Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai – Patiekalai » 2018 » Rugpjūčio » 21

Vaistažolių mišiniai žaizdoms gydyti

• Žaizdų, įsipjovimų ir patemptų sausgyslių ant rankos gijimui, kraujo apytakai gerinti reikia užrišti ant riešo raudoną vilnos siūlą.

• Tarkuotų žalių obuolių košelė gydomi nudegimai, nušalimai ir opos.

• Salierų lapų arba šaknų vandeniniu antpilu apiplaunamos pūlingos žaizdos ir opos, kad geriau gytų. Šiam tikslui galima naudoti ir sutrintų šviežių salierų lapų kompresus arba iš trintų lapų ir riebalų (aliejaus, sviesto) padarytą tepalą.

• Rekomenduojama 4 kartus per dieną žaizdas tepti gysločio sultimis.

• Rekomenduojama 2 kartus per dieną dėti ant žaizdų tvarstį, suvilgytą šviežiuose svogūno sultyse.

• Pūliniams, užkrėstoms žaizdoms, nudegimams gydyti rekomenduojama aprišti tas vietas medumi pateptu tvarsčiu.

• Pūlingoms žaizdoms gydyti padeda varnalėšų lapų nuoviras arba varnalėšų lapai virti piene. Kompresą arba tvarstį reikia keisti kas 2 val.

• Prie žaizdų rekomenduojama dėti viršutinę (geltoną) pušies žievės plėvelę (kitame šaltinyje nurodoma, kad ją reikia sudrėkinti vandeniu arba ligonio seilėmis). Ją keisti kas 3 val.

• Prie pūliuojančių žaizdų rekomenduojama 2 kartus per dieną dėti alyvų lapus.

• Prie pūliuojančių žaizdų reikia dėti šviežius arba troškintus žemuogės lapus. Juos keisti ne rečiau kaip kas 3 val.

• Prie negyjančių žaizdų rekomenduojama dėti sugrūstų gysločio lapų tvarsčius. Juos keisti kas 2 val.

• Prie kraujuojančių žaizdų rekomenduojama dėti jaunų putino šakelių sugrūstos žievės (dezinfekcijai žievę nuplikyti verdančiu vandeniu) arba sugrūstų putino uogų tvarsčius. Juos keisti kas 3 val.

• Prie šviežios žaizdos sultinga puse rekomenduojama pridėti uosio žievę. Žievę reikia keisti 2-3 kartus per dieną.

• Perpjauti alijošiaus lapo gabalėlį ir nupjauta puse pridėti vieną iš puselių prie žaizdos ar įpjovimo. Po 5-6 valandų žaizda užsitrauks.

• Paimti 100 g aliejaus, 8 g geltono vaško, 5 g balto vaško, 20 g pušies dervos (kanifolijos), 1 g smilkalų, vieną valgomąjį šaukštą nesūdyto šviežio sviesto. Jeigu kanifolija ir smilkalai yra gabalėlių pavidalo, juos reikia sutrinti į miltelius. Viską sudėti į puodą ir virti 10 minučių. Visą laiką maišyti ir nugriebti paviršiuje susidariusias putas. Mišinį sudėti į stiklainį. Ploną jo sluoksnį užtepti ant marlės ar skudurėlio ir dėti prie žaizdos ar įpjovimo. Tepalas išgydo netgi labai senas ir apleistas žaizdas ir įpjovimus. Tvarsčius keisti kas 4 valandas.

• Paimti 1 valgomąjį šaukštą ožkos ar avies taukų ir 1/2 valgomojo šaukšto druskos, įberti 1 valgomąjį šaukštą smulkiai supjaustyto seno svogūno, sumaišyti ir sutrinti beveik į miltelius. Tepalą dėti į žaizdos vidų ir patepti žaizdos kraštus. Po to aprišti ir laikyti 24 val. Pirmą kartą šia priemone suteptus žaizdą ligonis pajus gana didelį skausmą, nes vaistai pradės skverbtis į žaizdą ir traukti iš jos nešvarumus. Uždėjus vaistus antrą ir trečią kartą skausmas sumažės, o po ketvirto ir penkto karto jis visiškai nurims ir žaizda užgis.

• Nudegimai, žaizdos gydomos tepalu, pagamintu iš 100 gr. eglės sakų, vidinių kiaulės taukų ir vaško. Viską sumaišius išvirti, žaizdą nuplauti kalkiniu vandeniu (1 šaukštas negesintų kalkių ir 1 litras vandens), po to uždėti tvarstį su pagamintu tepalu.

• Nudegimai, opos ir žaizdos gydomos paprastosios jonažolės nuoviru. 1 valgomąjį šaukštą išdžiuvusių jonažolių užplikyti stikline verdančio vandens ir virinti 10 min. arba 2 val. laikyti termose. 2 kartus per dieną dėti suvilgytus nuoviru tvarsčius. Jeigu nudegė gerklė, reikia gerti riebų skystį arba sumaišytą su žalio kiaušinio baltymu vandenį.

• Morkos skatina odos gijimą ir atsinaujinimą, tarkuotų morkų košelę suvyniokite į marlę ir dėkite ant sunkiai gyjančių, pūliuojančių žaizdų, nušalimo ar nudegimo vietų, paskui jas apriškite.

• Ilgai negyjančias žaizdas ir nudegimus veiksmingai gydo jonažolių aliejus. Jis gaminamas taip: sumaišyti 1 litrą aliejaus, 0,5 litro baltojo vyno ir 500 g šviežių jonažolės žiedų su lapais, laikyti 3 dienas. Vynas išgarinamas 2 val. laikant ant silpnos ugnies. Jonažolės aliejaus tvarsčius dienos bėgyje reikia keisti kas 2 val.

• Geriausiomis priemonėmis gydant žaizdas laikomi dilgėlių kompresai ir antpilai. Prikimšti į butelį beveik iki pat viršaus šviežių dilgėlių lapų, užpilti spiritu, užkimšti/užsukti kamščiu ir laikyti saulėje 2 savaites (saulės spinduliai didina trauktinės gydomąjį poveikį). Prieš dedant kompresą, žaizdą reikia išplauti. Kompresai keičiami kas 3 val.

• Esant negyjančioms žaizdoms, vartojamos šviežios kraujažolių sultys su medumi (pagal skonį) po 3 arbatinius šaukštelius per dieną.

• Švariai nuplauti gervuogės lapus, užpilti verdančiu vandeniu ir tuoj pat iš vandens ištraukti. Suminkštėjusius lapus dėti ant pūlingų žaizdų, opų, egzemų, dedervinių. Po 2 val. kompresą pakeisti.

• Švariai nuplautas katuogės uogas ir vainiklapius sugrūsti į košelę. Į ją pridėti vaistinės medetkos susmulkintų žiedų miltelių. Košele tepti sutinimus, sumušimus ir žaizdeles.

• Ant žaizdos rekomenduojama dėti tvarstį su susmulkintais paprastojo klevo lapais. Tvarstį keisti kas 2 val.

• Ant silpnos ugnies užvirinti 2 dalis alyvuogių aliejaus ir 1 dalį bičių vaško, atvėsinti ir įdėti į stiklainį. Šio tepalo tvarsčius dėti 2 kartus per dieną, prieš tai išvalius žaizdą vandenilio peroksidu.

• Ant pūlinių žaizdų ir opų, nudegimų, dėti kopūstų lapų košeles, sumaišytas su kiaušinių baltymais.

• Ant pažeistų vietų dėti šviežius kopūstų lapus arba tarkuotas morkas. Keisti (dienos metu) kas 2 val.

• 3 valgomuosius šaukštus beržo pumpurų užpilti 0,5 litru degtinės, palaikyti 10-15 dienų tamsioje ir šiltoje vietoje. Naudojama gydant pragulas, sunkiai gyjančias žaizdas; įtrynimui nuo reumato.

• 2 valgomuosius šaukštus tuopos pumpurų užpilti stikline degtinės. Palaikyti tamsioje vietoje 2 savaites, retkarčiais sukratant. Spiritiniu antpilu tepti išorines žaizdas 3-4 kartus per dieną.

• 2 valgomuosius šaukštus tuopos pumpurų užpilti stikline degtinės. Palaikyti tamsioje vietoje 2 savaites, retkarčiais sukratant. Spiritiniu antpilu tepti išorines žaizdas 3-4 kartus per dieną.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
21.04.2024 laikas 11:58 Receptai – Patiekalai Švelnus, purus rabarbarų ir obuolių pyragas
Šis variantas toks paprastas, kad jį tikrai pagaminti net ir virtuvės naujokas. O galutinis rezultatas tikrai geras. Kiekvienas gabaliukas prie kavos susivalgo su didžiule šypsena. Pamėginkite!

Skaityti daugiau

21.04.2024 laikas 11:09 Receptai – Patiekalai Žirnienė su mėsos kukuliais, kurią visi girią!

Šiandien parodysiu Jums labai paprastą, bet itin skanią žirnių sriubą (kaip mano močiutė vadindavo - žirnienę) su mėsos kukuliais, bulvėmis ir morkomis. Ilgiausia proceso dalis, tai išmirkyti žirnius per naktį, kad jie greitai ...

Skaityti daugiau

19.04.2024 laikas 07:03 Receptai – Patiekalai Pilno grūdo avižinių dribsnių ir razinų sausainiai
Labai paprastai pagaminami, bet be galo gardūs sausainiai. Jeigu Jūs esate iš tų, kuriems razinos galėtų išvis neegzistuoti, tada naudokite džiovintas spanguoles arba kitas džiovintas mėgstamas uogas. Avižinių dribsnių bei razinų ...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau