Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » » 2020 » Liepos » 8

Alaus actas gaminimas namuose

Alaus Actas Gaminimas Namuose

Alaus actui reikės:

  • 600 ml alaus (porterio (angl. porter) arba stauto (angl. stout))
  • Acto grybo (jei gaminate actą pirmą kartą, aišku, jo neturėsite, tuomet tiks šlakelis nepasterizuoto obuolių sidro acto)

Gaminimo eiga:

Alų supilkite į stiklinį sterilų indą. Į alų supilkite acto grybą arba šlakelį nepasterizuoto obuolių sidro acto. Galite papildomai nieko nepilti, bet ir acto grybas, ir nepasterizuotas obuolių sidro actas paskatins fermentaciją. Acto grybas dar papildomai suteiks ir gerų skoninių savybių. Indą uždenkite medžiagėle ir laikykite vėsioje vietoje 3-4 savaites arba jei reiks ir ilgiau.

Praėjus savaitei paragaukite – alus jau turi būti rūgštelėjęs. Jei ant paviršius susidarys baltos apnašos, nugraibykite.

Kai actas taps rūgštus ir aštrokas, indą sandariai uždarykite ir įdėkite į šaldytuvą. Acto grybą galite atsargiai nupilti ir laikyti atskirai.

P.S. Iš pradžių nesupratau, kas, anot recepto autoriaus, yra vėsi vieta, todėl dvi savaites alų laikiau šaldytuve. Pasirodo, per šalta jam buvo ten, nes nieko nevyko, tada dar apie dvi 2 savaites laikiau balkone (+10°C) – pamažu pradėjo gamintis actas, paskui dar apie savaitę laikiau virtuvėje. Pabijojusi, kad neperrūgtų, savaitei įdėjau į šaldytuvą. Dabar jau aišku, kad geriausia būtų laikyti rūsyje. Išėmusi actą iš šaldytuvo labai apsidžiaugiau, nes viršuje plūduriavo užaugęs acto grybas. Pats actas buvo švelniai rūgštus, kaip man labiausiai patinka. Sekantį kartą jau dėsiu acto grybą iš pirmos fermentacijos, todėl tikiuosi rezultatas bus dar geresnis.

Pasidalino: Bulvių košė

Nutiko kažkas, ko negalite paaiškinti? Persekioja paranormalūs reiškiniai? Žinote liaudies receptą ir ne tik? Pasidalinkite savo istorija - rašykite patys. Nemokamai! Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.08.2020 laikas 22:09 Pastor Predicts Apocalyptic ‘Fireballs Are Coming’ As NASA Warns Of Close Shave With Asteroid

A Christian evangelist has issued dire warnings about upcoming events which could herald the end of the world.

Skaityti daugiau

10.08.2020 laikas 22:09 Fort Collins Residents Beat Sh*t Out of Antifa, Show Major American Cities How It’s Done
While Antifa continue to wage a campaign of terror in major American cities, destroying property and night after night, the residents of a Fort Collins suburb in Colorado dealt with the far-left anarchists as soon as they showed their face in their neighborhood and threatened to cause a scene....

Skaityti daugiau

10.08.2020 laikas 22:00 50,000 Coronavirus Testing Kits Recalled Due To Safety Concerns
As manay as 750,000 unused coronavirus testing kits are being recalled over safety concerns.

Skaityti daugiau

10.08.2020 laikas 18:19 Saldūs Varškės Suktinukai. Puikus Receptas!

Noriu pasidalinti su jumis puikiu receptu. Jūs netgi neįsivaizduojate, kokie puikūs suktinukai gausis. Jų galima pasigaminti bet kokiu metų laiku ir mėgautis jų nepaprastu skoniu.

Skaityti daugiau

09.08.2020 laikas 16:23 Antifa and BLM Are Begging You To Stop Sharing Riot Footage Because They’re Getting Arrested
Antifa and Black Lives Matter protesters are begging people to stop sharing photos and videos of the violent protests and far-left criminality that has taken over the streets of major cities across America.

Skaityti daugiau