Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Kodėl reikia mulčiuoti avietes

Mulčiavimas - tai ne tik būdas užkirsti kelią piktžolių atsiradimui avietėse, nors ir padeda gerokai sumažinti jų skaičių. Todėl aviečių krūmai iš dirvožemio gauna daugiau naudingų medžiagų.

Tačiau svarbiausia, kad šiaudų, šieno ar pjuvenų sluoksnis padeda apsaugoti dirvožemį šaknų zonoje ir taip apsaugo šaknis nuo perkaitimo. Apskritai, sodininkų teigimu, mulčias yra būtinas dirvožemio temperatūros pusiausvyrai palaikyti.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad avietės labai mėgsta drėgmę. Ir būtent mulčias neleidžia jai anksti išgaruoti.

Aviečių mulčiavimas: ką geriau naudoti

Geriausiu variantu laikomas šienas, šiaudai, žievė, kompostas ir net tos pačios išrautos piktžolės (tik įsitikinkite, kad ant jų nebuvo sėklų).

Mulčią paskleiskite nedideliu atstumu nuo kamienų, kad nekiltų problemų dėl stiebų ir šaknų. Geriausia, jei mulčio sluoksnis yra 5-10 cm.

Tačiau sodininkai nerekomenduoja naudoti medžiagų, kurios trukdo orui patekti į dirvą ir šaknis.

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.07.2020 laikas 20:06 Vertingas Moliūgas. Naudokite, kaip maistą ir vaistą

Kartą teko užsukti pas kaimyną į sandėliuką rūsyje. Ten lentynose gulėjo prikrauta nemažai moliūgų. Pajuokavome, kad geras moliūgų derlius buvo, dabar visą žiemą nereikės jokių laisvinamųjų vaistų. Po riebios vakarienės pavalgys moliūgo deserto ir žarnynas veiks kaip laikrodis.

...

Skaityti daugiau

12.07.2024 laikas 19:42 Pomidorai blogai perneša karščius. Ką daryti?

Pomidorai gerai auga ryškioje saulėje ir šiltoje temperatūroje. Tačiau kai temperatūra tampa per aukšta, o saulė - per stipri, augalai pradeda išgyvenimo režimą.

Skaityti daugiau

16.04.2023 laikas 14:53 Su šiomis trąšomis braškės priblokš jūsų derlių: išsamios instrukcijos
Kad uogos būtų didelės ir skanios, krūmus reikia tręšti bent tris kartus per metus. Tinkamai prižiūrimos braškės duos gerą derlių. Kad gautumėte dideles, skanias uogas, krūmus reikėtų tręšti bent tris kartus per metus. NPK trąšas – azotą, fosforą, kalį...

Skaityti daugiau

17.07.2023 laikas 21:52 Pakeičiau tik vieną dalyką ir dabar visi manęs klausia, kokia mano rožių paslaptis

Galvojate, ką sodinti šalia savo rožių? Nepalikite kaimynystės atsitiktinumui. Atminkite, kad kai kurie augalai gali skatinti rožių vystymąsi, o kai kurie - jį stabdyti. Pasakysime, kokia kaimynystė geriausiai tinka rožėms.

...

Skaityti daugiau

12.03.2019 laikas 07:30 Erškėtuogių sėklų aliejus

Šį aliejų rekomenduojame: brandžiai, vystančiai, pavargusiai, sausai odai; kaklo ir krūtinės odai stangrinti; saulėje nudegusiai ar nušalusiai odai prižiūrėti; randuotai odai; nėščiųjų odai strijų atsiradimo profilaktikai; sudirgusiai odai po depiliacijos ar skutimosi; dermatito, egzemos ir psori...

Skaityti daugiau