Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2024 » Vasario » 17

Nepataisoma žala: kas nutinka vaikams po lyties keitimo operacijos?

Nepataisoma žala: kas nutinka vaikams po lyties keitimo operacijos?

Jaunuoliai, kurių suvokiama lytinė tapatybė neatitinka biologinės, turi psichikos problemų

Kai kurių naujausių tyrimų rezultatai patvirtino, jog vis dažniau tarp jaunų žmonių atliekamos vyrų lyties organų keitimo operacijos sukelia negrįžtamą žalą ir dar kai ką daugiau [1].

Kad lyties keitimo procedūros ir lytinį brendimą blokuojantis hormoninis gydymas pasižymi ilgalaike žala paauglių (ir ne tik) psichosocialinei gerovei, pažymi ir Floridoje įsikūręs Amerikos pediatrų koledžas (ACPeds), vasario 7 d. paskelbęs pareiškimą, kuriame teigiama, jog nepaisant to, kad sveikas protas iki šiol šį rezultatą patvirtindavo be papildomų tyrimų, rodiklis itin svarbus pastaraisiais metais, deja, žengiant vis progresyvesniu lyties keitimo tarp jaunuolių propagavimo keliu.

Kadaise žmonės klaidingai kalbėjo, neva lyties keitimo procesai turėtų būti pradėti kuo anksčiau – pageidautina iki lytinio brendimo, kadangi pradedant ankstyvu laikotarpiu visa tai esą padeda išvengti nuo lyties disforijos (nepasitenkinimo būsenos, išgyvenamos asmens, kurio socialinė lytis neatitinka biologinės lyties) kenčiančių translyčių vaikų psichologinių bėdų. 

Tiesa ta, jog, remiantis dabartiniais apskaičiavimais, grėsmės aplinkybės yra absoliučiai priešingos: intervencijos sukelia konkrečią, negrįžtamą žalą jaunų žmonių gyvenime – ir kelio atgal dažnu atveju tiesiog nėra. Paprasčiau tariant, mažiausiai 60 mokslinių tyrimų apžvalga rodo, kad šiems jaunuoliams lytinio brendimo blokatoriai, lytinių hormonų terapija ar chirurginės operacijos neduoda jokios naudos (visi 60 apžvelgtų tyrimų buvo skirti lyties disforija sergančių paauglių psichikos sveikatai).

Informaciniame dokumente, kuriame apibendrinamos išvados, ACPeds pažymėjo, kad jaunuoliai, kurių suvokiama lytinė tapatybė neatitinka jų biologinės lyties, turi daug psichikos sveikatos problemų, nepriklausomai nuo to, ar jie jau yra pradėję lytinės tapatybės „patvirtinimo“ procesą – ir tai turėtų pasižymėti kiekvienas save gerbiantis šios „galimybės“ skatintojas, tokių paslaugų teikėjas bei asmens, pasiryžusio šiems pokyčiams, artimasis.
Detaliau tariant, tvirtinama, jog paaugliai, kurie identifikuojasi kaip nebinariniai, t. y. nei vyrai, nei moterys, dažnai kenčia nuo jau esamų psichikos ligų, įskaitant depresiją bei nerimą. Rezultatas šiuo atveju svarbus dar ir todėl, kad kairioji, „woke“ propaganda specialiai ir sąmoningai priešinasi prielaidoms, pagal kurias translyčiai asmenys kenčia nuo psichikos problemų, tokius teiginius „nurašydami“ homofobijos ir transfobijos kategorijoms – o tai šią pasaulinę problemą dar labiau suaštrina.

Tarp tų, kurie vartojo lytinio brendimo blokatorius, pasitaikė dvigubai daugiau bandymų nusižudyti

Teigiama, jog daugiau nei pusė LGBTQ+ mažumai priklausančių asmenų galėjo užaugti traumuojančioje aplinkoje, be to, daugelis buvo išnaudojami – tai liudija naujausi duomenys, kuriuose užfiksuoti transseksualių jaunuolių tvirtinimai apie didžiausią prievartos ir nepriežiūros lygį bei anksčiau egzistavusias psichikos problemas. Dar vienas svarbus momentas – paauglių smegenys dar nesubrendusios, todėl jiems neturėtų būti leidžiama priimti sprendimų, kurie turi pasekmių visam gyvenimui – tokių, kurie trikdo lytinį vystymąsi ir vaisingumą.

Pasak tyrėjų, rezultatai verčia smarkiai abejoti teiginiais, neva metodai, kuriuos „woke“ laikė palaikančiais, pavyzdžiui, dėl lytinės tapatybės susipainiojusių jaunuolių vadinimas jų pasirinktais įvardžiais, iš tiesų padėtų jų psichosocialinei gerovei. 

Galiausiai apnuoginti ir dar kraupesni situacijos aspektai. 

Tyrimas, kuris tariamai parodė, jog sumažėjo minčių apie savižudybę tarp tų, kurie vartojo lytinio brendimo blokatorius, iš tikrųjų apnuogino tiesą, kad tarp tų, kurie vartojo tokius blokatorius, buvo dvigubai daugiau rimtų bandymų nusižudyti, nei tarp tų, kurie norėjo, kad jie būtų vartojami [2].

Dar viena ydinga medalio pusė – rezultatai, parodę, kad yra labai daug paauglių, kurie lyties keitimo proceso metu pasiekė hormoninį ar net chirurginį lygį ir galiausiai grįžo prie savo pradinės, biologinės lyties. Nors keletas gydytojų ir specialistų, nepriklausančių ACPeds, palankiai reagavo į rezultatus, patvirtindami poziciją, esą lyties keitimo procesai turėtų būti sugriežtinti, o juose dalyvaujantiems asmenims turėtų būti taikomi rimti preliminarūs psichiatriniai tyrimai, kol kas nežinia, kaip agresyvūs LGBTQ+ politiniai judėjimai visam tam užkirs kelią. 

Žinant, jog keli tyrimai su panašiais rezultatais jau buvo uždrausti, o keletas apie tai pranešusių specialistų priskirti homofobams ir transfobams, taip uždraudžiant jiems dirbti savo srityje, vargu, ar būtų daug pagrindo ateityje tikėtis geriausio.

Filmas „Barbė“ – dar vienas grėsmingos „woke“ darbotvarkės rezultatas

„Barbė“ gavo progą atsisakyti savo pagrindinės šeimų ir mažų mergaičių auditorijos ir, kaip jau daugeliui žinoma, koncentravosi į LGBTQ+ istorijų nuotrupas; tai viena iš priežasčių, dėl ko dalis pasauliečių šio filmo nelaukė [3].

Filmas „Barbė“ – dar vienas grėsmingos „woke“ darbotvarkės rezultatas.

Filmas „Barbė“ – dar vienas grėsmingos „woke“ darbotvarkės rezultatas. Youtube stop kadras

Dar įdomiau, jog atsirado asmenų, besiskundžiančių, kad kino takelis yra klastingiausia feministinių klišių ir translyčių viliojimo „pakuotė“, kokią tik teko matyti su translyte aktore Hari Nef priešakyje – pastaroji, be kita ko, buvo įtraukta į visas filmo rinkodaros kampanijas.

Darosi akivaizdu, jog tiek, kiek šiame filme švenčiamas moteriškumas ir buvimas mergina, jame taip pat skatinama atsisakyti kontrolinio sąrašo, kurį priskiriame gyvenimui, ir gyventi „savo gyvenimą“ bei būti savo kūne taip, kaip norisi – nepaisant to, kad visa tai nemačiomis veda į triušio olą.

Šaltiniai

1.origo.hu. Irreversible damage - this is what happens to children after gender reassignment origo.hu

2. segm.org. Transgender Identity and Suicide Attempts and Mortality in Denmark segm.org

3. Mey Rude. FILM Conservatives Are Mad That the Barbie Movie Is 'Woke' & 'Promotes Trans Agenda' out.com

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://77.lt/nepataisoma-zala-kas-nutinka-vaikams-po-lyties-keitimo-operacijos

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2024 laikas 20:02 Receptai – Patiekalai Bananų sausainių pyragas: skanus ir greitas desertas be kepimo receptas
Jei mėgstate saldumynus, bet neturite pakankamai laiko gaminti, rekomenduojame labai greito ir lengvo deserto receptą. Jums nereikės vargti su tešla ir įjungti orkaitės. Pakanka po ranka turėti krekerių, bananų, šiek tiek cukraus ...

Skaityti daugiau

08.04.2024 laikas 15:22 Receptai – Patiekalai Vištienos krūtinėlė su malonia citrinos rūgštele. Skanus užkandis iš to, ką turite šaldytuve

Greitai, lengvai ir nebrangiai! Puikus skonis ir aromatas, kurį mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Būtinai išbandykite - rekomenduoju.

Skaityti daugiau

03.04.2024 laikas 20:23 Receptai – Patiekalai Blyneliai (sklindžiai) su obuoliais (receptas)
Mano vyras turi labai aiškią nuomonę kai kuriais klausimais. Ir jis kartais savo tiesa būna taip įsitikinęs, kad neįmanoma jį perkalbėti. Tačiau, kartais aš jį pergudrauju. Kad ir su šiais sklindžiais. Jis visada sako, kad keptų o...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau