Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Balandžio » 16

Vietoj pagalbos - medikų išvada „sveikas"

Vietoj pagalbos - medikų išvada „sveikas"

65 metų Vytautas (vardas pakeistas) iš Respublikinės Šiaulių ligoninės buvo pervežtas į Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centrą. Čia vyras praleis keturis mėnesius. Į ligoninę prastai pasijutusį Šiaulių rajono Lygudų kaimo gyventoją prieš kelias dienas atvežė greitosios pagalbos medikai. Tačiau tą pačią dieną ligonis paleistas namo, esą yra sveikas. O būklė vis prastėjo.

„Man pasakyta, kad jis sveikas, tik socialiai apleistas. Išeina, kad nenusiprausęs, švariais drabužiais neapsivilkęs, išgeriantis žmogus - ne žmogus, todėl pagalbos nevertas", - sakė Gruzdžių seniūnijos specialistė socialiniam darbui Kristina Stropė. Ji sako, kad taip sutinusio žmogaus, kokį balandžio 4 d. namuose rado Vytautą, dar nebuvo mačiusi.

Po ilgų dvejonių - į slaugą

Šiuo metu Šiaulių ilgalaikio gydymo ir geriatrijos centre gydomas vyras pamažu taisosi. Tiesa, būklė tebėra sudėtinga. Ligoniui reikalinga medikų pagalba. Neatslūgęs ir viso kūno tinimas. Įstaigos medikai jį stebi ir bandys išsiaiškinti, kas tiksliai sukelia tokią stiprią viso organizmo reakciją.

Kokį Vytautą rado į Lygudų kaimą šios savaitės pirmadienio rytą atvykusi Gruzdžių seniūnijos specialistė K.Stropė, sunku nupasakoti. Anot moters, visas vyro kūnas buvo sutinęs taip, kad jis negalėjo pajudėti iš lovos, tik dejavo. Veidas taip pat ištinęs neatpažįstamai - ligonis net negalėjo atmerkti akių.

„Apleistoje patalpoje, kurioje jis ir gyveno, ir dirbo - drožė iš medžio - buvo baisiai šalta. Jis tik traukė antklodę ant galvos, prašė palikti jį ramybėje", - sakė seniūnijos specialistė, ne kartą anksčiau lankiusi skurdžiai gyvenantį lygudiškį, vežusi jam Maisto banko davinių ir padėjusi susitvarkyti dokumentus senatvės pensijai gauti.

K.Stropei iškvietus greitosios medicinos pagalbos medikus, akivaizdžiai sunkios būklės ligonis į gydymo įstaigą vykti kategoriškai atsisakė, sakydamas, kad kartą jau buvo vežtas, bet išmestas iš ligoninės, nes neturi švarių drabužių.

Galiausiai seniūnijos atstovei, pažadėjus vykti kartu, lygudiškį pavyko įtikinti.

Apžiūrai Priėmimo-skubios pagalbos skyriuje užtrukus ne vieną valandą, socialinė darbuotoja sužinojo medikus svarstant vyrą paleisti.

„Kadangi vis tiek nenustosit jo vežioti, gal ir norėčiau paguldyti į Vidaus ligų skyrių. Jei tik priims", - tokį atsakymą iš apžiūrėjusios gydytojos išgirdo
K.Stropė, primygtinai prašiusi ligoniui suteikti pagalbą.

Po kelių minučių gavo atsakymą: priims.

Tačiau kitos dienos, balandžio 5-osios, rytą specialistei, besiruošiančiai Vytautui į ligoninę vežti pižamą ir šliures, paskambino gydymo įstaigos socialinė darbuotoja ir pranešė, jog ligonis išrašomas, nes yra „sveikas, tik socialiai apleistas". Žinia - kaip iš giedro dangaus.

Gal gydytojai nebematė tikslo jį gydyti?

„Tokiu atveju reikalinga bent jau slauga. Namuose sąlygų sveikti jis neturi, nėra, kas jį slaugytų. Gydytojai lengva ranka ligonį norėjo išrašyti, galima daryti prielaidą, jog dėl to, kad nėra artimųjų, kurie dėl jo pakovotų, jis neturi pinigų, nėra tvarkingai apsirengęs, mėgsta išgerti, todėl niekam nerūpi. Pikta ne dėl to, kad jį norėjo paleisti, o dėl to, kad jam skauda ir reikalinga pagalba", - kartėlio neslepia Kristina.

Jai vis dėlto pavyko pasiekti, kad vienišas žmogus, jei negydomas ligoninėje, neliktų be pagalbos, o būtų pasiųstas į slaugos įstaigą.

Anot K.Stropės, nereikia būti mediku, kad pamatytum, kaip tam žmogui buvo blogai.

„Tai matė ir į namus atvykę greitosios medikai, kurie įtarė širdies funkcijų nepakankamumą, buvo sutrikęs širdies ritmas, jis duso. Į ligoninę gabeno su deguonies aparatu. Ir Šiaulių ligoninės gydytojai tokį žmogų nusprendė išrašyti į namus!" - su kartėliu sakė pašnekovė.

Ar reikia kristi ant kelių?

K.Stropės žodžiais, apmaudu, jog reikia maldauti, kristi prieš kažką ant kelių, kad ligoniui būtų padėta.

„Vytautas man yra sakęs, būtų galėjęs su mersedesu važinėti iš to, kiek yra nudrožęs medžio skulptūrų. Deja, pasirinko netinkamą gyvenimo kelią, ir nieko dėl to nekaltina. Bet tai nereiškia, kad dėl to jam neturi būti suteikta bent jau būtinoji pagalba", - sako socialinė darbuotoja.

Savo darbo patirtyje specialistė sako sukaupusi daugybę atvejų, kuomet į vienišą, varganai gyvenantį žmogų nekreipiama dėmesio, nesuskubama jam padėti.

„Esu ne kartą patyrusi, kad reikalai pajuda tik tada, kai kalba pasisuka apie viešumą. O kiek yra vienišų žmonių, kurie neturi užtarėjų. Knygą galėčiau parašyti", - sakė K.Stropė.

Įvykiai „iki"

Sodybos, kurioje jau porą metų glaudžiasi Vytautas, šeimininkas patvirtino, kad greitoji pagalba lygudiškiui buvo kviesta balandžio 1 dieną. Žmogus skundėsi dusuliu, stipriu širdies plakimu, skausmu širdies plote, buvo akivaizdžiai ištinęs.

Greitosios medikai vyrą, suteikę pirminę pagalbą ir uždėję deguonies aparatą, išgabeno į ligoninę Šiauliuose. Tą pačią dieną vyras sugrįžo namo. Kaip sugrįžo, kišenėje neturėdamas nė cento, lieka mįslė.

Balandžio 3 dieną į Lygudus vėl vyko greitoji pagalba. Ligonis skundėsi skrandžio skausmu, širdies ritmo sutrikimu, buvo dar smarkiau ištinęs. Į ligoninę vykti, anot sodybos šeimininko, atsisakė, nes kartą jau buvo nepriimtas.

Po dienos pirmadienį akyse silpstantį lygudiškį rado minėta Gruzdžių seniūnijos specialistė socialiniam darbui K.Stropė. Į ligoninę jis vėl gabentas su uždėtu kvėpavimo aparatu.

Edita AKSOMAITIENĖ

Už pateiką lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/vietoj-pagalbos---mediku-isvada-sveikas/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau