Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Kodėl reikia mulčiuoti avietes

Mulčiavimas - tai ne tik būdas užkirsti kelią piktžolių atsiradimui avietėse, nors ir padeda gerokai sumažinti jų skaičių. Todėl aviečių krūmai iš dirvožemio gauna daugiau naudingų medžiagų.

Tačiau svarbiausia, kad šiaudų, šieno ar pjuvenų sluoksnis padeda apsaugoti dirvožemį šaknų zonoje ir taip apsaugo šaknis nuo perkaitimo. Apskritai, sodininkų teigimu, mulčias yra būtinas dirvožemio temperatūros pusiausvyrai palaikyti.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad avietės labai mėgsta drėgmę. Ir būtent mulčias neleidžia jai anksti išgaruoti.

Aviečių mulčiavimas: ką geriau naudoti

Geriausiu variantu laikomas šienas, šiaudai, žievė, kompostas ir net tos pačios išrautos piktžolės (tik įsitikinkite, kad ant jų nebuvo sėklų).

Mulčią paskleiskite nedideliu atstumu nuo kamienų, kad nekiltų problemų dėl stiebų ir šaknų. Geriausia, jei mulčio sluoksnis yra 5-10 cm.

Tačiau sodininkai nerekomenduoja naudoti medžiagų, kurios trukdo orui patekti į dirvą ir šaknis.

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-11-14 laikas 10:49 Vynuogyninkystė. Nuo ko pradėti?

Šį sezoną vynmedžių augintojus pasiekė gera žinia – Lietuva tapo oficialia šias uogas auginančia šalimi. Tai atvėrė galimybę registruoti vynuogynus ir gauti ES paramą (iki šiol vynuogininkystė Lietuvoje nebuvo remiama).

...

Skaityti daugiau

2023-05-21 laikas 19:41 Agurkų laistymas, kad jie augtų kaip ant mielių: patyrusio sodininko paslaptis
Gerą agurkų derlių galima užauginti tik tinkamai prižiūrint. Svarbu nepraleisti nė vieno vystymosi etapo. Tinkamas daigų sodinimas ir laistymas ypač svarbus pradžioje.

Skaityti daugiau

2022-07-31 laikas 08:57 Siauralapis gaurometis ir jo nauda

Šis žolinis augalas žydi vasarą (birželio – rugsėjo mėn), sėklos subręsta rugpjūčio – spalio mėnesiais. Augalas dauginasi dviem būdais – sėklomis ir šakniastiebiais. Šis vaistinis augalas labai populiarus liaudies medicinoje.

...

Skaityti daugiau

2020-12-26 laikas 17:41 Čiobreliai (Thymus). Liaudies Medicinos Receptai Su Čiobreliais
Čiobreliai, kaip ir bazilikai, kulinarijoje vartojami prieskoniniai augalai. Čiobreliais efektyvu gydyti uždegimines burnos ir gerklės bei viršutiniųjų kvėpavimo takų ligas. Čiobrelių preparatai padeda atsikosėti. Sergantiems peršalimo ligomis naudinga gerklę skalauti čiobrelių arbata ar nuoviru....

Skaityti daugiau

2023-05-21 laikas 20:03 Kaip maitinti česnakus, kad jie nepradėtų gelsti ir užaugtų dideli kaip kumštis
Daržininkai dažnai skundžiasi, kad česnakai gelsta, o jų galvutės auga vangiai ir nepriauga masės. Šios dažnai pasitaikančios problemos galima išvengti augalus maitinant tinkamomis maistinėmis medžiagomis.

Skaityti daugiau