Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » » 2020 » Rugpjūčio » 27

Skaitytojo laiškas: Kijevas - Minskas. Kas galėtų paneigti...

Skaitytojo Laiškas: Kijevas - Minskas. Kas Galėtų Paneigti...

Prezidento rinkimų Baltarusijoje baigtį vainikavusios demonstracijos bei gatvių neramumai primena 2014 metų įvykius Kijeve, kai buvo priverstas iš šalies bėgti prorusiškasis prezidentas Janukovyčius, nors jo išrinkimo teisėtumas abejonių lyg ir nekėlė. Dabar, praėjus daugiau kaip 5 metams, galime rasti atsakymą į klausimą: kam gi buvo naudingi Maidano įvykiai? Atsakymas gal kiek netikėtas, bet akivaizdus - Rusijai. Juk Maidano dėka Maskva susigrąžino Krymą, Donecko ir Luhansko sritys tik formaliai bepriklauso Ukrainai ir tik laiko klausimas, kada jos grįš į „motinėlės Rusijos“ glėbį.

Aiškumo dėlei pasigilinkime, kaip susiformavo dabartinės Ukrainos ir Baltarusijos teritorijos. Į amžių glūdumas nesibraudami, apsistokime ties XX a. pradžia. 1917 m., subyrėjus Rusijos imperijai, susikūrė Ukrainos Liaudies Respublika, bet labai trumpam. Vakarines sritis pasisavino Lenkija (Galicija, Voluinė), Čekoslovakija (Užkarpatė), Rumunija (Besarabija ir Bukovina), o rytines sritis - bolševikinė Rusija. Kadangi tokia Ukraina lyg ir mažoka, 1919 m. gruodį prie jos prijungiamos dabartinės Donecko bei Luhansko sritys, o 1954 m. N.Chruščiovas dėl paprasčiausių ūkinių aplinkybių perleidžia ir Krymą. Tuo metu ukrainiečių ten reikėjo gerokai paieškoti, nes kai Rusijos imperijos pradininkas, mūsų Vytauto Didžiojo propro..anūkis Ivanas Rūstusis, nukreipė savo žvilgsnį į pietus nuo Maskvos, jis ir jo įpėdiniai, stumdami lauk siauraakius stepių gyventojus, į šias teritorijas kėlė grynakraujus rusus. Plėtojimą šia kryptimi užbaigė Jekaterina II, XVIII a. pabaigoje užėmusi Krymą.

Baltarusija. Po 1917 m. revoliucijos bolševikų sukurta Litbelo respublika egzistavo itin trumpai. Užtat su lozungu: „Mes ant durtuvų nunešime laisvę pavergtoms Europos tautoms“, link Lenkijos 1920 m. patraukė M.Tuchačevskio vadovaujama raudonoji armija. Klystume manydami, kad jų tikslas buvo Varšuva. Užmojai daug rimtesni: „Per baltosios Lenkijos lavoną, suteiksime pagalbą broliams vokiečių komunistams“, kurie iš tiesų buvo netoli pergalės. Deja, netoli Varšuvos raudonieji gavo į kailį, nelabai sekėsi ir vėliau, todėl 1921 m. Rygos taikos sutartimi vakarinę Baltarusijos dalį atidavė lenkams, sau pasilikdami rytinę. Tik ta dalis kaip valstybei juokingai maža, todėl prie Baltarusijos SSR 1924-1926 m. prijungiamos Mogiliovo, Gomelio, Vitebsko sritys bei dalis Smolensko srities (17 apskričių) ir taip beveik dvigubai padidinant respublikos plotą.

Kol egzistavo Sovietų Sąjunga, tokios manipuliacijos teritorijų pavaldumu yra bereikšmės- vis tiek šeimininku lieka Maskva, bet, subyrėjus jai... šios žemės tapo užsienio valstybių dalimi. Ir visu rimtumu iškyla susigrąžinimo problema. Geruoju niekas neatiduos, pradėti oficialų karą ypatingai blogas variantas: viso pasaulio akyse „taikdarė“ Rusija tampa agresoriumi. Užtat lieka rusams būdingas ir labai stiprus nacionalinio išdidumo jausmas, nusakomas maždaug taip: „geriau badu dvėsiu, bet svetimi man nekomanduos“. Nors minimų teritorijų gyventojų kišenėse - ukrainietiški ar baltarusiški pasai, dvasia jie ir toliau yra rusai, todėl uždavinys ne toks jau sudėtingas. Per trečias ar ketvirtas rankas suorganizuoti Maidaną ir gražiai kreiptis į tautiečius: „Broliai rusai, jūs matot, kaip ukrainiečiai, pataikaudami Vakarų plutokratams, elgiasi su jūsų išrinktu prezidentu? Spjaukit į juos, o mes padėsim jums tapti savo krašto šeimininkais, o ne Vakarų pastumdėliais“. Rezultatas akivaizdus.

Tad jeigu pavyko toks fokusas Ukrainoje, kodėl gi nepakartojus Baltarusijoje? Juo labiau kad pasaulio galingųjų reakcija į Ukrainos įvykius tiktai formali, o kiauksintys mažiukai net naudingi. Užkurti gaisrą svetimame name kitų rankomis valstybėms įprastas dalykas. Politikoje draugų nėra, yra tik interesai (V. Čerčilis), tad vardan Rusijos interesų...

Šioje situacijoje labai dera garsusis Vytauto Landsbergio posakis: „Kas gali paneigti...“

Formuluojame: „Kas gali paneigti, kad, siekdama susigrąžinti kažkada perleistas teritorijas, neramumus Ukrainoje bei Baltarusijoje organizavo ir organizuoja Rusija?“

Įdomiausia tai, kad, nepaneigus to, Kremliaus klapčiukų padėtyje atsidurtų nemažai mūsų politikų.

Aukos Baltarusijoje

Nemune antradienį rastas Baltarusijos rinkimų komisijos nario Konstancino Šišmakovo kūnas. Skelbiama, kad jis buvo vienas iš dviejų komisijos narių, atsisakiusių pasirašyti rinkimų rezultatų protokolą. 29 metų K.Šišmakovas užėmė Volkovysko karo muziejaus direktoriaus pareigas.

Trečiadienį Minsko karo ligoninėje mirė 43 metų Bresto gyventojas Genadijus Šutovas. Jis buvo sužeistas šūviu į galvą rugpjūčio 11 d. per protesto akciją Breste, praneša portalas „tut.by“.

Pasak velionio artimųjų, jie kalbėjosi su tragiško įvykio liudininkais, kurie papasakojo, kad Genadijus tuo metu nei mušėsi, nei konfliktavo - tiesiog ėjo. Šūvis į jį buvo paleistas nuo pastato stogo.

Genadijus - trečioji Baltarusijos pareigūnų auka, prasidėjus protesto akcijoms po prezidento rinkimų.

Šaltinis respublika.lt

Turite savo nuomone, (už ar, prieš) komentarą pasidalinkite su mumis, prisijunkite, rašykite bloge / kategorija skaitytojo nuomone.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
29.09.2020 laikas 15:35 A Network Of Lakes Containing Liquid Water Discovered On Mars
A network of lakes containing liquid water is hidden under ice at the south pole of a neighboring planet. Prior to new observations, astronomers believed that there was only a large salt lake on Mars. Now, it may be possible to find common life forms on the neighboring planet....

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 15:17 The Vinoy Hotel: Haunted History And Shadow Entities

There are a few wonderful hotels on the Gulf Coast that deserve attention, not only for the opulence they afford to their guests, whether across the nation or the world, Florida can boast of some of the very best places of hospitality that should not go unnoticed.

...

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 15:17 Leading NASA Scientist Who Assured The Existence Of Life After Death
The concept of life after death or the afterlife is often brought up in a religious aspect, but now even scientists weigh in on whether or not one of the biggest mysteries of life exists. NASA rocket engineer Wernher von Braun said that the afterlife exists, and science can prove it....

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 15:07 The Bizarre Story Of The Curse Of Basano Vase

This fancy little vessel (see photo below); made of carved silver during the latter half of the 15th century, is the object of Italian folklore that continues to frighten and inspire.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 10:24 Varškės pyragas be kiaušinių
Viena mano draugė paklausė, o kodėl tu šį varškės pyragą gamini be kiaušinių, juk vist tiek veganišku jis dėl to netaps, nes yra naudojama varškė. Galiu tik pasakyti, kad jis tiesiog čia nereikalingas, net be jo gaunasi viskas puikiai. Pamėginkite ir įsitikinsite....

Skaityti daugiau