Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Kodėl reikia mulčiuoti avietes

Mulčiavimas - tai ne tik būdas užkirsti kelią piktžolių atsiradimui avietėse, nors ir padeda gerokai sumažinti jų skaičių. Todėl aviečių krūmai iš dirvožemio gauna daugiau naudingų medžiagų.

Tačiau svarbiausia, kad šiaudų, šieno ar pjuvenų sluoksnis padeda apsaugoti dirvožemį šaknų zonoje ir taip apsaugo šaknis nuo perkaitimo. Apskritai, sodininkų teigimu, mulčias yra būtinas dirvožemio temperatūros pusiausvyrai palaikyti.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad avietės labai mėgsta drėgmę. Ir būtent mulčias neleidžia jai anksti išgaruoti.

Aviečių mulčiavimas: ką geriau naudoti

Geriausiu variantu laikomas šienas, šiaudai, žievė, kompostas ir net tos pačios išrautos piktžolės (tik įsitikinkite, kad ant jų nebuvo sėklų).

Mulčią paskleiskite nedideliu atstumu nuo kamienų, kad nekiltų problemų dėl stiebų ir šaknų. Geriausia, jei mulčio sluoksnis yra 5-10 cm.

Tačiau sodininkai nerekomenduoja naudoti medžiagų, kurios trukdo orui patekti į dirvą ir šaknis.

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
12.09.2020 laikas 10:54 Burokėlių bėdos: kaip atpažinti ir jų išvengti?
Šiais metais ne iš vieno daržininko teko girdėti, kad prastai auga burokėliai. Kas nutiko? Ar tiesiog „ne burokėlių metai“, ar vis dėlto tai lemia mūsų pačių klaidos?

Skaityti daugiau

12.03.2022 laikas 19:58 Apie pankolines kinmėtes
Noriu priminti, kad kalba eina ne apie gamtinius anyžinius lofantus (Lamiaceae), o apie pankolines kinmėtes, kurias patobulino mokslininkai selekcininkai.

Skaityti daugiau

17.05.2020 laikas 10:58 Varnalėšos Nauda Ir Liaudies Receptai
Varnalėša - astrinių (Asteraceae) šeimos augalų gentis. Tai dvimečiai augalai su šakotais stiebais ir ištisiniais tamsiai žaliais iki 45 cm dydžio lapais, rutuliškais, daugiažiedžiais, susitelkusiais kekėse graižais, kabliškai užsilenkusiomis skraistlapių viršūnėmis....

Skaityti daugiau

05.05.2022 laikas 13:11 Kodėl sodindami bulves turėtumėte naudoti pelenus

Daugelis sodininkų jau pradėjo pavasario darbus, o kai kurie jų jau pradėjo sėti ar sodinti. Trąšų kainos parduotuvėse vis labiau kyla, todėl sodininkai ieško galimybių naudoti natūralias trąšas, kurias galima pasigaminti namų sąlygomis.

...

Skaityti daugiau

13.04.2021 laikas 22:24 Ramunėlė Ir Jos Gydomosios Savybės

Žodžio “ramunė” etimologija kilusi iš Senovės Romos. Iš lotynų kalbos išvertus romanus, reiškia romėnas. Šiuo laikotarpiu vaistažolė ramunėlė, oficialiai medicinos pripažinta daugiau negu 25 pasaulio šalyse.

...

Skaityti daugiau