- 15.03.2020
- 0.0 Reitingas
- 1375 Peržiūrų
- Aptarti
Palanku pilvui ir širdžiai
Maistinių medžiagų gausių lietinių receptas, kuriame nėra baltų miltų, kiaušinių ir pieno, todėl jais gali mėgautis ir tie, kurie netoleruoja gyvūninės kilmės produktų. Šie blynai - vertingas ląstelienos, mineralinių medžiagų ir vitaminų šaltinis.
Ingredientai
Tešlai
- visų grūdo dalių grikių miltai
- šalavijų sėklos
- migdolų pienas arba kokosų pienas
- žiupsnelis Himalajų druskos
- šaukštas rudojo cukraus
- alyvuogių aliejus kepti.
Įdarui
- obuoliai
- cinamonas
- medus.
Gaminimo būdas
1. Berkite visų grūdo dalių grikių miltus į dubenį, dėkite cukraus, druskos ir šalavijų sėklų (200 g miltų imkite maždaug 1 v. š. sėklų).
2. Įpilkite pieną arba pieno gėrimą ir gerai išmaišykite.
3. Palikite tešlą truputį „pailsėti" kad sėklos išbrinktų. Po to įpilkite dar pieno, kad tešla nebūtų per tiršta.
4. Nulupkite obuolius, išimkite šerdis ir supjaustykite gabalėliais. Dėkite į keptuvę arba puodą, kad troškintųsi, ir įberkite cinamono. Kai obuoliai suminkštėja, leiskite jiems truputį atvėsti ir įdėkite medaus.
5. Dėkite į įkaitintą, riebalais išteptą keptuvę tešlą ir kepkite lietinius.
6. Į kiekvieno iškepto lietinio vidurį įdėkite obuolių įdaro ir suvyniokite blyną į ritinėlį.
7. Valgykite aplietus grikių medumi.
Dar vienas sveikas receptas, kaip pasigaminti blynelius iš grikių miltų:
Įtraukite šalavijų sėklas kaip traškų ir cukraus neturintį papildymą ne tik į blynus, bet ir į tirštus kokteilius, salotas, sriubas ir kitus patiekalus.
Vertingos šalavijų sėklos
Jose yra daug antioksidantų, uždegimą slopinančių omega-3 riebalų rūgščių, aukštos kokybės baltymų ir augalinių maistinių medžiagų. Tyrimai rodo, kad šalavijų sėklos gali padėti išvengti širdies ir kraujagyslių ligų ir cukrinio diabeto, taip pat sumažinti riebalų koncentraciją kraujyje. Mažose sėklose yra daug ląstelienos, kuri maitina gerąsias žarnyno bakterijas.
Kiekvieną dieną po obuolį!
Obuoliuose yra daug antioksidantų, kurie paaiškina šių vaisių palankų poveikį žmogaus sveikatai. Svarbiausi iš jų yra kvercetinas, epikatechinas ir chlorogeno rūgštis.
Tyrimuose su gyvūnais atskleista, kad kvercetinas pasižymi uždegimo slopinamuoju, antivirusiniu, antivėžiniu ir į antidepresantus panašiu poveikiu.
Tyrimuose su gyvūnais atskleista, kad epikatechinas (tas pats antioksidantas, kurio yra žaliojoje arbatoje) gali pagerinti smegenų ir raumenų veiklą.
Chlorogeno rūgštis, taip pat randama kavoje, gali būti naudinga norint stabilizuoti cukraus koncentraciją ir, ilgai vartojama, gali padėti sumažinti svorį.
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!
Susijusios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau