Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mistika » Peržiūrų: (767) Komentarų: (0) (18.10.2016 - 20:26)

Velnio skaičiaus mistika

Mintis apie tai, kad skaičiai yra ne tik paprasčiausios skaičiavimo priemonės, o dar kažkas daugiau, turinčio magišką reikšmę, gimė tolimoje senovėje. Pitagoras teigė, kad skaičius 12 visada reiškia išbaigtumą ir harmoniją. Pateikiami ir pavyzdžiai: metuose yra 12 mėnesių, 12 zodiako ženklų, Heraklis atliko 12 žygdarbių ir t.t. Kadangi skaičius 13 yra vienetu didesnis už 12, tai jis yra už užbaigtumo ir harmonijos ribų, todėl tai yra blogas ir piktas skaičius.

Tryliktuoju šabe buvo velnias

Tiems, kurie paniškai bijo skaičiaus 13, surinkta nemažai istorinių ir religinių įrodymų, patvirtinančių jų teisumą. Pavyzdžiui, Jėzus Kristus buvo 13-asis žmogus Paskutinės vakarienės metu, o tai tapo bloga pranašyste. Juk tikėjimas, kad 13 žmonių negali susėsti už stalo su valgiu, nes priešingu atveju įvyks fatališki įvykiai, gimė dar gerokai prieš Paskutinę vakarienę.

Skaičius 13 yra nepatogus naudojimui. Pirmiausia dėl to, kad jis dalijasi tik iš vieneto ir pats iš savęs. Beje, bibliniai žydai skaičius žymėjo raidėmis. Skaičiui 13 atiteko raidė M, kuria izraelitų kalba prasideda ir baigiasi žodis „mirtis".

Anot padavimų, penktadienį, 13-ą dieną į savo šabus grupėmis po 12 rinkdavosi raganos. Tryliktuoju šiuose sueigose būdavo velnias.

Velnio skaičiaus mistika

Kai kurie biblinių tekstų tyrinėtojai teigia, kad būtent per juodąjį penktadienį Ieva pasidavė pagundai, tokią pačią dieną Kainas nužudė Abelį. Dėl to penktadienis nėra tinkamas santuokai, šią dieną negalima leistis į kelionę, keisti darbo vietą, įdėti pinigus, atjunkyti vaiką nuo motinos pieno, keisti čiužinį ir patalynę, kirpti nagus, raugti kopūstus ir t.t., ir t.p. Maža to, iki XIX amžiaus pabaigos daugelyje šalių penktadienis buvo budelio diena ir buvo skirtas egzekucijoms vykdyti.

Vienintelė paguoda nelaimingiesiems yra ta, kad jie yra įsitikinę, jog šis blogas skaičius ir savaitės diena sutampa gana retai. Iš tiesų, metuose yra mažiausiai vienas penktadienis, sutampantis su 13-ta mėnesio diena. Kartais tokių sutapimų būna du, bet ne daugiau trijų.

Penktadienis, 13-oji diena tris kartus metuose būna ne pernelyg dažnai - kas 11 metų. Jeigu penktadienis, 13-oji diena yra birželio mėnesį, tai daugiau tokio sutapimo per metus nebus.

Prietaringą penktadienio, 13-os dienos ar bendrai skaičiaus 13 baimę medikai vadina paraskevidekatriofobija. Dažniausiai dėl šio prietaro kenčia, ko gero gydytojai, nes pacientai užsispyrę nenori būti operuojami tą dieną.

Marškinėliai su nelaimingu numeriu

Daugelis sportininkų taip pat bijo skaičiaus 13 ir nenori, kad ant jų sportinių marškinėlių būtų užrašytas šis skaičius. Tarptautinės futbolo federacijos sprendimu atsarginis žaidėjas, turinti šį numerį, į aikštę gali išbėgti be šio nelaimingo numerio.

1966-ais metais vienas iš geriausių visų laikų puolėjų portugalas Eusebijas besiruošiant pasaulio čempionatui vos nenualpo, kai sužinojo, jog jam atiteko marškinėliai su 13 numeriu. Vietoje to, kad eitų į treniruotes, jis užsidarė viešbučio kambaryje ir be perstojo meldėsi Dievui, kad šis atsiųstų jam sėkmę.

Viskas taip išsiplėtė, kad visoje Portugalijoje buvo surengtos specialios pamaldos, kuriose žmonės meldėsi tam, kad apsaugotų savo numylėtinį nuo nesėkmės. Gal tai ir padėjo: Eusebijas susidorojo su baime ir žaidė taip puikiai, kad buvo pripažintas geriausiu 1966-ųjų metų pasaulio čempionato puolėju.

Jau po to, kai nuaidėjo paskutinis švilpukas, sportininkas žurnalistams papasakojo: „Aš netekau 8 kg svorio, negalėjau miegoti, valgyti, gerti, galvoti apie ką nors kitką, išskyrus šį prakeiktą skaičių 13! Aš norėjau mirti! “ 1982-ais metais Sovietų Sąjungos biatlono rinktinė, kurią sudarė V. Bulyžinas,

V. Alikinas, V. Baršanovas ir P. Miloradovas, 4x7,5 km estafetėje startavo 13-u numeriu. Tai buvo pasaulinės klasės sportininkai, individualiose varžybose laimėję ne vieną apdovanojimą, todėl niekam į galvą negalėjo ateiti mintis apie jų pralaimėjimą. Tačiau nutiko tai, ko niekas nelaukė: stiprių biatlonininkų ketvertas nepataikė į 13 taikinių, todėl turėjo čiuožti 13 baudos ratų, o galutinėje įskaitoje užėmė 13-ą vietą!

13-ą mėnesio dieną JAV, Minesotos valstijoje, Časkos mieste vyko golfo varžybos. Jų metu kilo didelė audra. Žaibai trankėsi vos ne kas sekundę, vienas jų pataikė į išsikerojusį medį, po kuriuo nuo liūties buvo pasislėpę žiūrovai. Vienas jų žuvo, penki patyrė kūno nudegimus. Keistai sutampa ir kiti skaičiai: visa tai įvyko ne tik 13-ą mėnesio dieną, bet ir 13-ą valandų 13 minučių.

1930-ais metais seras Henris Sigreivas, nusprendęs nekreipti dėmesio į prietarus, penktadienį, 13-ą dieną pabandė pasiekti greičio rekordą Vindermiro ežere. Savo laivu jis pasiekė 98 mylių per valandą greitį ir savo tikslą pasiekė. Tačiau baigiantis bandymui valtis apvirto, o seras Sigreivas žuvo.

Ir laivai, ir lėktuvai...

Paraskevidekatriofobijos simptomai gali būti labai įvairūs - nuo lengvo susijaudinimo iki visiškos nevilties. Prietaringi žmonės šią dieną nesilanko parduotuvėse, susilaiko nuo kelionių ir pramogų.
Paraskevidekatriofobiją turėjo naftos magnatas Polas Getis, JAV prezidentai Herbertas Huveris ir Franklinas Delanas Ruzveltas, kuris, amžininkų prisiminimu, visaip vengė keliauti mėnesio 13-ą dieną.

Tokio paties prietaro laikėsi Napoleonas ir Bismarkas. Istorikai teigia, kad šią dieną imperatorius niekada nestodavo į mūšį, o kancleris nepasirašinėdavo sutarčių.

Su velnio skaičiaus mistika kartais susiję ne tik žmonės, bet ir įrenginiai - laivai ar lėktuvai. Pavyzdžiui, garsioji Sovietų Sąjungoje vykusi „Čeliuskino“ ekspedicija susijusi būtent su velnio tuzinu. Garlaivis „Čeliuskinas“ iš tuometinio Leningrado į ekspediciją išplaukė 1933 m. liepos 13 d. Praėjus 7-iems mėnesiams, vasario 13 d. garlaivis nuskendo Čiukčių jūroje. Praėjus dar dvejiems mėnesiams, balandžio 13 d., prieš pat baigiant sueižėti ledo lyčiai, ant kurios buvo įsikūrę ekspedicijos dalyviai, aviatoriams pavyko išgabenti paskutinius žmones.

penktadienį 13-ą dieną Klasikiniu atveju laikomas įvykis, nutikęs škunai „Tomas Lousonas". Šis nestandartinis burlaivis, turintis septynis stiebus, dar būdamas ant stapelių buvo pavadintas septynsparniu monstru. Į savo pirmąją ir paskutinę kelionę burlaivis išplaukė 1907 m. lapkričio 19 d., antradienį. Vieną dieną škunos kapitonas Džordžas Dou padarė klaidą ir užplaukė ant uolos Anglijos kanale. Skylė dugne buvo tokia didelė, kad laivas nuskendo akimirksniu. Likimo ironija, tačiau iš viso nelaimingojo laivo ekipažo pavyko išsigelbėti vieninteliam žmogui - tai buvo pats kapitonas. Tačiau didžiausia sensacija buvo tai, kad nelaimė įvyko gruodžio 13 d., penktadienį. Beje, burlaivis buvo pavadintas rašytojo Tomo Lousono vardu, kuris parašė vienintelę knygą „Penktadienis, 13-ta diena!“

1983 m. gegužės 13 d., juodąjį penktadienį, 2:10 nakties kapitonas Piteris Fjustas sausakrūviu laivu iš Londono uosto išplaukė į Lamanšo sąsiaurį. Praėjus dvidešimčiai minučių jis radijo ryšiu pranešė į uostą, kad sausakrūvis susidūrė su kažkokiu laivu, kuris plaukė be šviesų. Dar po 10-ies minučių kapitonas pranešė, kad užplaukė ant seklumos.

Rusų akademikas Maiskis savo prisiminimuose rašo, kad 1941 m. gruodžio 19 d. į Angliją atvyko Visasąjunginės profesinių sąjungų centrinės tarybos delegacija. Kreiserio kapitonas Kentas, kuris turėjo atplukdyti delegaciją, kategoriškai pareiškė, kad negali jos priimti laive, nes ją sudaro 13 žmonių, o tai žada nelaimę.

Maiskis paprieštaravo, kad kreiseryje bus ne tik 13 delegacijos narių, bet ir jis pats, t.y. 14 žmonių. Tik po to laivo kapitonas sutiko, kad į laivą įliptų delegacija.

Garsiausių aviacijos katastrofų kronikoje yra minimas atvejis, susijęs su 13-a diena. XX amžiaus 4-o dešimtmečio pradžioje vokiečių lakūnas asas Lamsdorfas, nekreipdamas dėmesio į jokius prietarus, nusprendė atlikti tiems laikams labai sudėtingą skrydį iš Europos į Vakarų Afrikos pakrantę. Jo lėktuvo borto numeris buvo 13-13. Jis pakilo birželio 13 d. 13:13 ir dingo be pėdsakų. Dingusio lakūno paieškos buvo nesėkmingos.

1972 m. spalio 13 d., penktadienį Andų kalnuose Čilėje nukrito keleivinis lėktuvas. Stebuklingai nežuvo vos keletas žmonių. Tačiau po kurio laiko ir jie visi žuvo.

Sprogus mišinys

Niekuo nepagrįsta pirmykštė žmogaus baimė prieš velnio skaičių baigėsi tuo, kad daugelio aviakompanijų lėktuvai neturi 13-to borto numerio, nė viename laive nerasite kajutės su šiuo lemtingu numeriu.

Užkietėjęs ateistas nusistebės, kad taip yra tuo metu, kai žmonės skrenda į kosmosą. Bandyti įtikinti priešingai jo neverta. Žymiai geriau pateikti dokumentinį faktą iš tų pačių kosmonautų gyvenimo. 1970 m. balandžio 11 d. 13:13 startavo amerikiečių kosminis laivas „Apollo 13“. Skrendant link Mėnulio laivo kabinoje sprogo deguonies balionas.
Ir tai įvyko 13-ą mėnesio dieną. Astronautams teko nutraukti numatytą skrydžio programą.

Nelabai seniai britų mokslininkų grupė padarė sensacingą išvadą. Jie surinko daugybę faktų, juos išanalizavo ir padarė išvadą, kad būtent juodaisiais penktadieniais į ligonines patenka 52 procentais daugiau nukentėjusiųjų autoįvykiuose.

Britų mokslininkus palaikų jų kolegos iš Vokietijos, kurie išanalizavo nelaimingų atsitikimų statistiką ir padarė išvadą, kad daugiausia katastrofų ir žmonių žūčių įvyksta būtent juodąjį penktadienį, tarp vidurdienio ir 15-os valandos.

1990 m. spalio 13 d., penktadienį Buenos Airių gyventojas Marijus de Guja atvyko į ligoninę, kur jam turėjo operuoti supūliavusį pirštą. Kai buvo suleisti anestetikai, vyrą ištiko širdies priepuolis. Jis buvo patalpintas į deguonies kamerą, kurioje pasigavo infekciją, sukėlusią pilvaplėvės uždegimą. Tačiau tuo paciento bėdos nesibaigė: kai de Gują vežė į palatą, jis nukrito nuo vežimėlio ir susilaužė koją bei raktikaulį.

Amerikietis Bobas Renfris, ko gero, yra tikras rekordininkas, skaičiuojant nelaimingus atsitikimus, kurie jam įvyko penktadieniais, 13-ą dieną: vieną kartą jis pargriuvo ir susilaužė šonkaulį, kitą kartą - įkrito į upę, po to jį partrenkė motociklas ir, pagaliau, jis kiaurai praėjo per uždarytas stiklines duris.

Vieną 1998-ųjų metų juodąjį penktadienį Argentinos sostinėje Buenos Airėse įvyko tragiškas įvykis. Iš daugiaaukščio namo 13-o aukšto iškrito didelis šuo ir užmušė šaligatviu šalia
namo ėjusią pagyvenusią moterį. Šuo irgi žuvo. Įvykio vietoje susirinko didelė smalsuolių minia. Pro šalį važiuojantis autobusas partrenkė vieną užsižiopsojusį žiūrovą, kuris žuvo vietoje. Minioje buvęs vyras, visa tai matęs, patyrė širdies smūgį ir mirė.

penktadienį 13-ą dieną Yra paskaičiuota, kad JAV gyventojų prietaringumas verslui atsieina apie 750 milijonų dolerių per metus, nes penktadieniais, 13-ą dieną daugelis jų nesilanko parduotuvėse, susilaiko nuo kelionių ir pramogų, o dažnas, norėdamas kuo labiau apsisaugoti, tą dieną iš viso nekelia kojos iš namų.

Tačiau ir ši kardinali priemonė kartais nėra pakankama. To įrodymas - nelengva Berlyno taksisto Adolfo Akermano dalia. Tris mėnesius iš eilės 13-ą dieną jis pateko į autoįvykius. Turėdamas karčios patirties jis nusprendė daugiau nebebandyti likimo. Kai atėjo eilinio mėnesio 13-a diena, vyras liko namuose ir nusprendė net nesikelti iš lovos. Tačiau ilgai joje pasivartyti Adolfui nepavyko. Jis išgirdo gatvėje garsų trenksmą, pribėgo prie lango ir pamatė... visiškai suplotą savo automobilį, į kurį įsirėžė sunkvežimis.

Mistikai teigia, kad skaičius 13 - tai universali jėga, kuri gali būti ir gera, ir pikta. Skaičių 13 sudaro skaičiai 10 ir 3. 10 - tai jėgos, veikimo skaičius, o 3 - priešingai, apribojimo skaičius. Šie skaičiai kartu sudaro sprogų mišinį, kai dedamos pastangos (skaičius 10) patiria visišką nesėkmę (skaičius 3). Tačiau nesėkmė - ne visada yra pralaimėjimas ar pabaiga, o eilinė pradžia po prieš tai buvusio ciklo pabaigos. Štai todėl skaičiaus 13 simboliu ir slaptu atvaizdu yra ne tik mirtis, bet ir gimimas. Tai, kas nauja, nutrina tai, kas sena, atgyvenę.

O iš tikrųjų, skaičius 13 - tai visiškai įprastinis skaičius. Jeigu į jį nekreipti ypatingo dėmesio, tai penktadienį, 13-ą dieną tikrai nieko ypatingo neatsitiks...

reklama

Žurnalas "Mįslės ir faktai" №10 2016

Šioje istorijoje: mistika, velnio skaičius, Skaičius, 13 diena

Pasidalinkite su paranormal.lt savo naujiena, receptu, mintimis!

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Peržiūrų: 767 | | Reitingas: 0.0/0 |
Nemokami skelbimai
paranormal.lt
Parduodu ekologiškus obuolius...

Sveiki, parduodame ekologiškus, įvairių rūšių obuolius. Obuoliai niekuo nesupurkšti, auginti nuosavajam sode. 1 KG/60...
paranormal.lt
Antikvariniai minkšti baldai...

Antikvariniai minkšti baldai. Klaipėdoje prekiaujame, tik su klientu sutartu laiku. Klientui pageidaujant, atvežame b...

PANAŠŪS STRAIPSNIAI:

//Rašykite, diskutuokite, ginčikitės, atviras kodas (be keiksmų). Pasidalink, su kitais savo nuomone, bendrauk!

Iš viso komentarų: 0
avatar

Paranormal TV TV nemokamai

NAUJAUSI VIDEO:
00:00:16

Iš TKS stebėjo pra... 0

00:01:41

Tarptautinėje kosm... 2

00:07:06

Virš Arizonos nufi... 1Tavo spauda ir naujiena!
paranormal.lt
Ūkininkai renkasi ekologiškų produk...

Lietuvos žmonės gali džiaugtis šiuo metu plintančiais ūkininkų turgeliais. Ne išimtis ir pat... (392)

paranormal.lt
Add 3 Ingredients To Your Coffee. A... Despite being a delicious start of the day, the morning cup of coffee also offers numerous heal... (301)

//Medicina, Ligos, Mutacijos, Liaudies medicina » Liaudies medicinos naujienos

paranormal.lt
Jūs kenčiate nuo diabeto? Štai ką turite daryti...

Jūs kenčiate nuo diabeto? Užvirkite mango lapus ir problema bus išspręsta be vaistų! Nuostabi priemonė.
paranormal.lt
Kaip naudoti obuolių actą gydant egzemą...

Atopinė egzema yra labiausiai paplitusi egzemos forma. Jai būdingas odos uždegimas ir niežulys. Kartais bėrimas ant viso kūno. Egzema sunkus odos dirginimas ir uždegimas.
paranormal.lt
Dantų pastą namų sąlygomis: ėduonies gydymas ir balinim...

Ėduonies gydymas, dantenų ligų ir dantų balinimas naudojant šią namuose pagaminta pasta. Kada išbandysite šia pastą, jūs pamiršite apie brangioje parduotuvėje pirktas dantų pastas. Rinkoje kai kur yra natūralios dantų pastos,
paranormal.lt
Šampūnas nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo...

Eteriniai aliejai tapo gana įprastas dalykas, šiais laikais. Jie gali pilnai realizuoti savo potencialą pastaraisiais metais. Jie naudojami įvairiais būdais ir įvairioms reikmėms - pavyzdžiui, daugelis žmonių juos naudoja gam


//Paranormal naujienos » // Dienos Horoskopas skaityti...

paranormal.lt
5 dažniausios paranormalios pa...

Teigiama, kad paranormalias patirtis arba potyrius, neturinčius mokslinio paaiškinimo, kasdien patiria daugybė žmonių. Todėl tikrai verta susipažinti su dažniausiai išgyvenamomis paranormaliomis patirtimis. Juk kiekvienam gal

paranormal.lt
Juodojo voro pranašystės...

Viduramžių aiškiaregiai, skelbdami pranašystes, paprastai neslėpdavo savo tikrųjų vardų. Tačiau XV a. Florencijos pranciškonų vienuolis po savo rankraščiais visada palikdavo tik juodo voro atvaizdą. Manoma, kad tai buvo Frederik
paranormal.lt
Veidrodis – portalas tarp anap...

Nuo seno tikėta, kad veidrodžiai turi mistinių galių ir yra laidininkai tarp gyvųjų ir mirusiųjų pasaulių. Filosofas, tarologas ir numerologas Leopoldas Malinauskas teigia, kad apskritai neaišku, kuris pasaulis yra tikras – mūsi
paranormal.lt
„Eltanino“ antenos anomalija...

Ne kartą rašėme apie vandenynų, jūrų ar ežerų gelmėse glūdinčias paslaptis. Šį kartą papasakosime apie nepaprastą atradimą kuris sukėlė didžiulį susidomėjimą mūsų gelmėmis ir paslaptimis esančiomis jose.
paranormal.lt
Devintoji planeta Saulės siste...

Tas pats mįslingasis 6 laipsnių posvyris. Tie 6 laipsniai – tai Saulės ašies posvyrio su ekliptikos plokštuma kampas. Iki šiol ši keista anomalija nebuvo paaiškinta. Tačiau naujuose skaičiavimuose įvedus dar neatrastos 9-osios
paranormal.lt
Apie pasaulio tuštumą...

Žvaigždės slepia daug netikėtų dalykų. 2007 metais, stebėdami Banginio žvaigždyno žvaigždę Mirą, kuri mokslui žinoma jau daugiau kaip 400 metų, astronomai staiga atrado netikėtą dalyką. Pasirodo, už šios raudonosios gigantės dri
paranormal.lt
Kaip juodoji skylė suplėšo žva...

Supermasyvios juodosios skylės galaktikų centruose didžiąją laiko dalį yra neaktyvios – į jas medžiaga krenta labai lėtai. Bet kartais pro jas pralekia žvaigždė, kurią juodosios skylės gravitacija suardo į gabaliukus. Tie gabal
paranormal.lt
Jau beveik dešimtį metų Žemę p...

Visatoje netrūksta nežinomų ir nesuvokiamų dalykų. Nuo juodųjų skylių iki egzotiškų planetų, mokslininkai dar turi daug ką paaiškinti. Tačiau pastaruoju metu viena mįslė ypač sudomino astronomus: tai mistiniai signalai danguj

paranormal.lt
A. Fursovas apie nacių lyderiu...

2011 pasirodė knyga „Pilkasis vilkas. Adolfo Hitlerio pabėgimas“ (The Escape of Adolf Hitler. The Case President N. Y.: Sterling, 2011. XXXII. 352 p.) Autoriai teigia, kad Hitleris nenusižudė, o pabėgo iš Vokietijos ir likusį gy
paranormal.lt
Tamplierių korporacija...

XIV amžiaus pradžioje Europoje egzistavo apie pusantros dešimties dvasinių-riterių ordinų. Tamplierių, t.y. Šventyklos riterių ordinas toli gražu nebuvo pats turtingiausias. Tie patys hospitaljerai turėjo savo žinioje žymiai did
paranormal.lt
6000 metų senumo amuletas su N...

Naudodamiesi fotoliuminescencinės spektroskopijos metodą, mokslininkai išsiaiškino, kaip buvo pagamintas 6 tūkst. m. amžiaus sulaukęs amuletas.
paranormal.lt
Rasta per Šaltąjį karą pamestą...

Kai kanadietis naras Seanas Smyrichinsky po vandeniu išvydo didelį apvalų objektą, iš pradžių jis pagalvojo, kad tai nuskendusi „skraidanti lėkštė“. Tačiau dabar ekspertai mano, kad jis galėjo rasti atominę bombą, pamestą dar 19
paranormal.lt
Kas bus su pasauliu, kai išnyk...

Pradedant 10-uoju XX amžiaus dešimtmečiu bitininkai pradėjo pastebėti masinį darbinių bičių nykimą, ypač žiemos mėnesiais. Nuo to laiko situacija tik pablogėjo – išmirė apie 4000 medų nešančių bičių rūšių, o 2006 metais fenomenu
paranormal.lt
Kokiais ginklais kariavo senie...

Senajame indų epe „Mahabharata“, parašytame sanskrito kalba ir sudarytame iš 18 knygų, yra daugiau nei 200 tūkstančių eilėraščių, turinčių duomenų apie Senovės Indijos religiją, pasaulėžiūrą, papročius, istoriją, taip pat legend
paranormal.lt
Sąmokslo teorijos: vėžys negyd...

Vėžys seniai galėjo būti įveiktas, bet farmacininkams tai neparanku. Jie uždirba milijardus dolerių už vaistus tariamam ligonių gydymui. Vėžys – tai kandidos grybelis. Vėžio gydymas chemoterapija – genocidas, nes žlugdo imuninę
paranormal.lt
Sąmokslo teorija: kas susprogd...

Šiais metais 9/11 įvykiams sukanka 15 metų. Ryte Niujorke po nuvarytų (pagal oficialią versiją bent jau) keleivinių lėktuvų smūgių sugriuvo Pasaulinio prekybos centro bokštai. Kaip pranešė žiniasklaida, vakare Vašingtone dar vie
paranormal.lt
Vegetatyvinė distonija ir kas ...

Kiekvienas biologinis organizmas, kaip ir bet kuris gyvas organizmas gamtoje, nusakomas eile charakteringų savybių, kurias jis sugeba išlaikyti laike. Jų pastovumas yra tas kriterijus, kuriuo remiantis galime tvirtinti kiek vien
paranormal.lt
Nėštumas ir skiepai nuo gripo:...

Klausimas – skiepytis ar nesiskiepyti aktualus kasmet, kai tik atšąla orai. Ir diskusijos kaskart vis karštesnės, lyg iškiltų nauja ir iki tol nenarstyta tema. Vienas populiariausių ir ypatingas aistras keliančių gandų, kad skie
paranormal.lt
Moteris pagimdė 11 vaikų be ce...

42-metų moteris pagimdė 11 sveikų berniukų. Gydytojai iš Indianos buvo šokiruoti, stebuklingas gimdymas.

paranormal.lt
Vitaminą D gamintis skatina ne...

Tamsiuoju metų sezonu, kai trūksta saulės, žmonės puola vartoti vitaminą D, bet jo perteklius gali daryti ir neigiamą poveikį, LRT RADIJUI sako gydytoja Jūratė Dobrovolskienė. Kad, norėdami jaustis geriau, nepadarytume organizmu
paranormal.lt
Imbiero arbata: nuo inkstų akm...

Imbiero arbatos nauda! Ji gydo nuo virusų, kurie gali sukelti peršalimą, gripą ar pūslelinę. Ji malšina skausmą, labai efektyvi, jei žmogus jau serga peršalimo ligomis, gripu ar turi galvos, raumenų skausmą. Jame gausu antioksid
paranormal.lt
Apie kokias ligas įspėja liežu...

Kinų medicinos žinovo V. Naumavičiaus teigimu, jeigu žmogus į specialistą kreipiasi dėl tokio, rodos, menkniekio, kaip kažkuo nepatikęs liežuvis, vadinasi, jo psichologinė ir fiziologinė būklė yra įtempta.
paranormal.lt
Kai organizmas prašo pagalbos...

Žmogaus organizmas yra sukurtas tobulai. Jame vyksta neįtikėtini procesai. Ir, jei atsiranda problemos, jis mums signalizuoja.Kokie tai signalai ir ką jie reiškia.
paranormal.lt
Ką daryti sušalus?...

Atvėsus orui, pučiant šaltam vėjui atsiranda nušalimų ir kūno atšalimo pavojai. Nušalimų tikimybė didėja apsirengus nepritaikytais šaltam orui ir ankštais drabužiais, nepavalgius, esant mažai kūno masei (mažas poodinis riebalini
paranormal.lt
Atsisveikinkite su ėduonimi ir...

Ar žinote, kad kas dieną naudojamas kokosų aliejaus šaukštas pagerins burnos higieną ir padės kovoti su dantų ėduonimi? Kokosų aliejus yra stiprus savo anti-grybelinėmis, antibakterinėmis ir anti-mikrobinėmis savybėmis, kurios