Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Vasario » 7

Vytautas Čepas: Jei tik kas, valdantieji iškart paleidžia „dvaro“ šunis

Vytautas Čepas: Jei tik kas, valdantieji iškart paleidžia „dvaro“ šuni

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su rašytoju, psichologu Vytautu Čepu.

- Pasaulis stebi įvykius Kanadoje, kur vilkikų „laisvės konvojus" pakėlė šios šalies žmones kovoti už savo orumą ir laisvę - socialiniuose tinkluose dalijamasi vaizdais, kaip žmonės moja vieni kitiems, vaišinasi kava ir pan. Tačiau LRT, kiti oficiozai skelbia, kad ten „kelios kraštutinių dešiniųjų pažiūrų grupės" kelia neramumus, vandalai net „paniekino nežinomo kario kapą", matyti „nacistinė simbolika". Ar galima teigti, kad oficialiose medijose neliko informacinės žurnalistikos, kai net įvykiai užsienyje nušviečiami taip, kaip reikia valdantiesiems?

- Tokia tendencija matyti jau ne pirmi metai. Todėl dabar skaityti oficialiąją spaudą ar žiūrėti mūsų televizijų reportažus yra tiesiog koktu. Lietuvos radijas ir televizija jau seniai yra vienos partijos rankose ir jokiais organizuojamais televizijos forumais to nepridengsi. Iškart supranti, kas vyksta, kai į forumą, nagrinėjantį vieną ar kitą visuomenei aktualų klausimą, ateina penki pašnekovai, palaikantys vieną pusę, ir vienas išsigandęs žmogelis iš kitos pusės, kurį visi spaudžia. Konservatoriai ir jų užvaldyta televizija jau seniai visiems „lenda per gerklę".

O tai, ką ir kaip jie rodo iš mitingų, labai nesunku padaryti. Minioje visada atsiranda žmogus, kuris laiko alaus butelį rankoje, ar koks nors provokatorius rėkia, ar matyti labiau suvargęs žmogelis - juos rodai ir sakai: žiūrėkite, kas ateina į tuos mitingus. Nes, ką nori parodyti, tą ir parodysi.

Suprantu, kad ir žurnalistas gali turėti savo pažiūras, bet profesionalas turi jas suvaldyti ir būti objektyvus. Dabar gi iš LRT eterio, oficialiosios spaudos duodami nurodymai, kaip reikia mąstyti, ką reikia galvoti, kas yra geras, o kas - blogas. Jiems blogas žmogus dėl to, kad kitaip galvoja. Lygiai tas pats buvo ir valdant komunistams. Vienas galvojimo būdas, vienas tėvas, kaip jis pasakė, kaip parodė, taip visi ir turėjome daryti, bėgti iš paskos.

- Kaip jūs pats gaunate, atsirenkate informaciją?

- Pasižiūriu žinias per įvairias televizijas. O paskui sėdu prie kompiuterio ir peržiūriu socialinius tinklus. Ten randu informaciją, visiškai priešingą tai, ką skelbia oficialioji žiniasklaida. Jos žurnalistus, kurie taip rašo ar sako, vadinu „dvaro" šunimis. Jei tik kas įvyksta, tarkime, koks nors Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas, tuoj kitą dieną būna paleisti „dvaro" šunys. Iškart nurodoma, kalama į galvą, kaip reikia vertinti tą mitingą, kaip reikia kalbėti ir kokie čia blogi žmonės buvo susirinkę.

Prisiminkime Sausio 13-osios minėjimą. Iškart buvo akcentuojamas tik švilpimas ir kaukimas. Ką tas senukas apie ten susirinkusius žmones pasakė, bala nematė - jis 30 metų be poilsio ir atostogų varo tą savo pagiežą ant Lietuvos žmonių. Bet „dvaro" šunys iškart pasileido: jie negerbia žuvusiųjų, jei švilpia tokią dieną. Televizija rodė tik tuos kadrus, kur žmogus labiau išsižiojęs, ar koks labai jau pavargęs buvo. O kada žmonėms išreikšti savo nuomonę? Ir kur? Valdžia jų nepriima. Jeigu jie susirenka, iš jų tyčiojamasi.

- Neleis susirinkti ir dabar. Kaip vertinate tai, jog Lietuvos šeimų sąjūdžiui valdžia nedavė leidimo mitingui Vasario 16 dieną?

- Vertinu kaip bailumą, desperaciją. Faktiškai valdžia pradėjo bijoti savo Tautos. Jie užsidarė savam burbule, kiaute arba palindo, taip sakant, po kilimu ir ten savo „šurum murum" daro.

Žmogus šiandien lyg tas baudžiauninkas paliktas su savo bėdom, problemomis - sukis, kaip nori. Ar girdėjote, kad valdantieji ginčytųsi dėl dujų kainų? Aš Klaipėdoje turiu butą, bet dabar, per pandemiją, gyvenu kaime, todėl tame bute beveik išjungtas šildymas - paliktas minimalus, tad bute šalta. Bet gavau 140 eurų sąskaitą, nors anksčiau už šildymą mokėjome 30 ar 40 eurų. Va, kur problema. Bet ji - nesvarbi. Svarbu žmogaus teisės Kinijoje, baltarusius nuo Lukašenkos vaduoti, lenkams įtikti su tomis trimis raidėmis. Valdantiesiems labiau rūpi narkotikų legalizavimas, alkoholio pardavimai, nežinia kieno skriaudžiamų homoseksualų teisės. Argi tai šiandien svarbiausios Lietuvai problemos, kai trečdalis žmonių gyvena skurde, o kainos vis kyla?

Irena BABKAUSKIENĖ

Už pateiką lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/ruosiamos_naujienos/tv_publika/vytautas-cepas-jei-tik-kas-valdantieji-iskart-paleidzia-dvaro-sunis/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau