Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2022 » Kovo » 25

Danas NAGELĖ: Patyčios iš bažnyčių

Danas NAGELĖ: Patyčios iš bažnyčių

Skamba idiotiškai, tačiau Seimas bažnyčias prilygino pelno siekiančiam verslui - jau daugiau nei metus religinės bendruomenės už elektrą, dujas, centrinį šildymą moka nebe kaip buitiniai vartotojai, o kaip įmonės, t.y. gerokai brangiau. Mat yra... verslo subjektai.

Kur Seimas bažnyčiose įžvelgia pelno siekimą? Gal kad jos ima auką už laidotuves, krikštynas, užsakytas mišias ir t.t.? Tačiau šios aukos yra kone vienintelis kiekvienos bažnyčios pragyvenimo šaltinis. Jei dar galima suprasti, kai didmiesčiuose jos verčiamos už energetiką susimokėti kaip įmonės (nes turi daug parapijiečių, tad ir surenka daugiau aukų), tai kaimo bažnyčios ir taip neišgyvena, reta kuri yra šildoma net per speigus.

Tas pelno siekimo, apgaulių įžvelgimas visame kame jau nebejuokina. Mokesčių inspektoriai jau net Kalėdų Senelius gaudo, ar jie pas vaikus eina išsiėmę verslo liudijimus. O štai nuo sausio įsigaliojo Seimo priimtas įstatymas, uždraudęs bet kokias išmokas grynaisiais, susijusias su darbo santykiais (išskyrus jūrininkus). Pagrindinis argumentas - taip bus kovojama su šešėliu. Kad, neduok Dieve, kokia nors bobutė vaikui už pagalbą nuravint daržą ar atnešant produktų iš parduotuvės ne grynais eurą ar du į rankas įduotų, o šią sumą pervestų į kortelę. Bet ne veltui sakoma, kad kiekvienas sprendžia pagal sugedimo laipsnį. Jei kažkam visur vaidenasi šešėliai, pelno siekimas, kyšiai ir kiti panašūs dalykai, galima spėti, kad jam pačiam šitie dalykai nesvetimi.

Opozicija įspėja, kad karo akivaizdoje palikti žmones be grynųjų yra pavojinga, nes bankinės sistemos bet kada gali sustreikuoti, tačiau valdantiesiems - nė motais. Ar jų kartais neveikia bankų lobistai? Nes grynųjų ribojimas bankams savaime generuoja didesnį klientų kiekį ir didesnius pelnus. O žmonėms ir esant taikai be grynųjų yra sunku, ypač provincijoje, kur kortelės ne visur pageidaujamos, o bankomatų faktiškai nėra.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro_ziniu_redakcijos_skiltis/danas-nagele-patycios-is-baznyciu/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2024 laikas 20:02 Receptai – Patiekalai Bananų sausainių pyragas: skanus ir greitas desertas be kepimo receptas
Jei mėgstate saldumynus, bet neturite pakankamai laiko gaminti, rekomenduojame labai greito ir lengvo deserto receptą. Jums nereikės vargti su tešla ir įjungti orkaitės. Pakanka po ranka turėti krekerių, bananų, šiek tiek cukraus ...

Skaityti daugiau

08.04.2024 laikas 15:22 Receptai – Patiekalai Vištienos krūtinėlė su malonia citrinos rūgštele. Skanus užkandis iš to, ką turite šaldytuve

Greitai, lengvai ir nebrangiai! Puikus skonis ir aromatas, kurį mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Būtinai išbandykite - rekomenduoju.

Skaityti daugiau

03.04.2024 laikas 20:23 Receptai – Patiekalai Blyneliai (sklindžiai) su obuoliais (receptas)
Mano vyras turi labai aiškią nuomonę kai kuriais klausimais. Ir jis kartais savo tiesa būna taip įsitikinęs, kad neįmanoma jį perkalbėti. Tačiau, kartais aš jį pergudrauju. Kad ir su šiais sklindžiais. Jis visada sako, kad keptų o...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau