- 26.08.2018
- 1.0 Reitingas
- 1949 Peržiūrų
- Aptarti
• Vos tik prasidėjus slogai, uždėti garstyčių trauklapius ant menčių ir aprišti flanele. Po to apsimauti šiltas vilnones kojines. Laikyti garstyčių trauklapius kiek įmanoma ilgiau (paprastai 1-2 val.). Garstyčių trauklapius nuėmus, kurį laiką greitai vaikščioti. Geriausia šią priemonę naudoti vakare, prieš miegą. Iki auštant sloga praeis.
• Sloguojat, galite morkų sulčių lašinti į nosį. Galite slogą gydyti ir taip: sumaišykite lygiomis dalimis šviežiai spaustų morkų sulčių su augaliniu aliejumi. Į tirpalą įpilkite kelis lašus svogūnų sulčių Ir viską gerai išmaišykite. Šio mišinio po kelis lašus lašinkite į nosį keletą kartų per dieną.
• Sloguojant vaikams. Sutarkuoti burokėlį ir išspausti jo sultis. Lašinti po porą lašelių į nosį 3 kartus per dieną.
• Sloguojant vaikams. Jei mažylis nealergiškas medui, galima jo nosytės vidų švelniai patepti medumi.
• Sloguojant vaikams. Išvirti du kiaušinius ir priglausti prie abiejų nosies pusių ir palaikyti kol jie atvės ( jei kiaušiniai per karšti, įvyniokite į marlė, kad nenudegintumėte). Šis būdas tinka ir skaudant gerklei, tik tada kiaušinius dėti ant kaklo.
• Slogą efektyviai gydo garstyčių kojų vonios: 1 valgomąjį šaukštą garstyčių miltelių kruopščiai ištirpdyti 6 litruose karšto vandens (41-43 ?). Šis gydymas netinka esant varikoziniam venų išsiplėtimui, padidėjusiam arteriniam kraujospūdžiui.
• Sergant vaikui sloga arba haimoritu paimti drobinį maišelį ir į jį prikrėsti tirštos kvietinės košės. Šį maišelį uždėti ant nosies srities, kad šildytų jos ančius. Laikyti, kol atvės.
• Nuo peršalimo, slogos, gripo ir anginos: 4 valgomuosius šaukštus susmulkintų ir džiovintų liepžiedžių užpilti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Virti 15 min., po to palikti 20-30 min. ir nukošti, pripilti išgaravusį vandens kiekį. Įdėti pagal skonį medaus ir gerti po stiklinę 2 kartus per dieną.
• Nuo ilgai trunkančios slogos: 3 valgomuosius šaukštus džiovintų avietės uogų užpilti 2 stiklinėmis degtinės. Laikyti 2 savaitės tamsioje ir vėsioje vietoje, retkarčiais sukratant. Nukošti. Atskiesti virintu vandeniu 1:1. Gerti po valgomąjį šaukštą 4 kartus per dieną po valgio.
• Kiaulpienės šaknis ir erškėtuoges sumalti santykiu 1:1, sumaišyti. 1 valomą šaukštą mišinio užplikyti 1 stikline karšto vandens, užvirti ir palikti nakčiai termose. Rytą nukošti. Vartoti sergant alergine sloga po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną prieš valgį. Vartoti 2-3 mėnesius.
• Kambario temperatūros švaraus vandens pasisemti rieškučiomis ir įtraukti paeiliui į vieną ir į kitą šnervę, kad jis patektų į burną. Gydantis slogą negalima pamiršti, kad tai - daugeliu atvejų infekcinė liga. Todėl gydantis slogą vienu ar kitu būdu reikia dažnai keisti nosines tam, kad po gydymo nebūtų užsikrečiama iš naujo.
• Ilgai trunkanti sloga gydoma uostant raudonėlio arba noteros žolės miltelius.
• Giliai įkvėpti uostomojo tabako, kad jis per nosiaryklę pasiektų į burną. Po kelių „pauostymų“ sloga praeina.
• Gerai nuplauti burokėlį, nusausinti ir sutarkuoti smulkia trintuve. Išspausti sultis. Jas sumaišyti su medumi - 7 dalys sulčių ir 3 dalys medaus. Viską gerai išmaišyti ir lašinti į nosį esant slogai po 5 - 6 lašus į kiekvieną šnervę 4 - 5 kartus per dieną.
• Esant slogai, pasigaminkite tokį skystį: šviežias alijošiaus sultis praskieskite virintu vandeniu santykiu 1:10 ir kasdien įlašinkite į nosį 2-3 lašus.
• Esant chroniškai slogai: smulkiai supjaustyti alijošiaus lapus ir sumaišyti juos su tokiu pačiu kiekiu kreidos. Palaukti 5 val. Šis mišinys pašildomas ir 3-4 kartus per dieną lašinamas į nosį.
• Apsisaugojimui nuo adenoidų ir polipų: 1 dalį jonažolės žolės miltelių sumaišyti su 4 dalimis nesūdyto sviesto. Į 1 arbatinį šaukštelį mišinio įlašinti 5 lašus ugniažolės sulčių, įpilti į mažą buteliuką ir kratyti kol susidarys emulsija. 3-4 kartus per dieną įlašinti į kiekvieną šnervę po 2 lašus.
• 40 g. susmulkinto pikio (propolio) su nedideliu kiekiu sviesto, užpilama saulėgražų aliejumi, kad bendras svoris būtų 100g. Gerai išmaišoma. Gydomasi taip: nedideli vatos ar marlės tamponėliai, suvilgyti šiais vaistais, 2 kartus į dieną (ryte ir vakare) įkišami į nosį. Pageidautina kiekvienai procedūrai naudoti vis naujus tamponėlius.
• 10 g paprastosios kraujažolės užplikyti stikline verdančio vandens, taip pat atskirai stikline verdančio vandens užplikyti 5 g šliaužiančiosios tramažolės. Užpilus sumaišyti ir lašinti į kiekvieną šnervę po 5 lašus 3 kartus per dieną. Užpilus galima naudoti 5 min. inhaliacijai. Katroti 10-12 kartų.
• 1 valgomą šaukštą sausų baltažiedės notrelės žiedų užplikyti 1 stikline karšto vandens, užvirti ir palikti 30 min prisitraukti. Varoti esant alerginei slogai po 0,5 stiklinės 2-3 kartus per dieną prieš valgį.
• 1 valgomą šaukštą saldymedžio šaknies sumaišyti su 1 valgomu šaukštu ramunėlių žiedų. Užplikyti 2 stiklinėmis verdančio vandens. Pakaitinti 15 min. verdančio vandens vonelėje. Palikti 30 min. prisitraukti, perkošti. Vartoti segant alergine sloga po 0,5 stiklinės 3-4 kartus per dieną 30 min prieš valgį.
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!
Susijusios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau