- 10.04.2023
- 0.0 Reitingas
- 994 Peržiūros
- Aptarti
Kaip pasigaminti naminio vyno
Daugelis šio gėrimo mėgėjų ir žinovų ne kartą domėjosi, kaip paruošti, pasigaminti gardų naminį vyną iš vynuogių.
Alkoholis niekada nepraras savo aktualumo. Ir nereikia, nes nedideliais kiekiais natūralus vynas gali būti labai naudingas organizmui.
Pastaruoju metu naminio vyno gamyba tapo labai populiari. Svarbu pažymėti, kad naminiam vynui gaminti naudojamos visiškai skirtingos vynuogės. O pats naminio vynuogių vyno gamybos būdas, yra gana paprastas. Įsitikinkite patys.
Kaip pasigaminti naminio vyno
Naminiam vynui gaminti mums reikės:
- vynuogių,
- vandens.
Gaminant vyną iš vynuogių namuose atliekami keli žingsniai. Pirmiausia turime kruopščiai pasirinkti vynuoges, rinktis tik prinokusias ir nepažeistas vynuoges.
Gaminimas: (paprasčiausias būdas)
- Pirmiausia vynuoges reikia kruopščiai nulupti nuo kotelių ir surūšiuoti. Įsitikinkite, kad siuntoje nėra pažeistų, sausų ar supelijusių vynuogių.
- Atrinktas vynuoges iš karto sutrinkite dideliame dubenyje. Svarbu nepalikti jų per ilgai, kitaip jos per anksti pradės fermentuotis. Vynuoges galima sutrinti smeigtuku arba trintuvu.
- Tada supilkite išspaustas vynuoges į iš anksto paruoštus 5 litrų talpos butelius. Pripildykite butelius ne daugiau kaip iki 2/3, kitaip vynui nebus vietos fermentuotis.
- Uždenkite butelius dangteliu ir pro mažą skylutę dangtelyje įkiškite lankstų vamzdelį. Kitą vamzdelio galą įkiškite į stiklainį su vandeniu (prieš tai vamzdelį būtinai užsukite), kad iš vyno stiklainio išeitų anglies dioksidas.
- Tokios būklės vyną dedame fermentuotis į vėsią vietą +5 °C temperatūroje, geriausiai į rūsį, 2-3 mėnesiams, kol jis "laimės".
- Fermentacijos procesą reikia nuolat stebėti tikrinant, ar stiklainyje esančiame vandenyje nekyla burbuliukų. Periodiškai plaukite stiklainį ir keiskite jame esantį vandenį.
- Jei vandenyje nėra burbuliukų, dangtelis nėra sandarus. Tai reikia skubiai ištaisyti, jei nenorite, kad vynas virstų vyno actu.
- Jei neturite rūsio ir norite rauginti vyną šiltoje patalpoje, butelį pripildykite ne 2/3, o 1/2 butelio.
- Po 2-3 mėnesių fermentacijos procesas baigsis, vynas beveik nebegers, o ant dugno atsiras nuosėdų. Naminį vyną galima laikyti paruoštu.
- Vynas turi būti perkoštas ir išpilstytas į butelius būsimam vartojimui. Paruoštą vyną reikia laikyti šaldytuve.
Manau, ši technologijai tikru ir su kitomis uogomis... Kaip manote, pasidalinkite.
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!
Susijusios naujienos
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau