Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Tauta Siūlo » 2023 » Sausio » 1

Gal užteks šitų nesąmonių?

Gal užteks šitų nesąmonių?
  • 01.01.2023
  • 3.0 Reitingas
  • 531 Peržiūr
  • Aptarti

Palydint išeinančius metus, įprasta susimąstyti, kas nutiko gero, blogo, kas liūdino ar džiugino. Lyg ant svarstyklių į vieną pusę sudėti teigiamus įvykius, į kitą - neigiamus, ir žiūrėti, kas nusvers. Kiekvieno gyvenime, neabejoju, šiemet būta visko. Juk nebūna viskas tik juoda arba balta. Tas pats ir valstybės gyvenime. O visai taikliai metus apipavidalino jų pabaigoje išplatintos dvi naujienos. Abi apie tai, kas svarbiausia, ir abi - absurdiškos.

Pirmoji žinia atskriejo iš lietuviškosios Sveikatos apsaugos ministerijos: „Lietuva tęsia paramą Ukrainai ir siunčia Rusijos karinę agresiją patiriančiai šaliai 1 mln. savikontrolei skirtų greitųjų antigeno testų, kurie padeda greitai ir efektyviai nustatyti COVID-19 ligą."

Na, nesukelti juoko pro ašaras ši žinutė negali. Ko jau ko, bet greitųjų testų, paprastai kalbant, pagaliukų į nosį ar kolbelių spjaudymui, Ukrainai tik ir trūko! Žmonės kariauja, kasdien be namų lieka šeimos, vaikai atskiriami nuo tėvų, kai kur šventės bus sutinkamos be elektros, be šilumos, net be vandens... O štai Lietuvos valdininkai pasiųs ukrainiečiams „išsigelbėjimą" - greitųjų testų!

Atsimenate, kai kovą į Lietuvą važiavo šimtai pabėgėlių iš Ukrainos, tai jiems mažiausiai rūpėjo koronavirusas. Laimei, mūsų valdžiai irgi, tad tuomet jie nerūšiavo žmonių į sveikus ir ligotus, skiepytus ir antivakserius. Norėtųsi, kad tokiomis nesąmonėmis karo fronte neužsiiminėtų ir dabar.

Kita žinia - irgi susijusi su skaudžiausiu metų įvykiu - karu. Ir vėl apipinta absurdu. Baltijos aplinkos forumas skelbia, kad „karas Ukrainoje kelia grėsmę meldinių nendrinukių išlikimui. Gamtininkų teigimu, neapibrėžta padėtis dviejose svarbiausiose šiai rūšiai šalyse - Ukrainoje ir Baltarusijoje - gali lemti drastišką rūšies mažėjimą". Ko jau ko, bet manęs apkaltinti gamtos nemylėjimu neįmanoma. Tačiau pamačius tokį pranešimą, apėmė gėdos jausmas.

Suprantu, kad forumas rūpinasi gamta, ne žmonėmis, bet juk galima savo veiklą vykdyti tyliai, be tokių pranešimų spaudai. Bent tol, kol vyksta karas. Juk jis grasina ne tik paukštelių rūšies mažėjimui, Putinui panaudojus branduolinį užtaisą „drastiškai gali sumažėti žmonių rūšis".

Gerai, kad bent jau į ukrainiečių kalbą tekstas neišverstas, nes nežinau, kaip į jį sureaguotų be vyro, be namų, su mažu vaiku ant rankų likusi moteris iš Ukrainos... Kaip sakoma, ne vietoje ir ne laiku.

Neabejotinai, svarbiausia ir baisiausia, kas nutiko 2022-aisiais - karas Ukrainoje. Niekas negalvojo, kad toks puolimas gali vykti šiuolaikiniame pasaulyje. Juo labiau niekas negalvojo, kad karas gali trukti taip ilgai, jog žmonės net prie jo pripras. Todėl vėl ims rūpintis savais reikalais ir karo fone skelbti savas nesąmones!

Jurgita Žemaitytė

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/vakaro-ziniu-redakcijos-skiltis/jurgita-zemaityte-gal-uzteks-situ--nesamoniu/

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
05.02.2023 laikas 22:48 Receptai | Patiekalai "Daugelio pamirštas receptas, ir ne veltui - labai skanus": švelnūs bulvių riestainiai (juos dažnai gamindavo mano mama)
Minkšti, švelnūs ir labai, labai skanūs bulvių riestainiai! Mano mama dažnai juos gamindavo, o dabar ir aš juos gaminu. Lengva, greita ir ekonomiška! Dalinuosi šiuo receptu su jumis.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 22:17 Receptai | Patiekalai "Aš imu stiklinę kefyro, kiaušinį ir 10 minučių": cukraus suktinukai (mama juos gamindavo prie arbatos, dabar ir aš juos gaminu)
Minkšti, kvapnūs ir labai skanūs cukraus suktinukai! Mano mama juos dažnai kepdavo arbatai, o dabar juos kepu ir savo šeimai. Juos galima greitai ir lengvai pagaminti.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 10:28 Tauta Siūlo Nuomonės ir komentarai: Patys „durni“
2021-ieji. Per visus kanalus triūbijama, kad Lietuva pradeda įgyvendinti elektros energijos rinkos liberalizavimą buitiniams vartotojams. Paskutinė iš ES šalių įgyvendina direktyvas. Nors direktyvose apie tokį liberalizavimą, koki...

Skaityti daugiau

Nemokami skelbimai

05.02.2023 laikas 19:29 Klonai, kuriais jie nori mus pakeisti, jau užaugo?

Jau kelias savaites konspiracijos forumuose diskutuojama apie internete pasirodžiusių vakarėlių nuotraukų kilmę.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:28 Anglijoje per kelias minutes dingo moteris, vedžiojusi šunį parke, be jokių pėdsakų

Anglijos Lankašyro grafystėje toliau ieškoma dingusios 45 metų Nicolė Bulli, kuri per kelias minutes keistai dingo be žinios parke vedžiodama šunį.

Skaityti daugiau

05.02.2023 laikas 17:02 KAP DWA - paslaptinga dvigalvio milžino mumija iš Patagonijos
Nepastebimame Baltimorės (Merilendo valstija, JAV) įdomybių muziejuje saugoma nuostabi maždaug trijų metrų aukščio dvigalvė žmogaus mumija, kuri kelia daugiau klausimų nei atsakymų.

Skaityti daugiau