Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Vasario » 10

Justina GAFUROVA: LRT etikos standartai

Justina GAFUROVA: LRT etikos standartai

Iš mūsų, mokesčių mokėtojų, išlaikoma LRT nepaliauja stebinti savo etikos standartais. Jeigu anksčiau LRT ideologijai neįtinkančių politikų ar visuomenės grupių žeminimas būdavo bent kažkiek maskuojamas, tai pastaruoju metu tas daroma atviru tekstu ir nė kiek nesislepiant.

Gera žinia, kad tai jau pasiekia ir institucijas. LRT laidoje nuskambėjus klausimui „Ar reikėtų neskiepytų suaugusiųjų gyvenimą paversti „pragaru" uždraudžiant viską, įskaitant ir lankymąsi maisto prekių parduotuvėje?", policijoje pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo.

Pati LRT nė neslepia, kad toks turinys atitinka jų etikos standartus. Esą žurnalisto darbas yra provokuoti. Bet provokuoti - nereiškia žeminti ir tyčiotis.

Kad tai yra normalu LRT eteryje, neseniai pademonstravo ir ilgametė laidų vedėja Edita Mildažytė, pokalbio metu su tinklaraštininke Beata Tiškevič „nevyniojusi žodžių į vatą". „Bet tu man pasakyk, iš kur atsiranda tas feminizmas? Ar tave kas nors gniuždė vaikystėje, ar tu patyrei kokias nors siaubingas psichologines traumas, tave kas nors žemino, kas nors trypė tavo, kaip moters, orumą?", - tokį klausimą laidos metu sau leido užduoti minėtoji vedėja.

Gal taip vesti laidas LRT įprato todėl, kad anksčiau niekas per daug į tai nekreipė dėmesio? Pavyzdžiui, didelio pasipiktinimo nesulaukė 2016 m. Edmundo Jakilaičio interviu su tuomet ką tik paskirtu Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu. žurnalistas profesoriaus klausė, ar tai, kad V.Pranckietis vadovaus Seimui, nėra nuostolis valstybei, o šiam pasakius, kad ketinama dirbti keliant Seimo prestižą, vedėjas išsireiškė: „Turbūt planuojate kada nors ir rimtai padirbėti?"

Tokią žurnalistinę etiką ir retoriką jau perima ir jaunoji LRT karta. Štai Sausio 13-ąją prie Seimo vykusio mitingo metu jauna žurnalistė, transliuodama reportažą, leido sau pasakyti, kad čia susirinko „nepatenkinti piliečiai, kaip jie save vadina". Nenuostabu, kad mitingo dalyviai vienas po kito atsisakė duoti žurnalistei interviu.

Kiek kartų turi būti peržengta padorumo ir etikos riba, kad kiltų klausimas, ar tikrai už tokį turinį mes visi norime mokėti?

Justina GAFUROVA

Už pateiką lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro_ziniu_redakcijos_skiltis/justina-gafurova-lrt-etikos-standartai/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
03.07.2022 laikas 08:11 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas karpis gabaliukais su bulvėmis ir daržovėmis
Jei jau kalbėti apie žuvis, visada mano didžiausiais favoritais būdavo upėtakis, lašiša arba dorada. Karpį buvau jau ganėtinai senokai buvau primiršusi.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 22:16 Receptai | Patiekalai Virta kepta karka orkaitėje su raugintais kopūstais
Ar mėgstate ruošti kiaulienos karką? Man asmeniškai tai vienas skaniausių patiekalų iš kiaulienos, kurį galėčiau valgyti, kad ir kasdien.

Skaityti daugiau

02.07.2022 laikas 14:01 Receptai | Patiekalai Skaniai keptas upėtakis ant grotelių su petražolėmis ir citrina

Greitai pagaminamas, lengvas, fantastiško skonio kepto upėtakio ant grotelių patiekalas. Man šitaip skaniai paruošta žuvis yra kažkas tokio. Atrodo, kad galėčiau valgyti tiesiog nesustodama.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 21:13 Mokslininkai įspėja, kad dirvožemis staiga sukelia "žudikišką" širdies ligą

Mokslininkai įspėja sodininkus, kad dirvožemyje randama paslaptinga medžiaga sukelia staigų širdies ligų protrūkį.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 17:58 Singapūro alaus darykla pristato naują alų, pagamintą iš perdirbto nuotekų vandens

Kaip sunkiai klostosi situacija pasaulyje? Ką gi, Singapūre pradedamas gaminti naujas "susižavėjimo vertas" alus, gaminamas iš "perdirbtų nuotekų".

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 14:57 Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją

Sietlo policija pradėjo areštuoti žmones, kurie viešai skaito Bibliją, nes tai gali įžeisti LGBTQ+ bendruomenės narius

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:52 Prancūzijos vyriausybė "rekomenduoja" žmonėms vėl pradėti dėvėti veido kaukes ir svarsto dar vieną įpareigojimą
Prancūzijos vyriausybės pareigūnai pradėjo "kviesti" arba "rekomenduoti" žmonėms vėl dėvėti veido kaukes, nes sergančiųjų kokliušu* skaičius pradeda augti.

Skaityti daugiau

03.07.2022 laikas 13:34 Honkongo įstatymų leidėjo Covid testas po nuotraukos su Xi teigiamas
Honkongo įstatymų leidėjas, kuris pozavo bendrai nuotraukai su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu (Xi Jinping) per šią savaitę vykusį šalies vadovo vizitą į šį finansų centrą, sekmadienį patvirtino, kad jo koronaviruso testas buvo teigiamas....

Skaityti daugiau