Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Vasario » 9

Išsiskyrę tėvai nesutaria dėl vaiko skiepijimo. Ką daryti?

Išsiskyrę tėvai nesutaria dėl vaiko skiepijimo. Ką daryti?

„Vakaro žinios" jau rašė apie tai, kad nepilnamečių vakcinacija be jų tėvų ar globėjų žinios išeina už teisėtumo ribos. Gerokai sudėtingesne situacija tampa, kuomet išsiskiria vienodas teises ir pareigas turinčių vaiko tėvų požiūris į skiepijimą. Vaikų gerovę turinčios užtikrinti institucijos tėveliams rekomenduoja pamėginti rasti abiems pusėms priimtiną sprendimą. Nors abejotina, ar į tokias rekomendacijas, nesant numatytoms jokioms atsakomybėms, kas nors atsižvelgs.

Skiepijo mamai nežinant

Į redakciją kreipėsi pajūrio gyventoja Giedrė, kuri atvirai, nieko neslėpdama, pasidalijo savo rūpesčiais.

„Mūsų situacija tokia - su buvusiu vyru turime 6 metų sūnų. Mudu su vaiku gyvename Palangoje. Buvęs vyras, gyvenantis Aukštadvaryje, vaiko visai neaugino. Jam teismas nustatė lankymo grafiką kas antrą savaitgalį, tad visi kasdieniai rūpesčiai ir vaiko sveikatos klausimai teko man.

Nepaisant to, kad nuolatinis rūpinimasis mudviejų vaiku gulė ant mano pečių, buvęs sutuoktinis ne tik nuolat keldavo konfliktines situacijas, bet ir užsiėmė saviveikla. Per šv. Kalėdas be mano žinios ir pritarimo, pasinaudodamas tuo, jog vaikas svečiavosi pas jį, nuvežė jį paskiepyti. Po šito dar nurodė sūnui nieko man nepasakoti, nes esą tuomet „mama žliumbs".

Aš apie vaiko gautą skiepą sužinojau tik prisijungusi prie e.sveikatos. Pamačiusi įrašą, kreipiausi į teisininkus ir į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybą. Teisininkai tesugebėjo atsakyti, kad abiejų tėvų teisės yra vienodos, Tarnyba perspėjo tėtį, kad tokius klausimus privalu derinti su mama.

Deja, atvykęs pasiimti sūnaus po švenčių, jis iškart nuskubėjo į skiepijimo punktą. Šį apsilankymą jis ne tik nuo manęs nuslėpė, bet ir liepė sūnui meluoti Klaipėdos jūrininkų ligoninės personalui, kad esą su mama skiepas suderintas. Vėliau paklaustas bandė tą neigti, bet visi įrašai e.sveikatoje yra.

Neslėpsiu, man ši situacija labai nemaloni - aš vaiką auginu, juo rūpinuosi, slaugau, kai serga, o čia porai dienų apsireiškęs tėvelis pradeda savivaliauti. Ir, kas dar liūdniau, jam už tai nėra numatyta jokia atsakomybė.

Mano atveju jau nieko pakeisti nepavyks, bet labai norėčiau, kad paviešintumėt mano istoriją. Tikiu, kad yra ir daugiau mamų, kurios gali susidurti su tokia situacija, tad gal bent joms pasiseks geriau...".

Kadangi, kaip buvo minėta, tėvų ne tik pareigos, bet ir teisės yra vienodos, o šiuo atveju galima įžvelgti vaiką auginančios mamos teisių pažeidimą, buvo paprašyta atsakingų institucijų komentaro.

Žadama reaguoti, bet savaip

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovė Alina Žilinaitė pabrėžė, kad vaiko skiepijimo klausimą tėveliai turėtų spręsti bendrai.

„Šį sprendimą tėvai turėtų priimti išklausę vaiką, įvertinę jo sveikatos būklę, galimą kontaktavimą su kitais žmonėmis ir užsikrėtimo bei viruso platinimo riziką. Nerandant bendro sprendimo vertėtų pasitarti su šeimos gydytoju, kuris padės priimti konkrečiam vaikui tinkamiausią sprendimą", - galimą krizinės komunikacijos variantą pasiūlė tarnybos atstovė. Tik mažai tikėtina, kad nesutariantys tėvai šiuo patarimu pasinaudos, nes, ką patvirtino ir A.Žilinaitė, norint vaiką paskiepyti užtenka vieno iš tėvų sutikimo.

Taip pat abstrakčiai buvo pažadėta, kad į galimus vaikų teisių pažeidimus bus reaguojama.

„Jeigu bus gautas pranešimas, kad tėvai pažeidė vaiko teisę į gydymą ir ligų prevenciją, į jį bus reaguojama nustatyta tvarka. Bus vykstama į šeimą, kalbamasi su tėvais, išklausoma vaiko nuomonė.

Jeigu nutiktų taip, kad vaiko sveikata sutriktų, kreiptis galima į Pacientų sveikatai padarytos žalos atlyginimo komisiją. Ji įvertintų visas aplinkybes ir priimtų sprendimą, ar paciento sveikatai buvo padaryta žala", - nurodė tarnybos atstovė.

Galiausiai atsakyme buvo pateikta ir oficialiosios valdžios pozicija, kad esą „vakcinacija yra viena iš priemonių, skirtų pandemijai suvaldyti bei užtikrinti visų piliečių teisę į sveikatą". Įvertinus pastarąją aplinkybę, tikėtina prielaida, jog tėvų konflikto atveju, vaiko gerove turinčios rūpintis institucijos atstovai stos į skiepytojo pusę.

Autorius: Vidmantas MISEVIČIUS

Už pateiką lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/issiskyre-tevai-nesutaria-del-vaiko-skiepijimo-ka-daryti/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.05.2022 laikas 08:06 Receptai | Patiekalai Sluoksniuotos tešlos pyragėliai su pievagrybiais (video)

Į įkaitintą keptuvę pilkite aliejų ir dėkite sviestą. Suberkite pusžiedžiais pjaustytus svogūnus ir apkepkite 5 minutes. Suberkite cukrų, žiupsnį druskos ir kepkite dar 15 minučių, kol svogūnai susikaramelizuos. Atidėkite į šalį.

...

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:12 Receptai | Patiekalai Konservuotų žirnelių sriuba su mėsos kukuliais
Galima sakyti, kad niekada į mėsos faršą aš nededu šviežio česnako. Iš anksto neapdorotas termiškai, po to kepant arba troškinant patiekalą, jis suteikia (bent jau mano asmenine nuomone) nelabai kokį skonį.

Skaityti daugiau

18.05.2022 laikas 22:05 Receptai | Patiekalai Keptas maskarponės sūrio pyragas su sausainiais ir kondensuotu pienu
Šį keptą maskarponės sūrio pyragą su kondensuotu tikrai pagamins net virtuvėje tik pradedantys naujokai. Šaldytuve atvėsintam desertui dar daugiau gaivos suteiks šviežios uogos - visi smaližiai garantuotai paprašys dar vieno gabaliuko....

Skaityti daugiau

24.05.2022 laikas 20:48 Kodėl špinatai turėtų atsidurti mitybos racione?
Špinatai – lapinė daržovė, kurią lengva rasti beveik bet kurioje maisto prekių parduotuvėje. Špinatus galima vartoti įvairiais būdais: valgyti virtus arba žalius, dėti į salotas ar trintus kokteilius. Tai ne tik skani, bet ir sveikatai naudinga daržovė, turtinga vitaminais bei mineralinėmis medžiago...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 18:24 ATSKLEISTA: Vuchano laboratorija atliko beždžionių raupų tyrimo rezultatus

Liūdnai pagarsėjusio Vuhano virusologijos instituto mokslininkų paskelbtame moksliniame žurnale buvo paskelbtas neseniai atliktas beždžionių raupų tyrimas, kuriame, kaip paaiškėjo, buvo naudojamasi funkcijos padidinimo tyrimais - prieštaringai vertinamu patogenų tyrimo metodu, galinčiu padidinti ...

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:53 Naujose JK gairėse teigiama, kad beždžionių raupų atvejų kontaktiniai asmenys turėtų 21 dieną izoliuotis

Remiantis naujausiomis JK vyriausybės gairėmis, artimi beždžionių raupų ligonių kontaktai turėtų būti izoliuoti 21 dieną.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:41 Popiežius tyli, kai Kinijoje ir Honkonge Kinijos KKP areštuoja ir įkalina katalikų lyderius
Popiežius Pranciškus nieko nepasakė apie katalikų lyderių areštus ir įkalinimą Kinijoje ir Honkonge.

Skaityti daugiau

23.05.2022 laikas 17:28 Kinijos Vuchano laboratorijoje 2021 m. buvo eksperimentuojama su beždžionių raupais
Praėjusiais metais liūdnai pagarsėjusi Wuhano laboratorija Kinijoje eksperimentavo su beždžionių raupais, o šių metų pradžioje net paskelbė tyrimų ataskaitą tarptautiniame žurnale.

Skaityti daugiau