Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2022 » Vasario » 7

Vytautas Čepas: Jei tik kas, valdantieji iškart paleidžia „dvaro“ šunis

Vytautas Čepas: Jei tik kas, valdantieji iškart paleidžia „dvaro“ šuni
  • 07.02.2022
  • 0.0 Reitingas
  • 606 Peržiūrų
  • Aptarti

Rubrikoje „Mini interviu" kalbamės su rašytoju, psichologu Vytautu Čepu.

- Pasaulis stebi įvykius Kanadoje, kur vilkikų „laisvės konvojus" pakėlė šios šalies žmones kovoti už savo orumą ir laisvę - socialiniuose tinkluose dalijamasi vaizdais, kaip žmonės moja vieni kitiems, vaišinasi kava ir pan. Tačiau LRT, kiti oficiozai skelbia, kad ten „kelios kraštutinių dešiniųjų pažiūrų grupės" kelia neramumus, vandalai net „paniekino nežinomo kario kapą", matyti „nacistinė simbolika". Ar galima teigti, kad oficialiose medijose neliko informacinės žurnalistikos, kai net įvykiai užsienyje nušviečiami taip, kaip reikia valdantiesiems?

- Tokia tendencija matyti jau ne pirmi metai. Todėl dabar skaityti oficialiąją spaudą ar žiūrėti mūsų televizijų reportažus yra tiesiog koktu. Lietuvos radijas ir televizija jau seniai yra vienos partijos rankose ir jokiais organizuojamais televizijos forumais to nepridengsi. Iškart supranti, kas vyksta, kai į forumą, nagrinėjantį vieną ar kitą visuomenei aktualų klausimą, ateina penki pašnekovai, palaikantys vieną pusę, ir vienas išsigandęs žmogelis iš kitos pusės, kurį visi spaudžia. Konservatoriai ir jų užvaldyta televizija jau seniai visiems „lenda per gerklę".

O tai, ką ir kaip jie rodo iš mitingų, labai nesunku padaryti. Minioje visada atsiranda žmogus, kuris laiko alaus butelį rankoje, ar koks nors provokatorius rėkia, ar matyti labiau suvargęs žmogelis - juos rodai ir sakai: žiūrėkite, kas ateina į tuos mitingus. Nes, ką nori parodyti, tą ir parodysi.

Suprantu, kad ir žurnalistas gali turėti savo pažiūras, bet profesionalas turi jas suvaldyti ir būti objektyvus. Dabar gi iš LRT eterio, oficialiosios spaudos duodami nurodymai, kaip reikia mąstyti, ką reikia galvoti, kas yra geras, o kas - blogas. Jiems blogas žmogus dėl to, kad kitaip galvoja. Lygiai tas pats buvo ir valdant komunistams. Vienas galvojimo būdas, vienas tėvas, kaip jis pasakė, kaip parodė, taip visi ir turėjome daryti, bėgti iš paskos.

- Kaip jūs pats gaunate, atsirenkate informaciją?

- Pasižiūriu žinias per įvairias televizijas. O paskui sėdu prie kompiuterio ir peržiūriu socialinius tinklus. Ten randu informaciją, visiškai priešingą tai, ką skelbia oficialioji žiniasklaida. Jos žurnalistus, kurie taip rašo ar sako, vadinu „dvaro" šunimis. Jei tik kas įvyksta, tarkime, koks nors Lietuvos šeimų sąjūdžio mitingas, tuoj kitą dieną būna paleisti „dvaro" šunys. Iškart nurodoma, kalama į galvą, kaip reikia vertinti tą mitingą, kaip reikia kalbėti ir kokie čia blogi žmonės buvo susirinkę.

Prisiminkime Sausio 13-osios minėjimą. Iškart buvo akcentuojamas tik švilpimas ir kaukimas. Ką tas senukas apie ten susirinkusius žmones pasakė, bala nematė - jis 30 metų be poilsio ir atostogų varo tą savo pagiežą ant Lietuvos žmonių. Bet „dvaro" šunys iškart pasileido: jie negerbia žuvusiųjų, jei švilpia tokią dieną. Televizija rodė tik tuos kadrus, kur žmogus labiau išsižiojęs, ar koks labai jau pavargęs buvo. O kada žmonėms išreikšti savo nuomonę? Ir kur? Valdžia jų nepriima. Jeigu jie susirenka, iš jų tyčiojamasi.

- Neleis susirinkti ir dabar. Kaip vertinate tai, jog Lietuvos šeimų sąjūdžiui valdžia nedavė leidimo mitingui Vasario 16 dieną?

- Vertinu kaip bailumą, desperaciją. Faktiškai valdžia pradėjo bijoti savo Tautos. Jie užsidarė savam burbule, kiaute arba palindo, taip sakant, po kilimu ir ten savo „šurum murum" daro.

Žmogus šiandien lyg tas baudžiauninkas paliktas su savo bėdom, problemomis - sukis, kaip nori. Ar girdėjote, kad valdantieji ginčytųsi dėl dujų kainų? Aš Klaipėdoje turiu butą, bet dabar, per pandemiją, gyvenu kaime, todėl tame bute beveik išjungtas šildymas - paliktas minimalus, tad bute šalta. Bet gavau 140 eurų sąskaitą, nors anksčiau už šildymą mokėjome 30 ar 40 eurų. Va, kur problema. Bet ji - nesvarbi. Svarbu žmogaus teisės Kinijoje, baltarusius nuo Lukašenkos vaduoti, lenkams įtikti su tomis trimis raidėmis. Valdantiesiems labiau rūpi narkotikų legalizavimas, alkoholio pardavimai, nežinia kieno skriaudžiamų homoseksualų teisės. Argi tai šiandien svarbiausios Lietuvai problemos, kai trečdalis žmonių gyvena skurde, o kainos vis kyla?

Irena BABKAUSKIENĖ

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale.

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/ruosiamos_naujienos/tv_publika/vytautas-cepas-jei-tik-kas-valdantieji-iskart-paleidzia-dvaro-sunis/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
19.02.2024 laikas 21:14 Receptai | Patiekalai Medaus pyrago su grietinėle kepimas pagal močiutės receptą: puikus šventinis desertas
Medaus pyragas su grietine yra vienas populiariausių desertų, kurį prisimename iš vaikystės. Mūsų močiutės ir mamos mokėjo kepti net tada, kai parduotuvėse buvo ribotos galimybės įsigyti ingredientų.

Skaityti daugiau

17.02.2024 laikas 21:53 Receptai | Patiekalai Karšti patiekalai / Netikras zuikis
Norint įgyti įdomesnius skonius, šiam receptui galite naudoti įvairius priedus, tokius kaip slyvos, razinos, pistacijos ar saulėje džiovinti pomidorai. Iš tokio kiekio mėsos galima kepti vieną didelį ar keletą mažesnių zuikučių. E...

Skaityti daugiau

17.02.2024 laikas 14:01 Kiti rašo Nepataisoma žala: kas nutinka vaikams po lyties keitimo operacijos?
Kad lyties keitimo procedūros ir lytinį brendimą blokuojantis hormoninis gydymas pasižymi ilgalaike žala paauglių (ir ne tik) psichosocialinei gerovei, pažymi ir Floridoje įsikūręs Amerikos pediatrų koledžas (ACPeds), vasario 7 d....

Skaityti daugiau

21.02.2024 laikas 20:19 WEF įsako vyriausybei suimti piliečius, kurie augina savo maistą
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė viso pasaulio vyriausybėms kriminalizuoti piliečių galimybę auginti savo daržoves namuose. Pasak WEF, maisto auginimas namuose prisideda prie vadinamojo pasaulinio virimo, todėl turi būti uždraustas....

Skaityti daugiau

21.02.2024 laikas 19:25 Kurią kūno dalį vonioje prausiate pirmiausia, daug ką pasako apie jūsų charakterį
Jei esate moralus ir doras žmogus, higieną laikote labai svarbiu savo kasdienio gyvenimo aspektu. Tai gali reikšti, kad kiekvieną rytą prausiatės po dušu ruošdamiesi būsimai dienai. Galbūt net jau esate nusistatę tam tikrą maudymosi tvarką....

Skaityti daugiau

21.02.2024 laikas 18:33 Vienas iš geriausių patarimų apie santykius, drąsiai imkite jį į širdį
Šis iš pirmo žvilgsnio paprastas patarimas padės sustiprinti jūsų santykius su šeima ir draugais. Jei to nedarote, būtinai pradėkite, skirkite kelias papildomas minutes laiko savo santykiams.

Skaityti daugiau