Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » » 2020 » Sausio » 23

Lietuvoje pirmą kartą atlikta dantų implantacija su dinamine navigacija

Lietuvoje pirmą kartą atlikta dantų implantacija

Gruodžio mėnesį Lietuvoje pirmą kartą atlikta dantų implantacijos procedūra pasitelkiant dinaminės navigacijos metodą.

Dantų implantacija ir protezavimas atliekamas daugelyje odontologijos klinikų. 

Šių procedūrų sėkmė labiausiai priklauso nuo to, kaip profesionaliai ir tiksliai jos atliekamos, kokia yra taikoma gydymo metodika. 

Apie naujausio implantacijos metodo privalumus ir seniausių trūkumus, kalbamės su odontologu-ortopedu prof. med. dr. Vygandu Rutkūnu. 

Ar dažnai pacientams Lietuvoje prireikia dantų implantacijos procedūros?

Gana dažnai, tačiau visada geros prognozės natūralus dantis buvo ir bus geresnis pasirinkimas nei dantų implantas. 

Implantacija pacientams turėtų būti siūloma tik po išsamių tyrimų, kurių metu yra nustatoma ar tikrai visi galimi būdai išsaugoti natūralų dantį yra išbandyti. Deja, pacientų skaičius, kurie visiškai neteko vieno ar daugiau dantų, Lietuvoje nemažėja.

Panašu, kad neturint efektyvios mūsų visuomenės edukacijos programos, tendencijos menkai keisis ir ateityje. Vis dažniau susiduriame su labai sudėtingomis klinikinėmis dantų implantacijos situacijomis, kurių išspręsti be tinkamų žinių bei naujausių technologijų negalėtume.

Kokias problemas padeda spręsti naujos dantų implantavimo technologijos?

Danties implantacija yra pradinis ir labai svarbus etapas, nuo kurio priklauso viso gydymo ir protezavimo sėkmė. Pacientai dažniausiai pergyvena ar dantų implantas prigis, tačiau dėl to jaudintis reikėtų mažiausiai. Ypatingai svarbus yra dantų implantų padėties suplanavimas bei implanto “įsriegimas” tiksliai numatytoje padėtyje, būtent tai padeda atlikti naujausias metodas.

Kokių problemų pacientams gali atsirasti jeigu dantų implanto padėtis nėra tiksli?

Dėl netinkamo įsriegimo gali prasidėti kaulo nykimas apie implantą, tai nulemia papildomų ir didesnės apimties kaulo priauginimo procedūrų poreikį.

Taip pat gali prireikti papildomų ir mažiau patikimų protezavimo komponentų, protezavimas tampa sudėtingesnis, o protezų valymas gali tapti problematiškas ar net neįmanomas. Visa tai trumpina implantų ir protezų amžių ir didina komplikacijų riziką. 

Kokie metodai Lietuvoje yra naudojami įsukti dantų implantus į numatytą padėtį?

Seniausias ir vis dar Lietuvoje naudojamas metodas, kai gydytojas žiūrėdamas į paciento rentgeno tyrimo nuotraukas, tiesiog įsuka implantą “iš rankos”. Naujesnis metodas - specialiose programose suplanuoti implantų padėtis, 3D spausdintuvu atspausdinti kapą/gidą ir per jame esančias skyles įvesti implantus. 

Pati naujausia technologija yra dinaminė navigacija, jos metu gydytojas sukdamas implantą realiu laiku mato to implanto padėtį kaule ir gali atlikti šią procedūrą itin saugiai, tiksliai ir prognozuojamai.

Ar dinaminė navigacija gali būti taikoma tik dantų implantacijoje?

Dinaminė navigacija jau gana seniai yra taikoma neurochirurgijoje, kuomet reikia preciziškai tiksliai pasiekti pažeistas anatomines sritis nepažeidžiant kitų. Dinaminė navigacija gali būti taikoma bet kurioje odontologijos procedūroje, kur pageidautina nedidelė invazija ir didelis tikslumas. Ją galima naudoti dantų kanalų gydyme, burnos chirurgijoje, norint tiksliai atlikti chirurginę intevenciją, pvz. kaulo priauginimo procedūrą, tiksliai instrumentais prieiti prie neišdygusių dantų ir kt.

Odontologija, Dantys, Dantų gydymas, technologijos, dantų implantacija

©Pranešimo autorių nuotr.

Kokie yra senesnių dantų implantacijos metodų trūkumai?

Tiek sukant implantus “iš rankos”, tiek naudojant 3D spausdintą gidą, gydytojas nemato realios implantų padėties ir dirba “aklai”. Tam, kad geriau matytų realią situaciją yra reikalingi didesni pjūviai ir agresyvesnės procedūros. 

Sukant implantą per kapą/gidą, tampa sudėtinga aušinti implantacijos vietą, gali būti perkaitinamas kaulas, patekti plastmasės ar metalo drožlių dėl ko gali būti apsunkintas vėlesnis gijimas. Be to, planavimas ir 3D spausdinimas užtrunka kelias dienas. Jeigu chirurginės procedūros metu paaiškėja, jog dantų implanto padėtis nėra tiksli, tenka atsisakyti 3D spausdintos kapos/gido ir atlikti implantaciją seniausiu būdu t.y. “iš rankos”. 

Kokie yra dinaminės navigacijos privalumai atliekant dantų implantaciją?

JAV ir vakarų Europos šalyse, dinaminė navigacija jau kurį laiką sėkmingai yra taikoma odontologijoje. Po intensyvių apmokymų, mes pirmieji Lietuvoje pradėjome ją taikyti “ProDentum” klinikoje. Dinaminės navigacijos planavimas yra labai greitas, nereikia papildomų 3D spausdinimo procedūrų, specialių chirurginių rinkinių, todėl planavimas tampa patikimesnis ir pigesnis. 

Atlikdamas dantų implantaciją, gydytojas kompiuterio ekrane mato, kurioje tiksliai vietoje yra chirurginis instrumentas ar danties implantas. Esant poreikiui, vos per kelioliką sekundžių, gali pakoreguoti suplanuotą danties implanto padėtį ir toliau tęsti procedūrą. Nebereikia pjūvių arba jie tampa minimalūs, o chirurginė sritis neužstojama, todėl kaulo aušinimas yra nebetrikdomas, procedūra tampa mažiau invazinė. Svarbu paminėti, kad dinaminę navigaciją galima taikyti bet kuriai dantų implantų sistemai.

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.

Pranešimą spaudai galite rašyti prisijungę patys (nemokama).

Čia galite rašyti savo nutikimą, istoriją, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 10:45 „Mercedes-AMG“ Pristato Naujieną: „Mercedes-AMG GLS 63 4MATIC+“ (Video)
„Mercedes-AMG“ vardas yra gerai žinomas pasaulyje. AMG – tai sportinius automobilius kurianti įmonė, ilgus metus leidžianti komfortiškas keliones „Mercedes-Benz“ modeliais suderinti su greičiu ir sportiškumu. Vienas naujausių AMG kūrinių šią sąvoką pakėlė į naują lygmenį – pats prabangiausias „Merce...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 19:13 Kokosų Ir Žaliųjų Citrinų Pyragas (Video)
Paruoškite pyrago pagrindą. Miltus, cinamoną ir druską gerai išmaišykite su tirpintu sviestu. Gauta mase išklokite apvalią pyrago kepimo formą, subadykite šakute ir kepkite 15 minučių iki 180 laipsnių įkaitintoje orkaitėje....

Skaityti daugiau

23.02.2020 laikas 13:39 Pyragas „Auksinis Marmuras“ (Be Miltų Ir Manų)
Kepame 170 laipsnių temperatūroje 50 min. Gatavą pyragą pilnai ataušiname formoje, po to taip pat formoje dedame į šaldytuvą 2-3 val. Degustuojame šaltą.

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 20:27 Visada mažai, kiek bepagamintum. Skanėstas iš faršo per 30 minučių
Tinginių brizoliai. Tai nerealiai skanūs, neįtikėtinai minkšti, apetitiški vyniotiniai, kurių viduje yra mėsa ir sūris – patiks visiems. Jie tiesiog tirpsta burnoje, o aromatas toks, kad neįmanoma apsakyti.

Skaityti daugiau

21.02.2020 laikas 19:54 Skanėstas per 15 minučių: nepasakomai skanus patiekalas
Smulkiai supjaustykite papriką ir pomidorą, sukapokite žalumynus. Kiaušinius sutrinkite su varške, pridėkite tarkuoto sūrio, daržovių, žalumynų, miltų, įberkite druskos. Įdėkite masę į keksiukų formas ir dėkite į orkaitę, įkaitintą iki 200 laipsnių 15-20 minučių. Kepkite, kol gražiai apskrus....

Skaityti daugiau