Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal naujienos » Tauta Siūlo » 2022 » Vasario » 12

Ignas Vėgėlė. Teisinės atsakomybės neišvengiamumas – jis anksčiau ar vėliau, tikiuosi, ateis

Ignas Vėgėlė. Teisinės atsakomybės neišvengiamumas – jis anksčiau

Vis dar gaunu daug klausimų apie vakarykštį Konstitucinio Teismo sprendimą nutraukti teiseną galimybių paso byloje.

Tenka apgailestauti dėl tokio Konstitucinio Teismo sprendimo, kuris nors formaliai pagal Konstitucinio Teismo įstatymą (69 str. 4 dalis) ir teisėtas, tačiau neatsižvelgia į paties Konstitucinio Teismo 2019-11-25 nutarime suformuluotą doktriną: Teismas nenutraukia teisenos tais atvejais, kai, neišsprendus bylos iš esmės, galėtų būti sudarytos prielaidos pažeisti Konstitucijoje įtvirtintas ir jos ginamas bei saugomas vertybes, tame tarpe Konstitucijos ginamą viešąjį interesą.

Tokios prielaidos, mano įsitikinimu, yra akivaizdžios galimybių paso byloje: tebevyksta ikiteisminiai tyrimai dėl svetimo galimybių paso panaudojimo, asmenys yra nuteisti už minėtą veiką ir šiuo metu jiems taikomos laisvės apribojimo priemonės (pamenate studentę, pasinaudojusią savo draugės galimybių pasu, kad laikytų egzaminą: šiuo metu jos laisvė apribota – uždėta apykojė).

Dėl galimybių paso didelę žalą patyrė tiek fiziniai, tiek ir juridiniai asmenys (nutrauktos studijos, studentai išmesti iš bendrabučių, taikytas nušalinimas nuo darbo, verslas neteko dalies pajamų ir t.t.), galimybių pasas kaip politinė vakcinavimosi prievartos priemonė (tai patvirtino ne vienas medikas bei jį rėmę politikai) privertė asmenis skiepytis, dalis jų patyrė šalutinius poveikius sveikatai.

Prisipažinsiu, maniau, kad Teismas svarstys šią bylą iš esmės, užtikrindamas viešojo intereso gynimą, užkirsdamas kelią pažeisti Konstitucijos ginamas vertybes ateityje, be to, užtikrindamas didelės visuomenės dalies teisę į žalos atlyginimą, kilusią dėl neteisėto reguliavimo. Pastarasis, spėju, ir yra kebliausias dalykas šioje Konstitucinės justicijos byloje, kartu su teisinės atsakomybės už neteisėtą veiką klausimu. Taip pat ir klausimu, kaip atkurti visuomenėje taiką.

Neteisėtas galimybių paso reguliavimas nuo rugsėjo mėnesio kaip karšta bulvė buvo mėtomas iš vienų pas kitus: Seimas nedrįso jo įteisinti įstatymu, Prezidentas nedrįso pats kreiptis į Konstitucinį Teismą ir tokiu būdu šį reguliavimą stabdyti, Vyriausybė tarsi apkasuose laukė iki paskutinės akimirkos ir likus trims darbo dienoms iki svarstymo Konstituciniame Teisme panaikino neteisėtą reguliavimą, lyg sufleruodama Konstituciniam Teismui galimybę stabdyti teiseną. Konstitucinis Teismas susigundė nespręsti.

Kokios viso to pasekmės? Sprendimas dėl to, ar reguliavimas buvo teisėtas persikelia į bendruosius teismus: net neabejoju, kad Konstitucinį Teismą pasieks panašūs klausimai kitoje byloje per individualų konstitucinį skundą arba bendrosios kompetencijos teismas pats nuspręs kreiptis į KT. Kitaip tariant, Konstitucinis Teismas negalės nenagrinėti bylos, kilusios iš Individualaus konstitucinio skundo (į KT kreipsis pats asmuo prieš tai „perėjęs“ visas bendrosios kompetencijos teismų instancijas), arba į Konstitucinį Teismą kreipsis pats teismas, nagrinėjantis susijusią bylą (pastarąja galimybe kiek abejoju, turint mintyje Teisėjų Tarybos pirmininkės nuolat kartojamą abejonę dėl teisėjų nepriklausomumo).

Vadinasi, nuo bylos sprendimo Konstituciniam Teismui nusišalinti vargiai pavyks. Tačiau tai atsitiks jau po kurio laiko: metų, o gal ir kelerių. Ir žalą gali tekti atlyginti jau ne šiai, o kitai Vyriausybei. Nereikia pamiršti ir 2024-aisiais vyksiančių Seimo bei Prezidento rinkimų: KT sprendimas šių rinkimų išvakarėse gali priminti neteisėtus Vyriausybės veiksmus ir reikšmingai pakeisti rinkimų rezultatus. Bet tai jau tolimos ateities spėjimas, o ateities spėjimas yra labai nedėkingas dalykas.

Bet kokiu atveju, visuomenės spaudimas ir Konstitucinės justicijos byla padėjo panaikinti neteisėtą galimybių paso reguliavimą, ir sugrąžinti visuomenei jos prarastas teises ir laisves. Šiame etape – tai didžiulis laimėjimas.

Viliuosi, sekantis etapas – vienas esminių teisinės valstybės elementų – teisinės atsakomybės neišvengiamumas. Jis anksčiau ar vėliau, tikiuosi, ateis: neteisėtai nuteisti asmenys bus reabilituoti, atsiras galimybė reikalauti žalos atlyginimo, o žalą sukėlę asmenys – įgis pareigą ją atlyginti.

Plačiau apie KT sprendimą ir visą GP reguliavimą, išsamioje diskusijoje:

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
15.05.2022 laikas 08:07 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su grybais
Labai turtinga savo skoniu, bet ne kalorijomis perlinių kruopų sriuba su grybais. Net mano vyras labai gyrė, o jis tikrai nėra didžiulis perlinių kruopų ar grybų mėgėjas. Beje šiai sriubai kuo puikiai tiek švieži, tiek džiovinti grybai....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:59 Receptai | Patiekalai Vokiška perlinių kruopų sriuba su šonine
Ar žinojote labai paprastą tiesą: perlinės kruopos yra tik iš miežių. Ši vokiška sriuba Graupensuppe taip ir yra verčiama į lietuvių kalbą - miežinė sriuba. Pas mus tai būtų labiau perlinė sriuba.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 07:52 Receptai | Patiekalai Perlinių kruopų sriuba su jautiena

Labai, labai ir labai skani perlinių kruopų sriuba su jautiena, šiek tiek jaučiasi švelnus aštrumas ir skonis tikrai geras. Visi ingredientai yra savo vietoje, idealiai sudera tarpusavyje.

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 14:02 “Kietos šviesos spindulių” mįslė

Pirmą kartą apie tokius neįprastus NSO spindulius sužinota XX a. septintojo dešimtmečio pabaigoje. Žanas Heringas pavadino juos "kietos šviesos spinduliais", kurie turi labai neįprastų savybių. Statistinės NSO objektų stebėjimų analizės duomenimis, maždaug 1980 m. šviesos spinduliai ir ...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 13:33 Kanada - Tūkstančiai žmonių evakuoti dėl potvynių Albertoje ir Šiaurės Vakarų teritorijose
Dėl ledo kamščių, lietaus ir tirpstančio sniego šiaurinėje Kanados dalyje išsiliejo upės. Visoms Šiaurės vakarų teritorijų bendruomenėms buvo įsakyta evakuotis, o šiaurės vakarų Albertos provincijoje šimtai žmonių buvo priversti palikti savo namus....

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 11:01 COVID-19 vakcinos išsiskyrimas gali pakenkti neskiepytiems žmonėms ir sukelti rimtų sveikatos problemų, pavyzdžiui, kraujo krešulių

Vakcinų nuo Wuhan koronaviruso (COVID-19) išskyrimo efektas paveikia net neskiepytus žmones, sukeldamas rimtų sveikatos komplikacijų, įskaitant kraujo krešulius, kurie yra tokie dideli, kad beveik prilygsta žmogaus kumščio dydžiui, kalba Arsenio Toledo.

...

Skaityti daugiau

15.05.2022 laikas 09:01 Laiko sutrikimų ir anomalijų mįslės

Vienas iš labiausiai paplitusių teiginių apie laiką sako: laikas nuolat yra visur. Deja, bet, jei tai būtų tiesa, tai mūsų gimtoji planeta prarastų bent pusę žmogaus širdžiai mielų paslapčių. Egzistuoja ryšys tarp normalios laiko eigos pasikeitimo ir "pražūtingų, užburtų" vietų.

...

Skaityti daugiau

14.05.2022 laikas 13:48 Vaiduokliai iš tiesų egzistuoja?

Šimtus ar net tūkstančius metų mediumai ir ekstrasensai bandė įrodyti, kad vaiduokliai tikrai egzistuoja. Vieni bijojo vaiduoklių, kiti juos medžiojo. Tačiau klausimas vis dar atviras: ar vaiduokliai tikrai egzistuoja?

...

Skaityti daugiau