Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2024 » Kovo » 6

Masiškai auga lietuvių apsipirkimai Lenkijoje: išlaidos padidėjo 17 proc.

Masiškai auga lietuvių apsipirkimai Lenkijoje

Lietuvių išlaidos Lenkijoje 2023 m. sausio–rugsėjo mėnesiais augo 17 proc.

Lietuvių išlaidos Lenkijoje praėjusių metų sausio–rugsėjo mėnesiais sudarė 271,3 mln. eurų ir buvo 17 proc. didesnės nei tuo pačiu laikotarpiu 2022 metais, kai jos siekė 231,9 mln. eurų. Didžioji dalis išlaidų tenka paslaugoms ir ne maisto prekėms, tuo metu maisto produktams ir nealkoholiniams gėrimams išleidžiama 16,2 proc., alkoholiui ar tabakui – 10 procentų.

2023 metų trečiąjį ketvirtį lietuviai Lenkijoje daugiausiai išleido ne maisto prekėms – 49,2 proc. visų išlaidų, paslaugoms – 28,7 procento. Tuo metu maistui ir nealkoholiniams gėrimams – 12,8 proc, tabakui – 7,3 proc., o alkoholiui – 2 procentus.

Dažniausiai Lenkijoje apsiperka arčiau Lenkijos sienos gyvenantys žmonės

Lenkijoje apsiperka daugiausia kaimų gyventojai, kurių gyvenamoji vieta sudaro yra 50 kilometrų nuo sienos – jie sudaro 71,8 proc. visų apklaustųjų, o tarp jų daugiau nei pusė gyvena 30 kilometrų nuo sienos ar arčiau.

Lietuviai 2022 metais buvo treti pagal vidutines išlaidas asmeniui vienos kelionės apsipirkti metu – jie Lenkijoje vidutiniškai išleido 119 eurų. Tuo metu ukrainiečiai išleido – 170 eurų, o baltarusiai – 132 eurus.

Lietuvoje veikia daug tarpinių įmonių, gabenančių prekes iš Lenkijos

Vienos jų – „Cargolot“ – pardavimo pajamos, kaip nurodė įmones vadovas Rolandas Bukauskas, per praėjusius metus augo 30–40 procentų. Tuo metu 2022 metais įmonė fiksavo beveik 538 tūkst. eurų pajamas.

Taip pat bendrovė gabena prekes ir iš Vokietijos. Kaip rodo bendrovės duomenys, abiejų šalių e. parduotuvės yra aktyviai lankomos Lietuvos pirkėjų.

Lenkijoje kaimyninių šalių gyventojams patogu įsigyti maisto produktų, dėl nulinio pridėtinės vertės mokesčio (PVM) produktams, tokiems kaip mėsa, daržovės, vaisiai, košės ir kūdikių maistas. Jiems anksčiau buvo taikomas lengvatinis 5 proc. tarifas.

Didžiausias apsipirkimų Lenkijoje pakilimas buvo 2018 ir 2019 metais, kai lietuviai atitinkamai išleisdavo 359,4 mln. eurų ir 367,1 mln. eurų.

Parengta remiantis ELTA.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://77.lt/masiskai-auga-lietuviu-apsipirkimai-lenkijoje-islaidos-padidejo-17-proc

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2024 laikas 20:02 Receptai – Patiekalai Bananų sausainių pyragas: skanus ir greitas desertas be kepimo receptas
Jei mėgstate saldumynus, bet neturite pakankamai laiko gaminti, rekomenduojame labai greito ir lengvo deserto receptą. Jums nereikės vargti su tešla ir įjungti orkaitės. Pakanka po ranka turėti krekerių, bananų, šiek tiek cukraus ...

Skaityti daugiau

08.04.2024 laikas 15:22 Receptai – Patiekalai Vištienos krūtinėlė su malonia citrinos rūgštele. Skanus užkandis iš to, ką turite šaldytuve

Greitai, lengvai ir nebrangiai! Puikus skonis ir aromatas, kurį mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Būtinai išbandykite - rekomenduoju.

Skaityti daugiau

03.04.2024 laikas 20:23 Receptai – Patiekalai Blyneliai (sklindžiai) su obuoliais (receptas)
Mano vyras turi labai aiškią nuomonę kai kuriais klausimais. Ir jis kartais savo tiesa būna taip įsitikinęs, kad neįmanoma jį perkalbėti. Tačiau, kartais aš jį pergudrauju. Kad ir su šiais sklindžiais. Jis visada sako, kad keptų o...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau