Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Sodas | Kaimas » Daržovės

14 priežasčių, kodėl turėtume valgyti žirnius

14 Priežasčių, Kodėl Turėtume Valgyti Žirnius

Žirniai – nepelnytai kiek primirštas maisto produktas, kuris daugelį šimtmečių planetos gyventojus gelbėjo nuo bado. Naudingosios šių ankštinių daržovių savybės buvo žinomos dar žiloje senovėje: Hipokratas (460-377 pr. Kr.) žirniais gydė anemiją, širdies ligas, nutukimą, ir kt. Šiandien sveikatos specialistai apie naudingąsias žirnių savybes kalba vis dažniau, todėl pravartu žinoti, kokios jų yra laikomos pačiomis svarbiausiomis.

Efektyvesnė svorio kontrolė

Jei nesėkmingai bandote numesti nepageidaujamus kilogramus, gali būti, kad netinkamai pasirenkate maisto produktus. Porcijoje žirnių (150 g) yra mažiau nei 100 kalorijų, o šis maisto produktas yra ne tik skanus ir naudingas, bet taip pat ir labai sotus.

Skrandžio vėžio prevencija

Žirniuose yra didelis kiekis sveikatai naudingo polifenolio kumestrolio. Meksikos mokslininkai nustatė, kad pakanka vos 2 mg šios medžiagos kasdien ir rizika susirgti skrandžio vėžiu taps gerokai mažesnė. Naudinga žinoti, kad 150 g žirnių yra net 10 mg polifenolio kumestrolio!

Senėjimo procesų lėtinimas

Reguliarus žirnių valgymas stabdo organizmo senėjimo procesus, stiprina imuninę sistemą ir suteikia energijos. Šiame maisto produkte gausu antioksidantų, karotenoidų bei fenolio rūgščių. Palanku tai, kad šis maisto produktas apsaugo odą nuo raukšlių, todėl tai puiki alternatyva brangiai kainuojantiems kremams.

Apsauga nuo įvairių ligų

Jei žirnius valgysite bent kartą per savaitę, sumažinsite riziką susirgti Alzheimerio liga, bronchitu, osteoporoze ir kandidoze. Žirniuose gausu B grupės vitaminų, vitaminų C ir E, cinko, Omega-3 riebalų rūgščių ir kitų veikliųjų medžiagų, kurios sukuria stiprią organizmo apsaugą. Vitamino B6 trūkumas gali sukelti įvairias ligas, o šio vitamino vartojimas papildų pavidalu kartais sukelia alergiją, todėl pravartu į savo mitybos racioną žirnius įtraukti kiek dažniau.

Cukraus lygio reguliavimas

Šiame maisto produkte gausu skaidulų ir baltymų, kurie padeda sulėtinti cukraus įsisavinimą. Žirnių miltuose yra gausu gliutamino rūgšties, kuri padeda sergant cukriniu diabetu. Be to, ši medžiaga normalizuoja metabolizmo procesus ir gali padėti esant galvos skausmams.

Širdies ligų tikimybės mažinimas

Žirniuose esantys antioksidantai ir priešuždegiminiai junginiai padeda stiprinti kraujagyslių sieneles. Kraujagyslių sienelių nuosėdos ima formuotis tada, kai patiriamas didelis oksidacinis stresas, todėl reguliarus žirnių vartojimas gali padėti to išvengti.

Pagalba esant vidurių užkietėjimui

Jei kenčiate nuo vidurių užkietėjimo, žirniai tikrai galės pagelbėti. Šiame maisto produkte gausu dietinių skaidulų, kurios gerina žarnyno peristaltiką ir padeda išvengti tuštinimosi sutrikimų. Šios problemos sprendimui tinka ir švieži, ir konservuoti ar išbrinkyti džiovinti žirniai.

žirniai, sodas, maistas, daržovės

Priemonė šlapimo varymui

Sumalti džiovinti žirniai arba šviežių anksčių nuoviras gali padėti efektyviai varyti šlapimą ir valyti inkstus.  Šviežių žirnių anksčių nuoviras nuo seno yra naudojamas kaip priemonė gydyti inkstų akmenligę.

Kaulų stiprinimas

150 g žirnių yra net 44 procentai rekomenduojamos vitamino K normos, kuris padeda kaulams geriau įsisavinti kalcį. Taip pat žirniuose gausu B grupės vitaminų, kurie padeda išvengti ankstyvos osteoporozės.

Cholesterolio kiekio mažinimas

Žirniai taip pat padeda mažinti „blogojo“ cholesterolio kiekį. Šiame maisto produkte yra vandenyje tirpaus B grupės vitamino niacino, kuris padeda mažinti trigliceridų ir labai mažo tankio lipoproteinų susidarymą. Būtent tai lemia, kad kraujyje esančio „blogojo“ cholesterolio kiekis tampa mažesnis, o „gerojo“ – didesnis.

žirniai, sodas, maistas, daržovės

Jei kankina rėmuo...

Jei kankina rėmuo, galite išbandyti liaudies medicinoje puikiai žinomą būdą jį įveikti: tereikia suvalgyti 3-4 šviežius arba vandenyje išmirkytus džiovintus žirnius. Svarbu žinoti, kad suvalgius žirnių nerekomenduojama gerti šalto vandens.

Energijos didinimas

Jei skundžiatės energijos stoka, tai gali būti tikrai svarbi priežastis į mitybos racioną įtraukti žirnius. Šiame maisto produkte esančios medžiagos padės įgauti daugiau energijos, todėl žirnius patartina vartoti sportuojantiems bei aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems žmonėms.

Puikus geležies šaltinis

Maisto produktų, kuriuose būtų gausu geležies, yra ne taip ir daug, tačiau žirniai yra laikomi puikiu geležies šaltiniu. Būtent todėl šis maisto produktas ypatingai rekomenduojamas vegetarams ir veganams: žirniai, kaip ir kitos ankštinės daržovės, turi daug organizmui naudingų maisto medžiagų, todėl šiam maisto produktui vertėtų skirti ypatingą dėmesį.

Žirniai yra labai skanūs

Nemažai žmonių laikosi nuostatos, kad sveiki maisto produktai negali būti skanūs, tačiau tai nėra tiesa. Žirniai yra vienas universaliausių maisto produktų: juos galima valgyti šviežius, konservuotus ar džiovintus, o patiekalų receptų gausa yra tiesiog stebinanti.

Nors kartais žirniai yra vertinami gana priešiškai (didžiausia šio maisto produkto „nuodėmė“ – dujų išsiskyrimo skatinimas), tačiau to galima išvengti. Šis nemalonus efektas dažniausiai pasireiškia tiems žmonėms, kurių skrandis yra labai jautrus, arba sergantiems virškinamojo trakto sutrikimais. Jei gaminsite patiekalus iš džiovintų žirnių, pirmiausia rekomenduojama juos išmirkyti šaltame vandenyje – tai padės panaikinti nepageidaujamą šalutinį efektą.

Tekstas perpublikuojamas iš patarimupasaulis.lt


Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
14.11.2022 laikas 21:25 Erškėtis liaudies medicinoje
Gegužės-birželio mėnesiais kone kiekvienoje sodyboje kvepia erškėtis - tikras rožės brolis. Liaudyje sakoma: sužydėjo erškėtis, pasitik vasarą. O spalio mėnesį, kai ant krūmų pasirodo ryškiai raudoni vaisiai, jis signalizuoja, kad laikas atsisveikinti su vasara....

Skaityti daugiau

06.05.2022 laikas 15:58 Buksmedinių ugniukų žala ir kovos su jais efektyvios priemonės

Šiltėjant klimatui bei plečiantis dekoratyvinių augalų plotams, Lietuvoje plinta ir nauji kenkėjai. Vienijų –  kandžių šeimai (Crambidae) priklausantys drugiai – buksmediniai ugniukai (Cydalima perspectalis).

...

Skaityti daugiau

13.05.2021 laikas 06:05 Pagrindinės pomidorų sodinimo klaidos
Kiekvienas daržininkas nori kuo anksčiau paragauti pirmųjų pomidorų. Sakoma, kad rūpestingi šeimininkai sėja juos jau vasario pradžioje, o nerūpestingi – tik kovo viduryje. Tačiau tiek vienų, tiek kitų pomidorai prinoksta beveik tuo pačiu laiku....

Skaityti daugiau

24.05.2020 laikas 16:40 Juodasis beržo grybas (Inonotus obliquus) ir juodgrybio džiovinimas

Ką vertėtų žinoti apie juodgrybio naudojimą? Luo senų laikų juodojo beržo grybo arbata ir nuovirai vartojami skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opoms gydyti, prieš piktybinius auglius (vėžį), stabdo uždegimus, mažina arterini ir veninį kraujo spaudimą, gliukozės kiekį kraujo plazmoje (vidinės gry...

Skaityti daugiau

20.06.2021 laikas 18:34 Austėja (Jasione) Rinkime Birželio Mėnesį

Austėjos auga sausuose pušynuose, pievose, dirvonuose ir yra gana dažnas augalas.

Skaityti daugiau