Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Tauta Siūlo » 2023 » Rugsėjo » 22

Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

  • 22.09.2023
  • 0.0 Reitingas
  • 211 Peržiūrų
  • Aptarti

Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Moteris rugpjūčio pradžioje Ukmergės pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) buvo užsiregistravusi pas šeimos gydytoją nuotolinei konsultacijai, kad išsirašytų nuolat vartojamus vaistus. Konsultacija jai buvo paskirta 15 valandą.

Konsultacijos dieną Danutė darbavosi lauke. Į namus grįžo kelios minutės prieš tris. Rado praleistą skambutį. „Skambinta 20 minučių iki trijų. Bandžiau paskambinti pati, daviau, daviau, nežinau kiek kartų, bet iki pat 18 valandos linija buvo užimta“, – pasakojo moteris. Kitą rytą, tikėdamasi, kad kortelė iš gydytojo kabineto dar neišnešta, ji tikino vėl skambinusi nuo 7 iki 9 valandos, kas keletą minučių. Pasak Danutės, vėl visą laiką linija buvo užimta.  Taip susisiekti bei vaistų išsirašyti ir nepavyko. Iš kabineto antrą kartą taip pat niekas nepaskambino.

Galiausiai moteris užsiregistravo gyvai konsultacijai, kurią paskyrė rugsėjo 6 dieną. „Visą mėnesį likau be vaistų, kurie man būtini“, – guodėsi moteris. Sakė dabar visada registruosis tik gyvoms konsultacijoms, o jei būtų paskirta nuotolinė, tai telefono iš rankų nepaleis.

Ukmergės PSPC vyriausioji gydytoja Gitana Čepienė sakė, kad pagal nuotolinio konsultavimo tvarką gydytojai skambina maždaug paskirtu laiku, tačiau galima paklaida. Dažniausiai yra vėluojama. „Kodėl šįsyk buvo skambinta anksčiau, praėjus tiek laiko, sunku pasakyti. Atsiprašome pacientės už patirtus nepatogumus“, – sakė G. Čepienė. Antrą ar trečią kartą pagal tvarką gydytojai neskambina.

Vyriausioji gydytoja sakė, kad šeimos gydytojams, be nuotolinių konsultacijų priimantiems pacientus ir gyvai, paskambinti tiksliai nustatytu laiku sudėtinga.

„Kai kurie vizitai užtrunka ilgiau nei pagal standartą numatytas 15 minučių, į tarpus ateina iš anksto neužsiregistravusių pacientų, kuriems reikalinga skubi pagalba, tada gydytojai atsilieka nuo grafiko. Todėl skambina, kada gali“, – sakė ji.

Pateikė pavyzdį, kai pati pacientui skambino tris kartus ir visą laiką atsiliepdavo operatorius. O kitą dieną sulaukė priekaištų, kodėl neskambino. Pacientas teigė telefoną visą laiką turėjęs su savimi. Gydytojo išeinantys skambučiai buvo užfiksuoti. Paaiškėjo, kad buvo ryšio problemos.

Pasak G. Čepienės, šeimos gydytojai per dieną priima kur kas daugiau nei numatyta, kiek turėtų priimti pacientų: turėtų priimti 24 asmenis, o priima 40 ir daugiau. Ir taip kasdien.

Pasidomėjus, kodėl susidarė tokia situacija, vadovė sakė, kad gydytojų didelio trūkumo nėra ir vardijo kitas priežastis, dėl kurių susidaro eilės. „Dažna priežastis, kai dėl nuolat vartojamų vaistų išrašymo pacientai registruojasi paskutinę dieną, prieš baigiantis vaistams. Tada reikia dabar, šiandien“, – kalbėjo G. Čepienė.

Kitos priežastys – sisteminės. Pavyzdžiui, siuntimų rašymas. Specialistas atsiųstą pacientą turėtų konsultuoti tris kartus, o  konsultuoja vieną kartą ir siunčia atgal pas šeimos gydytoją. Šis antram vizitui pas specialistą turi išrašyti naują siuntimą. Taip pat –  pažymų, išrašų rašymas. „Ateityje tai galės daryti slaugytojos. Gal tada gydytojai spės daugiau“, – sakė įstaigos vadovė.

Pasak jos, vidutiniškai vienam etatui skaičiuojama 1,5 tūkst. pacientų. Įstaigoje prisiregistravę 22 tūkst. Tokiam kiekiui aptarnauti turėtų būti apie 15 etatų. „Pas mus yra 11, kiti gydytojai dirba ne visais etatais. Jei ir trūksta, tai tik vieno etato“, – pateikė skaičius įstaigos vadovė. Tačiau pas vienus gydytojus yra prisirašę po 2 tūkst., pas kitus – po 1 tūkst. pacientų.

„Negalime nurodyti, pas kokį gydytoją prisirašyti. Asmens teisė rinktis. Nors dabar prisirašymą pas gydytojus, kurie turi po 2 tūkst. klientų, ribojame“, – tęsė G. Čepienė. Pasak jos, priėmus dirbti naują gydytoją, klientų srautai persiskirstė, bet nežymiai.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.ukzinios.lt/gyvenimas/sveikata/27277-del-praleisto-skambucio-liko-be-vaistu

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
01.12.2023 laikas 22:27 Receptai | Patiekalai Varškės rageliai prie arbatos. Skanūs kepiniai be kiaušinių
Taip skanu ir greita, kad kepu kasdien! Nebrangus receptas, prieinamas visiems.

Skaityti daugiau

01.12.2023 laikas 22:00 Receptai | Patiekalai Pyragas su kefyru, mėsos įdaru. Be orkaitės ir rūpesčių
Neįprastas, sotus ir labai skanus! Švelni kefyro tešla be mielių ir glajaus. Dalinuosi receptu.

Skaityti daugiau

30.11.2023 laikas 21:37 Receptai | Patiekalai Tai šedevras, o ne tik receptas. Subtilus keksas arbatai iš paprastų produktų
Tai pats geriausias keksas, kokį esu ragavęs! Minkštas, švelnus ir labai skanus, be to, jį lengva paruošti.

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 10:44 Karalius Karolis reikalauja, kad JAV kasmet mokėtų trilijonus mokesčių WEF kovai su klimato kaita

Didžiosios Britanijos karalius Čarlzas (Charles), dar vadinamas "Klimato caras" pareikalavo, kad JAV mokesčių mokėtojai kasmet mokėtų trilijonus dolerių Klauso Švabo (Klaus Schwab) Pasaulio ekonomikos forumui ir kitoms globalistinėms org...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 10:17 Islandija nebesiūlo "Covid" vakcinų gyventojams, nes padaugėjo staigių mirčių atvejų

Islandijos vyriausybė paskelbė, kad nedelsiant atsisakoma visų vakcinų "Covid-19", nes salų valstybės visuomenės sveikatos sistema susiduria su didžiuliu su vakcinomis susijusių staigių mirčių ir sužeidimų skaičiaus šuoliu.

...

Skaityti daugiau

03.12.2023 laikas 09:16 Horoskopas šeštadienis, gruodžio 3 d., 2023: prognozės visiems zodiako ženklams
Visi siekiame laimės ir harmonijos asmeniniame gyvenime, o kartais norime žinoti, kas laukia ateityje. Astrologija suteikia mums galimybę pažvelgti į ateitį ir gauti vertingų užuominų apie savo meilės likimą. Pažvelkime, ką žvaigždės mums žada 2023 m...

Skaityti daugiau