Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Tauta Siūlo » 2022 » Gruodžio » 18

Ginčai darželiuose: „mestis“ auklyčių dovanoms ar ne

Ginčai darželiuose: „mestis“ auklyčių dovanoms ar ne
  • 18.12.2022
  • 0.0 Reitingas
  • 246 Peržiūrų
  • Aptarti

Tie, kas leidžia savo atžalas į ugdymo įstaigas, žino, kad karts nuo karto tenka susidurti su papildomomis išlaidomis ar įvairiomis rinkliavomis. Nors apie tokių rinkliavų pagrįstumą buvo ne kartą diskutuota, jos, pasak Jurbarko rajono savivaldybės tarybos nario Gintario Stoškaus, niekur neišnyko, o atsisakantys duoti pinigus tampa atstumtaisiais.

Su redakcija bendravęs G.Stoškus nurodė, kad eilinį kartą su rinkliavomis iš tėvų susidūrė artėjant šventėms.

„Jurbarke pinigų tėvai iš tėvų tikrai reikalauja darželyje-mokykloje „Ąžuoliukas". Dalis surenkamų pinigų, bent jau teoriškai, turėtų būti panaudojami dovanėlėms vaikams, tačiau nemažos sumos nukeliauja dovanų auklėtojoms ir šeimininkėms pirkimui. Dovanos joms perkamos mokytojo dienos, Šv. Kalėdų ir kitokiomis progomis.

Mano turimomis žiniomis, visam paradui vadovauja kelios supermamytės. Būtent jos diktuoja sąlygas likusiems tėvams ir visiškai nepaiso to, kad, ypač pastaruoju metu, toli gražu ne visi gali pasigirti gera finansine padėtimi", - pasakojo jurbarkietis.

Pasak jo, informavus apie tokias rinkliavas darželio direktorę Jurgitą Volbikienę, pas ją netruko apsilankyti minėtų supermamyčių delegacija.

„Jos, kaip ir buvo galima tikėtis, mano pastebėjimus pabandė paneigti, bet aš turiu įrodymus - sąskaitos, kur pervedamos rinkliavos, numeriuką, susirašinėjimą, kuriame kalbama, po kiek reikia mestis, surinktų pinigų ataskaitas, - toliau pasakojo G.Stoškus.- Kai Jurbarke lankėsi švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, tiesiai jos paklausiau, kokia yra ministerijos pozicija rinkliavų ir dovanų auklėtojams bei mokytojams klausimu. Ministrė atsakė, kad institucija pasisako už nulinę toleranciją tokiems dalykams"

G.Stoškus nuomone, dar būtų galima suprasti,, jeigu dovanos būtų simbolinės, siekiant parodyti dėmesį ar auklėtojos sunkiau verstųsi, bet dabartinė situacija stebina.

„Laikai sudėtingi, viskas pabrango, ne visi žmonės turi darbus, tačiau, nepaisant to, iš tėvų už kiekvieną vaiką reikalaujama po 25 eurus, iš kurių net 15 atiteks dovanėlėms personalui. Ir tai vyksta nepaisant to, kad „Ąžuoliuko" darželyje per dvejus metus auklėtojų atlyginimai išaugo 600 eurų ir „ant popieriaus" dabar siekia 1751 eurą, - realijas įvardino G.Stoškus. - Be to, pagal įstatymą visos brangios dovanos turi būti deklaruojamos, tačiau ar kas nors matė auklėtojų dovanų deklaraciją?"

Baigdamas pokalbį jis patikslino, kad analogiška situacija yra ne tik Jurbarke. Politiko turimomis žiniomis, rinkliavų mada išplitusi ir Vilniaus „Gilužio" lopšelyje-darželyje, kuriam vadovauja Seimo nario konservatoriaus Stasio Šedbaro sutuoktinė.

Jurbarko „Ąžuoliuko" mokyklos-darželio direktorė Jurgita Volbikienė patikino, kad minėta situacija įstaigai yra žinoma.

„Su situacija asmeniškai supažindino įstaigą lankančių dviejų vaikų tėvelis bei jų senelis. Po pokalbio su jais buvo kalbama su auklėtojomis ir auklėtojų padėjėjomis. Išreikšta pozicija - nulinė tolerancija dovanoms.

Auklėtojos kalbėjosi su grupių tėveliais, išreikšdamos poziciją, kad gauna atlygį už savo atliktą darbą ir dovanų nepriims. Taip pat buvo atėję vienos grupės tėvų komitetas, kuris paaiškino, kad tėvelis ir senelis neteisingai suprato renkamo iždo paskirtį. Jie detalizavo, kad grupės fondas yra renkamas ne dovanoms, o vaikų reikmėms: atvykstantiems spektakliams, edukaciniams užsiėmimams.

Noriu pabrėžti, kad nei įstaigos vadovas, nei auklėtojos „rinkliavų" nevykdė ir nevykdo.

Įstaigoje taip pat veikia Korupcijos prevencijos programa. Esame principingi šiuo klausimu. Laikomės pedagogo etikos kodekso, taip pat etikos viešajame sektoriuje nuostatų. Griežtai nusistatę prieš rinkliavas ir dovanas", - pabrėžė J.Volbikienė.

Pasiteiravus lopšelio-darželio „Gilužis", ar jo vadovybė žino apie pinigų iš darželinukų tėvų rinkimą ir kaip tai vertina, klausimas buvo persiųstas Vilniaus savivaldybei. Ji adekvataus atsakymo į užduotą klausimą pateikti nesugebėjo.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, kuriai vadovauja Jurgita Šiugždinienė, nepritaria jokių priverstinių rinkliavų rinkimui švietimo įstaigose. Tėvai gali paaukoti pinigų darželio reikmėms tiktai savanoriškai - kalbama apie dalies pajamų mokesčio skyrimą arba kitas rėmėjų aukas į darželio ar mokyklos fondą ugdymo reikmėms, jei ta ugdymo įstaiga turi paramos gavėjo statusą.

Ikimokyklinis ugdymas yra savarankiškoji savivaldybių funkcija. Dėl to vaikų tėvai apie renkamus pinigus auklėtojoms gali informuoti savivaldybės administracijos švietimo padalinį.

Vidmantas MISEVIČIUS

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
23.03.2023 laikas 23:21 Receptai | Patiekalai «Tai patys skaniausi pyragaičiai, kokius esu valgęs - nuo šiol visada juos gaminsiu taip»: bulvių pyragėliai (mano geriausias receptas)
Dabar bulvių pyragėlius gaminu tik pagal šį receptą - skanius, kvapnius, su švelniu įdaru. Juos lengva pagaminti iš pačių paprasčiausių produktų. Man tai pats geriausias receptas. Dalijuosi juo su jumis.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 20:32 Receptai | Patiekalai «Faršo daugiau nebeperku»: kapotos vištienos kotletai iš įprastų produktų (juos mėgsta visa šeima)
Šiuos kotletus mėgsta visa mano šeima! Vietoj įprastų maltos mėsos kotletų gaminu maltos vištienos krūtinėlės kotletus. Paruošti iš pačių paprasčiausių, nebrangių produktų, ir labai greitai. Dalijuosi receptu.

Skaityti daugiau

22.03.2023 laikas 19:24 Receptai | Patiekalai "Vietoj įprasto omleto gaminu skanų patiekalą visai šeimai": Omletas su grybais orkaitėje vakarienei (šeimai patinka)

Neįprastas skonis ir nepakartojamas aromatas! Nuostabus omletas su grybais orkaitėje, dažnai jį patiekiu vakarienei, šeima dievina! Jį lengva pagaminti ir visai nesudėtinga. Parodysiu jums receptą.

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

24.03.2023 laikas 09:27 Kaip išvalyti dėmę iš avikailio, kailinių ar pūkinės striukės?
Kai nusiperkame naują avikailį, kailinius ar pūkinę striukę, galvojame: "Šį naują "grožį" dėvėsiu atsargiai!" Tačiau, nepaisant viso šio ypatingo kruopštumo, ant naujo avikailio ar kito žieminio drabužio dėmių atsiranda gana greitai ir labai lengvai....

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 09:09 Kaip aš jį pasirinkau?
"Į ką žiūrėjau, kai sutikau už jo ištekėti? Ką galvojau, kai jį pasirinkau?" - šiuos retorinius klausimus per konsultacijas dažnai užduoda moterys, kurios jaučiasi pasirinkusios netinkamą žmogų šeimai kurti.

Skaityti daugiau

24.03.2023 laikas 08:59 Kaip nutraukti santykius su priklausomybę turinčiu žmogumi?
Deja, kartais tenka susidurti su žiauria tiesa. Gyvenimas santykiuose su priklausomu žmogumi yra skausmingas.

Skaityti daugiau