Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Rugpjūčio » 22

„Pušyno kelią“ ginančių pacientų valdžia nenori girdėti

„Pušyno kelią“ ginančių pacientų valdžia nenori girdėti

Nuo vasaros pradžios valdžios sprendimu duris užvėręs reabilitacijos centras „Pušyno kelias" iki šiol kelia klausimų. Toks sprendimas vis dar sunkiai suprantamas ne tik kai kuriems politikams, bet ir patiems pacientams. Šie netgi buvo parengę peticiją dėl centro stabdymo atidėjimo. Deja, valdžia klausyti gyventojų nepanoro.

Darbuotojai sužinojo iš spaudos

Apie tai, kad „Pušyno kelias" bus parduodamas dėl per didelės susikaupusios skolos, viešai buvo pranešta tik gegužės 18 d. Uždarymas buvo numatytas itin greitai - nuo birželio 1 d. Tai paskelbė Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė (RVUL), kurios padaliniu centras tapo 2018 m. Ligoninės direktorė Jelena Kutkauskienė teigė, kad kompleksiniam renovacijos sprendimui būtinos investicijos sudaro daugiau nei 10 mln. eurų. Reabilitacijos centro darbuotojai apie tai, kad jų darbovietė uždaroma, taip pat sužinojo tik iš viešai paskelbtos informacijos. Dalis jų buvo perkelti į RVUL Lazdynuose, o kiti paliko darbo vietas.

Sveikatos apsaugos ministerija tikina, kad kito kelio, kaip tik uždaryti centrą, nėra. Esą centras nepatrauklus ir pacientai jo paslaugų nesirenka. Tiesa, tam prieštarauja patys pacientai. Vienas iš reabilitacijos centro pacientų netgi sukūrė peticiją, kuria prašoma stabdyti „Pušyno kelio" privatizavimą. Peticija skirta Seimui, prezidentui ir Vyriausybei.

„Dabartinės Vyriausybės programoje deklaruojami socialinės atskirties mažinimas, socialinių paslaugų prieinamumo didinimas, negalią turinčių ir garbaus amžiaus piliečių integravimosi į darbo rinką didinimas ir pan. Šių nuostatų įgyvendinimas nesuderinamas su norais mažinti reabilitacijos ir socialinių paslaugų teikimo institucijų kiekį. Todėl akivaizdu, kad sprendimas uždaryti reabilitacijos centrą „Pušyno kelias" prieštarauja dabartinės Vyriausybės programos nuostatoms. Atkreipiame dėmesį, kad jau po Reabilitacijos centro prijungimo prie Lazdynų ligoninės buvo uždarytas šio centro vaikų reabilitacijos skyrius, kur vaikai su ligomis arba po traumų galėjo atsistatyti ir integruotis į savo bendraamžių grupes. Toks sprendimas irgi prieštarauja dabartinės Vyriausybės programai, propaguojančiai darnų ir visapusišką vaikų ugdymą. Tačiau motyvuojant tuo, kad nėra laisvų vietų, buvo dirbtinai sudaromas mažo veiklos efektyvumo įspūdis, nors tuo pačiu metu buvo laisvų lovų. Kaip ir dabar viskas vyko tyliai neinformuojant nei visuomenės, nei pacientų, nei reabilitacijos centro darbuotojų", - rašoma peticijoje valdžios atstovams.

Apsigalvoti neketina

Šią peticiją per daugiau kaip du mėnesius pasirašė 2269 gyventojai. O neseniai gauti atsakymai iš atsakingų valdžios institucijų. Seimo peticijų komisija bei prezidentūra raštą nukreipė Sveikatos apsaugos ministerijai. Rašte, kurį pasirašė ministras Arūnas Dulkys, sakoma, kad ministerija savo sprendimo dėl centro keisti neketina. „Tenka apgailestauti, tačiau nė viena iš siūlomų reabilitacijos centro veiklos vystymo alternatyvų atsakingų institucijų nebuvo įvertinta kaip tinkama, kadangi neužtikrina veiklos ūkinio-finansinio tvarumo.

Sveikatos apsaugos ministerija šiuo metu nedisponuoja jokia informacija apie galimą neteisėtą reabilitacijos centro „Pušyno kelias" pastatų ir teritorijos pasisavinimą. Šiuo klausimu bendradarbiaujama su Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba, kuri šiame etape pastabų dėl planuojamo ilgalaikio ligoninės turto pardavimo ligoninės dalininkams neturi", - nurodoma peticiją pasirašiusiems gyventojams.

„Vakaro žinios" primena, kad „Pušyno kelio" privatizavimo procesą stebi ir Seimo Antikorupcijos komisija. Šiuo metu planuojama sudaryti tarpinstitucinę darbo grupę, kuri prižiūrėtų planuojamą centro pardavimo procesą. Baiminamasi, kad šioje vietoje gali iškilti daugiabučiai ir taip būtų pažeistas viešasis interesas.

Daiva ALZYTĖ

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
02.10.2022 laikas 08:41 Receptai | Patiekalai Saldžios baltos duonos riekelės su cinamonu
Kiaušinius išplakame su pienu ir cukrumi. Plakinyje mirkome forminės duonos riekeles ir kepame keptuvėje įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Iškeptas, dar karštas, riekeles apibarstome cinamonu. Skanaus!...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 08:37 Receptai | Patiekalai Netikras zuikis su žaliaisiais žirneliais
Jeigu netikras zuikis keliaus ant vaišių stalo, galima jį papuošti... iš kvapiųjų pipirų padaryti akytes ir nosytę, o iš lauro lapų – auseles. Skanaus!

Skaityti daugiau

28.09.2022 laikas 14:13 Receptai | Patiekalai Cukinijų kepsneliai su kumpiu ir sūriu (video)
Cukinijų kepsnelius išmirkykite kiaušinių plakinyje, apvoliokite džiūvėsiuose ir kepkite įkaitintame aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Skanaus!

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 21:40 "Nord Stream Spėlionės: CŽV pirštas į ukrainiečius

Toliau aiškinamasi, kas ir kodėl įvykdė didžiausią nuo Antrojo pasaulinio karo laikų pramoninio sabotažo aktą - pirmadienį, rugsėjo 26 d., susprogdino "Nord Stream 1" ir "Nord Stream 2" dujotiekius.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:47 Atvejo ataskaitoje patvirtinta, kad mirusio vyro širdyje ir smegenyse rasta mRNA smailių baltymų

Dr. Michaelis Mörzas (Michael Mörz), dirbantis Drezdeno-Friedrichštato ligoninėje Vokietijoje, pateikė 76 metų vyro, sergančio Parkinsono liga (PD), kuris mirė praėjus trims savaitėms po trečiosios COVID-19 injekcijos, atvejo ataskaitą.

...

Skaityti daugiau

02.10.2022 laikas 20:08 Pulkininkas Dougas MacGregoras- "Niekas nenori kariauti su Rusija, išskyrus Lenkiją ir keletą žmonių Vašingtone."
Buvęs gynybos sekretoriaus patarėjas Dougas MacGregoras (Doug MacGregor) pasvarstė, kas nutiks, jei Ukraina įstos į NATO, taip pat apie tai, kas stovi už dujotiekių Europoje sunaikinimo.

Skaityti daugiau