Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Paranormal News » 2020 » Lapkričio » 7

Federal Investigators Deployed To Michigan After Undercover Video Alleging Voter Fraud Goes Viral

Federal Investigators Deployed To Michigan After Undercover Video
  • 07.11.2020
  • 0.0 Reitingas
  • 472 Peržiūros
  • Aptarti

Federal investigators have arrived in Michigan after an explosive video that appears to show a USPS whistleblower accusing Postal Service officials of illegal voter fraud went viral.

As the 2020 election continues, with recounts and legal action looming, allegations of systematic voter fraud have dominated the results in the few remaining contested states.

Calls have been made for an investigation after a bombshell investigative video, featuring an apparent whistleblowing postal worker in Michigan, may have exposed alleged organized voter fraud.

Federal investigators arrived in the state late on Thursday to follow up on the claims, according to Michigan’s 9&10 News.

The team of inspectors, sent by the United States Postal Service to a Traverse City post office, will be looking into alleged voter fraud exposed by a Project Veritas video.

The footage shows investigative reporter James O’Keefe talking with a USPS whistleblower in Michigan who claims to have witnessed organized voter fraud.

According to the whistleblower, a supervisor advised mail carriers to fraudulently backdate and postmark ballots from Joe Biden-friendly districts to November 3 to fool election officials into counting them.

Watch the insider explaining the alleged scheme to O’Keefe below:

The video soon went viral, and was spread across Twitter, Facebook, and other sites, according to The Western Journal.

Word soon reached the Office of the Inspector General, who confirmed to Project Veritas that the allegation was being investigated.

According to 9&10 News, the state of Michigan required ballots to be received no later than 8 p.m. on Nov. 3, and ballots received later, regardless of the postmark, will not be counted.

Even so, this investigation is good news for every American who wants free, open, and fair elections.

The alleged scheme to fraudulently backdate ballots is only one of the issues to come out of the crucial Michigan election.

Earlier this week, it was discovered that an issue with election programs tallied only two votes for a Republican candidate, despite many more supporters in the area.

It’s thought that 33 other counties in the state could be affected by the same issue.

Regardless of what these federal investigators discover, it’s clear that Michigan’s elections were far from perfect.

Meanwhile, another whistleblower in Pennsylvania has also come forward making similar allegations of voter fraud on Thursday night.

The whistleblower alleges that his postmaster at the Erie, PA office, Robert Weisenbach, ordered staff to illegally backdate ballots.

The unidentified postal worker says he overheard his boss, who he describes as a “Trump hater,” giving the order to backdate the ballots.

Earlier Thursday, Project Veritas also released an undercover video of a USPS carrier in Nevada vowing to commit voter fraud in an effort to remove President Trump from office.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Temos

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
22.09.2023 laikas 09:04 Tauta Siūlo Kodėl valdžia viešai nebesiskiepija?
Žmonės jau buvo linkę pamiršti kovidą ir su juo susijusias problemas bei ribojimus, tačiau pastaruoju metu įvairūs ekspertai vėl pradėjo gąsdinti, kad jeigu dar ne rudenį, tai žiemą virusas tikrai smogs.

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:44 Tauta Siūlo Papiktino atmintinos vietos pavadinimas
Nurodoma, kad tai „Lietuvos partizanų užkasimo vieta“. Savo nuomonę išsakęs ukmergiškis svarsto, kodėl parinktas toks keistas, niekur negirdėtas terminas. „Negi negalima buvo kaip nors kitaip pagarbiau pavadinti“, – piktinosi jis....

Skaityti daugiau

22.09.2023 laikas 08:39 Tauta Siūlo Dėl praleisto skambučio liko be vaistų

Ponia Danutė liko nusivylusi nuotolinių konsultacijų pas medikus tvarka – dėl praleisto skambučio mėnesį liko be vaistų.

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:42 Kaip keičiasi vyro reikalavimai moteriai, kai jis iš tiesų myli
Ar pastebėjote šiuos vyrų reikalavimus? Nuolat diskutuoja apie kažkokią tobulą porą. Įdomiausia tai, kad ji ne visada net egzistuoja. Ypač jei jie aptarinėja ne tik išvaizdą, bet ir charakterį. Moterys, būkime atviri, taip pat yra nuodėmingos....

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:23 Po kokių žmogaus frazių suprantu, kad jis yra tingus ir silpnas
Mūsų frazės visada buvo ir bus atspindys to, kas vyksta mūsų viduje. Jei žmogus yra stiprus ir drąsus, jo kalba skirsis nuo, pavyzdžiui, tinginio ir silpno žmogaus. Labai svarbu išmokti atskirti šiuos dalykus žmonių kalboje. Juk taip iš karto suprasi...

Skaityti daugiau

23.09.2023 laikas 20:06 Kaip suprasti iš vyro, ar jūs jam esate mėgstamiausia moteris, ar jis tiesiog prie jūsų pripratęs?
Vyras gali gyventi su moterimi dėl įvairių priežasčių. Iš pradžių taip, meilė ir trauka dažnai vaidina svarbų vaidmenį. Tačiau bėga metai. Ir nebėra taip, kad vyras gyvena su moterimi tik todėl, kad ją nuoširdžiai myli. Galbūt jis tiesiog prie jos pr...

Skaityti daugiau