Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » » 2020 » Lapkričio » 23

Nėra paprasta išvirti bulves

Nėra Paprasta Išvirti Bulves

Pasirodo, kad kartais bulvės gali padaryti nepataisomą žalą organizmui, jeigu jos neteisingai vartojamos.

Dietologai pripažįsta tik 2 bulvių paruošimo būdus - virimas garuose su lupena ir kepimas orkaitėje taip pat su lupena.

Kepant orkaitėje bulves, prieš tai jas reikia labai gerai nuplauti su šepetėliu, perpjauti išilgai, dėti lupena žemyn, nebarstyti druskos, nepilti aliejaus ar vandens, kepti dideliame karštyje 20 - 25 minutes. Keptas bulves valgyti kartu su lupena. Reikia įvertinti ir tą aplinkybę, kad taip kepta bulvė yra labai vertinga pagal savo sudėties komponentus ir lengvai įsisavinama organizmo. Nemalonus bulvės lupenos kvapas lengvai pašalinamas prieskoninėmis žolelėmis ir lauro lapais.

Paprastai bulvės vertinamos dėl jose esančio krakmolo. Kuo daugiau bulvėse krakmolo, tuo vertingesnė tokia veislė. Istoriškai taip susiklostė, kad daugelis žmonių mėgsta bulves su baltu minkštimu ir kurios virdamos sukrenta.

bulvės, virtuvė

Bulvės žievėje ir paviršiniame sluoksnyje (apie 1 mm) yra fermentai, kurie perdirba bulvių krakmolą žmogaus organizme į įsisavinamą cukrų.

Taigi, jei bulvės valgomos kartu su žievele, jos tampa labai vertingu maisto produktu. Jeigu bulvės skutamos, tai plonasis sluoksnis, kuriame yra šios fermentinės medžiagos, paprastai pašalinamos. Šiame pačiame sluoksnyje yra susikaupę didžioji dalis mineralinių druskų ir mikroelementų.

Paprastai neakcentuojamas tas faktas, kad bulvėse yra baltymų - albuminas, proteinas, globulinas, pentonas, tuberinas, kurie bulvėje turi labai svarbią reikšmę. Baltymai bulvėje išsidėstę visoje erdvėje ir jų įsisavinimui nereikalingi jokie papildomi fermentais. Vienas iš baltymų - tuberinas - pasižymi labai geru įsisavinimu. Pagal savo sudėtį jis primena moters pieno baltymą ir yra pats vertingiausias iš visų augalinių baltymų.

bulvės, virtuvė

Bulvių baltymai turi labai didelę biologinę vertę, savo sudėtimi panašūs į vištos kiaušinio baltymus.

Praktiškai pusė paros baltymų poreikio yra patenkinama su bulvėmis.

Bulvių krakmolo vertingumas yra tai, kad jis virškinimo metu yra įsisavinamas palaipsniui ir todėl nesudaro perteklinio cukraus, kuris paskui būtų kaupiamas riebalų pavidalu. Tačiau tai tvirtinti galima tik tuo atveju, kai maistui ruošiamos neskustos bulvės, o dar geriau - valgomos kartu su žieve. Į šią išvadą pirmiausia turi atkreipti dėmesį moterys, kurios nori numesti nereikalingą antsvorį ar yra linkusios į storėjimą. Tačiau tai visiškai neliečia tų žmonių, kurie yra iš prigimties stambūs ir kuriems nereikia mesti svorio, nes tai yra kenksminga sveikatai.

bulvės, virtuvė

Per žiemą laikomose bulvėse žymiai sumažėja jose esančio vitamino C kiekis. Pavasarį jo belieka tik trečdalis buvusio kiekio. Tačiau pavasarį ir artėjant vasarai netgi optimaliose sąlygose laikytose bulvėse, kai bulvės nesudygsta, po žieve susikaupia gana nemažas kiekis solanino. Tokių bulvių žievę reikia pašalinti storu sluoksniu.

Norint išsaugoti maksimalų vitamino C kiekį bulvėse, nuskustas bulves negalima ilgai laikyti ore arba pradėti virti bulves šaltame vandenyje. Bulves geriausia sudėti į labai karštą ar jau verdančią sriubą 20-25 minutes iki jos išvirimo. Virtose bulvėse greitai išnyksta vitaminai, todėl jas pasilikti kitai dienai yra netikslinga.

Jei jūs žinote daugiau naudingų liaudiškų patarimų, pasidalinkite jais su mumis, prisijunkite ir rašykite bloge! 

paranormal.lt

Turite savo nuomone, (už ar, prieš) pasidalinkite su mumis, palikite komentarą, prisijunkite, rašykite bloge, pasirinkdami kategoriją. Pasidalinkite savo receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su paranormaliais, anomališkais ir kitais nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį. Norite sužinoti daugiau, sutikite gauti naujienas arba pasidalinkite spausdami .
Sveiki, nesuspėjo o info tiek daug! Kas Jums svarbu?
Iš viso atsakymų: 4
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
26.01.2021 laikas 12:57 Vienos skardos patiekalas - vištienos blauzdelės su kopūstais
Dar viena nuostabi idėja Jūsų pietums iš vištienos, gaminsime vienoje skardoje su kopūstais. Tai yra visiškai mano tipo patiekalas, nes vištienos blauzdeles aš labai mėgstu, kopūstus taip pat, todėl visus mėgstamus ingredientus sudėjusi į kepimo skardą pasigaminau nuostabius pietus....

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 11:59 Kiaulienos Ir Ryžių Kukulaičiai Su Bulvėmis Orkaitėje
Kaip aš mėgstu tokius patiekalus, kai tupinėti aplink viryklę visai nereikia, kai tiesiog produktus sudedi į kepimo indą, o visą kitą darbą už tave atlieka orkaitė.

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 23:10 Scientists warn that global 5G rollout should be halted due to risks to public health
A scientist from the United Kingdom has warned that the rollout of 5G networks around the globe should be halted until the technology’s safety has been tested and proven.

Skaityti daugiau

26.01.2021 laikas 13:05 Endokrinologas: „Skydliaukės problemos? Kiekvieną dieną būtinai suvalgykite bent po 1 trynį"
„Tu esi nusiteikusi isteriškai… Valgyk, dukra, dietinį kiaušinį“- bandė nuraminti vargšas karalius princesę iš animacinio filmo „Brėmeno muzikantai“. Ne veltui jis tikėjo maistine kiaušinių verte, nes skydliaukės ligų simptomai yra nervingumas, dirglumas ir depresija. Todėl kiaušinių valgymas yra vi...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:59 Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ...
Garsaus akademiko Amosovo pasta: "Aš naudoju 2 kartus per metus ir praktiškai nesergu. Šį receptą naudoju jau antrą dešimtį metų ..." Nė viena sezoninė cholera manęs negriebę! Kada paskutinį kartą sirgau - nepamenu (vienos dienos peršalimas kas 2 metus nesiskaito) ......

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 21:10 Ilgalaikis kosulys pas vaiką. Padedame jūsų kūdikiui atsikratyti ligos!
Visos motinos žino, kaip sunku išgydyti savo mylimą vaiką nuo kosulio. Aš irgi tai žinau. Paprastai aš 3 kartus per dieną vaikui duodu kokių nors vaistų, o gydymas trunka 5 dienas. Vaikas lėtai atsigauna ir ilgai kosėja....

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 20:09 Tapo Žinoma. Pirmoji Informacija Apie COVID-21 Simptomus
2021 m. gruodžio mėn. PSO medicinos „šviesuoliai“ pranešė pasauliui apie naują COVID-19 padermę, dėl kurios visa Anglija buvo pakelta ant ausų, o paskui ir visą Europą. Tačiau žmonės, kurie dirba vietose, tai yra dirbantys EMS (greitosios medicinos pagalbos tarnyboje), dar rudenį įspėjo apie šį štam...

Skaityti daugiau

25.01.2021 laikas 10:08 Vakcinos nuo COVID-19 ligos: kur tiesa, o kur melagiena?
Ką turime žinoti apie skiepus nuo COVID-19 ligos? Ar galima pasitikėti vakcinomis, kurios sukurtos per trumpą laiką? Kuo jos skiriasi nuo įprastų vakcinų? Ar skiepais galima žmones „sučipuoti“, kaip teigia antivakseriai?...

Skaityti daugiau