Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Istorijos paslaptys » Peržiūrų: (554) Komentarų: (0) (17.12.2015 - 23:13)

Užšifruoti manuskriptai: Rochoncio kodeksas

Rochoncio kodeksas - mįslingas ir iki šių dienų neiššifruotas manuskriptas iš kunigaikščių Batjanių iš Rochoncio rinkinio.

Rochoncio kodeksas: demaskavimo demaskavimas

Šį kodeksą 1838-ais metais kunigaikštis Gustavas Batjanis padovanojo Vengrijos mokslų akademijai. 448-uose šio dokumento puslapiuose yra religinio turinio paveikslų, kuriuose pavaizduoti simboliai, priklausantys įvairioms konfesijoms: krikščionių, musulmonų, netgi budistų. „Alfabetas", kuriuo remiantis parašytas kodeksas, turi daugiau nei 150 unikalių ženklų. Didžiausia knygos sensacija yra tai, kad jos autorius skelbė visų religijų lygiateisiškumo ir bendradarbiavimo idėją, o tai galėjo būti traktuojama kaip tarnavimas šėtonui netgi gana apsišvietusiame XIX amžiuje, kai Gustavas Batjanis įteikė dovaną vengrų mokslininkams. O ką jau kalbėti apie tolimus laikus, kai buvo sukurtas šis artefaktas? Kada jis buvo sukurtas? Kas kodekso kūrėjas?

Vikipedijos puslapiuose galima aptikti tokią informaciją: „Dabartiniu metu dauguma mokslininkų mano, kad šis kodeksas yra mistifikacija, kurią pagamino antikvaras Samuilas Nemešas (Samuel Literati Nemes)". Keista tai, kad straipsnio autorius tarsi užmiršo mistifikatoriaus gyvenimo metus. Samuilas Nemešas gimė 1796-ais metais, o mirė -1842-ais. Tai reiškia, kad „dauguma mokslininkų" artefaktu laiko XIX amžiaus kūrinį.

Labai reikia suabejoti teiginiais, išsakytais internetinėje enciklopedijoje, arba skelbiama informacija yra jau ganėtinai pasenusi. Dabartiniu metu detaliai ištirtas popierius, kuriame užrašytas kodeksas. Pasirodo, simboliams ir piešiniams panaudotas popierius, kuris buvo paplitęs Siaurės Italijoje, ypač

Venecijoje, XVI amžiaus pradžioje. Tai reiškia, kad "dauguma mokslininkų" dabartiniu metu turėtų atsisakyti versijos apie mistifikatorių Nemešą ir pasiūlyti kitą versiją. Tačiau mokslo pasaulis kol kas tyli. Pabaigai skaitytojams norime pateikti labai įdomią naujieną.

Rochoncio kodeksą studijuoti ėmėsi JAV Nacionalinio saugumo agentūra. Bent jau paskutiniame agentūros simpoziume, pavadintame "Crypto History" („Užšifruota istorija") buvo kalbama apie šį dokumentą. Gal šiems visuomenėje nesiafišuojantiems mokslininkams pavyks iššifruoti tai, ko iki šiol nepavyko paprastiems mokslo vyrams? Tai parodys ateitis.

„Stebuklingi ritinėliai" iš Kaselio

Atrodo, kad Vengrijoje susitaikė su tuo, kad nesugebama iššifruoti Rochonsio kodekso, todėl leista pamėginti tai padaryti JAV slaptosios tarnybos mokslininkams. O štai Heseno žemės bibliotekos rankraščių skyriaus darbuotojos triumfuoja. Daktarė Brigita Pfail ir jos kolegė Sabina Liudeman iššifravo „Stebuklingus ritinėlius" - ranka rašytus dokumentus, kuriuos biblioteka įsigijo iš privataus kolekcionieriaus.

Keli mėnesiai atkaklaus darbo ir „Stebuklingi ritinėliai", kaip sako Pfail ir Liudeman, „nulaužti". Mūsų laikų mokslininkėms pavyko įveikti kodą, kuris buvo panaudotas šiame XVIII amžiaus artefakte. 90 puslapių apimties tekste detaliai aprašyta, galima teigti -pateiktos savotiškos instrukcijos, žingsnis po žingsnio, kaip iškviesti įvairias dvasias.

Vokiečiai nebūtų vokiečiais, jeigu dar XVIII amžiuje, kai buvo rašomas dokumentas, nesivadovautų pragmatiškais motyvais. Pavyzdžiui, ritinėlių šeimininko iškviestai dvasiai buvo galima įsakyti surasti kažkokius lobius, slaptavietes ir brangenybes. Ir štai čia atsiranda dar viena tarsi jau iššifruoto manuskripto mįslė...

XVIII amžiuje Kaselis buvo neoficialia Vokietijos alchemikų, masonų, rozenkreicerių sostine. To meto kronikose teigiama, kad jie miesto apylinkėse neretai užkasdavo lobius ir brangenybes „broliams ateityje". Tačiau iki šios dienos nei vietinė valdžia, nei paprasti lobių ieškotojai nerado nė vieno žemėlapio, kuriame būtų nurodytos tokių lobių užkasimo vietos. Vokiečių mokslininkai mano, kad „Stebuklinguose ritinėliuose" galėjo būti panaudotas taip vadinamas „kodas su dvigubu dugnu". Po pirmuoju, jau iššifruotu sluoksniu, kuriame pateikiamas tekstas apie dvasias ir brangenybes, slepiasi antras sluoksnis, kuriame alegorijomis nurodomos konkrečios lobių užkasimo vietos Kaselio apylinkėse.

Gal dėl šios priežasties „Stebuklingų ritinėlių" originalus gali pamatyti visi norintys - rankraštis saugomas Kaselio bibliotekos rankraščių skyriuje, o štai teksto vertimas kol kas paslėptas nuo smalsuolių akių,

„Šventojo Jono septynių dispensacijų knyga"

Tarp kriptologijos specialistų yra paplitusi klaidinga nuomonė, kad beveik visi paslaptingai užšifruoti manuskriptai buvo parašyti viduramžiais ar net anksčiau. Tačiau tai nėra tiesa. Pateikiame tai įrodantį pavyzdį,

1950-ais metais Džeimsas Hemptonas, negalintis pasigirti sėkme dailininkas, prisiduriantis pragyvenimui, dirbdamas durininku, Niujorko priemiestyje išsinuomavo garažą, šeimininkui pranešęs, kad „turi užbaigti vieną savo projektą".

Apie šį „projektą" visuomenė sužinojo tik po Hemptono mirties 1964-ais, kai garažo savininkas vėl galėjo naudotis savo nuosavybe. Prieš jo nustebusias akis garaže pasirodė artefaktas, kurį velionis buvo pavadinęs „Sostu", taip pat užšifruotas rankraštis, kurį kažkodėl priimta vadinti Džeimso Hemptono dienoraščiu.

Tačiau pats dailininkas savo užrašus pavadino „Šventojo Jono septynių dispensacijų knyga" (apie tai dėl nežinomos priežasties netgi specializuotuose šaltiniuose labai sunku sužinoti). Galima teigti, kad 104 puslapių dokumente tik pats pavadinimas yra neužšifruotas.

Tenka užduoti klausimą: o kas yra toji „dispensacija"? Trumpai sakant, tai yra aktas, kuriuo atšaukiamas įstatymo taikymas asmeniui, kurio apgailėtini veiksmai pripažįstami teisingais, o neleistini - leistinais. Mokymas apie dispensaciją atsirado ir vystėsi katalikų kanoninėje teisėje, apie kurią Džeimsas Hemptonas, nors ir gimęs baptistų šeimoje, vargu ar turėjo pakankamai žinių.

Dabar skaitytojams siūlome pabandyti prisiminti tai, kas žinoma apie apaštalą Joną ir ką galėjo (Hemptono manymu) neigti Evangelijos, Apreiškimo knygos ir trijų laiškų, įeinančių į Naująjį Testamentą, autorius. Arba atvirkščiai: ką, visuotiniu požiūriu niekingo jis galėjo pripažinti vertu reabilitavimo?

Greičiausiai, savamokslio dailininko 104-ių puslapių užšifruotame dokumente paslėpta kažkokia pranašystė, kuri liečia labai netolimą ateitį. Matyt, neatsitiktinai dailininkas savo kūriniui, žinomu „Sosto" pavadinimu, buvo suteikęs kitą pavadinimą - „Generalinės Asamblėjos nacijų tūkstantmečio trečiojo dangaus sostas". Galima daryti prielaidą, kad pats Sostas, kurį sudaro 180 elementų, yra raktas, kurio pagalba galima iššifruoti „Šventojo Jono septynių dispensacijų knygą". Tai patvirtinantis pavyzdys:    tarp    ornamentų,    esančių ant Sostą sudarančių baldų bei karūnų vietomis yra angliški žodžiai ir išsireiškimai. Pavyzdžiui, vienas toks žodis yra „apreiškimas" (Revelations), kuris gali nurodyti, jog tyrinėtojams verta atkreipti dėmesį į apaštalo Jono Apreiškimo knygą, o ne į kitus jo veikalus.

Vietoje pabaigos, arba „Ten, kur nėra vizijos, žmonės žūsta"

Citata, pateikta šio skyriaus pavadinime, - tai vienas iš nešifruotų posakių, puošiantis Hemptono sukurtą Sostą. Reikia tikėtis, kad antroji šio apokaliptinio teiginio dalis neišsipildys, o štai apie pirmąją dalį verta pakalbėti daugiau.

„Ten, kur nėra vizijos..." Ar tai nėra pasakoma apie kai kuriuos šiuolaikinius mokslininkus, kurie bando iššifruoti paslaptingus rankraščius? Ar nesusidaro įspūdis, kad tyrinėtojai tarsi susitaikė su tuo, kad „neįmanoma" iššifruoti paslaptingus rankraščius? Šiuo atveju istorija su „Stebuklingais ritinėliais" greičiau yra išimtis nei taisyklė. O juk kiek yra pasakojama apie naujus ypač galingus kompiuterius, kurie gali iššifruoti bet kokį šnipų tekstą! Ar neatrodo keista, kad sėkmingai „nulaužiami" XXI amžiaus šnipų kodai, tačiau specialistai yra bejėgiai prieš kodus, sukurtus prieš dešimtmečius ar šimtmečius? Ar ši situacija neprimena ankstyvojo pranešimo apie gamtines katastrofas sistemos? Juk į šią sistemą daugelis valstybių įdėjo šimtus milijonų dolerių, tačiau ši sistema savo efektyvumo taip ir neparodė.

Dabartiniu metu galima konstatuoti: daugelis užšifruotų veikalų laukia naujos tyrinėtojų kartos, t .y. tokių tyrinėtojų, kurie taip pat „mato" problemą, apie kurią kažkada rašė Džeimsas Hemptonas, ir tokio požiūrio, sprendžiant iš visko, trūksta šiuolaikiniams knygų kodų „laužytojams".

reklama

Šioje istorijoje: Manuskriptas, Rochoncio kodeksas, Kodeksas

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 554 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 1

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (351)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (270)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicina

paranormal.lt
Kas vyksta po mirties?...

„Gali prireikti šiek tiek jėgos, kad tai įveiktum, – sako laidotuvių biuro darbuotoja Holly Williams, pakeldama Johno ranką ir švelniai sulenkdama ją per alkūnę, riešą ir pirštus. – Paprastai kuo šviežesni p

paranormal.lt
Šešios mokslu patvirtintos rekomendacijos, kaip išvengt...

Jei manote, kad vėžys yra liga, kuri atsiranda iš niekur ir savo elgesiu jos kontroliuoti negalite – labai klystate. Dauguma vėžio atvejų galima išvengti tiesiog tinkamai maitinantis ir sveikai gyvenant.

paranormal.lt
Tik du ingredientai padės atsikratyti krūties cistos...

Gydytojai nustatė keletą priežasčių, dėl cistos atsiradimo krūtyje: hormonų sutrikimai, traumos ar operacijos ties krūties liaukomis, mastopatija, stresas. Rizikos grupei taip pat priskiriamos moterys, kurios nėra pagimdžiusios
paranormal.lt
Galingas receptas nuo juodų taškelių ant veido!...

Skaitytoja Emilia Akbulatova pasidalino savo patirtimi paruošiant kaukę nuo juodų taškelių. Štai ką ji rašo: tas pats efektas, kaip reklamose gaunamas sumaišant želatina ir aktyvuotą anglį!


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
Teherano NSO incidentas...

1976-ais metais įvyko taip vadinamas Teherano incidentas, kai ankstyvą rugsėjo 19-os dienos rytą virš Irano sostinės vizualiai ir radarų ekranuose buvo stebimas neatpažintas skraidantis objektas.
paranormal.lt
Panašūs žmonių keisto dingimo ...

Deividas Paulidesas, daugiau nei 20 metų dirbęs teisėsaugos organuose, nagrinėjo nepaaiškinamus žmonių dingimo atvejus Šiaurės Amerikoje ir pastebėjo keistus sutapimus. Tuo metu, kai vietiniai policijos pareigūnai kiekvieną atve
paranormal.lt
Malahaido pilies vaiduokliai...

Malahaido (Malahide) pilis, stovinti netoli Dublino, yra viena iš labiausiai turistų lankomų Airijos vietų. Pilis pastatyta didelio parko teritorijoje, esančio gražiame pajūrio miestelyje Malahaide. Beveik 800 metų pilis tuo pač
paranormal.lt
Kur teleportacijos metu dingst...

"Teleportacijos" terminą pirmasis panaudojo Čarlzas Fortas, norėdamas apibūdinti daiktų pernešimą iš vienos vietos į kitą be matomo fizinės jėgos panaudojimo ar dalyvavimo. Per šimtmečius surinkta daug medžiagos apie tai, kaip ž
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Svarbiausi Nikola Teslos išrad...

Nikola Tesla yra vienas garsiausių pasaulio mokslininkų. Daugelis jo išradimų pranoko to laikmečio pažangą, todėl buvo įvertinti tik po paties genijaus mirties. Pristatome svarbiausius Nikolo Teslos pasiekimus mokslo srityje.

paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Sindikatas - slapta vyriausybė...

Žmonių grupė, kuri žinoma kaip Sindikatas (arba Konsorciumas), dirba kartu su pirmaisiais Žemės gyventojais - ateiviais, kurie vadinami "Kolonistais". Nuo 1948-ųjų metų jie kruopščiai rengė planą ir ruošėsi naujai (pakartotinai)
paranormal.lt
Paralelinės visatos...

Norint išsiaiškinti, kas yra paralelinės visatos, pirmiausia būtina atsakyti į svarbesnį klausimą – o kas gi yra ta visata? Egzistuoja trys šio klausimo nagrinėjimo kryptys: mokslinė, religinė-mitologinė ir asmeninė. Pagal domin
paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Savaiminis organizmo valymąsis...

Joks gripas, įskaitant ir kiaulių ar veršių, nėra užkrečiantis. Dėl tos pačios paprasčiausios priežasties, kad virusai – nėra gyvi organizmai. Užkrečiančios yra peršalimo ligos, nes jose labai aktyviai dalyvauja bakterijos. Kai
paranormal.lt
Naujas būdas stabdyti vėžį. Fi...

Kas antras onkologinis ligonis Didžiojoje Britanijoje vartoja kokių nors maisto papildų. Šios šalies mokslininkai įrodė – natūralios medžiagos, esančios granatuose, brokoliniuose kopūstuose, dažinių ciberžolių šakniastiebiuose i
paranormal.lt
Tyrimai, įtikinamai įrodantys ...

Epidemiologiniuose tyrimuose jau būta pranešimų apie tai, kad ilgalaikėje perspektyvoje tie, kurie buvo paskiepyti, pasižymi ne tokia gera sveikata, kaip neskiepyti.
paranormal.lt
Ekstrasensų mūšis 17 sezonas 1...

Paranormalių reiškinių realybės šou Ekstrasensų mūšis, naujas sezonas, kuris tradiciškai prasideda rudenį per TNT kanalą, pritraukiantis talentingus žmones iš visos šalies išbandyti savo aiškiaregių galimybes. Laidą toliau veda
paranormal.lt
Kaip be kraujo testo nustatyti...

Sveikatą stiprinti reikia visus metus, tada ir žiemos ne su siaubu, o su džiaugsmu lauksite, sako gydytojas Alvydas Unikauskas.
paranormal.lt
Natūrali, ekologiška, novatori...

Novatoriška kaukė! Jūs atsikratysite labai greitai raukšlių, juodų dėmių ir spuogų! Vaizdo įrašas su veido drėkinimo receptu! Mes visi svajojame apie gražią ir švarią odą! Išbandykite šią stebuklingą veido kaukę ir pasiruoškite
paranormal.lt
Išvalykite žarnyną nuo gleivių...

Išsivalę nuo gleivių, išmatų ir kitų parazitų žarnyne, mes galime atsikratyti daugelį ligų. Per 70 metų (gyvenimo trukmė) mūsų žarnynas perdirba apie 100 tonų maisto produktų ir 40 tūkstančius litrų skysčio. Pasekmė, ant pilv

paranormal.lt
Pašalinkite gleives iš plaučių...

Atėjo laikas peršalimo ligoms, bronchitui ir pneumonijai! Jei jūs kenčiate nuo kosulio, tada šis receptas padės jums! Kai žmogus kenčia nuo nepraeinančio kosulio, jam sunku dirbti, pastovus skausmas krūtinėje, galvoje ir žino