Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Kiti rašo » 2024 » Vasario » 14

Vokietijos vyriausybė tikisi, kad Rusijai laimėjus karą iš Ukrainos pabėgs 10 mln. migrantų

Vokietijos vyriausybė tikisi, kad Rusijai laimėjus karą iš Ukrainos

Vokietijos vyriausybė mano, kad Ukrainai pralaimėjus karą su Rusija, iš šalies masiškai bėgs iki dešimties milijonų migrantų, ypač į Vokietiją, kurios prieglobsčio sistema jau dabar trūkinėja dėl pastarąjį dešimtmetį vykdytos atvirų sienų politikos.

Berlynas tikisi, kad Rusijos pergalės atveju šalį paliks dar maždaug dešimt milijonų žmonių, kurių didžioji dauguma vyks į Vakarų Europos šalis, teigiama laikraščio pranešime, kuriame cituojami parlamento ir saugumo tarnybų šaltiniai.

Tačiau kai kurie įspėjo, kad, remiantis šiais skaičiavimais, gali būti sumenkinama, kiek ukrainiečių ieškos gyvenimo kitose šalyse, o migracijos tyrėjas Geraldas Knausas laikraščiui "Welt am Sonntag" teigė, kad šis skaičius gali būti nepakankamas: "Jei Ukraina pralaimėtų karą, į ES galėtų atvykti daug daugiau nei dešimt milijonų pabėgėlių. Tai jau dabar yra didžiausias pabėgėlių judėjimas Europoje nuo XX a. ketvirtojo dešimtmečio.

"Yra didelis skirtumas, palyginti su masiniu pabėgimu dėl karo Sirijoje. Dabar Turkija uždarė sieną su Sirija ir pastatė sieną. ES to nepadarys Ukrainos atžvilgiu. Taigi, jei [Europa] nenori, kad pabėgėlių skaičius didėtų, dabar ji turi padėti Ukrainai laimėti jos gynybinį karą."

Bundestago parlamento narys Roderichas Kiesewetteris, atstovaujantis centristinei Krikščionių demokratų sąjungai (CDU), pridūrė: "Jei nepakeisime paramos Ukrainai strategijos, blogiausias scenarijus - masinis pabėgimas iš Ukrainos ir karo išplitimas į NATO šalis - bus daug labiau tikėtinas. Tuomet dešimt milijonų pabėgėlių būtų menkas skaičius".

JT Pabėgėlių agentūros (UNHCR) duomenimis, nuo Rusijos invazijos į Ukrainą iš šalies pabėgo daugiau kaip šeši milijonai žmonių, dar milijonai žmonių buvo priversti palikti savo namus ir šalies viduje.

Vokietija yra viena iš pagrindinių Ukrainos pabėgėlių krypčių - nuo 2022 m. į Vokietiją persikėlė apie 1,1 mln. Ukrainos piliečių, o šis skaičius tarp Europos valstybių nusileidžia tik Lenkijai.

Be to, į šalį ir toliau plūdo nelegalių migrantų bangos: 2023 m. Vokietijos teisėsauga užfiksavo apie 127 000 "neleistinų įvažiavimų" - tai didžiausias skaičius nuo 2015 m. Europos migrantų krizės.

Pasak Vokietijos policijos sąjungos pirmininko Heiko Teggatzo, šiuo metu šalyje nelegaliai gyvena daugiau kaip 350 000 migrantų, kurie neturi jokių perspektyvų būti deportuoti, nes kanclerio Olafo Scholzo kairiųjų vyriausybė vangiai vykdo teisėsaugos reikalavimus. Rugsėjo mėnesį Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris pripažino, kad dėl to, be teisėtai atvykstančių prieglobsčio prašytojų, šalies sistema pasiekė "lūžio tašką".

Nors Europa ir kitos Vakarų šalys atvėrė vartus nuo karo bėgantiems ukrainiečiams 2022 m., vyravo bendra prielaida, kad jie dažniau nei migrantai iš Artimųjų Rytų ir Afrikos grįš namo.

Tačiau praėjusių metų liepą Vokietijos federalinės migracijos ir pabėgėlių tarnybos ir Federalinio gyventojų tyrimų instituto atliktas tyrimas parodė, kad 44 proc. ukrainiečių, atvykusių nuo karo pradžios, norėtų likti Vokietijoje "visam laikui" arba bent jau "dar kelerius metus". Priešingai, tik 31 proc. teigė, kad norėtų grįžti namo.

Naujesnė apklausa, kurią rugsėjo mėn. atliko organizacija "Pathfinders" Kanadoje, parodė, kad 90 proc. ukrainiečių pabėgėlių norėtų likti Kanadoje. Net jei karas baigtųsi, apie 79 proc. teigė, kad vis tiek norėtų likti Kanadoje, o tai rodo, kad ukrainiečių diaspora galimai vis labiau vengia grįžti namo.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Už pateiktą lankytojo į autoriaus nuomonę, paranormal.lt neatsako. Rašo: https://lebionka.blogspot.com/2024/02/vokietijos-vyriausybe-tikisi-kad.html

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2024 laikas 20:02 Receptai – Patiekalai Bananų sausainių pyragas: skanus ir greitas desertas be kepimo receptas
Jei mėgstate saldumynus, bet neturite pakankamai laiko gaminti, rekomenduojame labai greito ir lengvo deserto receptą. Jums nereikės vargti su tešla ir įjungti orkaitės. Pakanka po ranka turėti krekerių, bananų, šiek tiek cukraus ...

Skaityti daugiau

08.04.2024 laikas 15:22 Receptai – Patiekalai Vištienos krūtinėlė su malonia citrinos rūgštele. Skanus užkandis iš to, ką turite šaldytuve

Greitai, lengvai ir nebrangiai! Puikus skonis ir aromatas, kurį mėgsta ir suaugusieji, ir vaikai. Būtinai išbandykite - rekomenduoju.

Skaityti daugiau

03.04.2024 laikas 20:23 Receptai – Patiekalai Blyneliai (sklindžiai) su obuoliais (receptas)
Mano vyras turi labai aiškią nuomonę kai kuriais klausimais. Ir jis kartais savo tiesa būna taip įsitikinęs, kad neįmanoma jį perkalbėti. Tačiau, kartais aš jį pergudrauju. Kad ir su šiais sklindžiais. Jis visada sako, kad keptų o...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 17:27 Įprastuose tvarsčiuose, pleistruose yra nerimą keliančių vėžį sukeliančių PFAS, kurios patenka tiesiai į kraują

Naujas "Mammavation" tyrimas parodė, kad vėžį sukeliančios per- ir polifluoralkilinės medžiagos (PFAS) yra gaminamos įprastų tvarsčių sugeriamajame pagalvėlėje ir lipniame atvarte. Tai kelia nerimą, nes PFAS gali patekti tiesiai į kraują...

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 11:04 Vaistų trūkumas pasiekė rekordinį lygį
Amerikos sveikatos sistemos vaistininkų draugijos (ASHP) duomenimis, šiuo metu visoje šalyje trūksta 323 skirtingų klasių vaistų. Tai didžiausias skaičius nuo 2001 m., kai draugija pradėjo vesti statistiką.

Skaityti daugiau

12.04.2024 laikas 10:57 Floridoje policijai leista "medžioti" pedofilus
Trumpai: Ronas DeSantisas pasirašė įstatymų projektus, kuriais griežtinamos bausmės už lytinius nusikaltimus, padarytus prieš vaikus.

Skaityti daugiau