Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodininkystės Patarimai Pradedantiesiems » Sodas

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Kodėl reikia mulčiuoti avietes

Mulčiavimas - tai ne tik būdas užkirsti kelią piktžolių atsiradimui avietėse, nors ir padeda gerokai sumažinti jų skaičių. Todėl aviečių krūmai iš dirvožemio gauna daugiau naudingų medžiagų.

Tačiau svarbiausia, kad šiaudų, šieno ar pjuvenų sluoksnis padeda apsaugoti dirvožemį šaknų zonoje ir taip apsaugo šaknis nuo perkaitimo. Apskritai, sodininkų teigimu, mulčias yra būtinas dirvožemio temperatūros pusiausvyrai palaikyti.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad avietės labai mėgsta drėgmę. Ir būtent mulčias neleidžia jai anksti išgaruoti.

Aviečių mulčiavimas: ką geriau naudoti

Geriausiu variantu laikomas šienas, šiaudai, žievė, kompostas ir net tos pačios išrautos piktžolės (tik įsitikinkite, kad ant jų nebuvo sėklų).

Mulčią paskleiskite nedideliu atstumu nuo kamienų, kad nekiltų problemų dėl stiebų ir šaknų. Geriausia, jei mulčio sluoksnis yra 5-10 cm.

Tačiau sodininkai nerekomenduoja naudoti medžiagų, kurios trukdo orui patekti į dirvą ir šaknis.

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
2022-11-12 laikas 13:33 Ką turi žinoti mėsinių galvijų, avių ir ožkų augintojai

Nors Lietuva ir apsirūpina galvijiena, tačiau aukščiausios kokybės mėsos trūksta. Todėl ateinantį finansinį laikotarpį galvijininkystės sektoriui remti numatytas intervencinių priemonių komplektas (susietoji pajamų parama, ekoschemos, rizikos valdymo bei kaimo plėtros priemonės), orientuotas...

Skaityti daugiau

2020-05-24 laikas 16:40 Juodasis beržo grybas (Inonotus obliquus) ir juodgrybio džiovinimas

Ką vertėtų žinoti apie juodgrybio naudojimą? Luo senų laikų juodojo beržo grybo arbata ir nuovirai vartojami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti, prieš piktybinius auglius (vėžį), stabdo uždegimus, mažina arterini ir veninį kraujo spaudimą, gliukozės kiekį kraujo plazmoje (vidinės gry...

Skaityti daugiau

2020-06-01 laikas 18:42 Didžioji dilgėlė (Urtica dioica) Ir vaistažolių nauda
Medicinos istorijoje dilgėlė yra labai įdomi todėl, kad ji gydymui buvo naudojama labai netradicine forma. Norėdami išsigydyti odos ligas, artritą, žmonės pliekdavo save su dilgėle. didžioji dilgėlė, dilgėlių nauda, dilgėlių pašalinis poveikis, dilgėlių gerosios savybės, koks dilgėlių poveikis orga...

Skaityti daugiau

2022-08-18 laikas 14:48 Keli būdai, kaip tinkamai laikyti bulves, kad jos nesudygtų ir nesugestų
Vasaros pabaigoje ateina bulvių derliaus nuėmimo metas, todėl ilgalaikio sandėliavimo klausimas tampa kaip niekada aktualus.

Skaityti daugiau

2024-03-07 laikas 09:25 Kada sodinti ridikėlius į atvirą dirvą pagal 2024 m. Mėnulio kalendorių?

Ridikėliai auga greitai, praėjus tiesiog mėnesiui po sėjos jau galima nuimti derlių. Be to, tai šalčiui atspari kultūra, sėklos dygsta esant 2 - 3 °C dirvos temperatūrai, daigai pakenčia šalčius iki -2 - 3 °C. Ridikėliai turi tokį ribojantį veiksnį kaip dienos šviesos trukmė.

...

Skaityti daugiau