Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Sodas

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kiekvienas sodininkas žino, kad be tręšimo, genėjimo, laistymo labai sunku užauginti gausų aviečių derlių. Be to, nereikėtų pamiršti apie mulčiavimą. Jis taip pat labai svarbus.

Kodėl reikia mulčiuoti avietes

Mulčiavimas - tai ne tik būdas užkirsti kelią piktžolių atsiradimui avietėse, nors ir padeda gerokai sumažinti jų skaičių. Todėl aviečių krūmai iš dirvožemio gauna daugiau naudingų medžiagų.

Tačiau svarbiausia, kad šiaudų, šieno ar pjuvenų sluoksnis padeda apsaugoti dirvožemį šaknų zonoje ir taip apsaugo šaknis nuo perkaitimo. Apskritai, sodininkų teigimu, mulčias yra būtinas dirvožemio temperatūros pusiausvyrai palaikyti.

Be to, reikėtų nepamiršti, kad avietės labai mėgsta drėgmę. Ir būtent mulčias neleidžia jai anksti išgaruoti.

Aviečių mulčiavimas: ką geriau naudoti

Geriausiu variantu laikomas šienas, šiaudai, žievė, kompostas ir net tos pačios išrautos piktžolės (tik įsitikinkite, kad ant jų nebuvo sėklų).

Mulčią paskleiskite nedideliu atstumu nuo kamienų, kad nekiltų problemų dėl stiebų ir šaknų. Geriausia, jei mulčio sluoksnis yra 5-10 cm.

Tačiau sodininkai nerekomenduoja naudoti medžiagų, kurios trukdo orui patekti į dirvą ir šaknis.

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?

Kaip tinkamai prižiūrėti avietyną?


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.06.2021 laikas 16:41 Paprastosios Jonažolės (Hypericum) Rinkime Birželio Mėnesį
Paprastosios jonažolės žydi nuo birželio mėnesio iki rudens. Paprastųjų jonažolių reikia rinkti stiebus su žiedynais. Šiuose augaluose gausu rauginių medžiagų, nikotino rūgšties, karotino, vitaminų C ir PP, K, eterinių aliejų ir kt....

Skaityti daugiau

24.04.2019 laikas 14:22 Lauramedžių vaisių aliejus

Lauramedžių aliejus yra ryškiai žalios spalvos, tirštos, tepalo konsistencijos, aromatingas, specifinio, aštroko, šiek tiek laurų lapams būdingo kvapo. Lėtai, bet gerai įsigeria, nepalikdamas riebumo jausmo.

...

Skaityti daugiau

19.01.2025 laikas 11:44 Kaip sėkmingai įsišaknyti alavijo ūglius namuose?
Alavijas, žinomas dėl savo gydomųjų savybių ir dekoratyvinio grožio, yra populiarus pasirinkimas tarp kambarinų augalų. Šis augalas ne tik puošia namus, bet ir teikia daugybę naudos sveikatai. Jei turite alavijo ūglį ir norite jį įsišaknyti, šis straipsnis padės jums žingsnis po žingsnio, kad galėtu...

Skaityti daugiau

27.10.2020 laikas 19:49 Naudingos Gydomosios Uogos Juodavaisės Aronijos
Juodavaisių aronijų uogose labai daug kalio, jodo bei fluoro, boro, molibdeno, B grupės vitaminų, vitaminų C, E, K ir P. Juodavaisių aronijų uogos stiprina kraujagysles, profilaktiškai apsaugo nuo širdies ir kraujotakos sistemos ligų. Šios uogos normalizuoja skydliaukės veiklą, stabdo organizmo senė...

Skaityti daugiau

06.04.2021 laikas 07:24 Vitaminas D: Nauda Ir Svarba Sveikatai
Vitaminai yra labai svarbūs ir reikšmingi vaiko ir suaugusiojo organizmui. Svarbiausių vitaminų stoka gali sutrikdyti nervų, širdies, kraujagyslių, virškinimo, endokrininės sistemų (skydliaukės), kraujodaros ir kitų organų bei sistemų veiklą. Beveik visų vitaminų, išskyrus, tirpių riebaluose (A, D, ...

Skaityti daugiau