- 24.12.2019
- 0.0 Reitingas
- 1588 Peržiūrų
- Aptarti
Ligoniai labai dažnai manęs klausia, kaip vartoti nuolat per televizorių, laikraščiuose, knygose ir bukletuose reklamuojamus užsienietiškus ir pas mus pagamintus “maisto papildus”, tokius kaip Vilkakora (Brazilijos liana), Kordiceps (specialus grybas), Šiitake (specialus grybas), banginių kremzlės ir daugelį kitų. Tokių “stebuklingų” papildų siūloma daugiau kaip šimto pavadinimų. Tarsi nieko čia blogo, bet… Visi jie įvardijami kaip geriausi iš geriausių, tinkami gydyti ypač sunkias ligas ir netgi paskutinės stadijos vėžį.
Manyčiau, jog tai yra pašėlęs biznis milijonų kenčiančiųjų sąskaita. Nors galima būtų apibūdinti tokią komerciją ir dar griežčiau. Jokio vėžio jie negydo. Dar blogiau – gydymo metu jie tiesiog kenkia.
Štai tada, kai gydymo kursas būna sėkmingai baigtas ir reikia atgauti jėgas po cheminio, radioaktyvaus ir psichinio vėžio atakavimo, - prašom, vartokite juos protingomis dozėmis, protingai vadovaujant ne jų pardavimo vadybininkams, o patyrusiems onkologams ar žolininkams, turintiems jų vartojimo šiuo atveju patirtį. Juk visiems žinoma, kad vaistų ir biostimuliatorių (būtent jiems priklauso ir čia išvardyti maisto papildai) perdozavimas sukelia priešingą reakciją – ligos recidyvą dar sunkesne forma. Aš jų nevartoju ne todėl, kad esu “pasenusių pažiūrų” ar “konservatyvus”, o tiesiog todėl, kad yra kitokių, šimtmečių patikrintų, augančių mūsų laukuose ir miškuose. Kas geriau – parodys laikas. Kol kas jis kalba mūsų, liaudies receptų, naudai.
Žmonės nuo seno vartoja tokius biostimuliatorius kaip poniabudė, amalas, sibirinis bijūnas, raudonoji musmirė, bebro lytinių organų išskyros (kuriomis jis žymi savo teritoriją), Palaso karpažolė, kirvenis (raudonoji šaknis), akmens alyva, radiola, vadinama “raudonuoju šepečiu”, Tibeto lofantas, mumijus, ežiuolė, trindažolė, čėras, diaskorėja, mauda, propolis ir daugelį kitų.
Imuniteto sustiprinimas – labai individualus ir daugelį sričių apimantis darbas. Tai ir dvasinės pusiausvyros atkūrimas – vieniems reikia atsikratyti per didelio dirglumo, kitiems, priešingai, reikia išsivaduoti iš prislėgtos nuotaikos, tai ir apetito bei normalaus miego susigrąžinimas, būtinybė įveikti tokius “antraeilius” simptomus kaip išsekimas, liesumas, silpnumas, distrofija, astenija ir daugelį kitų. Tai ir pastangos, kuriomis siekiama grįžti prie normalaus virškinimo, maisto įsisavinimo, normalaus tuštinimosi ir t.t. Jeigu organai ir jų sistemos, lemiantys normalų organizmo funkcionavimą, dar nepakankamai pasirengę tinkamai atlikti savo darbą, kalbėti apie imuniteto sustiprinimą kokiais nors stimuliatoriais – tiesiog absurdas. Tai būtų labiau panašu į vienkartinį scenoje atliekamą triuką. Rimtai gydantis tokie triukai yra neleistini. Mes pirmiausia atkursime visus būtinus gerai sveikatai parametrus, o paskui pakalbėsime ir apie imunitetą.
Išsekimas, liesumas, astenija, distrofija, silpnumas.
2 šaukštus čiobrelių ir 1 šaukštelį česnakų užpilti 0,5 litro vandens, virti ant silpnos ugnies 10 minučių, palaikyti, kad atvėstų ir pritrauktų, perkošti. Gerti vietoje vandens.
Paimti 100 g šviežių moliūgo sėklų, susmulkinti jas. Sausoje keptuvėje paskrudinti 100 g ryžių ir sumalti juos kavamale. Tą patį padaryti su 50 g vikių sėklų. Visas sėklas sumaišyti, pridėti po 150 g sviesto ir medaus, dar kartą gerai permaišyti. Valgyti kas valandą po 1-2 šaukštelius.
Sumalti 300 g graikinių riešutų. Išvirti garuose ir sutrinti 100 g česnakų. Sumalti 50 g krapų sėklų. Viską sudėti į 1 kg medaus ir gerai išmaišyti. Valgyti po 1 šaukštą praėjus 2 valandoms po “sąlyginio” valgymo.
Sumaišyti 1 stiklinę maltų džiovintų erškėtuogių, ½ stiklinės jonažolių (geriau žiedų) miltelių, ½ stiklinės kraujažolių žiedų miltelių, 300 g ištirpyto medaus. Apie valandą gerai paplakti. Vartoti po 1-2 šaukštelius kas valandą.
Sumalti 4 citrinas su žieve (bet be sėklų), pridėti 200 g citrinų sulčių, 200 g alyvuogių aliejaus, po 12 g vaistinėje pirktų valerijonų ir gudobelės tinktūrų, 15 lašų eterinio mėtų aliejaus.
Gerti po 1 šaukštą 3 kartus per dieną 15-20 minučių prieš valgį.
Nusilpusiems vaikams:
Sumaišyti 3 šaukštelius maltų linų sėmenų ir 1 šaukštelį cukraus pudros. Duoti po 1 šaukštelį 2 kartus per dieną. Ši priemonė geresnė už žuvų taukus.
Pagyvenusių žmonių fizinis silpnumas (astenija):
80 g šantros žolės užpilti 1 litru sauso baltojo vyno, palaikyti 14 dienų. Gerti po 50 g prieš valgį.
30 g susmulkintų geltonosios žiognagės šaknų ir 20 g paprastojo kiečio žolės užpilti 1 litru užvirinto sauso raudonojo vyno. Dar 15 minučių pakaitinti vandens vonioje, palaikyti 6 valandas, kad pritrauktų, ir perkošti. Gerti po 50-70 g prieš valgį.
Sumaišyti 30 ml daigintų avižų spiritinės tinktūros, 20 ml sukatžolės spiritinės tinktūros, 20 ml ženšenio spiritinės tinktūros. Gerti po 30-80 lašų 2 kartus per dieną (rytą ir per pietus) pusvalandį prieš valgį.
Sumaišyti 70 g paprastųjų čiobrelių, 50 g barščio lapų, 30 g širdažolių; 2 šaukštus vaistažolių mišinio užplikyti 0,5 litro verdančio vandens ir palaikyti 10 minučių, kad pritrauktų. Gerti po truputį visą dieną.
Medetkų žiedlapių spiritinis antpilas (30 g žiedų užpilti 1 litru vyno ir palaikyti 14 dienų) daro tiesiog stebuklus – žmogaus sveikata pagerėja, jis pats pajaunėja.
Blogas miegas, nerimas, nervinis jaudulys, širdies neurozės, širdies problemos.
Gerti krapų trauktinę: 100 g krapų sėklų užpilti 1 litru sauso baltojo vyno, palaikyti 30 dienų. Gerti po 30 g 3-4 kartus per dieną. Anksčiau senoliai sakydavo, kad ši trauktinė gydo 100 ligų, o ypač gerai padeda, kai vargina stenokardija, lėtinis vainikinių širdies kraujagyslių nepakankamumas, kardiosklerozė, išeminė liga ir įvairūs kitokie širdies negalavimai.
Gerti čiobrelių trauktinę: 100 g žolės užpilti 1 litru sauso baltojo vyno, palaikyti 7 dienas, po to užvirinti ir dar per naktį palaikyti termose. Gerti po 30-50 g 2-3 kartus per dieną esant lėtiniam vainikinių širdies kraujagyslių nepakankamumui, sergant kardioskleroze, stenokardija, pneumoskleroze.
Nuo nervų, nuoalpio, pykinimo, apetitui pagerinti tinka gerti džiovintų citrinų žievelių trauktinę: 100 g džiovintų žievelių užpilti 1 litru degtinės ir palaikyti 21 dieną. Gerti po 25-30 lašų 3 kartus per dieną 30-40 minučių prieš valgį.
100 g juozažolės žolės užpilti 1 litru sauso baltojo vyno, palaikyti 21 dieną. Gerti po 50 g 2 kartus per dieną sergant neuroze, stenokardija, bronchų astma, sąnarių ligomis, sutrikus virškinimui, jei vargina lėtinis kolitas, meteorizmas, smarkus prakaitavimas, bronchitas, tracheitas, laringitas.
Gilų ir ramų miegą užtikrins tokia trauktinė: 50 g krapų sėklų ir 25 g apynių užpilti 0,7 litro “Kagoro” vyno. Palaikyti 7 dienas, pavirti ant silpnos ugnies 20 minučių, palaikyti uždengus, kad gerai pritrauktų. Gerti po 50 g prieš miegą.
Norint sustiprinti organizmą, nuo neurozių, dispepsijos, galvos svaigimo, paralyžiaus, nervinio drebulio, parkinsonizmo tinka gerti tokį antpilą:
100 g šalavijų užpilti 1 litru sauso baltojo vyno, palaikyti 2 savaites. Gerti po 2-3 šaukštus 2-3 kartus per dieną.
100 g pelkinių pūkelių žolės užpilti 1 litru sauso baltojo vyno, palaikyti 21 dieną. Gerti po 25-30 lašų 3 kartus per dieną, kai vargina nemiga, įvairios baimės, nerimas, stiprus nervinis jaudulys.
50 g jonažolių žolės užpilti 0,7 litro “Kagoro” (“Portveino”) vyno, palaikyti 10 dienų. Gerti, kai slegia depresija, vargina vegetatyviniai negalavimai keičiantis orams.
50 g cinamono miltelių užpilti 0,5 litro degtinės ir palaikyti 21 dieną. Gerti po 20-30 lašų 3 kartus per dieną pusvalandį prieš valgį, kai jaučiamas bendras silpnumas (astenija), slogi nuotaika, melancholija, vargina apalpimai, sutrikęs virškinimas, virškinamojo trakto spazmai, spazminiai kolitai, viduriavimas, skrepliavimas kraujais, lytinis silpnumas, žarnyno atonija, silpnumas sergant gripu.
50 g džiovintų levandos žiedų užpilti 0,5 litro degtinės ir palaikyti 2 savaites. Gerti po 20-30 lašų 3 kartus per dieną 30-40 minučių prieš valgį. Mažina dirglumą, padeda nuo nemigos, melancholijos, neurastenijos, migrenos, galvos svaigimo, isterijos, virškinamojo trakto atonijos, meteorizmo, cistitų, reumato, oligurijos (negausios menstruacijos), blenorėjos (pūlingos išskyros iš šlapimo ir lyties organų), chlorozės, astmos, bronchito, gripo, tuberkuliozės.
Levandos žiedų įdėkite į medų ir palaikykite pusmetį. Malšina kaulų skausmus, tinka vartoti sergant epilepsija, neurozėmis, apsinuodijus, smarkiai persišaldžius, sutrikus skrandžio ir žarnyno veiklai.
Po tokio “einamojo remonto” jau galima mąstyti apie imuniteto sustiprinimą.
Tačiau dar kartą primygtinai kartoju: neįveikus vidurių užkietėjimo, virškinamojo trakto veiklos sutrikimų (blogo maisto medžiagų įsisavinimo) nėra ko nė svajoti apie imuniteto sustiprinimą.
Visos šios knygos dalis bus galima skaityti bloge pavadinimu Onkologinė mityba.
Rašytojas natūropatas
Anatolijus Malovičko
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!
Susijusios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau