Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2022 » Vasario » 12

Ramūnas Aušrotas. Laikas konkrečiai pakalbėti apie realią galimybių paso žalą

Laikas konkrečiai pakalbėti apie realią galimybių paso žalą
  • 12.02.2022
  • 0.0 Reitingas
  • 773 Peržiūros
  • Aptarti

Kaip žinia, galimybių pasas buvo LR Vyriausybės priemonė spręsti rizikos grupių apsaugos klausimą 18-40 amžiaus grupės spaudimo skiepytis būdu. Spaudimas pasireiškė tam tikrų konstitucinių teisių (teisės į darbą, teisės į judėjimą, teisės į mokslą) ribojimu. Asmenys buvo pastatyti prieš pasirinkimą: arba atsisakyti tam tikrų paslaugų, darbo, mokslo, arba už tai brangiai mokėti (testuotis savo lėšomis), arba vakcinuotis.

Čia priminsiu, kad imunoprofilaktika, kaip ir visa sveikatos priežiūra, grindžiama laisvo ir informuoto sutikimo principu, kurio vienas iš elementų yra laisva, t.y. nekliudoma asmens valia. Taikoma išorinė prievarta verčia valią rinktis ir veikti prieš jos norą. Vykdyti ne savo, o kito (šiuo atveju valstybės) valią. Ir tai turi pasekmes.

Konkretus pavyzdys. Vakar padėjau pildyti žalos, padarytos asmens sveikatai, atlyginimo prašymą moteriai, kurios vyrą, pasiskiepijusį  tam, kad galėtų dirbti ir išlaikyti savo šeimą, ištiko staigi mirtis.

Tai buvo 41 metų vyras. Pasiskiepijo du kartus Pfizer vakcina. Savaitę iki antro skiepo sirgo. Iki skiepų ligų neturėjo (tik po senai įvykusios avarijos blogai veikė vienas inkstas), nesiskundė spaudimu ar skausmu širdies plote. Giminėje širdies ligų nebuvo, nerūkė, alkoholio nevartojo. Turėjo šiek tiek antsvorio. Medikų vertinimu, jo rizikos profilis širdies ligoms buvo žemas.

Po antro skiepo ištino limfmazgiai kaklo ir pečių plote. Širdies plote po antro skiepo praėjus maždaug 2 savaitėms atsirado nemalonūs pojūčiai. Jie buvo ir ramybės būsenoje. Simptomai, kurie atsirado, nebuvo tipiški infarktui ar kitoms širdies ligoms. Dėl to kreipėsi į medikus. Šeimos gydytoja padarė kardiogramą, bet pas širdies ligų gydytojus nesiuntė, nors jau žinoma, kad viena iš labai retų, bet galimų Pfizer vakcinos komplikacijų yra staigus miokardo infarktas (Nuoroda: https://www.cdc.gov/.../inf…/pfizer/reactogenicity.html… )

Praėjus dviem su trupučiu mėnesių po skiepo ištiko staigi mirtis. Mirties liudijime kaip tiesioginė mirties priežastis nurodytas ūminis širdies ir kvėpavimo sutrikimas, pagrindinė liga (trauma) sukėlusi mirtį – ūminė išeminė širdies liga, detaliau – nepatikslinta.

Bjauriausia yra tai, kad pagal dabar galiojančią žalos, padarytos asmens sveikatai, atlyginimo sistemą, žala, atsiradusi kaip vaistinių preparatų vartojimo pasekmė, nėra atlyginama.

Kitaip tariant, valstybė, įvesdama GP reikalavimą, kurio tikslas, kaip mano jau minėta, buvo „spausti“ žmones, kuriems to nereikia, skiepytis, jog būtų apsaugoti rizikos grupės asmenys, paliko šiuos žmones be įstatymo apsaugos ir be galimybės gauti žalos atlyginimą.  Ir tai yra neteisinga.

Kaip yra įvardinusi PSO, privalomą vakcinaciją (ar jai analogiškas priemones – o tokia ir yra GP) privalėjo lydėti žalos atlyginimo mechanizmas. Tokį įstatymo projektą dar rugpjūčio viduryje, prieš įvedant GP, pateikė valstiečiai. Tačiau jis buvo vilkinamas, ir žalia šviesa jam buvo duota tik tada ir tam, kad būtų galima įteisinti privalomą medikų ir socialinių darbuotojų vakcinaciją. Nepriėmus privalomos vakcinacijos įstatymo, žalos atlyginimo klausimas buvo neterminuotam laikui atidėtas.

Ir čia verta pacituoti Teisės departamento išvadą šiam projektui:

„Tačiau tuo atveju, jeigu nustatomas toks reguliavimas, pagal kurį asmuo (pvz., dirbantis pagal tam tikrą specialybę) yra privalomai verčiamas vakcinuotis, kai įtvirtinama, kad nevakcinuoti asmenys gali atsidurti tam tikroje blogesnėje palyginti su vakcinuotais asmenimis padėtyje, kai nevakcinuotiems asmenims nustatoma kokia nors papildoma finansinė našta ar papildomos pareigos, ribojamos galimybės; kitaip sakant, tuo atveju, kai vakcinavimu yra labiau suinteresuota pati valstybė, o ne pats asmuo, svarstytina ar valstybė neturėtų prisiimti įsipareigojimų asmenims, kurių savanoriško sprendimo vakcinuotis galimybė yra iš esmės apribota, atlyginti jų sveikatai galimai dėl vakcinos padarytą žalą.“

Konstitucinis teismas, būtent todėl, kad buvo nustatytas toks teisinis reguliavimas, kuris iš vienos pusės baudė asmenis, jei jie renkasi kitą elgesio strategiją, o iš kitos pusės, pasirinkus valstybės peršamą strategiją, nesuteikė žmonėms teisinės apsaugos, jei dėl to atsirasdavo tam tikros realios pasekmės sveikatai, turėjo ir privalėjo įvertinti GP konstitucinių teisinės valstybės ir atsakingo teisinio valdymo principų požiūriu. Bet to nepadarė. Nieko, privalės padaryti, kai jį pasieks konkrečios konkrečių žmonių bylos. Palauksime.

P.S. Paciento atstovo sutikimas viešinti nuasmenintą asmens sveikatos informaciją visuomenės informavimo tikslais yra gautas.

Nuotraukoje: VVKT (Valstybinės vaistų ir kontrolės tarnybos duomenys apie Lietuvoje užregistruotas Pfizer vakcinos nepageidaujamas reakcijas, rodantys, vakcinos įtaką širdies veiklai).

nuomonės, gb, Lietuva

 

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale.

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: http://www.tiesos.lt/index.php/tinklarastis/straipsnis/ramunas-ausrotas.-laikas-konkreciai-pakalbeti-apie-realia-galimybiu-paso-za

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
27.02.2024 laikas 15:53 Receptai | Patiekalai Migdolinis pyragas su uogiene. Ar, žinai šį receptą?
Šiandien noriu parodyti Jums fantastišką migdolinį pyragą su trapia tešla ir aviečių uogiene. Vietoje aviečių uogienės tikriausiai galima naudoti ir kitą kiek rūgštesnę uogienę, bet tiesą pasakius, aš nesu eksperimentavusi ir mėgi...

Skaityti daugiau

27.02.2024 laikas 15:43 Receptai | Patiekalai Grūdėtos varškės blyneliai. Ar žinai šį receptą?
Tokius blynelius susigundžiau gaminti tik todėl, kad namie turėjau užsilikusios grūdėtosios varškės, kurios galiojimas betruko vos 2 paras. Išsirinkau ir išbandžiau šį receptą - likau labai skaniai nustebinta! Tikrai!...

Skaityti daugiau

25.02.2024 laikas 20:23 Receptai | Patiekalai Karamelinis obuolių pyragas. Ar žinai tokį receptą?

Šiam karameliniam pyragui reikėtų iš anksto išvirti kondensuotą pieną. Daugelyje receptų nurodoma naudoti Rududu, tačiau jis kepant pyragą nesikaramelizuoja taip gerai, kaip 2 valandas virtas paprastas kondensuotas pienas. Siek...

Skaityti daugiau

28.02.2024 laikas 13:51 Likimas, kurį lemia paskutinis jūsų gimimo metų skaitmuo
Mūsų protėviai tikėjo, kad siela pati pasirenka, kada įsikūnyti. O paskutinis jūsų gimimo metų skaitmuo yra ypač svarbus. Jį globoja viena iš penkių stichijų, kurios pagalba galima daug pasakyti apie žmogaus charakterį, gebėjimus ir net sužinoti jo a...

Skaityti daugiau

28.02.2024 laikas 08:55 Tai likimas: 7 ženklai, kad sutikote savo gyvenimo draugą
Laimingi ir darnūs santykiai nėra susiję su tuo, kad kažkam pasisekė. Tai kasdienės pastangos. Tai abipusė gatvė. Jei savo santykiuose su partneriu atrasite šiame straipsnyje nurodytus požymius, jūsų pora turi labai daug šansų gyventi ilgai ir laimin...

Skaityti daugiau

28.02.2024 laikas 08:25 Ehnatonas: paslaptingiausias Senovės Egipto faraonas
Senovės tekstuose aprašomas Senovės Egipto istorijos laikotarpis, žinomas kaip Predinastinė epocha, kai Senovės Egiptą šimtus metų valdė "dievai". Echnatonas greičiausiai buvo iš šios tikrų "dieviškųjų" valdovų rūšies, pasižymėjusios, be kita ko, ypa...

Skaityti daugiau