Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » » 2019 » Gruodžio » 8

Vilniuje Įamžintas Garsaus Antropologo Gintauto Česnio Atminimas

Minint VU Medicinos fakulteto 238-ajį gimtadienį pagerbtas garsaus Lietuvos mokslininko, antropologo prof. Gintauto Česnio atminimas. Jo garbei Medicinos fakultete atidengta atminimo lenta – bareljefas, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Vilniuje Įamžintas Garsaus Antropologo Gintauto Česnio Atminimas

©Paranormal.lt fotomontažas

G. Česnys vadinamas vienu iškiliausių Lietuvos žmonių ir vertinamas dėl savo mokslinės bei visuomeninės veiklos, buvo aktyvus šalies patriotas. Lietuvos mokslų akademijos narys, ilgametis VU Medicinos fakulteto dekanas išugdė ne vieną šiandien daug pasiekusių šalies gydytojų kartą. G. Česnys buvo vienas iš Vilniuje, šalia Vyriausybės rūmų stovinčio paminklo Vincui Kudirkai iniciatorių – jis įsteigė labdaros ir paramos fondą V.Kudirkos vardui įamžinti bei surinko paminklo pastatymui reikalingas lėšas.

„Malonu pasveikinti garbingą mokslo ir žmoniškumo įstaigą bei kartu prisiminti labai orų žmogų, kuris čia yra dirbęs visiems mums, visai mūsų šaliai, – kalbėjo prof. Vytautas Landsbergis. – Kaip dažnai mūsų istorijoje būtent gydytojai dirbo ir dirba daug platesnį humanišką ir patriotinį darbą, nei tai leidžia tiesioginė profesija“. Jis prisiminė Gintautą Česnį, kaip iškilų, Lietuvai ir jos žmonėms atsidavusį žmogų, idealistą, visada turėjusį tikslą ir siekusį, kad jis būtų įgyvendintas.

„1970-tieji, Vilniaus universiteto Medicinos fakultetas. Didžioji auditorija ūžia. Į pirmakursių medikų paskaitą įžengia jaunas vyriškis – ir visi nuščiūva. Gintautas Česnys, anatomijos dėstytojas, „kirvis“, apie kurį sklido legendos tarp visų būsimų medikų, mano kurso kuratorius. Jis ištarė pirmuosius žodžius ir pavergė auditoriją, o man tapo dvasiniu viso gyvenimo vadovu“, – prieš 10 metų anapilin iškeliavusį profesorių prisiminė jo mokinys, garsus mikrochirurgas Kęstutis Vitkus, kurio iniciatyva ir lėšomis įrengtas bareljefas.

Prof. G. Česnio brolis Antanas Česnys prisiminė, koks atsidavęs buvo profesorius medicinos mokslui. „Sveikindamas mūsų žymųjį Medicinos fakultetą, vieną seniausių Universitete, gražaus gimtadienio proga, noriu padėkoti Fakulteto vadovybei už tai, kad į savo gimtuosius, antruosius namus sugrįžo visą savo gyvenimą Universitetui ir mokslui paskyręs mano brolis – Gintautas Česnys“.

Vilnius, Gintautas Česnys, pranešimas spaudai

©Organizatorių nuotr.

Fakultetui dovanotą bareljefą sukūrė skulptorius Romualdas Karpavičius.

Anatomas ir antropoloas, habilituotas biomedicinos mokslų daktaras prof. Gintautas Česnys gimė 1940-aisiais Raseiniuose, o mirė – 2009-aisiais Vilniuje, eidamas 70-uosius gyvenimo metus.

Nuotr. aut. Arminas Šalkauskas

Čia galite rašyti savo nutikimą, istoriją, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
19.01.2020 laikas 12:57 Traškūs svogūnų žiedai
Dubenyje miltus sumaišykite su visais prieskoniais ir kukurūzų krakmolu. Į birius produktus įmuškite kiaušinį, įpilkite pieną ir išmaišykite iki vientisos tirštos tešlos. Skanaus!

Skaityti daugiau

15.01.2020 laikas 19:45 Naujas Receptas: Vaisių Ir Riešutų Duona
Kol kepa pyragas, paruoškite užpilą. Dubenėlyje išmaišykite cukraus pudrą su vanilės ekstraktu, tarkuota apelsino žievele ir apelsinų sultimis. Užipilą tolygiai paskirstykite ant iškepto pyrago viršaus ir pabarstykite kepintomis pistacijomis....

Skaityti daugiau

12.01.2020 laikas 12:53 Sūrio Tortas Savaitgaliui
Į virimo puodą suberkite cukrų, supilkite citrinos sultis ir pakaitinkite ant vidutinio karščio, kol cukrus taps šviesiai rudos spalvos. Supilkite jį į maždaug 23 centimetrų skersmens torto. Tolygiai paskirstykite po visą dugną....

Skaityti daugiau

12.01.2020 laikas 12:53 Naujasis „Land Rover Defender“ - kuo jis toks ypatingas?
Dar net nepasirodęs prekyboje, naujasis „Land Rover Defender“ jau tapo legenda – buvo nufilmuotas naujausiame filme apie Jamesą Bondą ir tapo „Lego Technic“ rinkiniu, kurį nusipirkusiems vaikams nuo 11 iki 100 metų tenka nelengva užduotis sukonstruoti visureigį iš 2573 detalių. Tačiau šlovės našta n...

Skaityti daugiau

11.01.2020 laikas 22:18 Trijų ingredientų tortas be kepimo ir maišytuvo

Šio pyrago sluoksniai kepami tiesiai ant keptuvės, tai daug laiko neužima. Kiekvieną sluoksnį būtina kepti keletą minučių iš abiejų pusių, kol kepamas vienas sluoksnis galite paruošti iš tešlos kitą. Taigi, norint paruošti visus 8 sluoksnius, jums prireiks tik 15-20 minučių. Galite papuošti, bet ...

Skaityti daugiau