčiausias prasimanymas? Kad ir kaip buvo, šis radinys sužadino daugelio žmonių vaizduotę, kurie pabandė suprasti kaip šis nepaprastas artefaktas atsidūrė karste.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau