Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Grūdai, Sėklos, Riešutai

Daiginti kviečiai. Apie kviečių daigų vartojimo naudą

Daiginti kviečiai. Apie kviečių daigų vartojimo naudą

Daigintų kviečių poveikį išbandžiau prieš 30 metų. Buvau labai patenkintas poveikiu organizmui ir nuo to laiko vartoju daigintus kviečius. Noriu ir skaitytojams papasakoti apie kviečių daigus.

Daiginti kviečiai - jokia naujiena, joks mokslinis atradimas. Jie pradėti vartoti jau labai gilioje senovėje, o liaudies medicina sukaupė didelę patirtį kviečių daigų panaudojimui profilaktikai ir gydymui.

Pirmiausia papasakosiu kokią naudą daiginti kviečiai suteikia organizmui, o po to - apie praktinį jų panaudojimą.

Kas tai yra grūdas? Grūdas - tai snaudžiantis organizmas, kuriame po apvalkalu sukaupta savotiška energija, skirta giminės pratęsimui.

Ši energija pasireiškia dygimo metu, kai gimsta naujas augalas. Gamta naujam augalui suteikia vertingiausią, ką turi savyje - enzimus ir kitas vertingas medžiagas.

Vartojant kviečių daigus, tuo pačiu vartojame ir labai svarbias iš gamtos gaunamas medžiagas. Tyrinėtojai, tyrę kviečių daigų poveikį žmogaus organizmui, padarė išvadą, kad kviečių daigai pasižymi efektyviu stimuliuojančiu poveikiu, koordinuoja bet kurio amžiaus žmogaus organizmo vystymąsi, teigiamai veikia medžiagų apykaitą, nervų sistemą.

Neseniai mokslininkams pavyko nustatyti, kad kviečių daigai puikiai valo organizmą. Jie sugeba iš organizmo pašalinti pavojingų medžiagų sankaupas. Kviečių daigai netgi sugeba ištirpinti žarnyne susidarantį glitimą ir apsaugo nuo vėžinių ligų.

Štai mokslininkų padarytos išvados apie kviečių daigų vartojimo naudą:

♦ Daigai reguliuoja ir sugrąžina tinkamą gyvybiškai svarbių organizmo funkcijų veiklą nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus.

♦ Stabilizuoja ir atstato gyvybiškai svarbių organų taisyklingą veiklą nepriklausomai nuo žmogaus amžiaus.

♦ Stabilizuoja ir atjaunina visas organizmo sistemas.

♦ Išskaido įvairius naujus darinius, polipus, fibriomas.

♦ Aprūpina kraują deguonimi, padidina organizmo atsparumą šalčiui, deguonies trūkumui.

♦ Malšina įvairias infekcijas ir uždegiminius procesus.

♦ Pašalina iš organizmo ląstelių gyvybinės veiklos atliekas, nuodus, perteklinį cholesterolį ir kitas kenksmingas medžiagas, stiprina organizmo imunitetą.

♦ Grąžina regėjimo stiprumą, gydo žaizdas.

♦ Padeda sulaukti solidaus amžiaus, padeda ataugti anksčiau iškritusiems plaukams.

♦ Sustiprina širdies-kraujagyslių sistemą.

♦ Nuramina žmogaus sielą.

Man atrodo, kad šios pateiktos išvados tikrai įtikins vartoti kviečių daigus visus tuos, kurie nori būti sveiki.

Visų grūdų daigai yra vertingi, tačiau geriausia vartoti kviečių daigus, kuriuose sukauptos vertingiausios profilaktikai ir gydymui reikalingos medžiagos ir kuriuos patogiausia paruošti.

grūdai, kviečiai, vaistažolės, liaudies medicina, liaudies receptai

Yra daug būdų kviečių grūdams sudaiginti. Papasakosiu apie vieną paprastą būdą, kuriuo ir pats naudojuosi.

Daiginimui paimti 80-100 g kviečių grūdų, juos nuplauti 2-3 kartus tekančiame vandenyje. Pažeistus ir nevisiškai subrendusius grūdus išmesti. Nuplauti grūdai paskleidžiami ne storesniu kaip 2-3 cm sluoksniu fajansiniame ar kitokiame inde. Kviečių grūdus užpilti vandeniu taip, kad vanduo siektų viršutinį grūdų sluoksnį, bet ne daugiau. Indą uždengti marle. Svarbiausia - kviečius aprūpinti drėgme, oru ir šiluma iki +22°C.

Po 20-30 valandų iš grūdų pasirodys plonyčiai daigeliai. Kai daigai bus 2-3 cm ilgio, grūdus vėl būtinai reikia perplauti.

Tai ir yra daiginti kviečiai. Vartojimo patogumui juos reikia sumalti mėsmale. Tokie daiginti kviečiai kramtomi labai lėtai ir kruopščiai. Pvz., 1 arbat. šaukštelį daigintų kviečių kramtyti 1 minutę ir per tą laiką padaryti 50-60 kandimų. Vienam žmogui pakanka 2 valg. šaukštų daigintų kviečių. Tokiu kramtymu burnoje susidaro eliksyras, kuris patenka į organizmą.

Tie, kas tingi ilgai ir kruopščiai kramtyti, gali pasinaudoti kitu vartojimo būdu: į sumaltus daigintus kviečius supilti 1-1,5 stiklinės vandens, išmaišyti iki vienalytės masės, išsunkti - gaunamas kviečių pienas, kuris irgi yra naudingas.

Daiginti kviečiai negydo kokios nors konkrečios ligos - jie gydo visą organizmą. Nepatingėkite ir jūs galėsite įsitikinti šio produkto veiksmingumu.

paranormal.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
07.03.2021 laikas 12:32 Vaistiniai augalai renkami pavasarį - Ankstyvieji šalpusniai (Tussilago farfara)
Po balkšvai pilkšvos monotoniškos žiemos žmogaus žvilgsnis godžiai gaudo visus artėjančio pavasario požymius. Dažniausiai džiaugiamės pamatę verbų ir gluosnių žirginėlius. Taip dažniausiai nutinka tada, kai dar ne visas sniegas būna nutirpęs - kovo mėnesį....

Skaityti daugiau

18.08.2020 laikas 12:58 Vertingos vingiorykštės – juose slypi neišmatuojama nauda
Pamiškėse, paupiuose, pabaliuose, melioracijos grioviuose ir kitose drėgnesnėse vietose visa jėga žydi pelkinės vingiorykštės. Gardžiai kvepia. Vingiorykštei žiedyno gali pavydėti net madingiausios darželių gėlės....

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:08 A.Svitojus: „Jeigu šeimos ūkių neliks, žemės ūkis išgyvens turbulenciją“

Su kokiais iššūkiais susiduria šeimos ūkiai šiandieną ir kokios priemonės būtinos jiems stiprinti, kalbame su naujai išrinktu Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos (LŠŪS) pirmininku Arūnu Svitojumi.

Skaityti daugiau

17.11.2022 laikas 08:17 Kukurūzų Lietuvoje užauginama daugiau, bet paklausa menka
Šiemet planuojamas beveik 140 tūkst. tonų kukurūzų grūdų derlius – didžiausias per kelerius pastaruosius metus, nes šia kultūra daugiau nei bet kada apsėta laukų.

Skaityti daugiau

20.04.2021 laikas 19:05 Pipirmėtės (Mėtos) Prieskonis Liaudies Medicinoje
Rusų liaudies medicina mėtas rekomendavo, gydant skrandžio ir virškinimo trakto susirgimus, kaip centrinę nervų sistemą raminančią priemonę, gydant širdies ligas, kaip stiprinančią priemonę netekus jėgų, gydant vaikų rachitą ir skrofuliozę. Buvo naudojami nuovirai su vandeniu, actu ir lapų milteliai...

Skaityti daugiau