Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Autorių straipsniai » Receptai | Patiekalai » 2023 » Balandžio » 10

Kaip pasigaminti naminio vyno iš vynuogių?

 • 10.04.2023
 • 0.0 Reitingas
 • 740 Peržiūrų
 • Aptarti

Kaip pasigaminti naminio vyno

Daugelis šio gėrimo mėgėjų ir žinovų ne kartą domėjosi, kaip paruošti, pasigaminti gardų naminį vyną iš vynuogių.

Alkoholis niekada nepraras savo aktualumo. Ir nereikia, nes nedideliais kiekiais natūralus vynas gali būti labai naudingas organizmui.

Pastaruoju metu naminio vyno gamyba tapo labai populiari. Svarbu pažymėti, kad naminiam vynui gaminti naudojamos visiškai skirtingos vynuogės. O pats naminio vynuogių vyno gamybos būdas, yra gana paprastas. Įsitikinkite patys.

Kaip pasigaminti naminio vyno

Naminiam vynui gaminti mums reikės:

 • vynuogių,
 • vandens.

Gaminant vyną iš vynuogių namuose atliekami keli žingsniai. Pirmiausia turime kruopščiai pasirinkti vynuoges, rinktis tik prinokusias ir nepažeistas vynuoges.

Gaminimas: (paprasčiausias būdas)

 • Pirmiausia vynuoges reikia kruopščiai nulupti nuo kotelių ir surūšiuoti. Įsitikinkite, kad siuntoje nėra pažeistų, sausų ar supelijusių vynuogių.
 • Atrinktas vynuoges iš karto sutrinkite dideliame dubenyje. Svarbu nepalikti jų per ilgai, kitaip jos per anksti pradės fermentuotis. Vynuoges galima sutrinti smeigtuku arba trintuvu.
 • Tada supilkite išspaustas vynuoges į iš anksto paruoštus 5 litrų talpos butelius. Pripildykite butelius ne daugiau kaip iki 2/3, kitaip vynui nebus vietos fermentuotis.
 • Uždenkite butelius dangteliu ir pro mažą skylutę dangtelyje įkiškite lankstų vamzdelį. Kitą vamzdelio galą įkiškite į stiklainį su vandeniu (prieš tai vamzdelį būtinai užsukite), kad iš vyno stiklainio išeitų anglies dioksidas.
 • Tokios būklės vyną dedame fermentuotis į vėsią vietą +5 °C temperatūroje, geriausiai į rūsį, 2-3 mėnesiams, kol jis "laimės".
 • Fermentacijos procesą reikia nuolat stebėti tikrinant, ar stiklainyje esančiame vandenyje nekyla burbuliukų. Periodiškai plaukite stiklainį ir keiskite jame esantį vandenį.
 • Jei vandenyje nėra burbuliukų, dangtelis nėra sandarus. Tai reikia skubiai ištaisyti, jei nenorite, kad vynas virstų vyno actu.
 • Jei neturite rūsio ir norite rauginti vyną šiltoje patalpoje, butelį pripildykite ne 2/3, o 1/2 butelio.
 • Po 2-3 mėnesių fermentacijos procesas baigsis, vynas beveik nebegers, o ant dugno atsiras nuosėdų. Naminį vyną galima laikyti paruoštu.
 • Vynas turi būti perkoštas ir išpilstytas į butelius būsimam vartojimui. Paruoštą vyną reikia laikyti šaldytuve.

Manau, ši technologijai tikru ir su kitomis uogomis... Kaip manote, pasidalinkite.

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. X(twitter) kanale.

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

Turite savo nuomone, tapk autoriumi, prisijunk ir rašykite bloge. Dalinkitės receptais, sveikatos patarimais, nutikimais, susidūrėte su nekasdieniškais reiškiniais. Galite išversti iš užsienio kalbos, talpinkite su nuoroda. Laukiame Jūsų straipsnių, naujienų, apžvalgų ar istorijų!

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar

Nemokami skelbimai

TAIP PAT SKAITYKITE:
19.02.2024 laikas 21:14 Receptai | Patiekalai Medaus pyrago su grietinėle kepimas pagal močiutės receptą: puikus šventinis desertas
Medaus pyragas su grietine yra vienas populiariausių desertų, kurį prisimename iš vaikystės. Mūsų močiutės ir mamos mokėjo kepti net tada, kai parduotuvėse buvo ribotos galimybės įsigyti ingredientų.

Skaityti daugiau

17.02.2024 laikas 21:53 Receptai | Patiekalai Karšti patiekalai / Netikras zuikis
Norint įgyti įdomesnius skonius, šiam receptui galite naudoti įvairius priedus, tokius kaip slyvos, razinos, pistacijos ar saulėje džiovinti pomidorai. Iš tokio kiekio mėsos galima kepti vieną didelį ar keletą mažesnių zuikučių. E...

Skaityti daugiau

17.02.2024 laikas 14:01 Kiti rašo Nepataisoma žala: kas nutinka vaikams po lyties keitimo operacijos?
Kad lyties keitimo procedūros ir lytinį brendimą blokuojantis hormoninis gydymas pasižymi ilgalaike žala paauglių (ir ne tik) psichosocialinei gerovei, pažymi ir Floridoje įsikūręs Amerikos pediatrų koledžas (ACPeds), vasario 7 d....

Skaityti daugiau

21.02.2024 laikas 20:19 WEF įsako vyriausybei suimti piliečius, kurie augina savo maistą
Pasaulio ekonomikos forumas nurodė viso pasaulio vyriausybėms kriminalizuoti piliečių galimybę auginti savo daržoves namuose. Pasak WEF, maisto auginimas namuose prisideda prie vadinamojo pasaulinio virimo, todėl turi būti uždraustas....

Skaityti daugiau

21.02.2024 laikas 19:25 Kurią kūno dalį vonioje prausiate pirmiausia, daug ką pasako apie jūsų charakterį
Jei esate moralus ir doras žmogus, higieną laikote labai svarbiu savo kasdienio gyvenimo aspektu. Tai gali reikšti, kad kiekvieną rytą prausiatės po dušu ruošdamiesi būsimai dienai. Galbūt net jau esate nusistatę tam tikrą maudymosi tvarką....

Skaityti daugiau

21.02.2024 laikas 18:33 Vienas iš geriausių patarimų apie santykius, drąsiai imkite jį į širdį
Šis iš pirmo žvilgsnio paprastas patarimas padės sustiprinti jūsų santykius su šeima ir draugais. Jei to nedarote, būtinai pradėkite, skirkite kelias papildomas minutes laiko savo santykiams.

Skaityti daugiau