Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Tauta Siūlo » 2022 » Gruodžio » 24

D.Kreivys pripažino: energetika atpigs tik pasibaigus šios Vyriausybės kadencijai

D.Kreivys pripažino: energetika atpigs tik pasibaigus šios Vyriausybės
  • 24.12.2022
  • 0.0 Reitingas
  • 369 Peržiūrų
  • Aptarti

Konservatorių-liberalų Vyriausybė darbą baigs 2024 m. pabaigoje. Ji spaudžiama į kampą dėl vis kylančių kainų, tačiau bent jau energetika, kaip pripažįsta vienas Vyriausybės narių, ims pigti tik šiai Vyriausybei baigus darbą.

Seimo narys, "valstiečių" šešėlinės vyriausybės energetikos ministras Arvydas Nekrošius energetikos ministro Dainiaus Kreivio per priešpaskutinį šios sesijos Seimo plenarinį posėdį paklausė, kaip, jo nuomone, sekėsi elektros rinkos liberalizavimas.

"Sesija prasidėjo būtent nuo didelio skandalo, kai „Perlas energija" pareiškė, kad trauksis iš rinkos, keisdama sąlygas savo vartotojams ir taip toliau. Vis dėlto apibendrinant šią sesiją, ką pavyko nuveikti šioje srityje? Ar vis dėlto pavyko tas liberalizavimas, kaip buvo planuotas nuo pat pradžių? Ar ministerija kokius nors teikė siūlymus, kokius nors įstatymus? Šiaip pažiūrėjus toks labai liūdnas vaizdas susidaro, nes „Ignitis" sudaro vis dar 80 proc. ir tos realios konkurencijos faktiškai nematome", - pastebėjo A.Nekrošius.

D.Kreivys taip pasimetė, kad nusprendė pasiteisinti telekomunikacijų operatorių pavyzdžiu, visus operatorius įvardindamas "Telia" operatoriais. Nors, jei, kaip sako ministras, veikia tik "Telia" operatoriai, šioje srityje konkurencija būtų dar mažesnė nei turi "Ignitis".

"Be abejo, didesnės konkurencijos mažoje rinkoje tikėtis sunku. Puikiai matome, kas vyksta ir kitose srityse, bankų ir kitose. Tai nėra gerai. Tačiau, kita vertus, jeigu pažiūrėtume, kokia konkurencija vyksta tarp „Telia" operatorių, mobiliojo ryšio operatorių, tai konkurencija gana didelė, turime vienas žemiausių kainų visoje Europoje. Aš labai tikiuosi, dar kartą pakartosiu, kad, didėjant atsinaujinančios energetikos kiekiui ir parkų, konkurencija tarp tiekėjų tikrai didės. Mano manymu, per artimiausius dvejus metus, iki 2025 metų, mes matysime žemėjančias elektros energetikos kainas. Iš esmės, dar kartą pakartosiu, neįvykdžius liberalizacijos, kalbėti apie atsinaujinančios energetikos plėtrą būtų sunku, nes liberalizavimas iš esmės leido ir leis ateityje įjungti atsinaujinančios energetikos didelį kiekį ir per veikiančią rinką tiekti ją tiekėjams. Toks būtų atsakymas", - iškalbingumu nepasižymėjo D.Kreivys.

Danas NAGELĖ

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/dkreivys-pripazino-energetika-atpigs-tik-pasibaigus-sios-vyriausybes-kadencijai/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Auka/Parama

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
20.03.2023 laikas 21:18 Receptai | Patiekalai Paimu kiaušinį, stiklinę pieno ir gaminu minkštas bandeles arbatai
Minkštos, purios ir labai skanios bandelės iš paprasčiausių produktų! Sėkminga tešla, kuri ilgai negenda (išbandyta per daugelį metų). Dalinuosi su jumis šiuo receptu.

Skaityti daugiau

19.03.2023 laikas 20:28 Receptai | Patiekalai «Mano vyras buvo sužavėtas, o svečiai paprašė recepto»: prabangus tortas be kepimo iš minimalių ingredientų (negali būti paprasčiau)

Šiandien pagaminau puošnų tortą arbatai iš minimalių produktų! Visi svečiai prašė recepto ir negalėjo patikėti, kaip lengva jį pagaminti. Jis pagamintas nekepant, iš paprastų produktų.

Skaityti daugiau

16.03.2023 laikas 09:02 Receptai | Patiekalai Mielinė picos tešla su pienu
Galiu labai užtvirtintai teigti, kad pica yra vienas iš pačių mėgstamiausių patiekalų mano šeimoje. Tokia mielinė picos tešla su pienu man yra labiausiai pasiteisinanti ir tikrai labai pamilta. O štai priedų kuo puikiausiai galite...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

20.03.2023 laikas 18:29 CBS orų pranešėja griūva tiesioginiame eteryje
Šeštadienio rytą tiesioginės transliacijos metu Los Andžele staiga nugriuvo meteorologė. Šokiruojančiame vaizdo įraše matyti, kaip Alissa Carlson Schwartz iš CBS filialo KCAL, ruošdamasi pateikti rytinį pranešimą apie orus, staiga išblykšta, jos akys...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 14:40 Vengrijos premjeras Orbanas: "Europa kenčia nuo karo psichozės"
Pagrindinė problema, su kuria šiandien susiduria Europa, yra karas, dėl kurio Vengrija atsidūrė sudėtingoje padėtyje, nes karo padariniai yra sunkūs ir neatidėliotini, sakė Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas Ankaroje vykstančiame Turkij...

Skaityti daugiau

20.03.2023 laikas 12:12 Saudo Arabijos karalius pakvietė Irano prezidentą apsilankyti pirmą kartą per 25 metus

Daugiau kaip prieš savaitę Pekine, tarpininkaujant Kinijai, sudarę istorinį taikos susitarimą, Iranas ir Saudo Arabija, dešimtmečius buvę aršūs priešai, o prieš tai jų tautos šimtmečius varžėsi dėl religinio šiitų ir sunitų susiskaldymo, toliau si...

Skaityti daugiau